03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול למולדת הצ'רקסים

טיול למולדת הצ'רקסים

11 יום - אדיגאה, קברדינו בלקריה, קראצ'אי – צ'רקסיה, צפון אוסטיה וצ'צ'ניה

טיול אל חבל ארץ מרהיב ביופיו וכמעט ולא מוכר, מולדת העם הצ'רקסי שבשנים האחרונות נמצא בעיצומו של תהליך חזרה היסטורי לארץ אבותיו לאחר שגורש ממנו באכזריות בסוף המאה ה 19. נהרות, יערות, הרים, מפלים ונופים מקסימים הסובבים תרבות מגוונת ועשירה של עמים רבים: צ'רקסים, קאראשאיים, בלקרים ואחרים. מכיר ונלמד על מרכז ומערב הקווקז והפדרציה הרוסית: רפובליקה אדיגאיה, רפובליקה קברדינו-בלקריה, רפובליקה קראשאייבו-צ'רקסיה, מחוז קראסנודאר ומחוז סתאברופול, צפון אוסטיה וצ'צ'ניה.

 

תמונות: יובל כלב וספי בן יוסף

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
30-07-2021 09-08-2021 3095 $ 450 $ נורית רז ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משתתפים לפחות
יום 1: הגעה לארץ הצ'רקסים

טיסה ישירה מתל אביב לשדה התעופה של קרסנודר (Krasnodar) העברה מלון ללינה.

 

יום 2: אדיגאה - טבע פראי ודולמן עתיק

יום מלא באזור היערות, הנהרות ושמורת הטבע של אדיגאיה. נבקר במפלי רופאבגו (Rufabgo) -  נראה את ארבעת המפלים הראשונים ואם יהיה כוח, נמשיך עד המפל החמישי. נמשיך ונראה את הדולמן הכי גדול בקווקז היושב בכניסה לאחת משמורות הטבע היפות בקווקז. לינה במאיקופ. 

 

יום 3: עיר בירה ורדיו-טלסקופ סובייטי מסתורי

סיור במאיקופ (Maykop), עיר הבירה של רפובליקה אדיגאה (Adygea). נסייר ברגל בעיר - נראה את הפרלמנט של אדיגאה, כיכר לנין והמוזיאון הלאומי. נבקר גם בשוק ובכיכר המרכזית.  אחרי הביקור בעיר נצא בנסיעה מזרחה לעבר רפובליקת קרצ'אי צרקסיה (Karachai-Cherkessia). נבקר באתר רטאן 600 (Ratan 600) פרוייקט הרדיו-טלסקופ הגדול בעולם. לקראת ערב נגיע ללינה בארחיז (Arkhyz).

 

יום 4: טבע וכנסיות נשכחות

יום מלא המוקדש לסביבת ארחיז. זהו אחד המקומות היפים בקווקז המוקף יערות, נחלים זורמים ופסגות מושלגות. נבקר בכנסיות קדומות ונשלב מסלולי הליכה באזור ככל שיותיר הזמן. לינה בארחיז. 

 

יום 5: מרומי קווקז

יום המוקדש להר דומבאי (Mount Dombay) המרהיב. ניסע לאורך הנהר בטבע עוצר נשימה. נעלה ברכבל כמעט לראש ההר ואם מזג האוויר יאפשר, נראה את רכס הרי הקווקז הגבוה במלוא הדרו. לקראת אחה"צ נצא בנסיעה לעבר מישורי צ'רקסיה לעיר קיסלובודסק. לינה בקיסלובודסק (Kislovodsk).

 

יום 6: רמה עשבונית, מפל ואולי גם תצפית על ההר הגבוה באירופה

עם בוקר נצא לטיול ג'יפים לרמת בירמאמית (Bermamyt) העשבונית. אם יתמזל מזלנו והראות תהיה טובה, נוכל לראות ברקע את ההר הגבוה באירופה – האלברוז. נבקר גם במפל צ'גים לא רחוק מנאלצ'יק. לינה בנאלצ'יק (Nalcik). 

 

יום 7: אל ההר הגבוה באירופה - האלברוז

יום טיול של הרבה טבע ונוף להר אלברוז (Elbrus), ההר הכי גבוה באירופה (5642 מטר). נעלה להר ברכבל עד לגובה ארבעת אלפים מטר כמעט ונשלב הליכות רגליות קצרות באזור. לינה בנאלצ'יק. 

 

יום 8: עיר מתים, מנזרים וכפרים נידחים

עם בוקר נצא מזרחה לרפובליקת צפון אוסטיה. נעבור בעיר הבירה ולאדי-קווקז (Vladikavkaz), נחליף את האוטובוס לרכבים קטנים ונצא לעיר המתים דארגאבס (Dargavs), מבני קבורה משפחתיים עתיקים הבנויים על צלע הר. נעמוד על מנהגי הקבורה המיוחדים הנמשכים בחלקם גם כיום. בהתאם לזמן שברשותנו נשלב הליכות רגליות באזור ונבקר בכפרים מקומיים. לינה באזור ולאדי-קווקז.

 

יום 9: בירת האוסטים ובירת הצ'צ'נים

את הבוקר נקדיש לולאדי-קווקז בירת צפון אוסטיה. נסייר במרכז העיר, במרכז היהודי ובשוק. לאחר הביקור נצא לגרוזני (Grozny) בירת צ'צ'ניה. עיר זו זוכה כעת להשקעות רבות מהשלטון במוסקבה אחרי שנים רבות של קונפליקט אלים. נבקר בכמה ממסגדי העיר החדשים, נסייר במרכז המשופץ ובעוד אתרים ככל שיותיר הזמן. בסיום הסיור נחזור למלוננו.

 

יום 10: בעקבות לרמונטוב

עם בוקר נצא בנסיעה ארוכה לפיאטיגורסק (Pyatigorsk). עיר זו מפורסמת בבית המרחץ הטבעיים שבסביבתה. עם ההגעה לעיר נבקר במקום בו מצא אחד המשוררים החשובים של רוסיה הצארית את מותו בדו קרב – מיכאל לרמונטוב ובבית בו התגורר. אם הזמן יאפשר נבקר גם בשרידי הקהילה היהודית הקטנה שהייתה כאן שאחד מבניה מוכר כיום לכולנו – יוסף טרומפלדור ובאתרים נוספים של העיר. ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול. לינה בפיאטיגורסק.

 

יום 11: חזרה הביתה.

בהתאם לשעת הטיסה, המשך ביקור בפיאטיגורסק. העברה לשדה התעופה של מיניראלני-בודי (Mineralnye Vody) לטיסה ישירה לתל אביב.

 

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל ישירה עם חברת "אוראל ארליינס" בקו: ת"א – קרסנודר, מינרלני וודי - ת"א.

מיסי נמל, והיטלי ביטחון.

10 לינות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

כלכלה : על בסיס חצי פנסיון) ארוחות בוקר וערב(.

תחבורה באוטובוס תיירים, נוח וממוזג (כך אנחנו מקווים..).

שימוש ברכבים קטנים כמפורט בתוכנית.

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים(.

דמי רישום ואפשרות ביטול.

מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.

מדריך מקומי לכל אורך הטיול.

 

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שלא מפורטות בתוכנית.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות: 

תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים בהתאם לטיסות ולמצב בשטח.

על המטיילים לקחת בחשבון שחלק זה של העולם עוד לא ממש נפתח לתיירות מערבית עם כל המשתמע מכך (רמת השירותים, מלונות, אוטובוסים, מדריכים מקומיים וכדומה), על כן נבקש הרבה סבלנות וסובלנות.. 

אין שירות מזוודות במלונות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס )גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים( מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול למולדת הצ'רקסים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���