03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאזרבייג'ן

טיול לאזרבייג'ן

8 ימים - אל לב הקווקז והים הכספי - טבע פראי ויהודי ההרים (הקווקזים)

מסע מעמיק ויסודי אל הקווקז חבל ארץ בתולי, קרוב וברובו בלתי נודע. אזרבייג'אן הינה מדינה מרתקת שזכתה לעצמאותה עם התפרקות ברה"מ ואט אט נפתחת לתיירות לאחר שנים ארוכות של שלטון קומוניסטי. המדינה שיושבת בלב אחד מסעיפי "דרך המשי" ההיסטורית ספוגה השפעות של מזרח ומערב, של פרס ועמי מרכז אסיה מחד ושל רוסיה ותורכיה מאידך.  אוצרות הטבע העצומים שבה התברכה אזרביג'אן העניקו לה שפע וברכה במאה השנים האחרונות אבל גם לא מעט צרות ובעיות בדמות מעצמות על המתערבות תדיר בענייניה. זוהי אחת המדינות המוסלמיות החילוניות ביותר בעולם, מדינה של עושר לא יתואר לצד דלות ועוני, של  יערות והרים מוריקים ושל מדבריות ומישורים מאובקים, הכל לצד אנשים חייכנים ומקבלי פנים ומטבח השופע כל טוב. באזרבייג'אן חיה קהילה יהודית עשירה במספר מרכזים חשובים, בבאקו ובעומק הרי הקווקז, יהודים הרריים אלה המכונים "קווקזים" הם נצר לקהילה עתיקת יומין אשר לה שפה ומנהגים ייחודיים משלה.

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
01-10-2021 08-10-2021 2250 $ 450 $ שמעון דיגה ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 20 משלמים לפחות
יום 1: טיסה לבאקו

טיסה ישירה לבאקו (Baku) בירת אזרבייג'אן.  בהתאם לשעת ההגעה סיור ראשני בבאקו. לינה בבאקו.

 

יום 2: להיץ, שאקי, גבלה

נצא מבאקו מערבה. אט אט הנוף יהפוך להיות יותר ויותר מדברי. נחליף לרכבים קטנים ונבקר בכפר להיץ (Lahic) כפר אומני נחושת ציורי, מהעתיקים בקווקז, היושב בלב אזור כפרי מרהיב. נחזור לכביש הראשי ונמשיך עם האוטובוס לגבלה (Qabala) שהייתה בעבר בירת ממלכת שירוואן שאה (Shirvan sha). נמשיך לטופנגאג (Tufandag) שם נעלה על רכבל שייקח אותנו לתצפית מהממת על כל רכס הקווקז הגבוה. לינה בגבלה.

יום 3: שאקי, קיש, אוגוס

עם בוקר נצא בנסיעה לשאקי (Sheky) שהייתה תחנה חשובה בדרך המשי העתיקה ומקום מושבו של הח'אן המקומי במאות ה-18,19. נבקר בארמון הח'אן ששופץ לאחרונה והוכרז כאתר מורשת עולמית ובקרוואן סראי הגדול - אחד היפים בקווקז שהוסב למלון בחלקה העתיק של העיר. נמשיך לביקור בכפר הציורי קיש (Kis) בו נשתמרה כנסייה קווקזית אלבנית (אין קשר לאלבנים של הבלקן) מרשימה ובה התגלו שלדים אנושיים שעל פי אחת התיאוריות הינם אבותיהם של העם הנורבגי. בדרכנו חזרה משאקי נעצור בעיירה אוגוס (Ogus) בה התגוררה קהילה יהודית גדולה שרובה עלתה לארץ ונבקר באחד מבתי הכנסת ששרדו. לינה בגבלה.

יום 4: חזרה לבאקו, גובוסטן

עם בוקר נצא מערבה לבאקו ואז דרומה לשמורת גובוסטן (Gobustan) המפורסמת במאות ציורי הקיר החקוקים בסלע בהם מתוארים סצנות מחיי יום יום כשחלקן מתוארכות לאלף השמיני לפנה"ס. במידה ויתאפשר ננסה להגיע לתופעת טבע ייחודית – "הרי געש" טבעיים של בוץ המבעבע ממעמקי האדמה. לקראת אחר הצהריים נחזור לבאקו ונתחיל את ביקורינו בעיר.  בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור. לינה בבאקו.

 

 

יום 5: חצי האי אבשרון, קובה, קרסנה סלובודה

נתחיל את היום בביקור בחצי האי אבשרון (Absheron). נבקר במקדש האש המפורסם, אתר פולחן קדום שהוכרז כאתר מורשת עולמית. נתרשם מתעשיית הנפט העצומה של אזרביגאן. נמשיך ליאנאר דאג (Yanar Dag) אתר אש טבעית הבוקעת ממעמקי האדמה. לאחר הביקור בחצי האי, נצא  צפונה לקובה (Quba) מרכז חשוב לגידול תפוחים ואריגת שטיחים. נעלה על רכבים קטנים ונעפיל לבשברמאג (Beshbermag), שן סלע גבוה היושבת מעל הים הכספי בה ע"פ האמונה נקבר אחד מהנביאים הפרו-אסלאמים הקדומים. נמשיך לקרסנה-סלובודה (Krasnaya Sloboda) – עיירה יהודית פעילה, אולי האחרונה בעולם שנותרה כעיירה יהודית לחלוטין, נסייר ברחובות העיירה ונבקר בבתי הכנסת המקומיים. לינה באזור קובה.

יום 6: הקווקז הגבוה, חינליק

אחד הימים המיוחדים בטיול. נצא ברכבים קטנים אל עומק הרי הקווקז, הנופים עוצרי נשימה ובתוליים ברובם. נבקר בכפר הציורי חינליק (Xinaliq) ונתוודע לקבוצות האתניות השונות המתגוררות בו ובסביבתו ונשלב הליכות רגליות בטבע העוצר נשימה. לקראת ערב נחזור ללינה בקובה.

 

יום 7: באקו, גובוסטן

עם בוקר נצא דרומה לשמורת גובוסטן (Gobustan) המפורסמת במאות ציורי הקיר החקוקים בסלע בהם מתוארים סצנות מחיי יום יום כשחלקן מתוארכות לאלף השמיני לפנה"ס. לקראת אחר הצהריים נחזור לבאקו ונשלים את ביקורינו בעיר.  בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור. לינה בבאקו.

 

יום 8: טיסה לתל אביב

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה ישירה לת"א.

 

המחיר לקבוצה של 20 נוסעים לפחות.

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל ישירה בקו תל אביב – באקו - תל אביב.

לינה במלונות בדרגת תיירות מעולה (4- 5*) לכל אורך הטיול.

כלכלה מלאה .

ארוחת ערב עם מוסיקת פולקלור בבאקו.

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.

שימוש בכלי רכב קטנים במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע. 

תשר לנותני  שירותים.

מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם – שמעון דיגה.

מדריך מקומי צמוד לאורך כל הטיול דובר אנגלית.

מיסי נמל והיטל ביטחון.

אשרת כניסה לאזרביג'אן בסך 47$ (נכון ל - 2019). 

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב). 

 

תנאי תשלום:

תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.


הערות חשובות:

ייש לוודא קיומם של לפחות 2 דפים ריקים וללא חותמות בדרכון, בתוקף של חצי שנה לפחות.

אשרת כניסה לאזרבייג'אן: דרושה אשרת כניסה לאזרבייג'אן. האשרה עולה 47$ לאדם (נכון ל 2019) אותה מוציאים דרך משרדנו. אנו ניצור קשר עם כל אחד ממשתתפי הטיול בעניין לקבלת כל הפרטים הנחוצים.

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאזרבייג'ן

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���