03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול למרוקו כולל טנג'יר ורכס הרי הריף

טיול למרוקו כולל טנג'יר ורכס הרי הריף

11 יום -

מסע אל הנופים עוצרי הנשימה של מרוקו המשתרעים על שטח נרחב בין האוקיאנוס האטלנטי לבין מדבר הסהרה. זהו טיול מקסים שמעורבים בו מציאות, דמיון, חלומות, אגדות  וקברי קדושים. מסע אל ארץ של ניגודים בין הירוק המיוער של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה. בין החוף האטלנטי הארוך והסלעי, לבין נאות התמרים וערוגות הבוסתנים. המולת שווקים, בליל שבטים, תלבושות צבעוניות, ערים גדולות ועתיקות ואווירה חושנית ומסעירה.

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
23-03-2020 02-04-2020 2795 $ 375 $ נורית רז ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משלמים; תוספת של 200$ לקבוצה 12-14 משלמים
יום 1: תל אביב, מרקש

בשעות הבוקר נטוס בטיסה לא ישירה למרקש (Marrakesh), העיר אשר נתנה למרוקו את שמה. בהתאם לשעת ההגעה נערוך סיור ראשוני בעיר.  לינה במרקש.

 

יום 2: מרקש

את היום נקדיש לביקור באתרי מרקש: ארמון אל באהיה, בריכת המנארה באשר בגניה חגגו במשך מאות שנים יהודי מרוקו את חגיגות המימונה, נלך ברגל בסמטאות המדינה ונבקר באתרים נוספים הפזורים בה. - נבקר בבזאר הגדול הצבעוני המפורסם של העיר ובכיכר ג'מע אל פנע – הכיכר המרכזית של העיר שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ובה מתקיים מדי ערב שוק אוכל גדול ושלל הופעות ואמני רחוב. לינה במרקש.

 

יום 3: מרקש, חציית רכס האטלס הגבוה, אית בן-האדו

עם בוקר נצא דרומה בדרכנו לדרום מרוקו. נחצה את רכס הרי האטלס הגבוה במעבר ההרים המרשים: טיז-נ-טיצ'קה (Tiz-n-Tichka) ונבקר באחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו, אית-בן-האדו (Ait Ben Haddu). זוהי קסבה שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שמשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. נעבור בווארזאזת (Ouarzazat), עירם של משפחת גלאווי ששלטה בעבר בכל דרום מרוקו. נמשיך בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד לבולמאן דה דאדס שם נלון.

 

יום 4: דאדס\וורזאזאת, טודרה, ארפוד

עם בוקר נמשיך בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד קניון נהר הדאדס (Dades) המרהיב המשלב תצורות נוף, שכבות סלע בשלל צבעים וכפרים ציוריים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ (לפחות מבחוץ..). ננסה לשלב הליכות רגליות קצרות בנאת המדבר. נמשיך אל קניון הטודרה (Todra) ונערוך טיול רגלי בנאת המדבר בין שדות מוריקים, כפרי בוץ נטושים ומיושבים תוך ניסיון לגעת באורח החיים המיוחד במקום. אחר הצהריים נצא דרום מזרחה דרך אתרי החט'ארות (פוגארות), עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים לישובי הסהרה. לעת ערב נגיע לארפוד ((Erfoud נאת המדבר הענקית של עמק הזיז. לינה בארפוד.

 

יום 5: יום שלם של טיול ג'יפים בסהרה (נהגים מקומיים)

טיול ג'יפים של יום מלא במדבר סהרה. נעבור בין חמדות עצומות אל השכבות הנטויות של מרגלות האטלס הגבוה העשירות במאובנים. נבקר במחצבת מאובנים, ננסה לפגוש נוודי מדבר המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד, נעלה על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה (Merzuga), נסייר בנאת המדבר ונתוודע לאופי החיים המיוחד של תושבי המדבר. נמשיך בנסיעה ארוכה אל העיירה ריסאני (Risani) הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני לשעבר סיג'יל מסה (Sijil Mesa), עיר השיירות האדירה ומקום מוצאם של המשפחה העלווית השולטת במרוקו ומשפחת אבוחצירה היהודית. לינה בארפוד.

 

יום 6: ארפוד, איפרן, פס

יום נסיעה ארוך ומרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס האטלס הגבוה ואת רכס האטלס התיכון בואכה אל הארץ המיושבת והעיר פס (Fes). הנופים ישתנו לעינינו במהלך יום זה מדי כמה שעות. מנופי מדבר וטרשים, נאות מדבר ודקלים לנופים הרריים ומיוערים. נבקר בעיירת הקיט איפרן Irfan)) ובסביבתה היפה המכונה ע"י המקומיים "שוויץ של מרוקו". לקראת ערב נגיע לפס. לינה בפס. 

 

יום 7: פס

היום ייוחד לביקור בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו - פס (Fes) אשר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי: בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי, השמור היטב. בערב נצא לבילוי וארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בפס.

 

יום 8: מקנס, רבאט

נתחיל את היום במקנס (Meknes) עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר המהלך שנות ה-30 של המאה ה-19. נבקר במוזוליאום של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק בן המאה ה-17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את "באב אל מנסור", השער המהודר, הנחשב ליפה במדינה ונסייר ברחבת השוק ההומה למרגלותיו. נמשיך מערבה לרבאט (Rabat) בירת מרוקו. עם ההגעה נסייר בעיר - נבקר בקסבת אודיה (Udaia) הציורית על סמטאותיה הצבועות בכחול והמשקיפה אל מוצא הנהר והאוקיאנוס. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר משקף את מיטב האומנות והארכיטקטורה של מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן שברחבת המבנה המשקיף על הגשר שחוצה את נהר בו רג-רג ונצפה לעבר סלה (Sela)  תאומתה של רבאט. לינה ברבאט.

 

יום 9: וולובוליס, וואזן, שפשאוון

נפתח את הבוקר בביקור באתר הרומי החשוב וולובוליס (Volubilis) שנשתמר בצורה מעולה. נמשיך צפונה ונעבור בעיירה וואזאן (Ouazan) בה חיו בעבר יהודים רבים ולידה נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן זצ"ל אחד מגדולי קדושי מרוקו. לקראת ערב נגיע לשפשאוון (Chefchaouen), עיר מחוז מרכזית הממוקמת בשולי רכס הרי הריף המכונה גם "העיר הכחולה" בשל הצבע הכחול בו צבועים בתיה. עם ההגעה נערוך סיור בעיר. לינה בשפשאוון.

 

יום 10: שפשאוון, טטואן, טנג'יר

את חציו הראשון של היום נקדיש לסמטאותיה של "העיר הכחולה". נשוטט בסמטאותיה הציוריות נעלה אל ראש המעיין ונראה את שפע המים הזורמים המזינים טחנות קמח ומכבסות ידניות. בשעות הצהריים נצא לטטואן (Tetouan) ונסייר בעיר בה השפעה ספרדית גדולה ושרידי קהילה יהודית מפוארת. לקראת ערב נגיע לטנג'יר ללינה.

 

יום 11: טנג'יר, תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה סיור בטנג'יר (Tangier) העיר שפרחה בין מלחמות העולם ונודעה כמרכז בינלאומי של סחר חופשי ופעילות של ארגוני ביון זרים. העברה לשדה התעופה של טנג'יר לטיסה לתל אביב דרך אירופה. 

 

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – טנג'יר\מרקש – ת"א (דרך אירופה).

מיסי נמל והיטל ביטחון .

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

טיול ג'יפים של יום מלא בסהרה על פי התכנית.

שימוש ברכבים קטנים במקומות שהאוטובוס לא מגיע (ע"פ התוכנית).

דמי כניסה לאתרים שבתכנית .

ארוחת ערב במסעדה מקומית בפס.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

ויזה למרוקו.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

 

  

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

מרוקו מופיעה באזהרות המסע שפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

  

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול למרוקו כולל טנג'יר ורכס הרי הריף

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi - ����� ����� ���������� ���