03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאוגנדה - גורילות בערפל ושימפנזים גם

טיול לאוגנדה - גורילות בערפל ושימפנזים גם

12 יום - טיול מאורגן לאוגנדה, ספארי באפריקה

אוגנדה, המכונה בפי תושביה "הפנינה של אפריקה", אכן ראויה לתואר. הנוף ירוק בגוונים שונים: מרחבי מטעים אינסופיים של אננס, תה, קפה ובננות, ויערות גשם סבוכים. גולת כותרת של כל טיול באוגנדה הינה המפגש המפעים עם משפחת גורילות הרים. בנוסף, מצפה מפגש אנושי מרתק לא פחות. התיירות פחות מפותחת מאשר האחיות השכנות קניה וטנזניה, אף היא מוסיפה לחוויה ראשונית ואוטנטית שלא תשכח במהרה.

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר סה"כ מדריך/ה סטטוס הערות
07-10-2019 19-10-2019 6495 $ 650 $ 6495 $ עודד אביעד ההרשמה בעיצומה
07-10-2021 19-10-2021 6995 $ 650 $ 6995 $ ספי בן יוסף ההרשמה בעיצומה
יום 1 - תל אביב - אנטבה - ג'ינג'ה

טיסת לילה בחברת אתיופיאן אירליינס לאדיס אבבה וממנה בטיסת המשך לאנטבה (Entebbe), השוכנת לחופי ימת ויקטוריה. אקלים לח מאוד וטרופי יקבל את פנינו. מיד עם קבלת אישור הכניסה וההתארגנות הראשונית נצא בנסיעה קצרה מזרחה אל עבר העיר ג'ינג'ה (Jinja). נתחקה אחר מקור הנילוס (Source of the Nile) ונגיע למפלי בוג'גלי (Bujagali Falls). לינה בג'ינג'ה.

ימים 2-3 - מסינדי ומפלי מורצ'יסון

נצא בנסיעה צפונה לעיר מסינדי (Masindi). הנוף החקלאי והאנושי נגלה מכל עבר, נעצור בכפרים ובשווקים מאולתרים על אם הדרך. למחרת השכם בבוקר נצא צפונה למפגש עם הנילוס הלבן, אחד מ 2 יובלים גדולים של הנילוס בדרכו לים התיכון. לאחר נסיעה של כשעתיים נמצא עצמנו בשמורת הטבע הגדולה באוגנדה, שמורת מפלי מורצ'יסון (Murchison Falls). נחל בספארי בוקר לצפיה בעדרי אוכלי עשב שונים, אולי טורפים אם יתמזל המזל וכן גם פילים. נצא לשייט לתחתית המפלים ונצפה במים הנופלים בעוצמה מדהימה כמה עשרות מטרים. נפגוש בדרך תנינים על גדות הנהר והיפופותמים בכל מקום! תוך כדי השייט נוכל אף לשמוע את צווחות קופי הקולובוס המקפצים בין צמרות העצים. גן עדן אמיתי. לאחר ארוחת צהרים נצא לסיור נוסף ונגיע למעלה המפלים. לינה בלודג' בשמורה.

יום 4 - אל פורט פורטל

נצא בנסיעה דרומה בדרך כפרית יפה. הנסיעה מעט ארוכה לאורך מערבו של הבקע, מטעי התה המרהיבים, בתי ספר פזורים לצד הדרך, דוכנים של פירות טרופיים, לאט לאט נעלה לרמה בה נמצאת העיר פורט פורטל (Fort Portal) ונסייר באגמי הלוע הסמוכים. לינה בפורט פורטל.

יום 5 - יער קיבלה

נצא לסיור רגלי בשמורת הטבע של יער קיבלה (Kibale) לחיפוש אחר אוכלוסיית השימפנזים הגדולה בו. בשמורה יער טרופי מרשים ומגוון רב של פרימאטים בנוסף לאוכלוסיית השימפנזים. צווחות השימפנזים ותנועתם הנמרצת מעץ לעץ בתוך יער עצי המהגוני הענקיים הינם חוויה בלתי רגילה. כמו כן נהנה ממגוון עצום של צמחייה טרופית ומינים רבים של ציפורים. נחזור לפורט פורטל ללינה.

ימים 6-7 - שמורת המלכה אליזבת

נטייל בין אגמים קטנים וניסע דרומה אל שמורת הטבע המלכה אליזבת (Queen Elizabeth National Park). רכס הרי הרוונזורי שילווה אותנו מימין הוא הגבול המערבי של אוגנדה. אחר הצהרים נערוך ספארי ונצפה במגוון הגדול של חיות הבר. בשטח הרחב בין אגמים גדולים זברות, ג'ירפות, עדרי אנטילופות וכן אריות וטורפים אחרים. נשוט בתעלת קזינגה המחברת בין האגמים הגדולים בשמורה ונראה היפופוטמים ועופות מים רבים. לינה בשמורה.

יום 8 - אל יער בווינדי

ניסע דרום מערבה אל עבר משולש הגבולות בין רואנדה, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו ואוגנדה. ניסע אל עבר יער בווינדי (Bwindi) בו נמצאת האוכלוסייה העיקרית של גורילות ההרים באוגנדה. נתחקה אחר האוכלוסייה האנושית המקורית של היער, ציידים לקטים בני שבט הפיגמים, המפורסמים בשל גובהם הנמוך. נתארגן לקראת המסע למציאת הגורילות למחרת. לינה בלודג' על יד היער.

יום 9 - מפגש עם הגורילות

לפנינו שיאו של הטיול ואולי גם המפגש המרגש ביותר שאפשר לדמיין, בין אדם לבעלי חיים בטבע. נלך עם פקחי השמורה מנוסים וחמושים במעבה היער בחיפוש אחר הגורילות. המסע ימשך כמה שעות בסבך היער ויביאנו (ברוב המקרים) למפגש המרתק הזה. לאחר שהייה במחיצת הגורילות נחזור על עקבותינו בחזרה ללודג'.

יום 10 - אגם בוניוניי

ניסע אל אגם בוניוניי (Bunyonyi) השוכן בלב ההרים. את היום נבלה בין מפרצים נסתרים, באיים קטנים ובשייט "מרגיע" ביניהם. כפרים קטנים ושטחי חקלאות הרריים ילוו אותנו לאורך כל היום. לינה על יד האגם.

יום 11: שמורת מבורו

נחל את דרכינו חזרה לכיוון קמפלה וסגירת מעגל הטיול. נעצור במחצית הדרך בשמורת הטבע מבורו (Mburu) לספארי פרידה לטיול זה. נשלב נסיעה בשמורה ושייט בשטח הביצתי נרחב הידיים ונתקל בבעלי חיים ממינים רבים ושפע בעלי כנף. סיום הולם לטיול נהדר. לינה בלודג' בשמורה.

יום 12: אנטבה - אדיס אבבה - תל אביב

נצא בבוקר בנסיעה נינוחה אל עבר אנטבה, נחצה בדרכנו את קו המשווה מדרום לצפון, נסייר באנטבה ככל שיאפשר הזמן. טיסת ערב לאדיס אבבה וממנה בטיסת לילה לתל אביב, נחיתה לפנות בוקר היום ה 13.

המחיר כולל:

טיסה תל-אביב- אנטבה-תל-אביב.
מיסי נמל והיטלי ביטחון .
לינה בלודג'ים ברמה הגבוהה ביותר (למעט בבווינדי) בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
כלכלה על בסיס פנסיון מלא מארוחת הערב של היום הראשון ועד ארוחת הבוקר ביום האחרון.
תחבורה צמודה, ברכב ספארי,  בהתאם לכמות המשתתפים
נהגים-מדריכים דוברי אנגלית ברכבים
היתר (Permit) ותצפית בגורילות בסביבתן הטבעית
ביקור ופרמיט בשמורת שימפנזים
שייט ע"פ התוכנית (ב 5 אתרים שונים!!!)
אשרת כניסה לאוגנדה
מים מינרליים לאורך כל הטיול
דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
מדריך מצוות רואים עולם
 

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית). 
הוצאות אישיות (בידור, כביסה, משקאות וכו'). 
ארוחות שאינן מפורטות בתכנית.
 

הערות:

מפגש עם הגורילות: למפגש זה מתלווים כמה כללים חשובים:
אשורי הכניסה (Permits) לשימפנזים ולגורילות מוגבלים ביותר בכמותם ולכן עם הרישום תגבה מקדמה בסך 1000$
ביקור זה מוגבל מגיל 15 ומעלה. 
על המטיילים להיות כשירים פיזית (לעיתים צריך ללכת כמה שעות ביער סבוך כדי למצוא את משפחת הגורילות) וכן להיות בריאים לגמרי ביום הביקור.  
שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, יביא לשינוי באורך הטיול, ולשינויים במסלול. תוספות למחיר הטיול הנובעות מכך יכוסו על ידי המטיילים.
 

דמי רישום ואפשרות ביטול:

עם ההרשמה ישולמו 47 דולר לאדם, (הכלולים במחיר ואשר לא יוחזרו בכל מקרה) המהווים דמי רישום ואפשרות ביטול, הכוללים מע"מ. דמי ההרשמה, אשר שולמו עם דמי ההרשמה, מאפשרים למטייל לבטל את השתתפותו בטיול, מכל סיבה שהיא ובלי לנמק ע"י הודעה למשרדי החברה, עד 21 ימי עבודה מלאים לפני מועד יציאת הטיול.
בנוסף יגבו 950$ לטובת הפרמיטים לגורילות ולשימפנזים על מנת שירכשו מבעוד מועד.
יתרת התשלום לטיול תוסדר עד 90 יום טרם יציאת הטיול
הכל בכפוף לתנאים הבאים:
אם חל מועד הביטול בפרק זמן של עד 90 ימי עבודה לפני מועד היציאה ישלם המטייל לחברה סך של 47 $ דמי ביטול. 
אם חל מועד הביטול בפרק זמן של 89 ימי עבודה מלאים ועד 14 ימי עבודה מלאים לפני מועד יציאת הטיול, ישלם המטייל לחברה סך של 950 דולר למטייל ועוד 47 דולר דמי ביטול.
אם חל מועד הביטול בפרק זמן של 14 ימי עבודה מלאים ועד 6 ימי עבודה מלאים לפני מועד היציאה לטיול ישלם המטייל לחברה סך של 75% ממחיר הטיול (המחיר לאדם בחדר זוגי) ועוד 47 דולר דמי ביטול.
למען הסר ספק מובהר כי בכל מקרה, בביטול במהלך 5 ימי עבודה מלאים, קודם מועד יציאת הטיול ואילך, המטייל חייב לשלם לחברה את מלוא מחיר הטיול ואין נפקות להודעה מטעמו על ביטול השתתפות בטיול בשלב זה.
בכל מקרה של ביטול הטיול מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו התשלומים אשר שולמו מראש בגין הטיול כגון: אשרות (ויזות), מסי נמל, היטלי ביטחון, מס דלק, כרטוס וכיוב'. 
כל סכום ששילם המטייל והוא זכאי להשבתו יוחזר בערכי דולר על פי יום התשלום, תוך 30 יום ממועד הביטול. 
סכומים ששולמו באמצעות כרטיסי אשראי, יוחזרו על יד חברות האשראי בערכם השקלי כפי ששולמו על ידי הלקוח ובהתאם לנוהלי חברות האשראי. 
הודעה על בטול תקפה רק אם נתקבלה בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה ודואר אלקטרוני) שתימסר במשרד החברה. מועד הביטול ייחשב מרגע (יום ושעה) מסירת ההודעה כאמור.
"ימי עבודה" - ימים א'-ה, שאינם חג או ערב חג. דמי ביטול בטיולים שהטיסות שלהם הן טיסות שכר ייקבעו על פי תקנון חברת השכר ובהתאם לדף המידע למטייל.
 

תנאים ומידע נוספים:

•  חיסונים 
יש לפנות ללשכת הבריאות לקבלת הנחיות לפחות שבועיים לפני מועד היציאה. בכניסה לאוגנדה ידרשו המטיילים להציג תעודה    המעידה על חיסון נגד קדחת צהובה.
•  דרכון ואשרות 
   יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות. ובו 2 עמודים ריקים. יש להצטייד באשרת כניסה לאוגנדה (מונפקת במקום).
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאוגנדה - גורילות בערפל ושימפנזים גם

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���