03-7527777
לבירורים והזמנות
אל הרי האטלס ומדבר סהרה

אל הרי האטלס ומדבר סהרה

13 יום -

מסע אל הנופים עוצרי הנשימה של מרוקו המשתרעים על שטח נרחב בין האוקיאנוס האטלנטי לבין מדבר הסהרה. זהו טיול מקסים שמעורבים בו מציאות, דמיון, חלומות, אגדות  וקברי קדושים. מסע אל ארץ של ניגודים בין הירוק המיוער של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה. בין החוף האטלנטי הארוך והסלעי, לבין נאות התמרים וערוגות הבוסתנים. המולת שווקים, בליל שבטים, תלבושות צבעוניות, ערים גדולות ועתיקות ואווירה חושנית ומסעירה.

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
15-10-2021 27-10-2021 2995 $ 475 $ שלום ינקלביץ ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משתתפים לפחות
יום 1: תל אביב, קזבלנקה, רבאט

בשעות הבוקר נצא בטיסה דרך אירופה לקזבלנקה (Casablanca), הבירה הכלכלית של מרוקו. נפתח בטיול לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי, אל רבאט (Rabat) בירתה של מרוקו. בהתאם לזמן שברשותנו נבקר באתרי רבאט. לינה ברבאט.

 

יום 2: רבאט, וואזאן, שפשאוון

בבוקר נמשיך ונבקר באתרי רבאט (Rabat). נתרשם מסגנונות הבניה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר משקף את מיטב האומנות והארכיטקטורה של מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן שברחבת המבנה המשקיף על הגשר שחוצה את נהר בו רג-רג ונצפה לעבר סלה (Sela)  תאומתה של רבאט. נבקר בקסבת אודיה הציורית על סמטאותיה הצבועות בכחול והמשקיפה אל מוצא הנהר והאוקיאנוס. בצהרים נצפין אל עבר רכס הרי הריף המרשימים ואל העיירה הציורית שפשאוון (Chefchouen). בדרכנו נעבור בעיירה וואזאן (Ouazan) בה חיו בעבר יהודים רבים ולידה נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן זצ"ל אחד מגדולי רבני מרוקו. את שעות הערב נבלה בסמטאותיה הציוריות של שפשאוון. לינה בשפשאוון.

 

יום 3: שפשאוון, וולובוליס, מקנס, פס

נתחיל את היום עם סיור בשפשאוון, עיר מחוז מרכזית הממוקמת בשולי רכס הרי הריף.

נתרשם מן הסמטאות הכחולות ב"מדינה" ומן הבתים הלבנים בסגנון ספרדי. נעלה אל ראש המעיין ונראה את שפע המים הזורמים המזינים טחנות קמח ומכבסות ידניות. נסייר לאורכו של הערוץ הזורם במורד העיירה. בסיום הביקור נצא דרומה, לביקור באתר הרומי החשוב וולובוליס (Volubilis) שנשתמר בצורה מעולה. אחר הצהרים נגיע למקנס (Meknes) עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר המהלך שנות ה-30 של המאה ה-19. נבקר במוזוליאום של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק בן המאה ה-17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את "באב אל מנסור", השער המהודר, הנחשב ליפה במדינה ונסייר ברחבת השוק ההומה למרגלותיו.

נמשיך לפס ללינה.

 

יום 4: פס

היום ייוחד לביקור בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו - פס (Fes) אשר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי: בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי, השמור היטב. בערב נצא לבילוי וארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בפס.

 

יום 5: פס, איפרן, ארפוד

יום נסיעה ארוך ומרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס הרי האטלס התיכון ואת רכס הרי האטלס הגבוה בואכה מדבר סהרה. הנופים ישתנו לעינינו במהלך יום זה מדי כמה שעות. מנופי יערות אלונים וארזים אל נופי מדבר חשופים, רמות גבוהות ונאות מדבר ודקלים. נבקר בעיירת הקיט איפרן Ifran)) ובסביבתה היפה, נחצה את הרמות הגבוהות וניסע לאורכו של קניון עמק הזיז (Ziz) בנופים פראיים של שברים גיאולוגיים ושטחים חקלאיים. נחלוף על פני קסבות הבנויות מלבני בוץ ולעת ערב נגיע לארפוד ((Erfoud נאת המדבר הענקית של עמק הזיז. לינה בארפוד.

 

יום 6: טיול ג'יפים בסהרה

יום ג'יפים מלא במדבר סהרה. נעבור בין חמדות עצומות אל השכבות הנטויות של מרגלות האטלס הגבוה העשירות במאובנים. נבקר במחצבת מאובנים, ננסה לפגוש נוודי מדבר המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד, נעלה על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה (Merzuga), נסייר בנאת המדבר ונתוודע לאופי החיים המיוחד של תושבי המדבר. נמשיך בנסיעה אל העיירה ריסאני (Risani) הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני לשעבר סיג'יל מסה (Sijil Mesa), עיר השיירות האדירה ומקום מוצאם של המשפחה העלווית השולטת במרוקו ומשפחת אבוחצירה היהודית. לינה בארפוד.

 

יום 7: טודרה, דאדס

עם בוקר ניסע צפון מערבה דרך אתר החט'ארות (פוגארות) עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים לישובי הסהרה. נגיע אל קניון הטודרה (Todra) ונערוך טיול רגלי בנאת המדבר בין שדות מוריקים, כפרי בוץ נטושים ומיושבים תוך ניסיון לגעת באורח החיים המיוחד במקום. נמשיך עם פתחו של הקניון ונתרשם מגובה קירותיו הזקופים ומן המים הזורמים. לינה באזור

 

יום 8: אית בן-האדו האטלס הגבוה, מרקש

בבוקר נמשיך מערבה לביקור בקניון נוסף: קניון נהר הדאדס (Dades) ובו כפרים ובוסתנים. נתרשם מסלעי הקונגלומרט היוצרים צוקים גבוהים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ. נמשיך בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד לווארזאזת (Ouarzazat), עירו של הפאשה גלאווי. נמשיך ונבקר באחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו, אית-בן-האדו (Ait Ben Hadu). זוהי קסבה שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שמשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. נחצה את רכס הרי האטלס הגבוה במעבר ההרים המרשים: טיז-נ-טיצ'קה (Tiz-n-tishka) בצהרים נגיע למרקש (Marakesh), העיר האדומה וליבה הפועם של מרוקו. עם ההגעה נבקר בכיכר המרכזית "גמע אל פנע". כאן מתקבצים במשך היום רוכלים שונים, מאלפי נחשים, קוסמים, קוראות בקפה ובקלפים, מספרי סיפורים ולהטוטנים. לינה במרקש.

 

יום 9: יום מלא במרקש

את היום נקדיש לביקור באתרי מרקש: כיכר גמ'ע אל פנא, ארמון אל באהיה, המלאח היהודי ובית הכנסת, גני מזוראל, בריכת המנרה וכמובן השוק הגדול והצבעוני המפורסם. לינה במרקש.

 

יום 10: טיול ג'יפים לאימליל באטלס הגבוה

יום ג'יפים מלא באטלס הגבוה. בבוקר נצא בג'יפים ממרקש לעבר האטלס הגבוה. נסיעה נופית יפה בין סלעי משקע וסלעי אבן חול אדומה הצובעים את המדרונות. נעלה לתצפית אל רכס הרי האטלס ואל פסגתו הגבוהה, פסגת ג'בל טובקל (Tobkal). נתרשם מהנוף הבראשיתי ונרד בדרכי שטח בין קסבות הרריות וכפרים ברברים אל עמק אימליל ((Imlil ואל כפר אימליל. נסייר בכפר, בקסבה ובאזור. בתום הביקור נשוב למרקש ונסייר בעיר בהתאם לזמן העומד לרשותנו. לינה במרקש.

 

יום 11: מרקש, א'סווירה

עם בוקר ניסע מערבה לעבר החוף האטלאנטי ונגיע אל העיר א'סווירה ((Essouira, עיר הנחשבת ליפה שבערי החוף. א'סווירה, או בשמה העתיק מוגדור היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן כחול הים ומשקופי החלונות צבועים כחול כמימיו. במדינה שלה הרבה בתי מלאכה ושווקים ובמלאח ניתן לראות עדיין כמה מבתי היהודים. לינה בא'סווירה.

 

יום 12: סאפי, אל ג'דידה, קזבלנקה

בבוקר נצא צפונה לאורך החוף, נבקר בסאפי (Safi), עיירה ציורית ומרכז קדרות חשוב. נעצור באל ג'דידה ((El Jadida עיר פורטוגזית מוקפת חומה ובליבה "מדינה" יפה. לקראת ערב נגיע לקזבלנקה. סיור רכוב בעיר ובאתריה המרכזיים. לינה בקזבלנקה.

 

יום 13: קזבלנקה, תל אביב

בבוקר ניסע לביקור במסגד הגדול והמרשים שבנה המלך חסן ה-2 בהשקעה אדירה (ביקור זה מותנה בזמן הטיסה).לאחר הסיור העברה אל שדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה. נחיתה ביום ה-14.

 

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – קזבלנקה, קזבלנקה – ת"א (טיסה לא ישירה דרך אירופה).

מיסי נמל והיטל ביטחון .

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה וטובה מאוד.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

אוטובוס\מיניבוס (תלוי בגודל הקבוצה) תיירים נוח וממוזג.

2 טיול ג'יפים על פי התכנית (טיול גיפים מורחב בסהרה).

דמי כניסה לאתרים שבתכנית .

ארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית בפס.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

ויזה למרוקו.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

ערכות שמע להדרכה.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

מרוקו מופיעה באזהרות המסע שפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

עם ההרשמה מקדמה של 200$ על חשבון מחיר הטיול.

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אל הרי האטלס ומדבר סהרה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���