03-7527777
לבירורים והזמנות
קרנבל באיים האזוריים

קרנבל באיים האזוריים

13 יום - בין הרי געש ואגמים בלב האוקיינוס האטלנטי

טיול המיועד לאוהבי הליכה באיים האזורים השייכים לפורטוגל. אלו תשעה איים קסומים באוקיאנוס האטלנטי בין אירופה לאמריקה הצפונית. האיים הם בעצם הרי געש פעילים, שמתרוממים מתוך מי האוקיאנוס וככאלה הם עשירים בלועות מעשנים, אגמי לוע, קיטור ובוץ מבעבעים בשילוב עם אפרי מרעה ירוקים, ושרידי היערות האטלנטים שנכחדו כמעט לחלוטין מאיים אחרים. תיאורו של אפלטון את ממלכת אטלנטיס ממערב למצרי גיברלטר הוביל "חוקרים" שונים לראות את אטלנטיס האבודה באיים האזורים. אל האיים הגיעו ספנים פורטוגלים לראשונה ב"עידן התגליות" של תקופת הרנסאנס ומאז הם נקודת מעבר חשובה בין אירופה, אפריקה ואמריקה. באיים חיים התושבים בבידוד יחסי מזה מאות שנים, כך התפתח סגנון חיים ייחודי הכולל מלאכות מסורתיות, חגים וטקסים דתיים (נוצריים) בעלי גוון ייחודי. בטיול הזה נבקר באיים: פיקו, פאיאל, טרסיירה וסאו-מיגל ונשתתף בחגיגות הקרנבל הססגוניות הנחגגות באי.

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
20-02-2019 07-03-2019 3495 € 595 € ספי בן יוסף ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משתתפים לפחות
יום 1: טיסה מתל אביב לליסבון

בבוקר נצא בטיסה מתל אביב לליסבון (Lisbon), עם ההגעה העברה למלון. לינה בליסבון. (*ללא ארוחת ערב בשל השעה המאוחרת).

 

יום 2: טרייסרה (האי הסגול)

בבוקר נטוס אל האי טרסיירה (Terceira), האי השלישי שהתגלה ע"י הפורטוגלים ומכאן שמו, הוא גם האי השלישי בגודלו (403 קמ"ר). במרכזו של האי קלדרה (לוע וולקני כבוי) ענקית, מכוסה בשדות מרעה ירוקים בהם פזורות אלפי פרות, שהן הבסיס למשק החלב של האי הנודע באיכותו. 

נתיבי השייט הקדומים עברו בנמלי האי בשל מיקומו האסטרטגי והנמל הטבעי המוגן, במלחמת העולם השנייה הפך למרכז לוגיסטי של בנות הברית אשר הקימו בו שדה תעופה בשימוש נאט"ו וארה"ב (עד היום). נבקר באנגרה דו הירואישמו (Angra do Heroismo), בירת האי ואתר מורשת עולמי (אונסק"ו). נעלה להר ברזיל (Monte Brasil), אל המצודה החולשת על הנמל והעיר. נצפה אל הסביבה ונטייל ברחובותיה עטורי המרפסות ובתי המידות של אנגרה, בגן  הבוטני ובנמל. מסלול ההליכה ביום זה הוא ממונטה ברזיל לאנגרה, כ-5 ק"מ, 2 ש' הליכה. לינה בטרסיירה

 

יום 3: טרסיירה

בבוקר נצא מאנגרה וניסע לביקור קצר בנמל הדייגים הציורי סאו סבשטיאו (São Sebastião),  ובסינקו ריביירש (Cinco Ribeiras), ניסע לחלקו הצפוני של האי לראות את קילוחי הבזלת הצעירים ביותר באזור הכפר בישקויטוש (Biscoitos). מסלול ההליכה העיקרי יהיה לאורך החוף והקילוחים בצעירים בקרבת העיירות אגואלבה וקווטרו ריבייראש (Agualva to Quatro Ribeiras). מסלול הליכה בן 4-5 ש' הליכה בנופים המשלבים קילוחי לבה צעירים וכיסוי של הצמחיה האנדמית של האיים האזוריים. לינה בטרסיירה.

יום 4: פאיאל (האי הכחול)

בבוקר נטוס אל האי פאיאל (Faial). שיחי ההורטנסיה (Hydrangea) המכסים את מרחבי האי צובעים את האי בכחול בחודשי האביב והקיץ הקנו לו את שמו. נצא מהורטה (Horta)  בירת האי וניסע אל הפסגה הגבוהה (1043 מ'), שבה נמצאת קלדרה (לוע וולקני חסום) גדולה. נלך על שולי הקלדרה המעוטרת באשכולות פרחי ההורטנסיה הכחולים ואם מזג האוויר האטלנטי יהיה לטובתנו, נזכה גם לתצפיות מרהיבות אל האי ואל השכנים באוקיאנוס האטלנטי. 

מכאן ניסע דרך עמק פלמינגוש (Flamengos) הציורי ובו טחנות קמח צבעוניות שמתיישבים פלמים הקימו במאה ה 15. נבקר בקפליניוש (Capelinhos) ונראה את תוצאות ההתפרצות האחרונה באיים האזורים (1957), הרי געש חשופים מכוסים בשכבות טוף צבעוני ומגדלור שכוסה באפר געשי. במקום הוקם מרכז מבקרים המתעד את ההתפרצות על כל שלביה. ביום זה מסלול הליכה עיקרי של 3-4 ש', סביב הקלדרה הגדולה של פאיאל, בקו גובה אחיד פחות או יותר. לינה בפאיאל.

 

יום 5 : פיקו (האי השחור)

בבוקר נשוט במעבורת (כחצי שעה) אל האי היפה פיקו (Pico), במרכז האי מתנשא הר הגעש הגבוה בפורטוגל (2,351 מ'). נחצה את האי ברכב ונעפיל דרך שטחי מרעה ירוקים, סבך חורש ואגמונים כחולים אל מרכז האי. נעצור לצילום ב"אגם הקפיטן" (Lagoa do Capitão), שמעליו מתנוסס הר הגעש פיקו. מסלול ההליכה העיקרי ביום זה יורד מהחלק הגבוה של האי אל הים דרך היער האטלנטי העתיק. מסלול הליכה (Camimho dos burros) הוא של כ-9 ק"מ ירידה מגובה 750 מ' עד לגובה של 100 מ'). לינה בפיקו.

יום 6 : פיקו (האי השחור), טיסה לסאו מיגל

האי פיקו ידוע בכרמיו המרושתים בגדרות מאבני בזלת שחורה, אשר מגנות על הגפנים מהרוחות העזות ומרסס הים. הנוף שנוצר משיטת הגידול הייחודית הוכר ע"י אונסק"ו כערך  מורשת תרבותי. נטייל ברגל בין החלקות המעובדות וגם באלו שהצומח הטבעי השתלט עליהן מחדש זה מכבר (Monte via Criação Velha). מסלול הליכה של כ-7 ק"מ ללא הפרשי גובה מיוחדים. 

נבקר בעיירה לאג'ס (Lajes do Pico) בחוף הדרומי של האי ונראה את המוזיאון המתאר את חייהם של ציידי הליוויתנים, שפרנסתם בעבר היתה הפקת שמן למאור לכל בירות אירופה. אחרי הצהרים נטוס אל סאו-מיגל הגדול באיים האזורים. לינה בסאו-מיגל.

 

יום 7 : סאו מיגל, (האי הירוק), טיול ג'יפים והליכה לסטה סידאדש

הבוקר נצא אל הר הגעש סטה-סידאדש (Lagoa das Sete Cidades), לוע ענק ובתוכו אגמים בגוונים שונים. המתיישבים הראשונים שהגיעו לקלדרה קראו לה "שבע ערים" על שמן של שבע ערי יבשת אטלנטיס האבודה. נטייל ברגל בין האגמים ונבקר בכפר סטה- סידאדש אשר תושביו מתפרנסים מחקלאות מקומית ומגידול בקר. מסלול ההליכה קל מאד. (ג'יפים מלווים את ההליכה כל הדרך ואפשר יהיה להעזר בהם לפי הצורך). לינה בסאו- מיגל, פונטה דלגדה (Ponta Delgada).

יום 8 : אל נורדשטה במזרח האי סאו מיגל

את היום נקדיש לנורדשטה (Nordeste), האזור הגיאולוגי העתיק ביותר באי. לאורכו הרי געש רבים וערוצים עמוקים. נתחיל את טיולנו במטעי התה המאפיינים את מדרונות החוף הצפוני, נבקר במפעל תה ואף נלגום תה ריחני מקומי. ניסע בדרכים הרריות ונטייל לאורך נחלים, מפלים וטחנות קמח עתיקות. 

נלך גם לאורך החוף, מן העיירה לומבה דה מאיה (Lomba de Maia) עד מאיה (Maia), במסלול קצר כ- 3 ש'. לינה בסאו-מיגל, פונטה דלגדה (Ponta Delgada).

 

יום 9: פורנאש - האזור הגיאותרמי בסאו מיגל

בבוקר ניסע דרומה אל וילה פרנקה דו קמפו (Vila Franca do Campo), שהייתה הבירה הראשונה של האי. נמשיך לאזור פורנאש (Furnas), העשיר בתופעות געשיות מגוונות: נביעות חמות, פומרולים (פתחי פליטה של אויר לוהט), קיטור ואדים העולים מן האדמה. נלך  לאורך האגם במרכז הקלדרה באזור הוולקני הפעיל. נבקר בגנים הבוטניים הסמוכים ונטבול במים הגאותרמיים החמים בבריכה גדולה שהוכשרה לרחצה. נשוב לפונטה דלגדה ללינה. הערה: מסלול ההליכה העיקרי ביום זה, 5-6 ק"מ, 2 ש' הליכה לאורך האגם. לינה בסאו מיגל.

יום 10: חגיגות הקרנבל בסאו מיגל

היום זהו "המרדי גרא"- "יום שלישי השמן" הידוע. שיאן של חגיגות סילוק הבשר הנחגגות 40 ימים לפני הפסחא בעולם הנוצרי. החגיגות באיים האזוריים הינן חגיגות מקומיות ואינן ממוסחרות עבור תיירים כבמקומות אחרים בעולם. בין השאר צועדים ילדי האי בתחפושות, ברחובות מושמעת מוזיקה ומתנהלות מלחמות בלוני מים היתוליות. שורשי החגיגות הן עוד מחגיגות הבכחנאליה של העולם הרומי  

הערה: הטיול ביום הזה ללא תוכנית מסגרת; עיקרו בהשתתפות ובצפייה בחגיגות המקומיות ב פונטה דלגדה.

 

ימים 11-12 : טיסה לליסבון, ולתל אביב

 

לאחר ארוחת הבוקר, נמריא בטיסה לליסבון את השעות עד לטיסתנו הישירה לתל אביב נבלה בסיור במרכז ליסבון ואולי אף נספיק לראות את מגדל בלם ואת אנדרטת התגליות המוקדשת ליורדי הים הפורטוגזים. בערב העברה לשדה התעופה וטיסה לתל אביב. 

נחיתה בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות.

 

 

המחיר כולל:

 

טיסה בינ"ל ישירה בקו ת"א ליסבון ת"א

טיסות פנימיות ומעבורות כמפורט בתוכנית

מיסי נמל, והיטלי ביטחון  

לינה בבתי מלון בדרגת תיירות (3*-4*) בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

כלכלה : על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב(.

ארוחות פיקניק במהלך הטיול

תחבורה באוטובוס תיירים, נוח וממוזג

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים(

דמי רישום ואפשרות ביטול   

מדריך מצוות רואים עולם  החברה להגנת הטבע.

 

 

המחיר לקבוצה בת 19-15 משתתפים משלמים. לקבוצה בת 10-14 מטיילים תוספת של 350 יורו.

המחיר אינו כולל:

ארוחות שלא מפורטות בתוכנית

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

תנאי תשלום ואפשרויות ביטול:

לטיול זה תנאי ביטול מיוחדים בשל ההתחיבות לטיסות הישירות 

המבטל הרשמתו עד 60 ימי עבודה קודם יציאה הטיול ישלם 475 יורו + 47 יורו דמי ביטול.

המבטל הרשמתו מ 59 ימי עבודה ועד 21 ימי עבודה קודם הטיול ישלם 475 יורו + 847  יורו דמי ביטול. 

המבטל הרשמתו מ 20 ימי עבודה ועד 7 ימי עבודה קודם הטיול ישלם 475 יורו +    1647  יורו דמי ביטול. 

המבטל הרשמתו מ 6 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול ועד בכלל ישלם 100% דמי ביטול. 

 

אנו מבקשים לוודא קיום ביטוח נסיעות הכולל החזר על אפשרות ביטול מרגע התשלום הראשון. 

 

יתר התנאים בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

 

הערות:

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים באיים בהתאם לטיסות.

בטיסות הפנימיות (מליסבון לאיים ובין האיים) לא מגישים מזון ומשקאות. ניתן לרכשם בתשלום במהלך הטיסה. תוכנית הטיול תלויה בטיסות ובמעבורות, התוכנית צפויה לעבור שינויים בהתאם ללוחות הזמנים שיאושרו.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא קרנבל באיים האזוריים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi - ����� ����� ���������� ���