תוכנית הטיול

יום 1: תל אביב, טוניס

טיסה מת"א דרך איסטנבול לטוניס (Tunis)בירתה של טוניסיה. עם ההגעה, נסייר בעיר החדשה בירת טוניס, ברובע היהודי לשעבר, בית הכנסת והשדרות הרחבות. ניסע לסיור ולתצפית בסידי בו סעיד, כפר קטן הממוקם על צוק הפונה לעבר הים התיכון. נסייר בין הבתים הלבנים אשר דלתותיהם ופתחי החלונות צבועים בכחול. הלינה בטוניס.

יום 2: מוזיאון ברדו, טברקה

בבוקר נבקר במוזיאון ברדו (Bardo) הנמצא בעיר. זהו המוזיאון החשוב ביותר בתוניסיה ובתוכו מוצגות יצירות פסיפס מהיפות בעולם, בצד ממצאים רומיים ופיניקים מקרתגו. (המוזיאון נמצא בשיפוצים, הביקור במוזיאון בהתאם לחדרים הפתוחים לביקור במועד הטיול). נצא מתוניס ונמשיך צפון מערבה דרך המישורים החקלאיים והפוריים ונראה את כרמי הזיתים הרבים, את ההדרים ושדות החיטה. הנוף ההררי הוא חלק משלוחות האטלס הגבוה המסתיים בתוניסיה. לקראת ערב נגיע ללינה בטברקה (Tabarka) עיירת חוף מקסימה השוכנת בגבול אלג'יריה.

יום 3: טברקה , עין דירהם בולה רגיה, קירואן

את הבוקר נקדיש לסיור קצר בטברקה, עיירת נופש וקיט ובה מצודה פורטוגזית הממוקמת על שן סלע נישאה. נבקר במצודה ונצפה אל "מחטי הסלע" צוקים דמויי מחט המזדקרים מן הים. בתום הסיור נתחיל בנסיעה דרומה. הדרך חוצה את ההרים המיוערים, בנוף שולט אלון השעם. נגיע אל עין דירהם, אזור המפורסם במעיינותיו ובמחצבות השיש שלו. נסייר ברגל בין אלוני השעם ונרד בדרך המתפתלת לכיוון בולה רגיה, (Bulla Reggia), אתר רומי בעמק נהר (Mejerda), נבקר בוילות המעוטרות בפסיפסים ובציורי קיר ובבתים של תושבי העיר, אשר חלקם נבנה מתחת לאדמה כהגנה מפני מזג האוויר הקשה, נבקר בתיאטרון במרחצאות ובמקדש אפולו. בתום הביקור ניסע דרומה דרך מישורי החיטה והזיתים הגדולים של טוניס. לקראת ערב נגיע לקירואן (Kairouan). לנה בקירואן.

יום 4: קירואן, מונסטיר, אל ג'ם

בבוקר נסייר בקירואן, העיר היא הבירה הדתית והקדושה של טוניסיה ובה מסגדים, מדרסות וקברים קדושים. גולת הכותרת של הסיור היא המסגד הגדול של קירואן. נבקר במתקני המים שבנו שליטיה האגלביים במאה ה-9. נתוודע לעבר היהודי החשוב של יהודי קירואן ונסייר ברחובות העיר, שוקיה וסמטאותיה. נמשיך מזרחה אל החוף של טוניסיה, למונסטיר (Monastir) עיר הולדתו של בורגיבה אשר פותחה בימי חייו בצורה שאינה תואמת את חשיבותה הגיאוגרפית. נמשיך לביקור באל ג'ם, El) Jem) אל האמפיתאטרון השלישי בגודלו בעולם הרומי, עדות נוספת לעושרה של ,אפריקיה". נשוב ללינה בקירואן.

יום 5: גפסה, טוזר ונאות המדבר

בבוקר נשכים קום, ונתחיל בנסיעה ארוכה מערבה אל המדבר. נחצה את הס'אהל, מישור החוף הנטוע במאות אלפי זיתים. נעצור למנוחה קצרה בגפסה (Gafsa) נגיע לטוזר, (Tozeur), נווה מדבר גדול , בו משגשגים גנים ובהם מאות אלפי תמרים, עצי פרי וירקות המושקים באמות מים. נחקור את נאות המדבר במרחב טוזר וגבול אלג'יריה. נבקר במדינה הייחודית הבנויה מלבנים שרופות, במוזיאון הפולקלור והתרבות המקומי נצפה אל המרחב העצום של נווה המדבר הנושק לימת המלח וניזון מ 200 מעיינות מפכים. לינה בטוזר.

יום 6: טוזר ונאות המדבר (ג'יפים)

יום בו נחקור את נאות המדבר במרחב טוזר וגבול אלג'יריה. נבקר במדינה הייחודית הבנויה מלבנים שרופות, במוזיאון הפולקלור והתרבות המקומי נצפה אל המרחב העצום של נווה המדבר הנושק לימת המלח וניזון מ 200 מעיינות מפכים. באמצעות ג'יפים חדישים נחצה את המליחה הקטנה (Chott El Gharesa) לכיוון רכס (Negueb) , בשולי הרכס כמה מנאות המדבר היפות ביותר בטוניסיה. נבקר בנווה שביקה (Shebika) ונלך ברגל לאורך פלגי המים והבריכות בנוף המדברי. נבקר במידס (Mides) השוכנת ממש על הגבול. אחר הצהרים נצא מטוזר נחצה את מליחת צ'וט אל ג'ריד (Chott el Jerid), מליחת ענק ששטחה מעל 5,000 קמ"ר, וניסע אל העיירה דוז (Douz) בה מתקיים שוק אותנטי מיוחד בלב אזור של חולות ונאות דקלים. לינה בדוז.

יום 7: מצודות המדבר וקסר ג'ילן (ג'יפים)

בבוקר נצא עם הג'יפים בנסיעה מערבה אל מדבר הסהרה הטוניסאי, ייחודו של המדבר בערי המצודה "קסר" דגם של התיישבות מיוחד הנועד להגנה מפני פשיטות אותו אימצו לעצמם התושבים הברברים. נבקר במטמטה (Matamata) יישוב המערות המפורסם ביותר של טוניסיה, תושבי העיר חפרו לעצמם את הבתים בבטן האדמה כמענה לאקלים הקיצוני. נבקר בבתי העיר ובהם אתר הצילומים של סצנת הפתיחה לסרט Star Gate, נמשיך אל הכפר המבוצר (Tamezert) ונחצה את המישורים המדבריים הגדולים של טוניסיה לכיוון מערב עד שנגיע אל (Ksar Ghilane), נווה מדבר מרהיב השוכן בקרבת דיונות גדולות בקרבת הגבול עם אלג'יריה. נתמקם באוהלים המפוארים של קסר ג'ילן ונצא לרכב על גמלים בדיונות הגדולות לקראת שקיעה. לינה באוהלים בקסר ג'ילן הכוללים בתוכם יחידות אירוח מפוארות עם מקלחות ושירותים.

יום 8: ג'רבה מדינין, טאטאוין (ג'יפים)

לאחר סיור בוקר בנווה המדבר של קסר ג'ילן נצא בנסיעה עם הג'יפים מזרחה לכיוון ג'רבה. בדרך נבקר את יישובי המצודה "הקסר" היפים ביותר של טוניסיה, נבקר בשניני (Shenini) ו בקסר וולאד סולטאן- (Ksar Oulad Sultan) נעבור במרחב טאטאוין (Tataouine) ומדינין (Medenine) . בצהרים נגיע דרך כרמי הזיתים האופייניים אל הכביש החוצה את הים והמוביל אל האי ג'רבה (Jerba). לינה בג'רבה.

יום 9: ג'רבה

יום המוקדש לאי המעניין והמרתק ג'רבה, נצא לסיור במרחבי האי המיוחד הזה אשר בו חיה אחת הקהילות היהודיות העתיקות בעולם. בין מפרציו התחבאו שודדי ים אשר הפילו חתיתם על ציי הים התיכון. נבקר בכפר הקדרים הציורי גללה ובחומט-סוק, שהינה העיר הראשית בג'רבה. נראה את השוק העתיק המהווה את מרכז הפעילות של האי. במוקד הסיור עברה היהודי העתיק של ג'רבה, אשר על פי המסורת נמצאים בה מימי שלמה המלך. נבקר בבית הכנסת העתיק אל-ג'ריבה ובחארת אל כבירה, שכונת היהודים. לינה בג'רבה.

יום 10: טיסה לטוניס, קרתגו, ה"מדינה"

בבוקר נצא בטיסה מוקדמת מג'רבה לטוניס, עם הנחיתה נשים פעמינו לקרתגו (Carthage) העתיקה, השרידים הנראים לעין היום הם בעיקר מן התקופה הרומית ובהם בית המרחץ המפואר השוכן על חוף הים. מן התקופה הפונית נוכל לראות את אתר ה"תופת" בו הוקרבו ילדי קרתגו לאלים הפניקיים ואת הנמל הצבאי המפורסם של העיר. את יתרת היום נקדיש לטוניס, נסייר בשדרות חביב בורגיבה הנשיא הראשון של טוניסיה העצמאית, נגיע אל "באב אל בחר", הלא הוא שער הים אחד משעריה של ה"מדינה" של טוניס. נלך בסמטאות המדינה בין חנויות צבעוניות ומוכרים נמרצים. ברחבי המדינה פזורים האתרים החשובים של העיר ובהם מסגד א'זיתונה המפורסם, הספרייה הלאומית ובתי הממשל. לינה בטוניס.

יום 11: טוניס, טיסה לתל אביב

בבוקר נשלים את ביקורנו בעיר החדשה ובמדינה של טוניס, העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה דרך איסטנבול לת"א.

תנאים ומחירים

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – טוניס – ת"א (דרך איסטנבול).
מסי נמל והיטל ביטחון
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה. 4-5* (פרט ללה קף 3*).
כלכלה על בסיס חצי פנסיון.
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
טיול ג'יפים על פי התכנית.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
ויזה לטוניסיה.
מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריך מקומי דובר אנגלית.
 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים כלשהן.
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית
 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.
 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
טוניסיה מופיעה באזהרות המסע שמפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.