03-7527777
לבירורים והזמנות
נפאל - נשים, תרבות ונופים בהרי ההימלאיה

נפאל - נשים, תרבות ונופים בהרי ההימלאיה

13 יום - טיול נשים לקטמנדו, פוקרה ורכס האנאפורנה

טיול נשים אל רכס ההימלאיה המסמן את גבולה הצפוני של תת היבשת ההודית ומהווה חיץ תרבותי בין התרבות ההודית מדרום לזו הסינו-טיבטית מצפון. הרכס, בו שוכנות הפסגות הגבוהות בעולם, תופס כ-60% משטחה של נפאל, דמוקרטיה צעירה עם עבר מלוכני שהפכה לשם נרדף ליופי טבעי. נסייר בין שכיות החמדה של קטמנדו וערי העמק, נפגוש קבוצות נשים אשר הקימו פרויקטים מעוררי השתאות בעמק ומחוצה לו, נמשיך דרך נופי המדרגה המרכזית של ההימלאיה והכפרים הקטנים, בין שלל מלאכות היד הכפריות, אל פוקרה השוכנת לחופי אגם פיווה ונצא למסע בג'יפים וברגל לאורך נופים מרהיבים במורד רכס האנפורנה המרשים ביופיו.. נסיים במנוחה לגדת אגם פיווה בפוקארה. זהו מסע אל הנשים, האנשים, התרבות, הנופים והתקוות בצל הטבע מעורר ההוד ואסון הטבע שפקד את המדינה.

 

ביקורים בכפרים מלאכות יד קואופרטיבים של נשים   טיולים רגליים            2 ימי ג'יפים בהימלאיה ראפטינג

 

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
05-10-2021 17-10-2021 4195 $ 430 $ חנה גרינשפן ובלה קובנר ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משלמים לפחות
ימים 2-1: תל אביב - קטמנדו

נטוס, דרך דלהי, לקַטְמַנְדוּ (Kathmandu), בירת נֶפָּאל, אליה נגיע למחרת אחר הצהריים. לאחר השלמת סידורי הכניסה נצא לסיור היכרות עם העיר הצפופה. נבקר במקדש הקופים (Swayambunath)  - סטופה בודהיסטית בראש גבעה גבוהה השולטת על העיר. ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

 

יום 3: בעמק קטמנדו - פטן ובודהאנאט

עמק קטמנדו עומד במרכז עולמה התרבותי, הרוחני והפוליטי של נפאל. נבקר בפטן (Patan) הסמוכה לקטמנדו, על גדת נהר בַּגְמָאטִי (Bagmati). בעיר, הידועה גם בשם לליטפור (Lalitpur) מהדהדת מסורת האמנויות של הנווארים (Newars) תושבי העמק. נשוטט בסמטאות היפות ובככר המלכותית (Durbar Sq.) ונקנח בארוחת צהרים בסמוך. אחר הצהרים נבקר בסְטוּפָּה הגדולה בבּוּדְהָא-נָאט (Boudhanath) עת מגיעים עולי הרגל הטיבטיים להקיף את הסטופה בשקיעה. בערב נצא לארוחת ערב בליווי הרצאה ושיחה בביתה של חברה ניו זילנדית הנשואה לבן קבוצת השרפה הנפאלים ופועלת למען נשים ברחבי המדינה כ-40 שנה.. הלינה בקטמנדו.

 

יום 4: ראפטינג, בדרך לבנדיפור

נצא בנסיעה מעמק קטמנדו מערבה, לאורך נהר הטְרִיסוּלִי (Trisuli), מיובלי הגנגס המנקז את החלק המרכזי של שרשרת ההימלאיה.  עם חציית מעבר ההרים המסמל את היציאה מעמק קטמנדו נחוש כאילו חזרנו אחורה בזמן מאות שנים. ניסע בנוף מרהיב דרך כפרים קטנים, לאורך נהרות שוצפים. באזור מוגלינג (Mugling) נעצור ונצא לשייט (Rafting) ברפסודות גומי במורד הנהר הטריסולי (Trisuli) הטובל בנוף הימלאיי מוריק. לאחר "כיבוש" האשדות וארוחת צהרים נפגוש שוב ברכב ונמשיך בנסיעה לבנדיפור (Bandipur), עיירת מחוז, על גבעה החולשת על סביבתה, בה נלון במלון מקומי חביב.

 

יום 5: בנדיפור וסביבתה

נתעורר אל הנוף היפה שסביבנו. בנדיפור היא עיירת שוק איזורית מסורתית השוכנת במדרגה המרכזית של ההימלאיה. נשוטט בין הבתים העתיקים בסמטאות השוק ההומה, נבקר בסדנאות בהן משתמרות מלאכות היד והאמנויות הנוואריות המסורתיות ונלמד על מקומן של הנשים הנוואריות במסחר ובמלאכות היד. אחר הצהרים נצא לטיול רגלי בגבעות ובכפרים סביב העיירה, כשברקע הפסגות המושלגות של האנפורנה (Annapurna, 8,091 m) ומנסלו (Manaslu, 8,163 m). לינה בבנדיפור.

 

יום 6: פוקארה

נשלים את סיורינו בבנדיפור, וניסע לפוקרה (Pokhara) אליה נגיע לקראת צהרים. פוקארה שוכנת לחוף אגם פיווה (Phewa Tal) המשקף בבואה של הפסגות המושלגות של רכסי האנפורנה וזנב הדג (Machapuchare) המתנשאים מעל 7,000 ו 8,000 מטר. אחר הצהרים נצא לטייל באזור שלחוף האגם (Lakeside) ונבקר בסדנאות של מלאכות יד ואומנויות מקומיות. הלינה בפוקארה.

 

יום 7: ג'ומסום ונופי הירח

נטוס לג'וֹמְסוֹם (Jomsom), עיירה היושבת בנוף ציורי קרוב לקו פרשת המים של ההימלאיה בגובה ממוצע של 2,700 מ'. נמשיך בג'יפים לביקור בקָאגְבֵּנִי (kagbeni), כפר ציורי במבואות ממלכת מוּסְטָנְג הקדומה למרגלות רכס הדְהָאוּלָגִירִי (Dhaulagiri). נסייר בין כפרי הבוץ ונכיר את אורחות החיים של התושבים שמוצאם טיבטו-בורמני. נמשיך בג'יפים וברגל למוּקְטִינָאט (Muktinath, 3,750 m) השוכנת בין נופים חשופים דמויי-ירח ונבקר במקום המקודש למאמיני ההינדו ולבודהיסטים. זהו שיא הגובה אליו נגיע בטיולנו. בגמר הסיורים נשוב לג'ומסום. בימים אלה כלכלה מלאה. נלון בג'ומסום בבית הארחה.

 

ימים 9-8: במורד עמק הקאלי-גנדקי

ניפרד מהעיירה היפה, ונצא בכלי רכב רבי-מינוע במורד רכס האנאפורנה. בימים הבאים נבלה בהרים, נטייל ברגל ורכובים על גבי ג'יפים, נלון בגסטהאוז מקומי ונאכל את המטעמים המקומיים. ניסע בג'יפים במורד נקיקו האפל של נהר קָאלִי-גַנְדָקִי (Kali Gandaki) עד הגיענו לטָאטוֹפָּאנִי (Tatopani), כפר של בני מיעוט הטָאקָאלִי ובקרבתו מעיינות מים חמים על שמם קרוי הכפר. למחרת נמשיך, דרך גורפאני (Ghorepani) וכפרי קבוצות הטמאנג והגורונג, לאורך קו הרכס עימו נגיע חזרה לגדות אגם פיווה ולפוקרה, למסעדות, לחנויות ולציוויליזציה. אחה"צ נתרווח בסירות על גבי האגם כשברקע מצטבעת פסגתו דמוית זנב הדג של המצ'פוצ'רה בכתום על רקע השמש השוקעת. לינה: ביום 8 בגסטהאוז פשוט בטאטופאני וביום 9 בפוקארה.

 

יום 10: חזרה לקטמנדו, בהקטפור

המעוניינים יוכלו להשכים קום לתצפית אחרונה על הרכסים בזריחה. נטוס חזרה לקטמנדו. לאחר הנחיתה ניסע לבקר במקדש לאלה קָאלִי (Dakshin Kali) בחלקו הדרומי של העמק. שם, אם יתמזל מזלנו, נזכה לראות הקרבת קורבנות חיים לאלה. נמשיך לביקור בבְּהָקְטַפּוּר (Bhaktapur), עיר כדרים ימי-ביניימית האוצרת בין סמטאותיה שכיות חמדה אומנותיות. נטייל בין הכיכרות, הסימטאות והחצרות הפנימית ונכיר נשים העוסקות במלאכות המסורתיות. ארוחת ערב ולינה בבהקטפור.

 

ימים 12-11: קברה ודוליקל, בשולי העמק

נצא בנסיעה אל מחוץ לעמק קטמנדו לביקור בכפרים ובקרב קבוצות נשים העוסקות באמנויות ומלאכות, חקלאות וחינוך בלתי פורמלי. נטייל, ברכב וברגל, בכפרים של אזור קברה (Kavre), תוך ביקור, שיחות ופעילויות משותפות עם ארגוני  וקבוצות הנשים. נכיר את חיי הכפר ואת המבנה החברתי של שבטי ההרים ומאבקן של הנשים עבור עתיד טוב יותר עבורן ועבור ילדיהן. למחרת נשכים קום לצפות בזריחה מעל רכסי ההימלאיה באזור דוליקל (Dhulikhel). עם קצת מזל וראות טובה נוכל ביום בהיר אף לראות את פסגת האוורסט (Everest, 8,848 m'). לאחר ארוחת בוקר נמשיך לביקור בכפרים צ'יאטלי ובלטאלי (Chyatli, Bhaltali) שם נפגוש נשים הפעילות בקואופרטיבים מקומיים. בצהרים נשוב לקטמנדו, שם נסייר במרכז התרבותי של העיר, בככר המלכותית (Durbar Sq.) וב"ארמון האלה החיה". ארוחת סיום במסעדה טובה עם מופע פולקלור. לינה ביום 11 בדוליקל וביום 12 בקטמנדו.

 

יום 13: קטמנדו-תל אביב

ניפרד מארץ ההרים היפה. בבוקר נטוס חזרה לתל-אביב (דרך דלהי). הנחיתה צפויה בשעות הערב.

 

המחיר כולל:

טיסות בין לאומיות:  בקו תל  אביב-קטמנדו-תל-אביב בטיסות סדירות של אייר אינדיה דרך דלהי.

טיסות פנימיות: בנפאל בחברות מקומיות כמפורט בתוכנית.

לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה בחדרים זוגיים (ממוזגים) עם שירותים צמודים. 

באזור האנאפורנה: 2 לינות בבתי הארחה הטובים בנמצא בחדרים זוגיים, ייתכן ללא שירותים צמודים. 

כלכלה: חצי פנסיון לאורך הטיול - ארוחות בוקר וערב/צהריים לאחר כל לינה מוזמנת. באזור האנאפורנה 3 ימי כלכלה מלאה.

תחבורה: בהעברות ובסיורים באוטובוס תיירים ממוזג. כלי תחבורה אחרים (סירות, ג'יפים, וריקשות) כמפורט בתכנית. ג'יפים באזור ג'ומסום – לפי 4 נוסעות בג'יפ.

ראפטינג: כ-3 שעות שייט על נהר טריסולי (קסדות, חגורת הצלה ומשוטים יסופקו). שייט מקומי מנוסה על כל סירה.

מסי נמל, היטלי ביטחון ותוספות דלק של חברות התעופה בארץ ובחו"ל.

הדרכה: חנה גרינשטיין וד"ר בלה קובנר מצוות רואים עולם + מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.

דמי כניסה: לאתרים ושייט כמפורט בתוכנית. אישורים לאזור שמורת האנפורנה (ACAP) וכרטיס מעקב ממשלתי.

דמי שתייה/טיפים – לנותני השירותים השונים בחו"ל.

מע"מ 

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שאינן כלולות ברשימת "המחיר כולל".

אשרת כניסה לנפאל ואשרת טרקינג בנפאל: ר' הערה להלן.

ביטוח רפואי ומטען

חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות:

אשרות כניסה: יש צורך באשרות כניסה לנפאל. האשרה (לא כלולה במחיר הטיול) תונפק בכניסה לנפאל בעלות של 25$ לאדם. יש צורך ב-2 תמונות דרכון. עדכני לזמן זה אין צורך באשרת טרקינג בנפאל.

עם ההרשמה תשלום מקדמה של 400$. משתתפת שנרשמה, במידה ותבטל עד 60 יום לפני מועד היציאה – תחוייב ב-47$ דמי ביטול. תנאי תשלום ואפשרות ביטול - ראה בדף התנאים הכלליים.

המחיר הוא לקבוצה בת 20 משתתפות לפחות, במספר משתתפות נמוך יותר תידרש תוספת מחיר.

הערת גובה: הטיול מתוכנן להגיע ללינה בגבהים של כ-2,800 מ'. בגבהים אלו לא אמורים להופיע תסמינים של מחלת גבהים. מטייל אשר מעוניין בחוו"ד מוסמכת בנושא מתבקש לפנות לרופא מתאים.

בטיולים באסיה צפויים שינויים כתוצאה משינוי מועדי טיסות פנימיות ובעיות בשטח. נא קבלו שנויים אלו בחיוך. הם אינם תלויים בנו!

מחירי הטיסות הבינ"ל והפנימיות, כמו גם מחירי האתרים עלולים להשתנות עד למועד היציאה, במידה ויהיו שינויים הם יחולו על הנוסעים.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול בכפוף לתנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע אותם תקבלו בעת ההרשמה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא נפאל - נשים, תרבות ונופים בהרי ההימלאיה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���