03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לקרואטיה ומונטנגרו - יופי בלקני

טיול לקרואטיה ומונטנגרו - יופי בלקני

9 ימים -

עם התפרקות יוגוסלביה בראשית שנות התשעים של המאה הקודמת צצו לאוויר העולם מספר מדינות חדשות ובניהם סלובניה, מקדוניה, קרואטיה ובוסניה-הרצגובינה. גם כשהיה נדמה כי תהליך התפרקותה של יוגוסלביה הושלם, חזה העולם בלידתה של מונטנגרו העצמאית ואף בקוסובו שעדיין נאבקת להכרה בינלאומית.

בטיולינו נתמקד בשתיים מהיפות שבמדינות הבלקן. נטייל בקרואטיה – בשמורת פליטביצה המפורסמת, פלא אמיתי של טבע מרהיב, בעיירות חוף ונציאניות ציוריות וכמובן בפנינת הים האדריאטי – העיר דוברובניק. נמשיך למונטנגרו שבשנת 1991 הכריז הפרלמנט שלה על הארץ כמדינה אקולוגית. בה בעת הוכרזו 4 שמורות טבע גדולות – שמורת ביוגרדסקה-גורה, הרי דורמיטור, אגם סקדאר והר לובצ'ן. מטרת ההכרזה לשלב בין הטבע לאדם בארץ שהיא הררית ברובה ומעוטת אוכלוסין יחסית. טיולנו יעבור בכל ארבע שמורות הטבע של מונטנגרו ויתחקה אחר אוצרות הטבע ומראות הנוף המיוחדים, תוך תצפית אל חיי היומיום הפשוטים, הפולקלור העליז והנאה מן המטבח הבלקני הטעים.

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
03-09-2021 11-09-2021 2450 € 450 € אריה אלאלוף ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משתתפים לפחות
יום 1: ת"א, זגרב

נחיתה בשעות הבוקר בזגרב (Zagreb), בירת קרואטיה. לאחר הנחיתה נצא לביקור באתרי עיר הבירה, בעיר העליונה - הקתדרלה, גבעת הקפיטול, בניין הפרלמנט (מבחוץ) ובכנסיית מרקו הקדוש. ונמשיך ונרד לעיר התחתונה ונסייר ברחובותיה היפים של העיר. נבקר גם בבית הקברות מירגוי בו קבורים יחדיו בני כל הדתות. נצא בנסיעה לכיוון שמורת פליטביצה (Plitvica), אחת השמורות המפורסמות ביותר באירופה, המורכבת מסדרה של 16 אגמים המחוברים במפלים. צבע המים משתנה בהתאם לעומקם, הרכבם הכימי והאור. בהתאם לזמן העומד לרשותנו, נטייל בשבילי השמורה ונהנה מיופייה. לינה באזור.

 

יום 2: פליטביצה, פליטביצה, פליטביצה וגם זאדאר

את חלקו הראשון של היום נקדיש לטיולים רגליים בשבילי שמורת פליטביצה. לקראת אחר הצהריים נצא לכיוון החוף ונבקר בזאדאר (Zadar), עיירת חוף ונציאנית מקסימה.

לינה באזור זאדאר.

 

יום 3: עיירות ציוריות ומפלים תכולים

הבוקר נצא לכיוון החוף. נבקר בשיבניק Sibenik)) בה נמצאת אחת הכנסיות המרשימות ביותר בחוף האדריאטי הבנויה כולה באבן. נמשיך לפארק קרקא (Krka) המכונה גם "פליטביצה הקטנה" ונשוטט בשבילי השמורה בינות אגמים, מפלים ויער טבעי. אחר הצהריים נגיע לטרוגיר (Trogir) שהוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. נטייל בסמטאותיה הצרות והציוריות של העיירה ונבקר בקתדרלה העתיקה. נמשיך ללינה באזור ספליט.

 

יום 4: ארמון פנסיה וחוף טורקיז

את הבוקר נפתח בסיור בספליט (Split) עירו של הקיסר הרומי דיוקלטיאנוס אשר בנה את ארמון ה"פנסיה" שלו כאן במאה הרביעית לספירה. נבקר במרתפי הארמון המרשימים ונצפה על המוזוליאום המלכותי המשמש היום ככנסיה. נמשיך דרומה לביקור בסטון ((Ston. עיירה קטנה ומקסימה זו הייתה במשך מאות שנים מקור ייצור מלח מן הים של העיר דוברובניק (Dubrovnik) ובחלק מן הבריכות הפעילות ממשיכה עד היום! נמשיך לאורך החוף לדוברובניק, העיר שהוכרזה, ובצדק, כפנינת הים האדריאטי.

לינה באזור דוברובניק או צוותת (Cavtat).

 

יום 5: פנינת הים האדריאטי - דוברובניק

יום מלא המוקדש לדוברובניק וסביבתה. העיר ממשיכה לשמר את קסמה מאות שנים לאחר שיאה והינה מוקד משיכה למיליוני תיירים ולהפקות ענק. נסייר בסמטאות העיר הציוריות, נבקר בבית הכנסת, נראה את ארמון הרקטור, הקתדרלה והנמל הישן. אחר הצהריים נמשיך לצוותת, עיירת חוף מקסימה בה ישב המשנה לרקטור של דוברובניק. לינה באזור דוברובניק.

 

יום 6: מהים הצלול להר הטרשי

עם בוקר נצא דרומה. נחצה את הגבול למונטנגרו ונעלה צפונה למנזר אוסטרוג (Ostrog) הממוקם בלב צוק עצום ממדים ונחשב לאחד מארי העלייה לרגל החשובים במונטנגרו ובבלקן כולו. נמשיך לליבה הטרשי של מונטנגרו – שמורת הטבע ההררית דורמיטור (Durmitor) מהמרשימות שבשמורות הטבע של הבלקן. בשמורה עשרות נחלים, מפלי מים ומעיינות. נבקר בשמורת האגם השחור (Crno Jezero) וננסה להקיפו ברגל. לינה בז'בליאק.

 

יום 7: יום ג'יפים מלא בשמורת דורמיטור

יום המוקדש לשמורת דורמיטור, נעלה ברכבים קטנים\ ג'יפים (עם נהגים) לטיול של יום שלם בדרכים הרריות, בדרכנו נצפה אל הקניון העמוק של נהר טרה, נחצה אוכפים ומעברי הרים בגובה שמעל 2,000 מ', נצפה אל אגמים תכולים ונגלוש למורדותיו המערביים של הר דורמיטור לתצפית אל עמק נהר הפיווה (Piva) המשובץ בסכרים ואגמים. לקראת ערב נשוב ללינה בז'בליאק.

 

יום 8: גשר, קניון עצום מימדים ועיר ונציאנית

עם בוקר נצא דרומה. נעצור לתצפית ליד הגשר העצום על נהר הטרה ונבקר בשמורת ביוגרדסקה-גורה (Biogradska Gora). השמורה הוכרזה בשנת 1991 בשטח הכולל את ההרים, האגמים והיערות העצומים שבאזור. בשמורה עשרות מינים ציפורים, צמחים ועצי ענק המעטרים את המדרונות. נטייל ברגל בין אשוחים ואורנים, נשקיף אל האגם הגדול ואל הקניונים העמוקים שחרצו הנהרות בהרים. נשלב הליכות רגליות בשבילי בשמורה.

נמשיך בנסיעה לאורכו של נהר מורצ'ה (Moraca), המנקז את דרומה של מונטנגרו לים האדריאטי. הדרך עוברת בנופים המרהיבים של קניון מורצ'ה התלול. נבקר במנזר מורצ'ה (Moraca) הנחשב לאחד החשובים במונטנגרו. לקראת אחר הצהריים נגיע לבודווה (Budva) עיירת חוף ונציאנית מקסימה בסביבתה נלון בשני הלילות הבאים. לינה בסביבת בודווה.

בערב יציאה למסעדה מקומית טובה לחגוג את סיום הטיול.

 

יום 9: ליבה של מונטנגרו וחזרה הביתה

נתחיל את היום בעלייה להר לובצ'ן (Lovcen), ההר השני בגובהו במונטנגרו, שם קבור פטר פטרוביץ נייגושי, גדול מלכיה של מונטנגרו ומי שנחשב גם למשורר הלאומי שלה. נבקר במוזוליאום המיוחד פרי עבודתו של גדול פסליה של קרואטיה – איוון משטרוביץ ונצפה על אזור ההר והחוף – ליבה של מונטנגרו. נרד בסרפנטינות המפורסמות במורד מה שנקרא בטעות הפיורד הדרומי ביותר באירופה. נבקר גם בעיר קוטור  (Kotor)הנחשבת לאחת הערים היפות שלחופי הים האדריאטי. נמשיך ונחצה את הגבול חזרה לשדה התעופה של דוברובניק לטיסה ישירה לארץ.

 

המחיר כולל:

טיסה בין לאומית סדירה וישירה עם חברת קרואטיין ארליינס בקו: ת"א – זאגרב, דוברובניק – ת"א. 

8 לילות במלון מדרגת תיירות טובה (4*). מלון פשוט בז'בליאק (3*).

כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).

תחבורה באוטובוס תיירים נוח וממוזג.

דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית.

ערכות שמע.

דמי שתייה (טיפים).

מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.

מדריך מקומי דובר אנגלית באתרים הנדרשים (קרואטיה) ומדריך צמוד במונטנגרו.

מסי נמל והיטלי ביטחון בארץ ובחו"ל.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח רפואי ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי. 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות באזור זה של העולם בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לקרואטיה ומונטנגרו - יופי בלקני

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���