03-7527777
לבירורים והזמנות
מרכז קדם אל האיים האזוריים

מרכז קדם אל האיים האזוריים

10 יום - סימפוניה של צבעים באוקיאנוס האטלנטי

בארכיפלג האיים האזוריים השייך לפורטוגל תשעה איים קסומים הממוקמים בלב האוקיאנוס האטלנטי בנקודת מפגש מרתקת של הלוח האפריקאי האירו-אסיאתי והצפון אמריקאי. מקורם הוולקני של האיים אחראי למגוון תופעות גיאולוגיות ייחודיות: לועות מעשנים, אגמים תכולים, אדי קיטור ובוץ מבעבע בשילוב עם אפרי המרעה הירוקים, הצמחייה הייחודית, פריחת ההורטנסיה הצבעונית וגווני הירוק האינסופיים. תיאורו של אפלטון הממקם את ממלכת אטלנטיס ממערב למצרי גיברלטר הוביל חלק מן החוקרים לזהות את אטלנטיס האבודה באיים האזוריים. האיים התגלו ע"י ספנים פורטוגזים במאה  ה-15 בעת מסעם לגילוי העולם החדש בשיא עידן התגליות ומאז הם משמשים כנקודת מעבר חשובה בין אירופה, אפריקה ואמריקה. באיים חיים התושבים בבידוד יחסי מזה מאות שנים, כך התפתח סגנון חיים ייחודי הכולל מלאכות מסורתיות, חגים וטקסים דתיים ייחודיים והתמחות חקלאית. הסופר והעיתונאי הפורטוגלי Raul Brandão כתב בסוף המאה ה-19 ספר על "האיים הבלתי ידועים" ובו קרא לכל אי בצבע משלו בהתאם לתחושתו בעת המפגש הראשון עם האי. 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
16-06-2020 25-06-2020 3295 € 645 € גילי חסקין, ד"ר ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משתתפים לפחות
16-06-2020 25-06-2020 3295 € 645 € גילי חסקין, ד"ר ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 15 משתתפים לפחות
יום 1: טיסה מתל אביב לליסבון ולטרסיירה

הבוקר נטוס מתל אביב לליסבון, נצא לסיור של מס' שעות במרכז ליסבון ואולי אף נספיק לראות את מגדל בלם ואת אנדרטת התגליות המוקדשת ליורדי הים הפורטוגזים. נחזור לשדה התעופה לטיסת לטרסייטרה. עם הנחיתה העברה למלון

 

ימים 2-3: טרייסרה (האי הסגול)

טרייסרה (Terceira) שהיה האי השלישי שהתגלה ע"י הפורטוגזים ומכאן שמו, הוא גם האי השלישי בגודלו (403 קמ"ר) והשלישי בהיווצרותו מבחינה גיאולוגית בארכיפלג האיים. במרכזו של האי קלדרה ענקית, משובצת בשדות מרעה ירוקים בהם מפוזרות אלפי פרות המהוות את הבסיס הכלכלי למשק החלב של האי הידוע באיכות הגבינות המשווקות לאירופה. נתיבי השייט הקדומים עברו בנמלי האי בשל מיקומו האסטרטגי והנמל הטבעי המוגן, במלחמת העולם השנייה הפך למרכז לוגיסטי של בנות הברית אשר הקימו בו שדה תעופה המשמש את נאט"ו ואת ארה"ב עד היום. את היומיים הקרובים נבלה במרחביו הירוקים של אי זה. נסייר בכפרים ובעיירות השונות הפזורות לאורך החופים, נצפה אל הקלדרה הגדולה (Cinco Picos) ממרומי סרה דו קומה (Serra do Cume). נטייל בחלקו הצפוני של האי ונרד לליבו של  הר געש (Algar do Carvão) דרך צינור הזנה קדום. לוע הר הגעש ממוקם במרכז יער שרידי של הערים והאברשים (Laurel Silva) האופייני לאיים האזוריים. נבקר באנגרה דו הירואישמו (Angra do Heroismo), בירת האי ואתר מורשת עולמי (אונסק"ו). נעלה להר ברזיל (Monte Brasil), אל המצודה החולשת על הנמל והעיר. נצפה אל הסביבה ונסייר ברחובותיה עטורי המרפסות ובתי המידות של אנגרה, בגן  הבוטני ובנמל. לינה 3 לילות בטרייסרה.

יום 4: פאיאל (האי הכחול)

בוקר העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה אל האי פאיאל(Faial) . שיחי ההורטנסיה(Hydrangea)  המכסים את מרחבי האי הצובעים את האי בכחול בחודשי האביב והקיץ הקנו לו את שמו "האי הכחול". נצא מהורטה(Horta)  בירת האי ונעלה אל הפסגה הגבוהה בה נמצאת הקלדרה הגדולה. (1043 מ'). נסייר ברגל סביב שולי הקלדרה המעוטרת באשכולות פרחי ההורטנסיה הכחולים תוך תצפיות מרהיבות אל מרחבי האי והאוקיאנוס האטלנטי. ניסע דרך עמק פלמינגוש(Flamengos)  הציורי ובו טחנות קמח צבעוניות שהוקמו ע"י מתיישבים פלמים במאה ה 15. נבקר בקפליניוש(Capelinhos)  ונראה את תוצאות ההתפרצות האחרונה באיים האזוריים (1957), הרי געש חשופים מכוסים בשכבות טוף צבעוני ומגדלור שכוסה באפר געשי. במקום מרכז מבקרים המתעד את ההתפרצות על כל שלביה. לינה בהורטה.

 

יום 5: פיקו (האי השחור)

בבוקר נצא במעבורת להפלגה קצרה (חצי שעה) אל פיקו (Pico). במרכז האי מתנשא הר הגעש הגבוה בפורטוגל (2,351 מ'). האי פיקו ידוע  בכרמי היין ובארכיטקטורת גדרות הבזלת השחורה המגנות על הגפנים מהרוחות העזות ומרסס הים. שיטות הגידול הייחודיות הוכרו ע"י אונסק"ו כאתר מורשת תרבותי. נבקר בעיירה לאג'ס (Lajes do Pico) בחוף הדרומי של האי ונראה את המוזיאון המתאר את חייהם של ציידי הליוויתנים, מקור פרנסה עיקרי בעבר להפקת שמן למאור בכל בירות אירופה. נחצה את האי ברכב ונעפיל דרך שטחי המרעה הירוקים, סבך החורש המפותח והאגמים הכחולים וניסע אל החוף המערבי של האי לראות את קילוחי הלבה הצעירים והשחורים היוצרים מגוון צורות מפותלות של צמות וחבלים. לקראת ערב נחזור במעבורת לפאיאל. לינה בהורטה בירת פאיאל.

 

יום 6: סאו מיגל - לגואה דו פוגו (אגם האש)

נצא במעבורת אל פיקו ומשם בטיסת פנים קצרה אל סאו מיגל (São Miguel) הוא האי הגדול באיים האזוריים וממוקם בקבוצה המזרחית של הארכיפלג. ניסע לריביירה גרנדה (Ribeira Grande) העיר השנייה בגודלה באי הממוקמת בשפכו של נהר בחוף הצפוני. נסייר ברחובות העיר היורדים אל הים, חזיתות הבתים מעוטרות באריחי קרמיקה הנושאים דיוקנאות קדושים- פטרוני הבית. נסייר במטעי התה המאפיינים את מדרונות החוף הצפוני, נבקר במפעל תה ואף נלגום תה ריחני מקומי. נעלה צפונה אל הר הגעש לגואה דו פוגו (Lagoa do Fogo), במרכז האי (950 מ')  נצפה אל הלוע והאגם במרכזו ונטייל ברגל בין התצפיות. בשנת 1563 ארעה בהר התפרצות געשית גדולה אשר הקנתה להר את שמו: "הר האש". לינה בסאו מיגל.

יום7 : בג'יפים אל סטה סידאדש (סאו מיגל)

יום טיול המשולב בג'יפים אל החלק המערבי של האי, אזור המאופיין במשק חלב מפותח, עדרי פרות קטנים במרעה בין גדרות האבן השחורות על רקע השדות הירוקים ועשרות הרי געש קטנים המהווים את ההתפרצויות הצעירות ביותר באי. ניסע בג'יפים (עם נהגים מקומיים) בדרכים הרריות אל הר הגעש סטה סידאדש (Lagoa das Sete Cidades), לוע ענק ובתוכו אגמים בצבעים שונים. המתיישבים הראשונים שהגיעו לקלדרה קראו לה "שבע ערים" על שמן של שבעת ערי יבשת אטלנטיס האבודה. נסייר ברכב וברגל בין האגמים ונבקר בכפר האותנטי סטה סידאדש אשר תושביו מתפרנסים מחקלאות מקומית וגידול בקר. 

יום 8: פורנאש - האזור הגיאותרמי בסאו מיגל

בבוקר ניסע לאזור פורנאש (Furnas), המשופע בתופעות געשיות מגוונות הכוללות נביעות חמות, פומרולות, קיטור ואדים העולים מן האדמה. נסייר ברגל לאורך האגם במרכז הקלדרה ובאזור הפעיל. נבקר בגנים הבוטניים הסמוכים ונטבול במים הגאותרמיים החמים בבריכה גדולה שהוכשרה לרחצה. לקראת ערב חזרה למלון.

יום 9 : נורדשטה במזרח האי סאו מיגל

את היום נקדיש לנורדשטה (Nordeste), האזור הגיאולוגי העתיק ביותר באי. לאורכו הרי געש רבים וערוצים עמוקים בשל בלייה בת מיליוני שנים. נתחיל את סיורינו במטעי התה המאפיינים את מדרונות החוף הצפוני, נבקר במפעל תה ואף נלגום תה ריחני מקומי. מאוחר יותר נצפה בחגיגות המתנהלות ביום זה. כחלק מחגיגות שיא הקיץ החל ב21.06 בשבוע זה נערכות חגיגות הכוללות מצעדים, ריקוד, מוסיקה, דוכני מזון. החג  בעל שורשים פאגנים מתהדר בכסות נוצרית דתית כחג הולדתו של יוחנן המטביל. לינה בסאו מיגל.

 

יום 10 : טיסה לליסבון, ולתל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נמריא בטיסה לליסבון וטיסת המשך לתל אביב. 

 

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל ישירה בקו ת"א ליסבון ת"א

טיסות פנימיות ומעבורות כמפורט בתוכנית

מיסי נמל, והיטלי ביטחון  

לינה בבתי מלון בדרגת תיירות (3*-4*) בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

כלכלה : על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).

ארוחות פיקניק במהלך הטיול

תחבורה באוטובוס תיירים, נוח וממוזג

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים)

דמי רישום ואפשרות ביטול   

מדריך מצוות רואים עולם  החברה להגנת הטבע.

 

המחיר אינו כולל:

*ארוחת ערב ביום ההגעה 

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול: 

התאם לדף התנאים הכללייםשל רואים עולם - החברה להגנת הטבע.

 

 

הערות:

בטיסות הפנימיות (מליסבון לאיים ובין האיים) לא מגישים מזון ומשקאות. ניתן לרכשם בתשלום במהלך הטיסה. תוכנית הטיול תלויה בטיסות, במזג האוויר ובמעבורות, התוכנית צפויה לעבור שינויים בהתאם ללוחות הזמנים שיאושרו.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מרכז קדם אל האיים האזוריים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב התע"ש 3, רמת גן

מיקוד 52512

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���