03-7527777
לבירורים והזמנות
המדריכים שלנו

חן אליעז

מתגורר בזיכרון יעקב, נשוי ואב לשלשה ילדים. בעל תואר שני בגיאוגרפיה וארכיאולוגיה. מעל 15 שנה מטייל ומדריך בעולם, כותב מאמרים ומצלם למגזינים גיאוגרפים.

מתמחה בהדרכת והובלת מסעות וטיולים למדינות שונות במזרח הרחוק.

כיום עוסק בשלושה נתיבים עיקריים הקשורים לאהבתו הגדולה:

1. מדריך טיולים ליעדים שונים במזרח הרחוק.

2. מרצה בפני כל פורום אפשרי ברחבי הארץ על הטיולים, על המדינות, התרבויות השונות והמסעות.

3. כותב מאמרים ומצלם למגזינים גיאוגרפים שונים ולפרויקטים עצמיים.

"הקשר שלי למדינות המזרח אסיה התפתח עם השנים הרבות בהן ביקרתי וטיילתי שוב ושוב, הכרתי את הערים הגדולות, הכפרים, התושבים המיוחדים והנעימים, הכבישים המהירים והדרכים הנסתרות.

במדינות אלו אני אוהב את הנופים הירוקים ואת התושבים. ההתקרבות לאנשים היא המעניינת אותי, השיחות עימם, אורח חייהם, מקורות פרנסתם (חקלאות בעיקר) ודרך ניהול חייהם במציאות המשתנה ללא הפסק של דרום מזרח אסיה.

מעבר לכל אלו אני אוהב את סוגי המזון, הבישולים השונים, הפירות, השילובים ביניהם, הריחות, הצבעים והטעמים בשווקים ובמסעדות. אני חושב שבין הסיבות הגדולות לנסוע לשם כמו האתרים היפים, הנופים והאנשים טמונה גם הסיבה הנסתרת הזו – הריחות והטעמים שהופכים כל נסיעה למדינות הללו גם לחוויה טעימה."

המוטו שלי לטיולים הוא לטייל לאט, להשתדל לנצל את הזמן היטב, לראות את המקומות והאנשים מבוקר עד ערב.

בשנת 2002 יצא לאור ספרו - "פעם אחת בחיים" אודות שנה של מסע שערך עם רעייתו במדינות שונות במזרח הרחוק. עד כה זהו אחד הספרים היחידים, אם לא היחיד שיצא בישראל ומתאר את החוויה של הנהירה אל המזרח, לא למדינה אחת אלא לשלל מדינות. הספר מתאר את הרצון לראות מדינות שונות, אנשים שונים, להשוות ולתרגם את המראות לקודים המובנים לנו – ישראלים.

הספר נכתב ביומנים במהלך הטיול ומתקדם בין המדינות השונות והמחשבות שליוו את המחבר ורעייתו.

Joomi - ����� ����� ���������� ���