03-7527777
לבירורים והזמנות
מסע לקולומביה ׂעם סיום בפנמה

מסע לקולומביה ׂעם סיום בפנמה

15 יום - זמן האינדיאנים, ג'ונגל, נהר פסיכדלי וחוף קאריבי

"לא, לא עשיר, אני אדם עני עם כסף. וזה לא אותו הדבר" (גבריאל גארסיה מרקס). חלק מהעולם, שגבריאל גארסיה מארקס עיצב בדמיונו - בהשראת עיירת ילדותו - זו קולומביה, המנסה לשמור על "מאגיות קסומה" ועם זאת גם להיכנס אל קבוצת המדינות המובילות בדרום אמריקה. 

התרבות הקולומביאנית מושפעת ממורשת ילידי דרום אמריקה, מכובשיה הספרדים ומהעבדים השחורים שהובאו מאפריקה; תערובת מעניינת וייחודית, רעבה לתיירים אחרי דור של אלימות.

 היום קולומביה מציגה בגאווה את אוצרותיה – האנושיים והנופיים - והפכה ליעד חדש ומרתק.

 

תמונות: עדי אשד, ספי בן יוסף ואראלה יואל

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
12-10-2019 27-10-2019 7200 $ 950 $ ספי בן יוסף ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 18 מטיילים משלמים
יום 1 - הטיסה הכי ארוכה....

טיסה מתל אביב (דרך אירופה) אל בוגוטה (Bogotá) בירת קולומביה. העיר היפה ומלאת החיים נמצאת על הרמה המרכזית של קולומביה, כ - 2,600 מ' מעפה"י, אקלימה קריר ונוח ומתגוררים בה כ-8 מיליון בני אדם. 

עם הנחיתה - העברה למלון, ארוחת ערב ולינה. 

 

יום 2: בוגוטה: אמנות, זהב האינדיאנים, תערובות לטיניות ועוד

בוקר של טיול ברגל במרכז הקולוניאלי העתיק של העיר. נבקר ברובע קנדלריה (Candelaria) המתחדש, שהאמנים המקומיים והאוניברסיטה המושכת צעירים רבים, "אחראים" לכוח המניע את כלכלתו העכשווית. נלך בשדרה המרכזית - המדרחוב וברובע הממשלה, שבמרכזו נמצאת כיכר בוליבר הגדולה והקתדרלה ה'בארוקית'. 

נבקר במוזיאון פרננדו בוטרו (Fernando Botero), האמן הקולומביאני המפורסם בפסליו ובציוריו (פסל הסוס במרכז ירושלים, למשל...) ובמוזיאון הזהב המרתק, שבו נמצאים אוספי כלים הגדולים באמריקה ובהם כלי זהב פרה-קולומביאנים. 

אם מזג האוויר יאפשר נגיע  לפסגת מונסראט (Monserrat, 3,150 מ' מעפה"י), הצופה אל העיר ואל הבזיליקה העתיקה - סנטה מריה דה לה קרוז דה מונסראט.

ארוחת ערב ולינה בבוגוטה.

 

יום 3: תרבות האבן הגדולה - מזכרת מימי קדם

טיסה קצרה דרומה תביא אותנו אל פיטליטו (Pitalito), למרגלות האנדים - אזור רווי מים ועשיר בקרקע וולקאנית פורייה. הגידול החקלאי החשוב ביותר כאן, כבעוד מקומות בקולומביה - שעוד נבקר בהם בהמשך -  הוא הקפה הנודע בעולם כולו באיכותו. 

מכאן - אל סן אגוסטין (San Agustin); באזור הזה מתקיים רצף יישובי רב ימים, מאז התרבויות הפרה- קולומביאניות ועד ימינו. סביב סאן אגוסטין פזורים מונומנטים רבים; פסלים מגאליתים ומצבות, ככל הנראה למטרות פולחן וקבורה, ביניהם אתר קבורה מהגדולים בעולם (אתר מורשת עולמי). 

ארוחת ערב ולינה בסן אגוסטין. 

 

יום 4: נהר יפהפה, חידות עתיקות ומטעי סוכר

יום של תרבות ויופי פראי באזור ההררי, שנהר מגדלנה (עם אגן ניקוז של 273,000 קמ"ר) חוצה אותו. הנהר זורם צפונה ונשפך לים הקריבי. נרד אל פיתול יפה של הנהר בקטע שבו רוחב האפיק הוא 15 מ' בלבד. שם נראה גם חרותות סלע קדומות.  בטיול היום נכיר ונבקר עוד אתרים ארכיאולוגיים חשובים: לה צ'אקירה (La Chaquira), אובאנדו (Obando), אלטו דה לוס אידולוס (Alto de los Idolos).

נשתדל גם להתחקות אחרי גידול קנה הסוכר ודרך עיבודו בלב אזור הגידול שלו. 

ארוחת ערב ולינה בסן אגוסטין. 

 

ימים 6-5: התארגנות ונהר הגבישים, הנהר הצלול, נהר הצבעים הפסיכדלים (אתם תחליטו בסוף מה השם...)

אזהרה: יום 5 הוא יום התארגנויות והכנות מנהלתיות, שאי אפשר בלעדיהן. כלומר,חזרה אל שדה התעופה של פיטליטו (Pitalito) וטיסה ללה מקרנה (La Macarena). 

כאן חובה עלינו להפגש עם נציגי שמורת הטבע ולעבור תדרוך, לחזות בסרט הסבר ולהצטייד ברשיונות הכניסה והביקור שמורת הטבע, שממתינות לנו.

אחרי ארוחת בוקר מוקדמת ביום 6 נשוט במשך כ – 30 דקות ממזח לה מקרנה על הנהר גואיאברו (Guayabero). ייתכן שבדרך נראה – כראוי לאזור האמאזוני – קופים ועופות טרופיים שונים, ובהם עשוי להופיע בפנינו (הלוואי, מהטקסט הזה ישר לאלוהים) גם העוף הפרהיסטורי – הואצין.

מנקודה בשם לה קאצ'יברה (La Cachivera) נסע ברכבי 4X4 לקאניו-קאחוצ'ה (Caño Cajuche  ואין צורך לנסות אפילו לזכור את השמות האלה...). משם – הליכה ברגל (שטח חם ושטוף שמש !! ) אל היעד האמיתי שלנו – קאניו קריסטאלס (Caño Cristales), הוא הנהר שאצותיו הפורחות בעונת השנה הזו מקנות למימיו הצלולים צבעים עזים של כחול, צהוב, אדום וירוק - תופעה שאין כדוגמתה במקומות אחרים.

נטייל לאורך הנהר, נשחה בברכותיו ומתחת למפלוניו וכמובן, נתפלל שכמות החומרה הדיגיטאלית שלנו תספיק לכל מה שנרצה לצלם....

בסך הכל, נבלה בשטח קצת יותר מ – 7 שעות, עד שנחזור לרכב ולסירה בחזרה אל לה מקרנה. 

 

יום 7: עוד טיפה מהגבישים ואל מדז'ין – יקירת קולומביה

בבוקר עוד יהיה בידינו זמן לחזור ולבקר באתר (שוב, או יותר....) הקשור לפארק של קאניו קריסטאלס (נהר הגבישים) ורק בצהרים נמריא אל העיר מדז'ין (Medellin), העיר השנייה בגדלה בקולומביה (אחרי בוגוטה), וגם "עיר האביב הנצחי". 

לא מזמן זכתה מדז'ין - בסקר בינלאומי, שנערך בין 200 ערים מובילות בעולם -  בתואר "העיר החדשנית ביותר בעולם", לפני ניו יורק ותל אביב שזכו "רק" במקומות ה-2 וה-3.

העיר ידעה תקופות רוויות אלימות בשל קרטל הסמים שפעל בה עד חיסולו לפני כמה שנים, והיום היא נעימה ומסבירת פנים. 

במדז'ין עצמה נטייל במרכז, בין המוני מוכרים שמציעים את מרכולתם לעוברים ושבים, בפארק בריו (Berrio) נאזין למוסיקה מסורתית (Guasca), נבקר בפארק בוליבר היפה ונעפיל במטרוכבל (Metrocable) ממרכז העיר אל השכונות העיליות כדי לראות את העיר מלמעלה, במלוא יפיה. נטייל בכיכר המרכזית, שגם בה – כמו בבוגוטה -  מוצבים פסלים מבית היוצר של בוטרו. 

ארוחת ערב ולינה במדז'ין.

 

יום 8: "נחת רוח" קולוניאלית וסלע ענק באגם

בבוקר נסע ממדז'ין אל אזור האגמים של גואטאפה (Guatapé). זהו שטח רחב ידיים, שהוצף לצורך הקמת מפעל הידרואלקטרי גדול. גם גואטאפה היא, לשמחת הלב והעין, עיירה חיננית בצביון קולוניאלי. 

נשוט על פני האגם ונגיע אל הסלע האדיר - 200 מ' גבהו - אל פניול (El Peñol), שאליו נעפיל ב-740 מדרגות כדי להגיע אל תצפית נוף נפלאה על הסביבה. 

ארוחת ערב ולינה במדז'ין.

 

ימים 10 – 9: קפה בלב הרכס, קפה ועוד קפה, ואפילו אונס"קו השתכנעו....

נעשה יומיים ברכס המרכזי של קולומביה, באגן הנהר קאוקה (Cauca), מיובליו של המגדלנה הגדול. זה אזור גידול הקפה, אשר הוכרז על ידי UNESCO כמרחב לשימור נוף ותרבות האדם. 

נסע במעלה הרכס אל אזור גידולי הקפה הטוב בעולם ונגיע אל עיירה חיננית בשם סלנטו (Salento, 1,900 מ' מעפה"י), בלב שטחי גידול הקפה. 

שם נקדיש יום לקפה הקולומביאני: מטעי הקפה הנטועים במדרונות הם יחידת נוף יפהפיה בפני עצמה (זו מאונסק"ו....), נכיר את הגידול על כל שלביו, נריח, נטעם ונסווג טעמים שונים של המשקה הנפוץ בעולם. 

נטייל גם בעמק הנהר הקוקורה (Cocora), שבו צומח דקל השעווה - "העץ הלאומי" של קולומביה -  ומעטר בציוריות מעודנת את גבעות האזור. המרחב כולו הוא חלק משמורת טבע גדולה - "ההרים המושלגים" (Los Nevados), שפסגותיהם אכן מושלגות..... 

ארוחות ערב ולינות בעיירה סלנטו.  

 

יום 11: אל סמטאות שודדי הקאריבים

ביום נערוך את ההיפוך הקאריבי של הטיול: נטוס צפונה אל העיר קרטחנה (de Las Indias (Cartagena. זו עיר נמל בחוף הים הקריבי, מוקפת בביצורים עתיקים ומרושתת ברחובות קטנים והומי פעילות. עם שנגיע נצא לטיול היכרות אצל מי שבעברה הייתה מוקד לפעילות שודדי ים, בשל היותה אחד הנמלים החשובים באמריקה הלטינית (כל סדרות שודדי הים הקאריביים, כן כן ....)

נבקר באתריה השונים: כיכרות, טיילת הים, קתדרלה, שוק, והסמטאות שבהן נוסעות כרכרות. 

ארוחת ערב ולינה בקרטחנה.

 

יום 12: עם צאצאי עבדים אפריקאים

נסע מקרטחנה אל העיר סאן באסיליו דה פאלנקה (San Basilio de Palenque). כאן מתגוררת אוכלוסיה של צאצאי עבדים אפריקאים בעלת מאפייני תרבות מיוחדים. נבקר בסדנאות אמנים, נכיר את הרפואה העממית, נעבור – אם נצליח - סדנת  מוסיקה מקומית, וכמובן שנטעם מהאוכל המקומי. 

אחרי כל הפלאות האלה נחזור לקרטחנה, לארוחת ערב וללינה. 

 

יום 13: מסוף קולומביה אל פנמה והתעלה

טיסה לסיודד דה פנמה ויציאה לטיול ברובע ההיסטורי- קולוניאלי של העיר (Casco Viejo) ובחורבות פנמה סיטי שנהרסה במתקפת שודדי- ים. נמשיך לסיור היכרות עם תעלת פנמה ( 1914)- אחד הפרויקטים החשובים ששינו את מפת המסחר העולמי, ומקור הכנסה החשוב ביותר לפנמה. לינה בפנמה סיטי.

 

יום 14: יום גן עדן

השכמה מאד (מאד מאד...) מוקדמת ונסיעה "חוצת יבשת" אל נקודת עגינה על החוף הקריבים. משם נשוט בסירה אל קבוצת איי סן בלאס (San Blas), שהם ארכיפלג ציורי מול חופי היבשת, שתושביו – אינדיאנים משבט האקונה מנהלים חיי קהילה וכלכלה במעמד של אוטונומיה מיוחדת שהוענקה להם על ידי ממשלת פנמה.

באיים כמעט ואין למצוא חשמל, הבנייה והמגורים – בבקתות קש בלבד והתפאורה הכללית היא של גן עדן טרופי של דקלים, על חופי זהב בלב ים שבעי הירוק-כחול שלו לקוחים מגלויית קיטש בלתי אפשרית.

יום של נחת בין האיים, עם אפשרות לשחיה ולשנירקול בין האיים עד הרגע שבו המדריך יצעק – יאללה, חוזרים.

אחרי כל הדרל בחזרה (סירה + נסיעה) נגיע לערב אחרון בפנמה, ארוחת סיום ואריזות לקראת הטיסה המאד ארוכה הביתה.

 

ימים 16-15: זהו, חוזרים

מי שירצה עוד לשוטט ברחובות העיר ואם יהיה זמן – זה מה שיעשה...  בסוף תהיה טיסה דרך אירופה והמשך לתל אביב.

 

המחיר כולל:

*טיסות בין-לאומיות מתל אביב וחזרה; 

*היטלים

*טיסות פנים כמתואר במסלול

*העברות משדה התעופה ואליו;

*הדרכה – מדריך מקומי דובר אנגלית ומדריך ישראלי –  ספי בן יוסף

*לינה במלונות הבאים או דומים להם:  

Bogotá- Hotel Opera  

San Agustin- Monasterio San Agustin 

Macarena- Punto Verde

Medellín- Hotel Park 10   

Salento- Mirador del Cocora     

Cartagena-  Santa Catalina

Panama City- Tryp Panamá Centro

*כלכלה – על בסיס חצי פנסיון למעט בימי הטיסות.

 *תחבורה – אוטובוסים ממוזגים בהתאם לגודל הקבוצה.

 *דמי רישום וטיפול;

 *דמי כניסה לכל האתרים המוזכרים בדף המסלול;

 *תשר לנותני שירותים שונים בחו"ל; 

 *פגישת תדרוך לפני היציאה לטיול

 

המספר המינימלי של אנשים בקבוצה לקבלת מחיר קבוצתי לטיסה הוא 10 איש היוצאים וחוזרים באותו תאריך מתל אביב.אם הקבוצה תמנה פחות מ-10 אנשים ייקבע מחיר הטיסה הסופי רק סמוך למועד הכירטוס והתשלום יהיה עבור כרטיסים אינדיבידואלים במחיר שייקבע ביום הכירטוס.

 

עם הבטחת יציאת הקבוצה יש לשלם מקדמה של 600$.

 

המחיר אינו כולל:

*הוצאת דרכון או הארכת דרכון. יש לשים לב שחייבים להיות לפחות שני דפים ריקים בדרכון והוא בתוקף לפחות חצי שנה מיום הכניסה לפנמה  

*ביטוחים – חובה על כל מטייל לרכוש ביטוח, המכסה מקרים של תאונה, אבדן ונזק. אנו ממליצים גם לקנות פוליסת ביטוח המכסה חילוץ והטסה רפואית. ביטוח המכסה מקרה של ביטול הטיול מומלץ גם הוא.;

*הוצאות בעלות אופי אישי;

*כל הוצאה שאינה מוזכרת במה המחיר כולל;

 

מחיר הטיול:

למטייל בחדר זוגי לקבוצה בת 18  משתתפים משלמים לפחות 7200$  

תוספת למטייל בחדר זוגי לקבוצה בת 14-17 משתתפים משלמים 500$

 

תוספת ליחיד בחדר 950$

 

ביטול:

מתאריך הרישום יחוייב כל מטייל ב 100$ דמי טיפול ורישום. דמי הרישום הם חלק ממחיר הטיול וכלולים   בו.

עד ה-11 באוגוסט 2019 גובה דמי הביטול הם בגובה דמי רישום, אליהם יתווספו הוצאות שאינן ניתנות להחזר  (כמו החזר עבור כרטיסי טיסה שבוטלו למשל)

בין ה-12 באוגוסט ל-5 בספטמבר 2019 -  15% ממחיר שירותי הקרקע

בין ה-6 בספטמבר ל-15 בספטמבר 2019 – 50% ממחיר שירותי הקרקע

בין ה-16 בספטמבר ל-3 באוקטובר 2019 – 75% ממחיר שירותי הקרקע

בין ה-4 באוקטובר 2019 ליום יציאת הטיול, או אי-הופעה לטיול מכל סיבה שהיא – 100% דמי ביטול.

 

עלות הטיסה הקבוצתית 850$. דמי ביטול בגין הטיסות - בהתאם למדיניות חברת התעופה

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מסע לקולומביה ׂעם סיום בפנמה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi - ����� ����� ���������� ���