• טיול חדש - לאיים האזוריים
  חדש! ארכיפלג האיים האזוריים - מזמינים אתכם להתרשם מיעד חדש אליו התחלנו להוציא טיולים.
  תשעה איים קסומים הממוקמים בלב האוקיינוס האטלנטי בנקודת מפגש מרתקת של הלוח האפריקאי האירו-אסיאתי והצפון אמריקאי. 
 • ברזיל בדגש שמורות טבע וגם אנשים...
  נפתחה הרשמה לטיול בברזיל הפחות מוכרת: הפארק ההררי של פטאר, עמק הנהר ריביירה והרמה הגעשית הגדולה בעולם. טיול ביער האטלאנטי, שכיסה בעבר את רוב שטח ברזיל, בעלי חיים באזור הביצות הגדול בעולם - הפנטנאל, ו....קינוח היסטורי בריו דה ז'אנירו. 
 • דרך המשי הסינית
  מסע אל המחוזות המערביים הנידחים של סין בואך אסיה התיכונה, מחוזות שכונו בעבר מזרח תורכסטן. טיול ביו נופים קיצוניים ומרהיבים, בין נוודים קזאחים, קירגיזים, מונגולים וטג'יקים. בהדרכתו המיוחדת של אמנון בוים.
 • מסע לאסיה התיכונה בהדרכת נורית רז
  טיול לאוזבקיסטן וקירגיזסטן - אל לבה של מרכז אסיה הטורקמנית בין ערבות הקָזָאחים למרומי ההרים השמימיים, אל הרפובליקות המתעוררות ללאומיות חדשה עם קריסת ברה"מ. בין עבר מפואר, עת פרחו ערי מסחר לאורך נתיבי סחר המשי לבין עתיד לוט בערפל.
 • טיול למערב תורכיה - מפגש מרתק בין מזרח ומערב
  עלה לאתר טיול למערב תורכיה בסוכות 2014.
 • הפורום הגיאוגרפי
  אנו שמחים להודיע על הרחבת פעילותנו יחד עם הפורום הגיאוגרפי, שהוא שיתוף פעולה בין החברות המובילות בתחום טיולי האיכות באמצעות הפורום אנו מרחיבים את תחום פעולתנו ואף מבטיחים את היציאה של טיולים רבים.

מקדוניה ואלבניה

טיול מיוחד בדגש טבע ונוף אל ארצות הבלקן אשר היו סגורות במשך שנים מאחרי חומות של בידוד והסתגרות. הביקור מתמקד בנופי הבלקן ההרריים, המיוערים, שופעי המים, בין כפרים קטנים ומבודדים ושמורות טבע מקסימות. נבקר במקדוניה היאFYROM , רפובליקה מתפתחת ובליבה אגם אוכריד, פנינת הטבע של הבלקן. באלבניה אשר השתחררה לאחרונה מן הכבלים הקומוניסטיים ונפתחת אל שחר חדש. הרים פראיים, יערות חופים בתוליים ואתרים ארכיאולוגיים מרשימים. כל זאת יחד עם קבלת פנים לבבית של התושבים, מתובלת עם מאכלים בלקניים. 
לקבוצות סגורות וקבוצות של חברים תנאים ומחירים מיוחדים

 • יום 1: סקופיה, מברובו (מקדוניה)

  טיסה לסקופיה, (Skopje) בירת מקדוניה אליה נגיע אחר הצהרים. נערוך סיור קצר בסקופיה, העיר בעלת האופי העות'מאני אשר חרבה לפני כמה עשורים ברעידת אדמה. ניסע מערבה אל שמורת הטבע מברובו (Mavrovo), שמורת יער בלקני המהווה אתר סקי פעיל בעונת החורף. נלון במלון באתר הסקי במברובו.

  יום 2: מברובו, אגם אוכריד (מקדוניה)

  את הבוקר נבלה בשמורת מברובו בקרבת גבול אלבניה בכפרים ובמנזרים עתיקים. ניסע דרומה לאורכו של הנהר הגדול Crni Drim היוצא מאוכריד (Ohrid) ונשפך לים האדריאטי באלבניה. לעת ערב נגיע אל ארץ האגמים של מקדוניה ונבקר בסטרוגה (Struga), עיירת תיירות מתפתחת ובה מתחיל נהר הצ'רני דרים הנובע מתוך אגם אוכריד, תופעת טבע מופלאה. לינה באוכריד.

  יום 3: אגם אוכריד (מקדוניה)

  בבוקר, נבקר בעיר הציורית אוכריד, בתיאטרון, בכנסיות ובמנזרים, בין הבתים המיוחדים הבנויים בסגנון בלקני טיפוסי. נסייר סביב אגם אוכריד, נשוט במימיו ונבקר במנזרים הפזורים סביבו ובהם מנזר סווטי נחום (Sveti Nahum), השוכן לשפת האגם. האזור מקודש ליוונים האורתודוכסים בשל פעילותם של האחים קירליוס ומתודיוס ובשל 365 הכנסיות והמנזרים שהיו פזורים באזור, מה שהקנה לעיר את התואר "ירושלים של הבלקן". נחזור ללינה באוכריד.

  יום 4: חצייה לאלבניה, בראט (אלבניה)

  בבוקר נצא אל מעבר הגבול ליד אגם אוכריד, נחצה את הגבול לאלבניה, נעבור באלבסן (Elbasan) וניסע אל העיר בראט (Berat), הידועה בשם "עיר 1,000 החלונות" אחת הערים העתיקות של אלבניה ומהיפות שבהן. נבקר במצודה אשר בתחומה חיות עדיין משפחות רבות, נצפה אל העיר על רבעיה השונים. נסייר בין הבתים העות'מאניים והסמטאות הצרות. לינה בבראט.

  יום 5: בראט, לז'ה(אלבניה), שנג'לין

  בבוקר נצא מבראט, נמשיך צפונה, נעבור בלז'ה (Lezha) בה נמצא קברו של סקנדרבק הגיבור הלאומי של אלבניה. נמשיך צפונה לכיוון אגם סקדאר. נלון בעיירה שנגלין (Shenglin), בקרבת חוף הים האדריאטי.

  יום 6: האלפים האלבניים

  בבוקר נצא מוקדם מזרחה, ונתחיל להעפיל בהרים של צפון אלבניה, בדרך נעבור בכפרים ובנופים ציוריים, אנו בדרכנו אל פרויקט האגירה והמפעלים ההידרואלקטריים הגדולים של אלבניה הממוקמים על נהר דריני (Drini). נגיע אל רציף המעבורת בקומאני (Komani) נעלה על מעבורת שירות המעבירה אנשים וסחורות במעלה הנהר עד לעיירה (Fierza) . משם נעלה עד ביירם צורי (Bajram Curri). ננצל את הזמן לסיור בנופים האלפיניים הנפלאים, ניסע בטרנזיטים לכיוון הגבול עם מונטנגרו לאורך נהר (Valbone). לינה בוולבונה.

  יום 7: קוסובו, חצייה למונטנגרו

  בבוקר ניסע לטרופויה (Tropoja), נחצה את הגבול בין אלבניה לקוסובו, אזור אשר נרגע בשנים האחרונות ומאפשר הצצה ייחודית ומפתיעה. ניסע בכבישים הראשיים המובילים צפונה לעבר סרביה ומונטנגרו. נבקר במנזר דצ'אני (Decani) (במידה ויתאפשר) ואחר הצהרים נגיע לגבול ונחצה למונטנגרו. הדרך הופכת באחת להררית מאד, יערות של רחבי עלים ואשוחיות וערוצי מים זורמים ביובלי נהר טארה. לינה בעיירה פלאב (Plav) במלון מיוחד.

  יום 8-9: פלאב, מעבר לאלבניה, ראזם

  נצא בכביש נופי ומרהיב לכיוון הגבול עם אלבניה. לאחר מעבר הגבול נמשיך וניסע למרגלות האלפים האלבנים עד למלון מיוחד בלב הסביבה הכפרית המרהיבה של צפון אלבניה בסמוך לכפר ראזם (Razem). במהלך היומיים הבאים נצא לסיורים באזור ונתוודע לחיי התושבים (הנוצרים קתולים) החיים באזור וכן על מנהגי גאולת הדם האופייניים לצפון אלבניה.

  יום 10: אגם סקדאר, מעבר לאלבניה, שקודרה, קרויה, טירנה

  עם בוקר נחזור לכביש בדרכנו דרומה. נעבור בשקודרה (Shkodra) ונצפה ממצודת העיר. לקראת אחה"צ נגיע לקרויה (Kruja) המתחרה בבראט על התואר של העיר היפה באלבניה. קרויה ממוקמת בנקודה אסטרטגית חשובה ומפורסמת בעיקר בשל מאבקו של הגיבור הלאומי האלבני מן המאה ה-15, סקנדרבק, אשר נלחם בעות'מאניים עשרות קרבות והגן על אירופה מלחצם. נבקר במצודה, במוזיאון סקנדרבק ובבזאר הציורי. נמשיך לטירנה (Tirana) לסיור קצר בעיר. לינה בטירנה.

  יום 11: טירנה, טיסה לת"א

  העברה לשדה התעופה לטיסה דרך אירופה לתל אביב.

 • המחיר כולל:

  טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי דרך אירופה בקו: ת"א -סקופיה, טירנה-ת"א.
  מיסי נמל והיטל ביטחון.
  אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה בערים הגדולות.
  בערי השדה מלונות בדרגת תיירות, עם מקלחות ושירותים בחדרים.
  כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
  אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
  דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
  תשר לנותני השירותים המקומיים.
  הדרכה: מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
  מדריך מקומי.
   

  המחיר אינו כולל:

  ארוחות צהרים.
  ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
  הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב
   

  תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

  בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.
   

  הערות חשובות:

   איכות בתי המלון משתנה ממדינה למדינה בהתאם למצב התשתיות בארצות השונות, בכל המקומות אנו מקפידים על מלונות בדרגת תיירות טובה, אך יש לקחת בחשבון שאיכות המלונות באלבניה ובמונטנגרו נמוכה יחסית.
  תוכניות היום הראשון והיום האחרון עלולות להשתנות עקב שעות הטיסה.

 • < לא נמצאו תגובות >

  הוספת תגובה