03-7527777
לבירורים והזמנות
המדריכים שלנו

שמעון גת, ד"ר

יליד 1950.

בוגר לימודי א"י במכללת בית-ברל (1982).

 

תואר דוקטור(Ph.D) וכן תארים שני וראשון בהצטיינות יתרה במחלקה ללימודי א"י וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן.

 

התמחות:

עוסק בהוראה ובהדרכת טיולים בתחומים של לימודי ארץ ישראל, גיאוגרפיה והיסטוריה וגם טיולים בחו"ל.

נושאי הוראה מרכזיים :

מבואות לאסלאם ולנצרות, ארץ-ישראל במקורות האסלאם, המקורות היהודיים של האסלאם, האסלאם הרדיקלי במאות

 ה-20 – 21, שורשיו וחזונו, מלחמות ישראל ערב, איי הים התיכון – גיאוגרפיה והסטוריה, שואת יהודי אירופה, קרבות מלחמת העולם השנייה.

לימד באוניברסיטת בר-אילן וכן במספר מכללות (עמק הירדן, צפת, אשקלון וספיר). 

מלמד בקורסים למורי דרך של משרד התיירות, החברה להגנת הטבע וגופים נוספים. 

נמנה על צוות ההוראה במכון אבשלום, יד בן-צבי, קתדרת "ידיד" בסמינר אפעל וקתדרות עממיות נוספות.

 

נושאים מרכזיים בהדרכת טיולים בארץ: 

אתרים מימי הביניים (מסלולים העוסקים בתקופה הערבית הקדומה, התקופה הצלבנית, אתרים ממלוכיים ועות'מאנים) ברמלה-לוד, יפו, ירושלים, הגליל העליון, מישור חוף הגליל, מישור החוף הדרומי, מרשה-בית-גוברין.

הדרכה בחו"ל:

תורכיה, מצרים, ירדן, אוזבקיסטאן, קירגיזסטאן, מערב סין "דרך המשי), גאורגיה וארמניה, אזרביג'אן יוון, איטליה, איי הים התיכון, מרוקו, אנדלוסיה, גרמניה ופולין.

 

סמינר איסטנבול
חנה
שמעון שלום, תודה רבה על החומר ששלחת מאוד מאוד נהניתי בטיול אני בטוחה שאטייל איתך שוב. כל טוב, חנה
סמינר איסטנבול
יעל ויצחק נבו
שלום שמעון, תודה על החומר הנוסף ששלחת. וכמובן הרבה תודות על טיול - סמינר מיוחד ומאלף בפינת עולם יפהפייה, מעניינת ומרתקת בגאוגרפיה בהיסטוריה ובארכיטקטורה, שטרם הכרנו קודם. נהנינו מאד ללמוד על כל אלה ממך. יעל ויצחק נבו עין חרוד מאוחד
סמינר איסטנבול
עפר עינון
שלום שמעון, תודה על החומר פה ועל המצגות של ההרצאות שלך במסגרת מכון אבשלום. גם אני וגם קרלה נהנינו מאוד מהסמינר. שנינו הגענו לסמינר לאחר ששמענו אותך במסגרת מכון אבשלום (ואנוכי גם בהשתלמויות מורי דרך). שנינו לא היינו נוסעים בקבוצה מאורגנת ללא הבונוס של חווית הלימוד. ואכן, לא התאכזבנו. גם אתה וגם יסכה אפשרתם לנו חוויה לימודית נהדרת ואני מצטרף פה לכל מה שכתב לך ינון. ברצוני להוסיף שחלק מהחוויה היו גם משתתפי הטיול האחרים שחלקם הוסיפו ידע רלוונטי מתחומם וחלקם היה סתם מעניין ונעים לשמוע ולהכיר. אני בטוח שעוד נפגש במסגרת הרצאות, סיורים, וטיולי חו"ל. שוב תודה בשמי ובשם קרלה ולהתראות. עפר עינון.
סמינר איסטנבול
דניאלה שובל
שמעון היקר שלום רב, אני רוצה להשתתף למכתבו של ינון. הטיול היה מצויין, אחל'ה של טיול. אני שמחה שנפל בחלקי להיות בו, החכמתי ,למרות הקושי להכיל כל כך הרבה ידע ויופי שנתת לנו בטיול זה. אני צריכה להחזיר ציוד, מכשיר שמע נשאר אצלי, אבקש מידע לדרך העברתו. תודה, דניאלה שובל
Joomi - ����� ����� ���������� ���