03-7527777
לבירורים והזמנות
אוסטרליה - שמורות טבע, חיות, ערים ואנשים

אוסטרליה - שמורות טבע, חיות, ערים ואנשים

19 יום -

נחש הקשת הגדול, וואנאמפי,ועמו רוחות האבות הקדומים -  ששכנו בעומק האדמה ובכל השמים -  הגיעו אל אוסטרליה ב"זמן החלום", הוא זמן ימי הקדם הבלתי ניתן לשיעור ולתיאור. הם שוטטו על פני היבשת ושרו את שיריהם; אז, תוך כדי שירתם, ניתנו השמות לצמחים ולחיות וכך גם הופחו בהם הנשמות החיות. השירים הפכו להרים ולדרכים, ליערות ולמדבר האדום, לגלי הים ולכל צבא השמים - של היום ושל הלילה. כך נעשתה אוסטרליה מה שהיא; מספרים תושביה המקוריים של היבשת הקטנה בעולם. 

רק לפני כ – 400 שנה, הגיעו האנשים מאירופה באניותיהם והחלו לשנות אותה: להתיישב באדמותיה הטובות, לבנות בה ערים, לבזוז את "זמן החלום", לנשל את המאמינים בו ולהציף את זמנם  האינסופי במאכלים טעימים ובבירה (וגם אנחנו "ניאלץ" לטעום ממיטב מאכלי היבשת וממשקאותיה ) .....

הטבע הענק והאינסופי של אוסטרליה, זה שעוצב עוד ב"זמן החלום", לא השתנה עם בואו של האדם הלבן. זה סגור בעריו החדשות והטבע עם "זמן החלום" שורר באוסטרליה, שאנחנו נוסעים לטייל בה: המדבר האדום והאולורו (צוק איירס) הקדוש, יערות הגשם והביצות בשמורות הצפון וביניהן שמורת "קאקאדו" הנודעת, נצא לשייט של יום שלם, על ספינה פרטית, בריף האלמוגים הגדול והיפה בעולם, נערוך תצפיות בעולם החי המיוחד שלה, נטייל בהרים הכחולים, בחוף הדרומי  ואף הוספנו שמורה, שלא מגיעים אליה בדרך כלל, "ארץ  ארנהם", נקבל אישור מיוחד לעלות על האי המרכזי בארכיפלג של איי פרנקלנד ונסיים את הטיול בהופעה חיה של מיטב קטעי אופרה בבית האופרה של סידני.

 

 

תמונות: הדס שלגמן; ג'וליה הילק

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
28-06-2019 16-07-2019 9910 $ 1600 $ ספי בן יוסף ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משתתפים לפחות. תוספת של 675$ לקבוצה של 12-14 משתתפים
ימים 1-2: אל תחתית הגלובוס

טיסה ארוכה - שמתארכת שבעתיים בגלל המעבר בין אזורי הזמן - אל הונג קונג וממנה אל חציו הדרומי של כדור הארץ. ביום השני של המסע המעופף ננחת במלבורן (Melbourne) העיר השניה בגודלה באוסטרליה. נסע למלון כדי להתאושש מעט ולהתארגן קצת.... 

לינה במלבורן.

 

 

יום 3: מלבורן וגם גן החיות של אלוהים באי פיליפ

בחלקו הראשון של היום נערוך היכרות קרובה עם העיר עצמה, שאולי יותר מכל עיר אחרת באוסטרליה עדיין משמרת את זכרון המתיישבים הבריטים הראשונים שהגיעו ליבשת החדשה; ולא, רובם לא היו אסירים, כדרך שהסיפור הנפוץ מוכר, אלא 'מתיישבים חופשיים'. חלק מהאסירים שהוגלו לכאן עבדו בשירותם של אותם מתיישבים חופשיים. 

נטייל עם המדריך המקומי בסמטאות העיר הישנה, נבקר במזחים העתיקים, שכמו בתל אביב שלנו, הפכו לאזורי בילוי עמוסי בתי קפה, פאבים, מסעדות וחנויות ממותגות. 

בצהריים נצא את העיר אל האי פיליפ הנמצא מדרום למלבורן, ומחובר אליה בגשר. האי מהווה בית למינים שונים של חיות בר, חלקם במסגרת מתקני שיקום ושימור, וחלקם ממש "בר בשטח". נבקר במרכז לשיקום  קואלות, ונתבונן במצעד הפינגוינים השבים לאחר יום של צייד/דייג באוקיאנוס. 

אחרי ארוחת ערב במסעדה, נשוב אל המלון ללילה שני בעיר.

 

יום 4: בדרך הים הגדולה

גם היום הכרות עם מושג וסמל מסמלי אוסטרליה: "דרך הים הגדולה" (Great Ocean Road). זו הדרך היוצאת ממלבורן לאורך מרכז קו החוף הדרומי של אוסטרליה, ונחשבת לאחת מדרכי הנוף היפות בעולם. 

התחנה הראשונה בדרך תהיה... מגרש הגולף של אנגלסי (Angelsea). כמובן לא כדי לשחק גולף של בוקר (המדריך ממילא לא יודע איך מחזיקים אפילו את המחבט), אלא כדי לפגוש כאן קבוצות של קנגורו המשוטטות ברחבי המגרש, ומעת לעת מפריעות לשחקני הגולף. (הכניסה אל מגרש הגולף מותנית בקבלת אישור ממועדון הגולף, והוא ניתן, או לא, רק בבוקר הביקור).

והלאה, אל מסלול הליכה לאורך הנהר גריי (Grey) שבו יש סיכוי טוב לפגוש קואלות בטבע. נמשיך אל הפארק הלאומי אוטוואי (Otway) ונטייל ב"שביל צמרות העצים", הגדול מסוגו בעולם ונישא במפלס הצמרות, בגובה כ- 30 מ' מעל קרקע היער.

בדרכנו חזרה למלבורן נעצור באנדרטה לזכר הנופלים במלחמת העולם הראשונה - הזדמנות מצוינת לחלוק כבוד ולהיזכר בהשתתפותן של אוסטרליה, ושכנתה/אחותה, ניו זילנד, בקונפילקטים שונים בעולם. חיילי האנז"ק (ANZAC- Australia and New Zealand Army Corps) אשר כבשו את הארץ מידי התורכים במלחמת העולם הראשונה, זכורים עד היום כבעלי יחס חם ליישוב היהודי בתחילת דרכו. 

מאוחר בערב חזרה למלבורן ללילה שלישי.

 

יום 5: דארווין שבקצה

בבוקר נטוס צפונה אל העיר דארווין (Darwin). העיר, הנושאת את שמו של אבי תורת האבולוציה, נמצאת על חופו של ים טימור, וקרובה יותר לבירתן של חמש מדינות שכנות מאשר לקנברה, בירת אוסטרליה. לאחר הנחיתה וההתארגנות במלון, נצא אל הטיילת על שפת הים, שמעברו השני נמצאת אינדונזיה שבדרום-מזרח אסיה. 

בערב נאכל בנמל העיר. לינה בדארווין.

 

יום 6: קאקאדו – בעקבות קרורודייל דנדי

ביומיים הקרובים נטייל בשמורת הטבע המשוונית קאקאדו (Kakadu), אולי המפורסמת ביותר באוסטרליה. בדרכנו אל השמורה וממנה נשוט בסירה כדי לנסות ולראות תנינים קופצים (כן, גם כאלו יש, כמו זה המפחיד מסרט ה'קאלט' – "קרוקודייל דנדי"), ונבקר בחי-בר המחוזי. נטייל גם במסלולי הליכה בשמורת קאקאדו, נשוט על "המים הצהובים", נצפה על השטחים המוצפים בשמורה, בעקר כדי לראות עופות ביצה, נראה אמנות של ציורי סלע עתיקים – חלק מן התרבות של האוכלוסיה המקורית הקדומה - ועוד כהנה פעילויות, ככל שיותיר הזמן והחשק.

לינה – במלון בשמורת קאקאדו.

 

יום 7: שמורת ארנהם – אבוריג'ינים וציורי סלע

מקאקאדו נסע אל שמורת "ארץ ארנהם" (Arenham Land). כאן  נפגוש לראשונה את תושביה המקוריים של היבשת (ה"אבוריגי'נים") - אשר תרבותם הולכת ונמחקת מעל פני האדמה ורק ניסיונות נואשים, התענינותם של מבקרים מרחוק (כמונו למשל), ומאמצי ''אפליה מתקנת'' של הממשלה האוסטרלית, יצליחו אולי להציל מעט ממורשתם המקורית. 

התרבות האנושית בארנהם מתקיימת באזור המבודד והמרוחק הזה, בקצה אוסטרליה, מזה אלפי שנים. ועד היום חיים בה שבטים שונים של תושבים מקוריים. האבורג'ינים מונים עמים ושבטים, המדברים שפות שונות ופזורים על פני כל היבשת ולכל אחד מהם מאפייני תרבות ייחודית.

ציורי הסלע המרהיבים, שאותם נראה בשמורה, תוארכו לתקופה של לפני כ- 28,000 שנים והם ההוכחה לקיומה של התרבות העתיקה של האבורג'ינים.

בסוף היום נחזור לשמורת קאקאדו ללינה.

 

יום 8: מהמים הצהובים אל הלב האדום

בזריחה כבר נתיישב בסירות קטנות, לשייט בוקר מוקדם בנהר ה"מים הצהובים". במהלך השייט גם נאכל ארוחת בוקר בשטח. נעזוב את קאקאדו ונסע אל שדה התעופה של דארווין, וממנו נטוס אל המקום שמכונה בפי המקומיים - 'המרכז האדום'; בגלל הצבע של אדמת המדבר בלב היבשת. 

ננחת באליס ספרינגס (Alice Springs), כמעט המרכז הגאוגרפי של אוסטרליה, בטריטוריה הצפונית (Northern Territory). 

לינה באליס ספרינגס.

 

יום 9: יום של טבע בצוקי רכס מאק-דונל

בבוקר ניסע מאליס ספרינגס אל השמורה של מערב רכס מאק-דונל (West MacDonnell Ranges). יום שכולו טבע בין צוקים וסלעים צבעוניים, גם מעיינות וגם חיות. אולי יתמזל מזלנו ונצליח לראות וואלאבי (מין של קנגרו קטן - Black-Footed Rock-Wallabies) בין שיחי המולגה, צמח שהוא בין עץ לשיח, האופייני לאוסטרליה, והגדל באיזור. 

בערב נשוב אל אליס ספרינגס ללינה.

.

 

יום 10: אולורו הקדוש

בבוקר נטייל באליס ספרינגס עצמה, אחד מהמקומות המסמלים את התיישבות האדם הלבן בשממה האוסטרלית העצומה, שהאוסטרלים קוראים לה The Bush.  ומכאן נסע (אללי....) כחמש שעות בנופי המדבר, אל שוליו של האולורו (Uluru), המכונה גם צוק איירס (Ayesr Rock). גם האתר הזה שייך לסמליה המובהקים של אוסטרליה; הסלע (ולמעשה- מונולית, אחד הגדולים בעולם מסוגו) מקודש לתושבים המקוריים של האזור, ולאחרונה נחקק חוק – סוף סוף, תיקון לעוול בן שנים - האוסר טיפוס על הסלע, כדי לא לפגוע ברגשות המקדשים אותו. נגיע אל סביבות הסלע בערב, ונעלה לנקודת תצפית ועם קצת מזל ו"עזרה מלמעלה" נזכה לשקיעה מרהיבה אשר תצבע את הסלע בעוד יותר אדום. 

לינה באזור אולורו.

 

יום 11: מהמדבר של אולורו אל קיירנס הטרופית

עם שחר נצא לטיול זריחה רגלי (כ-2 ק"מ) בשוליו של אזור אולורו. נמשיך להר אולגה, אתר טבע מרשים אשר גם הוא מקודש לאבוריג'ינים. נטייל ברגל בין תצורות גאולוגיות מיוחדות, בנקיקים ובקניונים (תלוי בזמן ובמזג האוויר שיעמוד לרשותנו). 

בתום הטיול נסע לשדה התעופה לטיסה לקיירנס (Cairns). עם הנחיתה ניסע אל פאלם-קוב, אזור של יערות גשם מרהיבים, אשר יעמדו בניגוד גמור למדבר הצחיח בו טיילנו לפני שעות אחדות. 

לינה בפאלם קוב (Palm Cove)

 

יום 12: מערבולת של ג'ונגל, חלום ונוף

היום - טיול  ביער הגשם דיינטרי (Daintree) - אתר מורשת טבע עולמי מטעם אונסק"ו וככל הנראה יער הגשם העתיק ביותר בעולם. רק בדיינטרי השתמרו מיני צמחים "פרימיטיבים" קדומים בהיקף כזה, שהיום הם בסיס למחקר אבולוציוני על התפתחות הצומח בעולם. 

נטייל ביער לאורך "שביל החלום" (המוטיב החשוב ביותר באמונה של המקומיים), נשוט במעבורת אל כף טריביולשן (Cape Tribulation) – שם  יש לנו סיכוי לפגוש בקזואר, הצפור הפלאית. בדרך חזרה לפאלם קוב נטייל בקניון מוסמן (Mossman Gorge) ונקנח את היום בשייט קרוקודילים בערוץ קופר (Cooper Creek).

לינה בפאלם קוב

 

יום 13: מעל ובתוך שונית האלמוגים הגדולה

הבוקר נעלה על ספינה (פרטית, "שלנו" בלבד...) ליום שייט בשונית המחסום הגדולה (Great BarrierReef). נשוט לאיי פרנקלנד (Frankland)  שנמצאים בפתחו של נהר מולגרייב (Mulgrave). בספינה ילווה אותנו ביולוג ימי, שיסביר על האקולוגיה של השונית ועל עולם החי שלה. במהלך השייט נבקר באי המרכזי של השונית וגם נערוך פעילויות שונות, כגון צלילת-שנורקלינג, שייט מעל האלמוגים בסירה בעלת קרקעית מזכוכית, שייט בקיאקים ועוד. 

אחרי ארוחת צהריים על האי נשוב אל הספינה, לשייט בים הפתוח עד החזרה לפנות ערב אל קיירנס, 

בקיירנס נצא לארוחת ערב מיוחדת - (ולא לדאוג גם לצמחונים יהיה מה לאכול...). 

לינה בקיירנס.

 

יום 14: מעל הצמרות בקוראנדה וטיסה לסידני

נעזוב את קיינס לקוראנדה (Kuranda) – עיירה המוקפת ביער גשם טרופי. כאן נסע ברכבל אשר "עף" מעל צמרות העצים, ויאפשר הצצה אל ומעל ליער ממעוף הציפור. נרד מהרכבל, נבקר בתחנה היסטורית אשר קשורה לראשית התיישבות האדם הלבן באזור, ולאחר מכן לתצפית על מפלי ברון (Baron) ועל הקניון הדרמטי שלו. לאחר מכן נמשיך ונשוטט בשבילי יער הגשם.

הטיול היום יסתיים בשדה התעופה ממנו נטוס לסידני (Sydney) ובה נלון.

ימים 15-16: בהרים הכחולים וגם חיות

ביומיים הבאים נטייל באתרי טבע בסביבות סידני ובראשם, ההרים הכחולים (Blue Mountains), אחד מאתרי הטבע הידועים ביותר ביבשת. עוד טרם שנגיע אל ההרים הכחולים, נעצור ב - Featherdale Wildlife Park אשר על אף שמו, אינו רק אכסניה לבעלי כנף, אלא גם בית חיות (Biom) לאוסף המגוון ביותר של בעלי חיים אנדמים לאוסטרליה: קואלות, קנגורו, קיפודנים, ברווזנים, את כל אלו ועוד נראה, ורק אז נמשיך אל יומיים של טיולים קלים, מול מפלים, צוקים, יערות בנופים הנפלאים  של  ההרים הכחולים. 

בלילה הראשון נישן באכסניה מקומית ובלילה השני כבר נשוב לסידני ובה נאכל ארוחת ערב במרומי מגדל גבוה המשקיף על העיר וסביבותיה.

בסוף היום השני - לינה בסידני

 

יום 17: סידני - זמן תרבות

סידני - העיר הגדולה באוסטרליה, ובירת מחוז New South Wales. רבים טועים לחשוב שזו בירתה של אוסטרליה, שכן היא ללא ספק העיר החשובה ביבשת; הוכחה "עיתונאית" לכך, למשל (אחת מיני רבות) היא העובדה, שהמשחקים האולימפיים שהתקיימו באוסטרליה בשנת 2,000 לא כונו קנברה  2,000, אלא סידני 2,000. 

נטייל בעיר ובאתריה-סמליה הנודעים: נתחיל בביקור מודרך (פרטי) בבניין האופרה, אולי המבנה המזוהה ביותר עם העיר ועם היבשת כולה. נטייל מעט ברגל ב"מזח המעגלי" (Circular Quay), משם נצלם את בניין האופרה ואת 'גשר המפרץ' (Harbour Bridge) ומי שלא יתפעל מהמראה – ינודה לאלתר.... 

את הביקור שלנו באוסטרליה נחתום, בהופעה של מיטב להיטי האופרה באופרה של סידני. 

 

ימים 18-19: חזרה להמיספרה הצפונית

בצהריים נמריא משדה התעופה של סידני לטיסה אל הונג קונג, וממנה נמריא חזרה הביתה.

 

מחיר הטיול כולל:

* טיסות בינלאומיות בין תל אביב למלברון ומסידני לתל אביב

* 4 טיסות פנים: מלבורן - דרווין; דרווין - אליס ספרינגס; איירס רוק - קיירנס; קיירנס - סידני

* היטלים

  (ההיטלים משתנים חדשות לבקרים ללא כל הודעה מראש. שינוי בגובה ההיטלים, שנכללו במחיר הטיול, תחול על המטיילים אלא אם שלמו

   כבר את מלוא מחיר הטיול); 

* העברות משדות התעופה ואליהם בחו"ל

* הדרכה – מדריך מקומי דובר אנגלית באתרי הביקור ומלווה ישראלי - ספי בן יוסף

* לינה במלונות הבאים או דומים להם:  

  מלבורן - Clarion Suites Gateway 

  דרווין -  Rydges Darwin Central

  קאקדו - Mercure Kakadu Crocodile Hotel 

  אליס ספרינגס - Aurora Alice Springs 

  איירס רוק  - Outback Pioneer Hotel 

  ההרים הכחולים - Jenolan Caves House / The Mountain Lodge 

  פאלם קוב - Kewarra Beach Resort   

  קיירנס - Rydges Esplanade 

  סידני - Rydges Sydney Central 

* כלכלה -  6 ימים על בסיס ארוחת בוקר וערב; 5 ימים על בסיס ארוחת בוקר וצהריים; 3 ימים על בסיס כלכלה מלאה (בוקר, צהריים וערב)

* תחבורה - כמפורט בימי הטיול.

* דמי רישום וטיפול;

* דמי כניסה לכל האתרים המוזכרים בדף המסלול, כולל קונצרט באופרה של סידני;

* תשר לנותני שירותים שונים בחו"ל; 

* פגישת תדרוך לפני היציאה לטיול

 

המחיר אינו כולל:

* ביטוחים – חובה על כל מטייל לרכוש ביטוח, המכסה מקרים של תאונה, אבדן ונזק. אנו ממליצים גם לקנות פוליסת ביטוח המכסה חילוץ 

  והטסה רפואית. ביטוח המכסה מקרה של ביטול הטיול מומלץ גם הוא.;

* הוצאות בעלות אופי אישי;

* אשרה לאוסטרליה

* כל הוצאה שאינה מוזכרת במה המחיר כולל;

 

אשרת כניסה לאוסטרליה

כדי לקבל אשרת כניסהלאוסטרליה על כל מטייל למלא טופס בקשה ולצרף דרכון ותמונה.

נוסעים מעל גיל 75 חייבים להציג אישור רפואי ואישור על בטוח רפואי (או הצגת פוליסת בטוח). 

הקונסוליה האוסטרלית שומרת לעצמה את הזכות לבקש הוכחה על מצב כספי, מכתב מהמעביד המאשר חופשה, או כל הוכחה אחרת המאשרת את הכוונה לחזור לארץ.

אם בקשה תסורב בגלל טעות במילוי הטופס - יש להגיש טופס חדש (לא מתוקן).

קבלת אשרה אורכת כשלושה שבועות ואין אפשרות לזירוז התהליך. 

תשלומים:

עם הבטחת יציאת הטיול. תשולם מקדמה של 500$. במקדמה כלולים דמי רישום וטיפול בסך 100$, שלא יוחזרו בשום מקרה של ביטול.

שאר מועדי התשלומים יועברו אליכם עם תשלום המקדמה לטיול.

 

בטול:

* מתאריך חיוב דמי הרישום, יחוייב כל מטייל ב 100$ דמי טיפול ורישום.  דמי הרישום הם חלק ממחיר הטיול וכלולים בו.

* עד ה-9 במאי 2019 -דמי הבטול יהיו סך דמי רישום, אליהם יתווספו הוצאות שאינן ניתנות להחזר (כמו החזר עבור כרטיסי טיסה שבוטלו, אשרות וכו')

* מה-10 במאי 2019 - 100% דמי ביטול על שירותי הקרקע.

* דמי הבטול לעיל הם דמי הבטול על שירותי קרקע בלבד.

* דמי ביטול בגין הטיסות - בהתאם למדיניות חברת התעופה.

 

אנו חוזרים וממליצים לרכוש בטוח נסיעות הכולל סעיף בטול מיד עם תחילת התשלומים לטיול.

 

הערות:

*המספר המינימלי של אנשים בקבוצה לקבלת מחיר קבוצתי לטיסה הוא 10 איש היוצאים וחוזרים באותו תאריך מתל אביב.אם הקבוצה תמנה פחות מ-10 אנשים ייקבע מחיר הטיסה הסופי רק סמוך למועד הכירטוס והתשלום יהיה עבור כרטיסים אינדיבידואלים במחיר שייקבע ביום הכירטוס.
*בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

* מחירי הטיול חושבו לפי שער הדולר האוסטרלי הידוע בעת הפרסום באתר. אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את המחיר אם יהיה שינוי בשער הדולר האוסטרלי.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אוסטרליה - שמורות טבע, חיות, ערים ואנשים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi - ����� ����� ���������� ���