https://www.seffibenjoseph.co.il/Sbj/d2_content/menuid/1030/id/549/" />
03-7527777
לבירורים והזמנות
מהים הכי נמוך אל ההר הכי גבוה - דגסטן, קברדינו בלקריה, קראצ'אי – צ'רקסיה, צפון אוסטיה, אינגושטיה* וצ'צ'ניה

מהים הכי נמוך אל ההר הכי גבוה - דגסטן, קברדינו בלקריה, קראצ'אי – צ'רקסיה, צפון אוסטיה, אינגושטיה* וצ'צ'ניה

16 יום -

טיול אל חבל ארץ מרהיב ביופיו וכמעט ולא מוכר – המרחב שבין הים הכספי (הנקודה הנמוכה באירופה) לאלברוז (ההר הגבוה ביבשת - 5642 מ'). תרבויות מגוונות ועשירות של עמים רבים - קאראשאים, בלקרים אינגושטים ואחרים - חיות ונושמות שם בין יערות, בהרים, בנופים המקסימים הסובבים אותן. נתחיל את הטיול ברפובליקה דגסטן, שללא ספק היא המגוונת ביותר בקווקז מבחינה אתנית והכי פחות מפותחת.  האוסף המרתק של העמים והתרבויות שם הוא אחד משיאי הטיול. נבקר גם ברפובליקה של קברדינו-בלקריה, אשר בה מתנשאות כמה מהפסגות הגבוהות ביותר באירופה ובהן האלברוז, אשר אליו נעלה ברכבל חדיש. נבקר בצפון אוסטיה, ברפובליקה הזעירה של אינגושטיה על מגדליה הציוריים וכמובן גם בצ'צ'ניה שיצאה כבר לפני 10 שנים מסכסוך אלים, כדרך שמתרחש בקווקאז לאורך כל ההיסטוריה. התנועה בטיול תיערך במיניבסים, באוטובוסים, וגם - 8 ימים מהטיול – ברכבי שטח עם נהגים מקומיים. 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
10-06-2021 25-06-2021 4895 $ 575 $ ספי בן יוסף ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 17 משתתפים לפחות
ימים 1-2: נוסעים לדגסטן, ובראשית – דיונה וקניון

טיסת צהריים לא ישירה למחצ'קלה (Makhachkala), בירת הרפובליקה של דגסטן. עם שנגיע - העברה למלון ללינה. 

למחרת נצא צפונה ונבקר בדיונה היחידה באזור הזה של הפדרציה הרוסית, שקיומה מסקרן מדענים עד היום. ניסע לאורך קניון הנהר סולאק (Sulak) הגדול ונשלב תצפיות וקטעי הליכה קצרים. 

לינה במחצ'קלה.

 

יום 3: הערים הגדולות של הרפובליקה הנשכחת

יום המוקדש לאתרי מחצ'קלה ודרבנט (Derbent). נטייל בשוק הגדול של מחצ'קלה ובמוזיאון לאומנות מקומית. לקראת צהריים נצא לדרבנט  - עיר מבצר אגדתית שחלשה במשך מאות בשנים על המעבר הצר שבין הים הכספי ורכס הקווקז הגבוה. נבקר במבצר האדיר המתנשא מעל העיר, נסייר בסמטאותיה העתיקות ונבקר באחד המסגדים הקדומים בעולם שעדיין משרת מאמינים שונים ושיעים בעת ובעונה אחת (!). נבקר גם בשרידי הקהילה היהודית, בעבר אחת הגדולות בקווקז, שעדיין מתגוררת במקום. לינה בדרבנט. 

 

ימים 4-8 (בג'יפים): "שער הים" וקדימה להרים בג'יפים

 בבוקר נמשיך את סיורינו בדרבנט. בסיום הסיור נעלה על ג'יפים (עם נהגים מקומיים) ונצא מערבה. הדרך תשתנה באחת ותהפוך ליותר ויותר ההררית, תוך מעבר מיערות נשירים לגבעות צחיחות המנוקדות כפרים ציוריים. זהו ללא ספק האזור המגוון ביותר מבחינה אתנית ברכס הקווקז כולו. כמה עשרות קבוצות אתניות מתגוררות פה בערבוביה חלקן כבר מאות ואף אלפי שנים ואחרות הגיעו ממש לאחרונה. במהלך הימים הבאים נתוודע לחלק מקבוצות אלו. נצפה בבעלי מלאכות עתיקות שעדיין מתפרנסים ממלאכתם, נבקר בכפרים שנדמה כי הזמן עצר בהם מלכת, נחצה נהרות, עמקים בראשיתיים רחבי ידיים, נראה מפלים שוצפים וקניונים תלולים, נשלב הליכות רגליות בנופי פרא ונספר את סיפור עצמאות דגסטן והאימאם שאמיל – אולי גדול המתנגדים לצאר הרוסי ומלחמתו ארוכת השנים בכיבוש הרוסי עד לכניעתו. כאן בדגסטן, האימאם שאמיל עדיין נחשב לגיבור לאומי נערץ. 

בסוף יום 8 נחצה את הגבול לצ'צ'ניה (Chechnya), במעבר הרים נישא ללינה ליד אחד האגמים היפים באזור היושב בין דגסטן וצ'צ'ניה – אגם קזנוי - אם (Kezenoy Am). לינה בבתים פרטיים, גסטהאוסים פשוטים ומלונות בסיסיים.  

 

יום 9 (בג'יפים): בגן העדן הצ'צ'ני

נתחיל את הבוקר בסיור קצר באזור האגם ובאחד הכפרים שננטשו במצוותו של סטלין במהלך מלה"ע השנייה כשהאשים את אנשי צ'צ'ניה (ולא רק הם..) בחוסר נאמנות. מאות אלפים אולצו לעזוב את בתיהם ולצאת לגלות. חלקם לא חזרו מעולם לבתיהם וכפריהם ניצבים דוממים ונשכחים. נמשיך לגרוזני (Grozny) בירת צ'צ'ניה. עיר זו זוכה כעת להשקעות רבות מהשלטון במוסקבה אחרי שנים רבות של קונפליקט אלים. נבקר במסגדי העיר החדשים ובמרכז המשופץ ובעוד אתרים ככל שיותיר הזמן. לינה בגרוזני.

 

יום 10(בג'יפים): אינגושטיה, ארץ המגדלים

עדיין בג'יפים. הבוקר נצא לרפובליקת אינגושטיה (Ingushetia)**, מהמקומות הפראיים ביותר בקווקז המאופיין במגדלים גבוהים הקשורים לתרבות גאולת הדם הנפוצה בקווקז. נעמיק אל תוך ההרים והעמקים ונבקר בכפרים נשכחים המנוקדים מגדלי אבן עתיקים הנדמה כי הם לקוחים מתוך אחד מסרטי שר הטבעות. נתוודע לתרבות המקומית ולמטבח הייחודי. לינה בהרים במלון פשוט. 

** נדרש אישור מיוחד להיכנס לאינגושטייה. את הרשימה הסופית עלינו להגיש 45 יום לפני יציאת הטיול.

 

יום 11 (בג'יפים): עיר מתים, מנזרים וכפרים נידחים

בבוקר נצא מזרחה לרפובליקת צפון אוסטיה. נעבור בעיר הבירה ולאדי-קווקז (Vladikavkaz), ממנה לצא דרומה, שוב להרים. נבקר במנזר פיאגדון (Fiagdon) הענק ונמשיך בדרכי עפר לעיר המתים דארגאבס (Dargavs), מבני קבורה משפחתיים עתיקים הבנויים על צלע הר. נעמוד על מנהגי הקבורה המיוחדים הנמשכים בחלקם גם כיום. בהתאם לזמן שברשותנו נשלב הליכות רגליות באזור ונבקר בכפרים מקומיים. לינה בולאדי-קווקז.

 

יום 12: אל האלברוז - ההר הגבוה באירופה

יום טיול מטריף של הרבה טבע ונוף להר אלברוז (Elbrus), ההר הכי גבוה באירופה (5,642 מטר). נעלה להר ברכבל עד לגובה ארבעת אלפים מטר כמעט ונשלב הליכות רגליות קצרות באזור. לינה בקיסלובודסק (Kyslovodsk).

 

ימים 13-14: מרומי קווקז

יומיים המוקדשים לאזור הר דומבאי (Mount Dombay) המרהיב. ניסע לאורך נהר דומבאי בטבע עוצר נשימה. נעלה ברכבל כמעט לראש ההר ואם מזג האוויר יאפשר, נראה את רכס הרי הקווקז הגבוה במלוא הדרו. נשלב הליכות רגליות, מפלי מים שוצפים, יערות ירוקי עד ונשירים והמון המון טבע נקי ולא מופרע. לינה באזור דומבאי.

 

יום 15: בעקבות לרמונטוב

עם בוקר נצא בנסיעה ארוכה לפיאטיגורסק (Pyatigorsk). עיר זו מפורסמת בבית המרחץ הטבעיים שבסביבתה. עם ההגעה לעיר נבקר במקום בו מצא אחד המשוררים החשובים של רוסיה הצארית את מותו בדו קרב – מיכאל לרמונטוב ובבית בו התגורר. אם הזמן יאפשר נבקר גם בשרידי הקהילה היהודית הקטנה שהייתה כאן שאחד מבניה מוכר כיום לכולנו – יוסף טרומפלדור ובאתרים נוספים של העיר. ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול. לינה בפיאטיגורסק.

 

יום 16: חזרה הביתה

בהתאם לעת הטיסה העברה לשדה התעופה של מיניראלני-בודי (Mineralnye Vody) לטיסה ישירה לתל אביב.

 

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל לא ישירה עם חברת "אירופלוט" בקו: ת"א – מוסקבה – מחצ'קלה, מינרלני וודי – מוסקבה - ת"א.

מיסי נמל, והיטלי ביטחון.

15 לינות. לילה אחד לפחות באכסניה פשוטה עם שירותים משותפים. חלק אחר מהלינות בבתים מקומיים\אכסניות פשוטות עם שירותים צמודים. חלק נוסף במלונות 4* ואף 5* טובים.

כלכלה : פנסיון מלא בשמונה מימי הטיול (חלק מארוחות הצהריים – פיקניקים). שאר הימים על בסיס חצי פנסיון) ארוחות בוקר וערב(.

תחבורה באוטובוס\מידיבוס תיירים, נוח וממוזג (כך אנחנו מקווים..).

שימוש בג'פים עם מדריכים מקומיים בימים 4-11, כמפורט בתוכנית.

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים(.

דמי רישום ואפשרות ביטול.

מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע – ספי בן יוסף.

מדריך מקומי לכל אורך הטיול.

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שלא מפורטות בתוכנית.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות: 

*הסיור באינגושטיה מחייב הגשת רשימת מטיילים מלאה כחודשיים לפני מועד יציאת הטיול.

תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים בהתאם לטיסות ולמצב בשטח.

על המטיילים לקחת בחשבון שחלק זה של העולם עוד לא ממש נפתח לתיירות מערבית עם כל המשתמע מכך (רמת השירותים, מלונות, אוטובוסים, מדריכים מקומיים וכדומה), על כן נבקש הרבה סבלנות וסובלנות.. 

אין שירות מזוודות במלונות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס )גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים( מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

תנאי רישום וביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם - החברה להגנת הטבע.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מהים הכי נמוך אל ההר הכי גבוה - דגסטן, קברדינו בלקריה, קראצ'אי – צ'רקסיה, צפון אוסטיה, אינגושטיה* וצ'צ'ניה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���