03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לארץ הצ'רקסים אל צד הרוסי של צפון הקווקז

טיול לארץ הצ'רקסים אל צד הרוסי של צפון הקווקז

13 יום - אדיגאה, קברדינו בלקריה, קראצ'אי – צ'רקסיה וצפון אוסטיה

טיול אל חבל ארץ מרהיב ביופיו וכמעט ולא מוכר – צפון הקווקז. נהרות, יערות, הרים, מפלים ונופים מקסימים הסובבים תרבות מגוונת ועשירה של עמים רבים: צ'רקסים, קאראשאיים, בלקרים ואחרים. נכיר ונלמד על מרכז ומערב הקווקז והפדרציה הרוסית: רפובליקה אדיגאיה, רפובליקה קברדינו-בלקריה, רפובליקה קראצ'אי-צ'רקסיה, מחוז קראסנודאר ומחוז סתאברופול, צפון אוסטיה, אינגושטיה וצ'צ'ניה.

 

 

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
20-09-2021 01-10-2021 3095 $ 495 $ אריה אלאלוף ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 20 משלמים לפחות
יום 1: הגעה לארץ הצ'רקסים

טיסה ישירה מתל אביב לשדה התעופה של קרסנודר (Krasnodar) העברה למאיקופ (Maykop) בירת רפובליקת אדיגאה (Adygea) ללינה.

 

יום 2: אדיגאה - טבע פראי ודולמן עתיק

יום טיול באזור היערות, הנהרות ושמורת הטבע של אדיגאה. נבקר במפלי רופאבגו (Rufabgo), נראה את ארבעת המפלים הראשונים ואם יהיה כוח, נמשיך עד המפל החמישי. נמשיך אל הדולמן הגדול בקווקז הממוקם בכניסה לאחת משמורות הטבע היפות בקווקז. נחזור ללינה במאיקופ. 

יום 3: עיר בירה ורדיו-טלסקופ סובייטי מסתורי

סיור במאיקופ (Maykop), עיר הבירה של רפובליקה אדיגאה (Adygea). נסייר ברגל בעיר ונראה את הפרלמנט של אדיגאה, את כיכר לנין והמוזיאון הלאומי. נבקר גם בשוק ובכיכר המרכזית. נצא בנסיעה מזרחה לעבר רפובליקת קרצ'אי צ'רקסיה (Karachay-Cherkessia). נבקר באתר רטאן 600 (Ratan 600) פרוייקט הרדיו-טלסקופ הגדול בעולם. לקראת ערב נגיע ללינה בארחיז (Arkhyz).

 

יום 4: טבע וכנסיות נשכחות

יום מלא המוקדש לסביבת ארחיז. זהו אחד המקומות היפים בקווקז המוקף יערות, נחלים זורמים ופסגות מושלגות. נבקר בכנסיות קדומות ונשלב מסלולי הליכה באזור ככל שיותיר הזמן. לינה בארחיז. 

 

יום 5: מרומי קווקז

יום המוקדש להר דומבאי (Mount Dombay) המרהיב. ניסע לאורך נהר דומבאי בטבע עוצר נשימה. נעלה ברכבל כמעט לראש ההר ואם מזג האוויר יאפשר, נראה את רכס הרי הקווקז הגבוה במלוא הדרו. אחר הצהרים ניסע לעבר מישורי צ'רקסיה לעיר קיסלובודסק.

לינה בקיסלובודסק (Kislovodsk).

 

יום 6: רמה עשבונית, מפל ואולי גם תצפית על ההר הגבוה באירופה

עם בוקר נצא לטיול ג'יפים לרמת בירמאמית (Bermamyt) העשבונית. אם יתמזל מזלנו והראות תהיה טובה, נוכל לראות ברקע את ההר הגבוה באירופה – האלברוז. נבקר גם במפל צ'גים לא רחוק מנאלצ'יק. לינה בנאלצ'יק (Nalcik). 

 

יום 7: אל האלברוז - ההר הגבוה באירופה

יום טיול של הרבה טבע ונוף להר אלברוז (Elbrus), ההר הכי גבוה באירופה (5,642 מטר). נעלה להר ברכבל עד לגובה ארבעת אלפים מטר כמעט ונשלב הליכות רגליות קצרות באזור. לינה בנאלצ'יק. 

 

יום 8: עיר מתים, מנזרים וכפרים נידחים

בבוקר נצא מזרחה לרפובליקת צפון אוסטיה. נעבור בעיר הבירה ולאדי-קווקז (Vladikavkaz), נחליף את האוטובוס לרכבים קטנים ונצא לעיר המתים דארגאבס (Dargavs), מבני קבורה משפחתיים עתיקים הבנויים על צלע הר. נעמוד על מנהגי הקבורה המיוחדים הנמשכים בחלקם גם כיום. בהתאם לזמן שברשותנו נשלב הליכות רגליות באזור ונבקר בכפרים מקומיים. לינה באזור ולאדי-קווקז.

 

ימים 9-10: אל אינגושטיה, ארץ המגדלים ואל בירת האוסטים ובירת הצ'צ'נים

שני ימי טיול אותם נקדיש לביקור בצ'צ'ניה ובאינגושטיה, שתי רפובליקות נוספות. נתחיל בולאדי-קווקז בירת צפון אוסטיה. נסייר במרכז העיר, במרכז היהודי ובשוק, נמשיך וניסע לגרוזני (Grozny) בירת צ'צ'ניה. עיר זו זוכה כעת להשקעות רבות מהשלטון במוסקבה אחרי שנים רבות של קונפליקט אלים. נבקר במסגדי העיר החדשים ובמרכז המשופץ ובעוד אתרים ככל שיותיר הזמן. נסייר גם באינגושטיה מהמקומות הפראיים ביותר בקווקז המאופיין במגדלים גבוהים הקשורים לתרבות גאולת הדם הנפוצה בקווקז. נבקר במגאס (Magas) בירת אינגושטיה. ובנזראן (Nazren) בירתה העתיקה. לינה שני לילות בולאדי קווקז.

 

יום 11: בעקבות לרמונטוב

עם בוקר נצא בנסיעה ארוכה לפיאטיגורסק (Pyatigorsk). עיר זו מפורסמת בבית המרחץ הטבעיים שבסביבתה. עם ההגעה לעיר נבקר במקום בו מצא אחד המשוררים החשובים של רוסיה הצארית את מותו בדו קרב – מיכאל לרמונטוב ובבית בו התגורר. אם הזמן יאפשר נבקר גם בשרידי הקהילה היהודית הקטנה שהייתה כאן שאחד מבניה מוכר כיום לכולנו – יוסף טרומפלדור ובאתרים נוספים של העיר. ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול.

לינה בפיאטיגורסק.

 

יום 12: חזרה הביתה.

העברה לשדה התעופה של מיניראלני-בודי (Mineralnye Vody) לטיסה ישירה לתל אביב.

 

יום 12: צפון אוסטיה

עם בוקר נצא מזרחה לרפובליקת צפון אוסטיה. נטייל בערוץ דיגורה היפה ונמשיך לסיור קצר בעיר הבירה ולאדי-קווקז (Vladikavkaz). אחר הצהריים נבקר בעיר המתים דארגאבס (Dargavs), מבני קבורה משפחתיים הבנויים על צלע הר. נעמוד על מנהגי הקבורה המיוחדים הנמשכים גם כיום. בהתאם לזמן שברשותינו נשלב הליכות רגליות באזור. לקראת ערב נחזור ללינה בנאלצ'יק.

 

יום 13: נאלציק וחזרה הביתה.

אחרי ארוחת בוקר נבקר בשוק של נאלצ'יק ובאתרי העיר האחרים. בצהריים העברה לשדה התעופה של מיניראלני-בודי (Mineralnye Vody) לטיסה ישירה לתל אביב.

 

המחיר כולל:

• טיסה בינ"ל ישירה עם חברת "אוראל ארליינס" בקו: ת"א – סוצ'י, מינרלני וודי - ת"א. • מיסי נמל, והיטלי ביטחון. • 11-לינות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים. • כלכלה : על בסיס חצי פנסיון) ארוחות בוקר וערב(. • תחבורה באוטובוס תיירים, נוח וממוזג (כך אנחנו מקווים..). • שימוש ברכבים קטנים כמפורט בתוכנית. • אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית. • דמי שתייה (טיפים(. • דמי רישום ואפשרות ביטול. • מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע. • מדריך מקומי לכל אורך הטיול.

המחיר אינו כולל:

ארוחות שלא מפורטות בתוכנית.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות: 

הערות: 

הסיור באינגושטיה מחייב הגשת רשימת מטיילים מלאה כחודשיים לפני מועד יציאת הטיול לפיכך ננסה לסיים את ההרשמה עד ה 1/7/20.

תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

חשוב!! היות ואוראל ארליינס לא פרסמה את לוח הטיסות שלה ל 2020, תוכנית הטיול ומחירו עשויים להשתנות. 

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים בהתאם לטיסות ולמצב בשטח.

על המטיילים לקחת בחשבון שחלק זה של העולם עוד לא ממש נפתח לתיירות מערבית עם כל המשתמע מכך (רמת השירותים, מלונות, אוטובוסים, מדריכים מקומיים וכדומה), על כן נבקש הרבה סבלנות וסובלנות.. 

אין שירות מזוודות במלונות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס )גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים( מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

זמני הטיסות:

 

1 U6 830  14JUN  TLVAER 1150 1405  14JUN  

2 U6 897  26JUN  MRVTLV 1620 1920  26JUN  

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לארץ הצ'רקסים אל צד הרוסי של צפון הקווקז

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���