03-7527777
לבירורים והזמנות
מסע בפולין בשיתוף צמח בר

מסע בפולין בשיתוף צמח בר

8 ימים -

 

נדמה שזה מסע שכל יהודי באשר הוא צריך לעבור פעם בחיים. שכן מדובר במעין סגירת מעגל, הן במישור האישי, הן במישור הלאומי. מסיבה זו, הכוונה אינה לעוד טיול בחו"ל אלא למסע, בזמן ובמרחב. במהלך המסע לפולין, נבקר כמובן באתרי השואה החשובים – בשרידי גטאות, במחנות ריכוז ובמתקני השמדה. במקביל גם ניחשף למאות שנים של חיים יהודיים בפולניה, מתור הזהב במאה ה-16, דרך דמויות מזרם החסידות ועד העולם התרבותי המגוון שבין שתי מלחמות העולם. 

יחד עם כל אלה, פולין היא מדינה אירופאית, שבעשרים השנים האחרונות יוצאת מהעידן הקומוניסטי אל האופק המערבי, כפי שנוכל להתרשם באתרי התיירות החשובים דוגמת וורשה וקרקוב.

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
09-09-2021 16-09-2021 1745 € 325 € משה חרמץ ההרשמה בעיצומה
יום 1: תל-אביב - וורשה
לאחר הגיענו לוורשה נסייר בבית הקברות היהודי בן 200 השנים אשר נפגע קלות בזמן המלחמה. נעמוד מול גודלה, עוצמתה וגיוונה של הקהילה הגדולה ביותר בפולין ערב המלחמה. נתמקם במלוננו למנוחה קצרה ואחר הצהרים נערוך סיור בעיר העתיקה של וורשה. לינה בוורשה.
יום 2: טיקוצ'ין, טרבלינקה, המוזיאון היהודי בוורשה
ניסע לביקור בעיירה טיקוצין, עיירה בצפון מזרח פולין הסמוכה לעיר ביאליסטוק. נבקר בבית הכנסת ובעיירה. נלווה את סיפורה של קהילת טיקוצין במהלך השואה. משם נמשיך למחנה השמדה טרבלינקה, השני בגודלו מבין מחנות ההשמדה, בו נספו רוב יהודי וורשה. אחר הצהרים נבקר במוזיאון היהודי החדש בוורשה. לינה בוורשה.
יום 3: לודג', קלצה, קראקוב
נעשה דרכנו לעיר לודז, העיר השנייה בגודלה בפולין, בה היה גם הגטו השני בגודלו בפולין. נבקר בבית הקברות היהודי, ונעמוד על ההבדל בין בית העלמין בלודז', לבית העלמין בוורשה. משם נמשיך לכיכר השילוחים- הרדגסט, ממנה נשלחו יהודי לודז אל מותם. נמשיך לקלצה, שם אירע פוגרום ביהודים לאחר המלחמה. מקלצה ניסע לקרקוב. לינה בקרקוב.
יום 4 : קרקוב
נקדיש את היום לעיר היפה ביותר בפולין- קרקוב, שהייתה בירת פולין לפני וורשה. נבקר בבתי הכנסת המרשימים בני מאות בשנים, ביטוי לחיים יהודיים עשירים ותוססים. בית הכנסת אלטשול, הרמ"א, הטמפל. משם נעבור לשריד הגטו ברובע פודגוזה, לבית המרקחת של תדאוש פנקוויץ, וכן נתעכב ליד המפעל של אוסקר שינדלר. נבקר בפנתאון של הפולנים גבעת הוואוול, וכן בכיכר הגדולה באירופה, כיכר הסוקיניצה. לינה בקרקוב.
יום 5 י: בירקנאו, אושוויץ
יום זה יוקדש לסיור במחנה המוות בירקנאו, שם שהפך סמל לשואה. משם נמשיך לאוושויץ1 אשר היה מחנה פולני והוסב ע"י הגרמנים למחנה ריכוז והשמדה. לינה בקרקוב.
יום 6 : גליציה פלשוב, לנצוט, בלזץ
נבקר במחנה עבודה וריכוז פלשוב, מחנה ידוע לשמצה שקבל את פרסומו הודות לסרט רשימת שינדלר. משם נמשיך ללנצוט, בה גם כן יש ביטוי לחיים יהודיים מלפני מאות בשנים, וכן ביטוי ליחסי יהודים - פולנים בזמנו של הגרף פוטוצקי. נמשיך לביקור באתר הזיכרון בבלזץ. לינה בזמוש.
יום 7 : מיידנק, קזימיש, דולני
בבוקר נסע למחנה מיידנק. נערוך ביקור מקיף ונעמוד על הדומה והשונה ממחנות מוות אחרים שכבר ביקרנו במהלך המסע. לאחר הביקור במחנה, נפקוד שריד יהודי נוסף בעיירה קזמיש דולני. ניסע לוורשה לינה בוורשה.
יום8 : וורשה – תל אביב
את היום נקדיש להשלמת הביקור בוורשה. נחתום את המסע באנדרטת מרד גטו וורשה בטקס ובשירת התקווה .העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.

המחיר כולל:

 

טיסה בינלאומית מתל אביב לוורשה.

מסי נמל ומס ביטחון 

7 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה 

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב בבתי המלון (בוורשה – ארוחת ערב אחת במסעדה, בקרקוב  – ארוחת ערב אחת במסעדה כולל פולקלור))

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית

ערכת שמע לנוסע

תשר לנותני השירותים המקומיים

מדריך מקומי.

הדרכה על ידי משה חרמץ

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהריים כלשהן.
ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).
הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה. ארוחות, כביסה, טלפונים וכו').

 

הערות:

המחיר נקבע על פי מינימום של 25 מטיילים בקבוצה. בכפוף לתנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע בע"מ.
סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות על פי לוח זמני הטיסות

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.
אין שרותי סבלות בטיול זה.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מסע בפולין בשיתוף צמח בר

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���