03-7527777
לבירורים והזמנות
מסע מורחב בפולין

מסע מורחב בפולין

10 יום - בשיתוף עם צמח בר

נדמה שזה מסע שכל יהודי באשר הוא צריך לעבור פעם בחיים. שכן מדובר במעין סגירת מעגל, הן במישור האישי, הן במישור הלאומי. מסיבה זו, הכוונה אינה לעוד טיול בחו"ל אלא למסע, בזמן ובמרחב. 

במהלך המסע לפולין, נבקר כמובן באתרי השואה החשובים – בשרידי גטאות, במחנות ריכוז ובמתקני השמדה. במקביל גם ניחשף למאות שנים של חיים יהודיים בפולניה, מתור הזהב במאה ה-16, דרך דמויות מזרם החסידות ועד העולם התרבותי המגוון שבין שתי מלחמות העולם. 

יחד עם כל אלה, פולין היא מדינה אירופאית, שבעשרים השנים האחרונות יוצאת מהעידן הקומוניסטי אל האופק המערבי, כפי שנוכל להתרשם באתרי התיירות החשובים דוגמת וורשה וקרקוב.

את המסע יוביל משה חרמץ.

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
14-08-2018 23-08-2018 1995 € 345 € משה חרמץ מקומות אחרונים המחיר לקבוצה בת 20 משלמים לפחות
יום 1: תל אביב - וורשה

לאחר הגיענו לוורשה נסייר בבית הקברות היהודי בן 200 השנים אשר נפגע קלות בזמן המלחמה. נעמוד מול גודלה, עוצמתה וגיוונה של הקהילה הגדולה ביותר בפולין ערב המלחמה. נתמקם במלוננו למנוחה קצרה ואחר הצהרים נערוך סיור בעיר העתיקה של וורשה. לינה  בורשה. 

 

יום 2: טרבלינקה, טיקוצין

ניסע למחנה ההשמדה טרבלינקה, השני בגודלו מבין מחנות ההשמדה, בו נספו רוב יהודי וורשה. משם נמשיך  לביקור בעיירה טיקוצין, עיירה בצפון מזרח פולין הסמוכה לעיר ביאליסטוק. נבקר בבית הכנסת ובעיירה. נלווה את סיפורה של קהילת טיקוצין במהלך השואה.  לינה  בוורשה.

 

יום 3: לודג', קלצה, קראקוב

נעשה דרכנו לעיר לודז, העיר השנייה בגודלה בפולין, בה היה גם הגטו השני בגודלו בפולין. נבקר בבית הקברות היהודי, ונעמוד על ההבדל בין בית העלמין בלודז', לבית העלמין בוורשה. משם נמשיך לכיכר השילוחים- הרדגסט, ממנה נשלחו יהודי לודז אל מותם. נמשיך לקלצה, שם אירע פוגרום ביהודים לאחר המלחמה. מקלצה ניסע לקרקוב. לינה בקרקוב.

 

יום 4: בירקנאו, אושוויץ

יום זה יוקדש לסיור במחנה המוות בירקנאו, שם שהפך סמל לשואה. משם נמשיך לאוושויץ1 אשר היה מחנה פולני והוסב ע"י הגרמנים למחנה ריכוז והשמדה.  לינה בקרקוב.

 

יום 5: קרקוב

נקדיש את היום לעיר היפה ביותר בפולין- קרקוב, שהייתה בירת פולין לפני וורשה. נבקר בבתי הכנסת המרשימים בני מאות בשנים, ביטוי לחיים יהודיים עשירים ותוססים. בית הכנסת אלטשול, הרמ"א, הטמפל. משם נעבור לשריד הגטו ברובע פודגוזה, לבית המרקחת של תדאוש פנקוויץ, וכן נתעכב ליד המפעל של אוסקר שינדלר.  נבקר בפנתאון של הפולנים גבעת הוואוול, וכן בכיכר הגדולה באירופה, כיכר הסוקיניצה.  לינה בקרקוב.

 

יום 6: גליציה: פלשוב, לנצוט, בלזץ

נבקר במחנה עבודה וריכוז פלשוב, מחנה ידוע לשמצה שקבל את פרסומו הודות לסרט רשימת שינדלר. משם נמשיך ללנצוט, בה גם כן יש ביטוי לחיים יהודיים מלפני מאות בשנים, וכן ביטוי ליחסי יהודים - פולנים בזמנו של הגרף פוטוצקי. נמשיך לביקור באתר הזיכרון בבלזץ.  לינה בזמוש.

 

יום 7: מיידנק, קזימיש, דולני

בבוקר נסע למחנה מיידנק שליד העיר לובלין. נערוך ביקור מקיף ונעמוד על הדומה והשונה ממחנות מוות אחרים שכבר ביקרנו במהלך המסע. לאחר הביקור במחנה, נפקוד שריד יהודי נוסף בעיירה קזמיש דולני. לינה בוורשה.

 

יום 8: וורשה, טורון, גדנסק

לאחר ארוחת הבוקר נצפין מוורשה אל העיירה טורון (Torun) שלגדות נהר הויסלה. נטייל בעיר העתיקה והיפה שלה, מקום הולדתו של קופרניקוס, נראה את המונומנטים בסגנון גותי ולא נפסח על השוק היפה שבה. לעת ערב נגיע לגדנסק (Gdansk). לינה בגדנסק

 

יום 9: גדנסק, וורשה

את היום נקדיש לגדנסק השוכנת לחופו של מפרץ בדרומו של הים הבלטי ונחשבת לאחת מהיפות שבערי פולין. זוהי עיר בעלת שורשים גרמניים וארכיטקטורה יוצאת דופן, ובעלת היסטוריה פולנית חשובה ביותר הן בפרוץ המלחמה והן בשנות פעילותו של לך ולנסה ותנועת הסולידריות. אחר הצהרים נצא בדרכנו חזרה לוורשה. לינה בוורשה.

 

יום 10: המוזיאון היהודי בוורשה, וורשה – תל אביב

את היום נקדיש להשלמת הביקור בוורשה כולל ביקור במוזיאון היהודי החדש,  ונחתום את המסע באנדרטת מרד גטו וורשה בטקס ובשירת התקווה .העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית מתל אביב לוורשה.

מסי נמל ומס ביטחון

9 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב בבתי המלון (בוורשה – ארוחת ערב אחת במסעדה, בקרקוב – ארוחת ערב אחת במסעדה כולל פולקלור)

מים מינרלים באוטובוס

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית

ערכת שמע לנוסע

תשר לנותני השירותים המקומיים

מדריך מקומי.

הדרכה על ידי משה חרמץ


המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים כלשהן

ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו')

 

הערות חשובות:

מחיר המסע נקבע לקבוצה בת מינימום 20 מטיילים. בקבוצה בת 15-19 מטיילים תידרש תוספת של 150 יורו למחיר.

סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות. 

אין שרותי סבלות במסע זה.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מסע מורחב בפולין

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi - ����� ����� ���������� ���