03-7527777
לבירורים והזמנות
קאבו ורדה, איים באוקיאנוס האטלנטי, שהם גם חלקי סהרה, גם גן עדן ירוק וגם חיוך גדול

קאבו ורדה, איים באוקיאנוס האטלנטי, שהם גם חלקי סהרה, גם גן עדן ירוק וגם חיוך גדול

10 יום -

מדינת האיים קאבו ורדה  (איי כף ורדה - Cabo Verde), התקבעה בתודעת העולם בעיקר בזכות הזמרת הגדולה סזריה אבורה (Cesaria Evora) - "הדיווה היחפה", אך גם בשל ההרכב  האנושי המיוחד של תושביה מסבירי הפנים: אירופים, אפריקאים, מולאטים (שרובם צאצאי עבדים), בגלל עקבות המורשת הקולוניאלית הארוכה; וגם בזכות חופי החול הלבנים על רקע האוקיאנוס הכחול- ירוק והרי געש נישאים, שאחד מהם, הר פוגו, עודו פעיל. עשרת איי הארכיפלג נמצאים באוקיאנוס האטלנטי, כ- 570 ק"מ ממערב לסנגאל. קאבו ורדה היא חלק מקבוצת איי מקארונזיה (Macaronésia), "האיים בני המזל", איים וולקאנים באוקיינוס האטלנטי. קבוצות איי מקארונזיה נמצאות מול חופיהן של אפריקה ואירופה ובהן האיים האזוריים, מדיירה, איי הפרא (פורטוגל), האיים הקנריים (ספרד) וכמובן קאבו ורדה. הטיול הזה יעסוק באנשים, במוזיקה, בפולקלור, באוכל המקומי, בהיסטוריה, בצומח האיים האטלנטי, כמו גם בתופעות הגיאולוגיות המרתקות שמייחדות את איי קאבו ורדה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לליסבון (פורטוגל)

בבוקר נטוס, דרך תחנת ביניים, לליסבון (Lisbon). כשנגיע העירה נערוך טיול ערבית פנוראמי קצר בלבה של בירת פורטוגל. לינה בליסבון.

 

יום 2: מפגש ראשון ובניחותא עם האיים. מינדלו בסאו-ויסנטה.

השכם בבוקר נטוס (הרבה זמן באוויר....) אל האי סאו ויסנטה (São Vicente), שבקבוצת האיים הצפוניים (Ilhas do Barlavento) של קאבו ורדה. 

אחרי הנחיתה בשדה, הנקרא על שמה של סזריה אבורה, ניסע למינדלו (Mindelo) בירת התרבות של איי קאבו ורדה. במינדלו השתמרו ושומרו עשרות מבנים המשקפים את מורשת הבנייה הקולוניאלית הפורטוגזית ובהם גם כאלה שמייצגים דווקא את ההשפעה הבריטית, מימי ראשית הקולוניאליזם באיים. בטיול בעיר נעבור בשדרות ה- 5 ביולי, אשר נקראו בעבר "הרחוב האנגלי", בכיכר אמילקאר קבראל (Amilcar Cabral), המנהיג הבולט ביותר לשחרור האיים (וגיניאה ביסאו השכנה) מעול הפורטוגלים, ואל מרכז התרבות של מינדלו בלב העיר. נבקר בעיר העתיקה ובנמלה ונתוודע לראשונה לתרבות ולמוסיקה המקומית. במהלך הביקור נעסוק כמובן בדמותה של סזריה אבורה, היא "הדיווה היחפה" (Diva dos pés descalços) והגיבורה הלאומית של קאבו ורדה.

לינה בסאו ויסנטה.

 

יום 3: סנטו אנטאו; גני עדן קטנים בתוך הרי הגעש

בבוקר נצא במעבורת אל האי סנטו אנטאו (Santo Antão), המערבי והגדול בקבוצת האיים הצפוניים שבארכיפלג. רכס געשי חוצה את האי וממנו מתרוממות כיפות הרי הגעש טופו דה קורואה 1,979 מ' (Topo de Coroa) ופיקו דה קרוז 1,585 מ' (Pico da Cruz). כשנגיע לפורטו נובו (Porto Novo) - העיר הראשית והנמל של האי סנטו אנטאו - נעלה על הדרך הישנה (Estrada de Corda). לפנינו נסיעה במעלה ההר, וממתינים לנו יותר מ- 100 פיתולי עקלתון (סרפנטינות), שמאחד מהם נצפה על פורטו נובו. נמשיך לנסוע אל פיקו דה קרוז (Pico da Cruz) כדי לערוך שם תצפית נפלאה על הסביבה ועל עמק פאול (Paul) המלא בטרסות. נטייל ברגל בלוע הר הגעש קובה (Cova) המעובד להפליא ומחולק בגדרות תיחום של טרסות חקלאיות. בשולי הלוע נראה יער מעורב וכמה בתים של חקלאים. אחרי ארוחת צהרים, נצא לטיול מקסים ברגל בין הכפרים ג'וואו אלפונסו  (Joao Alfonso) וקוקולי (Coculi), בדרך נפגוש את התושבים החביבים הגרים בעמק הפורה, ואולי נזכה לטעום רום מקומי המיוצר כאן בתנאי שדה.... 

בערב נגיע למלון בפורטו נובו.

 

יום 4: על המצוק מעל האוקיאנוס ועמק פאול הירוק

יום טיול נוסף באי סנטו אנטאו, ניסע ב"דרך החדשה" אשר נסללה בידי הפורטוגלים ושינתה את חיי התושבים, שלא היו זקוקים עוד לדרך הישנה. נגיע אל פונטה דו סול (Ponta do Sol) - עיירה ציורית על שפת האוקינוס, נראה את נמל הדייג ואת המרכז העתיק של העיירה, שחלק ממנו היה שייך למשפחות יהודיות. ננסה לתאם ביקור בבית הקברות היהודי שנמצא מעל העיירה.

נטייל ברגל על המצוק התלול והקודר שצונח אל האוקיאנוס, ובתום הטיול נגיע לכפר פונטאיניאש (Fontainhas), אחד הכפרים היפים ביותר בכל איי קאבו ורדה. מכאן ניסע אל עמק פאול (Paul) הירוק תמיד: צמחיה טבעית ומטעים של קנה סוכר, שהוא הגידול העיקרי כאן. נכנס לאחת המזקקות ונטעם מן המשקאות האלכוהוליים המקומיים. בחלק האחרון של היום נסע בנופים היפהפיים של האזורים החקלאיים הסוב-טרופיים באי ונשוב למלון בפורטו נובו. 

 

יום 5: סנטו אנטאו ברגל, מהעמקים הצבעוניים שבהר אל החוף הכחול של האטלנטי

אחרי "נסיעת בוקר" קצרה נעלה ברגל מהכפר שאה דה מורטה (Cha de Morte) אל האוכף המפריד בינו לבין הכפר קוראל דאס ואקאס ((Curral das Vacas. זה מסלול הליכה יפהפה העובר בערוגות חקלאיות, על אמות מים (לבאדות) ובחוות קטנות. נתבונן בסביבת החיים המסורתית ובצורת העיבוד החקלאי המיושן שכבר לא מוכר לנו: הבתים מקורים בגגות מענפי קנה הסוכר, נשים שואבות מים מן הנהר או מבורות מים ועוד. בתום המסלול הרגלי נפגוש את הרכב ואתו ניסע לתצפית מאלטו מירה (Alto Mira) אל טראפאל (Tarafal), הנמצאת במורד ההר על חוף האוקינוס ואליה מובילים שבילי חמורים בלבד.

במחציתו השנייה של היום נלך ברגל (שוב....) מהכפר הקטן הנמצא בתוך עמק וולקני צבעוני ומוקף בצוקים ענקיים, אל חוף הים באחד משבילי החמורים. בסופה של הירידה ממרומי האי אל חופו, שוב נפגוש את רכבנו ונחזור אתו. בערב למלון בפורטו נובו.

 

יום 6: סנטיאגו, המקום שבו נפגשות הכנסיה הקולוניאלית עם שוק העבדים

נשוב במעבורת לסאו ויסנטה ונטוס לאי סנטיאגו (Santiago), הגדול באיי הארכיפלג ובו נמצאת גם פראיה (Praia) בירת כל איי קאבו ורדה. הטיול-הביקור כאן מפוצל בהתאם לזמני הנחיתה וההמראה לפוגו יכלול סיור בלבה של פראיה, שהוא מרכז היסטורי משוקם ויפהפה, בסגנון פורטוגלי-פרובינציאלי, כדרך תקופת השלטון הקולוניאלי בן מאות השנים.

בשוליו נמצא שוק המזון והסידקית המקומי; ריחני, קולני, צבעוני, דחוס ומייצג את הצד המאד אפריקאי של האיים. לינה בפראיה / סנטיאגו

 

יום 7: מפה ומשם בפוגו וגם 'נשב בסאו פליפה על המים'.....

בבוקר נטוס אל האי השכן פוגו (Fogo, עם ההגעה ניסע בכביש הטבעת של פוגו, שהוא האי היחיד בקאבו ורדה, שאפשר להקיפו במלואו, ניסע אל הכפר קובה פיגוארה (Cova Figuera) הממוקם במעלה ההר במיקרו-אקלים ייחודי של עננות לחה - סוב-טרופית. כאן מגדלים אכרי האי קפה, בננות, מנגו, גויאבות, אגוזי קשיו, פפאיה ועוד. הכל כאן שופע ומלא פרי ולדעתם של החקלאים, הקפה כאן הוא המשובח בעולם, המנגו הוא העסיסי בתבל, אגוזי הקשיו הם הפריכים על פני האדמה וכיו"ב, כמובן...... נטייל ברגל בין מטעי הקפה (Coffea Arabica) עד לקובה פיגוארה (Cova Figueira). נבקר במפעל קפה בין המטעים ואף נטעם קפה משובח. נמשיך לביקור במושטיירוש (Mosteiros) העיירה השניה בגודלה באי. כאן נאכל צהרים ונטייל ברחובות בקרבת הנמל וברחובות. בתום הביקור במושטריוש ניסע לאורך חוף האוקינוס ונגיע אל קטע מפורץ בו נמצא חוף רחצה יפה הנקרא סלינס (Salinas de  São Jorge – בריכות המלח של וגו') נטייל על לשון קילוח בזלת המגיע אל הים ויוצר קשת טבעית מרהיבה. במפרץ מוטלות סירות דייג ציוריות המשתלבות יפה בחוף החולי. נסיים את היום בטיול בסאו פיליפה (Sao Filipe), ה"עיר" הראשית של האי פוגו על שפת האוקיאנוס האטלנטי. לינה בסאו פליפה.

 

יום 8: הר הגעש פוגו; לוע מעשן, צבעים וגאזים על פני השטח ולבה קרושה בסלון

בבוקר ניסע אל הקלדירה הגדולה ולהר הגעש פוגו (Fogo) אשר התפרץ לאחרונה בשנת 2014 והרס שני כפרים ועשרות בתים. עם הרכב נגיע עד גובה של כ- 2,000 מ' וניכנס בשעריה של שמורת הטבע והקלדירה הגדולה, שה דאס קלדירש (Cha das Caldeiras). מהכניסה לקלדירה נראה היטב (תלוי מזג אויר...) את פסגת הר פוגו (Pico Grande) ומכאן נלך במסלול נפלא, שעובר לצד תופעות געשיות מרתקות ופוטוגניות ביותר: קילוחי לבה בצורת צמות וחבלים, שקפאו תוך כדי תנועה; פצצות געשיות; סקוריה; טוף; משטחים צבעוניים רבים, נקודות פליטה של גאזים לוהטים (ומצחינים....) ו"ים" של לאבה, שמכסה את מרכז הקלדירה. בחלק ממישורי הטוף נטועים מחדש כרמים ועוד גידולים שונים... התושבים נאחזים מחדש בקרקע ממש בציפורניים. נעלה אל אחד הלועות הפעילים, שהתפרץ בשנת 2014 (אל חשש, הפעילות הגעשית עכשיו מתבטאת רק בגאזים ובריחות של גופרית....). כאן רואים את השפעת הגאזים, שעדיין נפלטים מן האדמה: חום קל, ריח גופרית ובעיקר השקעה של מינרלים צבעוניים על הסלעים המהבילים. מכאן נפרשת תצפית יפה אל הקלדירה ואל הקילוחים של 1996 ושל 2014 ובמרכזם הכפרים פורטלה (Portela) ובנגיירה (Bangaeira). נסיים את מסלול ההליכה בביקור בפורטלה ובבנגיירה, שבהם ניכרים היטב עקבות החורבן האחרון: בתים שנהרסו, או כוסו בלאבה, חלקם כבר משופץ וההרס והחורבן משולבים בתוך המבנים החדשים במעין "ארכיטקטורת זכרון". נקנח בביקור ביקב של הקלדירה אשר נחנך מחדש אך לאחרונה (Cha Adega) ונשוב לסאו פיליפה ללינה.

 

יום 9: שוב סנטיאגו, אם כבר שכחנו את העבדים ....

בבוקר נטוס לפראיה, בירת סנטיאגו, היום יוקדש לאתרים מחוץ לפראיה, בחלקים שונים של האי נבקר ב"עיר העתיקה" (Cidade Velha) - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו – שהיתה הבירה הראשונה של הלבנים באיים האלה. נעבור ברחוב "הבננות" ובו דוגמאות נפלאות לבתים קולוניאליים, נבקר בכנסיית "גבירתנו של מחרוזת התפילה" (Senhora do Rosário), שהיא כנראה הכנסיה הקולוניאלית העתיקה בעולם. נבקר בנמל הסירות הרומנטי על דייגיו, שמתקנים בעצלתיים את רשתותיהם ומבלים זמן "איכות" בבתי הקפה שעל החוף. נראה גם את שוק העבדים העתיק, ששגשג במאה ה-16. המלון יעמוד לרשותנו עד שעות הלילה המאוחרות, נסיים בארוחת ערב אחרונה וניסע לשדה התעופה. הלינה (Day use) בפראיה.

 

יום 10: הטיסה לתל אביב

יום של טיסות דרך ליסבון חזרה הביתה. לתל אביב נגיע בשעות הערב המאוחרות.

 המחיר כולל:

טיסה  בינ"ל מת"א דרך איסטנבול לליסבון, כף ורדה וחזרה 

טיסות פנימיות ומעבורות כמפורט בתוכנית

מיסי נמל, והיטלי ביטחון  

לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים,

כלכלה : על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב)

תחבורה: במיניבוסים קטנים מסוג Toyota Costar או דומה עם מקוםל- 20 מטיילים, הרכבים מותאמים לצרכים התיירותיים במידת האפשר.

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים)

דמי רישום ואפשרות ביטול   

מדריך מצוות רואים עולם  החברה להגנת הטבע.

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

הערות:

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים באיים בהתאם לטיסות.

אין שירות מזוודות במלונות.

בטיסות הפנימיות (מליסבון לאיים ובין האיים) לא מגישים מזון ומשקאות. ניתן לרכשם בתשלום במהלך הטיסה. תוכנית הטיול תלויה בטיסות ובמעבורות, התוכנית צפויה לעבור שינויים בהתאם ללוחות הזמנים שיאושרו. בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא קאבו ורדה, איים באוקיאנוס האטלנטי, שהם גם חלקי סהרה, גם גן עדן ירוק וגם חיוך גדול

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi - ����� ����� ���������� ���