03-7527777
לבירורים והזמנות
טוניסיה - בעקבות חניבעל איש קרתגו

טוניסיה - בעקבות חניבעל איש קרתגו

11 יום - טיול מאורגן לטוניסיה

סיור מאלף אל תרבות מעורבת: ים תיכונית ומוסלמית בתפאורה של נאות מדבר פורחות, יישובי מערות, שווקים הומים וערים מוסלמיות ("מדינה") תוססות ופעילות. נטייל בצפון טוניסיה בנופים ים תיכוניים של חורש ויער, נמלי ים ואתרים רומיים אשר נותרו במלוא תפארתם. נמשיך אל יישובי הסהרה הנחבאים בנאות המדבר עטורות הדקלים, בין נופי חמדות ודיונות חול. נכיר מקרוב את שבטי הברברים הצבעוניים החיים בקסבות מבוצרות ואת הקהילה היהודית העתיקה באי ג'רבה השומרת על צביונה במשך אלפי שנים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, טוניס

טיסה מת"א דרך אירופה לטוניס בירתה של טוניסיה. עם ההגעה, נסייר בעיר החדשה בירת טוניס, ברובע היהודי לשעבר, בית הכנסת והשדרות הרחבות. ניסע לסיור ולתצפית בסידי בו סעיד, כפר קטן הממוקם על צוק הפונה לעבר הים התיכון. נסייר בין הבתים הלבנים אשר דלתותיהם ופתחי החלונות צבועים בכחול. הלינה בטוניס.

יום 2: קרתגו, טברקה

בבוקר נצא לביקור בחורבות קרתגו (Carthage) העתיקה, השרידים הנראים לעין היום הם בעיקר מן התקופה הרומית ובהם בית המרחץ המפואר השוכן על חוף הים. מן התקופה הפונית נוכל לראות את אתר ה"תופת" בו הוקרבו ילדי קרתגו לאלים הפניקיים ואת הנמל הצבאי המפורסם של העיר. בצהרים נעלה על האוטובוס וניסע דרך המישורים החקלאיים והפוריים ונראה את כרמי הזיתים הרבים, את ההדרים ושדות החיטה. הנוף ההררי הוא חלק משלוחות האטלס הגבוה המסתיים בטוניסיה. לקראת ערב נגיע ללינה בטברקה (Tabarka) עיירת חוף מקסימה השוכנת בגבול אלג'יריה.

יום 3: טברקה, עין דירהם בולה רגיה, לה-קף

את הבוקר נקדיש לסיור קצר בטברקה, עיירת נופש וקיט ובה מצודה פורטוגזית הממוקמת על שן סלע נישאה. נבקר במצודה ונצפה אל "מחטי הסלע" צוקים דמויי מחט המזדקרים מן הים. בתום הסיור נתחיל בנסיעה דרומה. הדרך חוצה את ההרים המיוערים, בנוף שולט אלון השעם. נגיע אל עין דירהם, אזור המפורסם במעיינותיו ובמחצבות השיש שלו. נסייר ברגל בין אלוני השעם ונרד בדרך המתפתלת לכיוון בולה רגיה (Bulla Reggia), אתר רומי בעמק נהר מג'רדה (Mejerda), נבקר בוילות המעוטרות בפסיפסים ובציורי קיר ובבתים של תושבי העיר, אשר חלקם נבנה מתחת לאדמה כהגנה מפני מזג האוויר הקשה, נבקר בתיאטרון במרחצאות ובמקדש אפולו. נמשיך מערבה אל העיר לה-קף Le Kef הידועה בהיסטוריה של תוניסיה כמעוז חשוב של לוחמי חירות. לינה בלה-קף במלון 3* פשוט אך נקי.

יום 4: לה-קף, דוגה, קירואן

בבוקר נסייר בלה-קף נתחיל בבית הכנסת הממוקם בלב רובע בעל סגנון אנדלוסי מובהק של קירות לבנים ופתחים צבועים בכחול. נמשיך אל המצודה ממנה נשקפת תצפית נפלאה אל מרחביה החקלאיים של טוניסיה. באחד מתאי המצודה שכן בית סוהר בו שהה לזמן מה חביב בורגיבה נשיאה הנערץ של המדינה. נמשיך לעבר דוגה Dugga, העיר הרומית הגדולה של טוניסיה, נבקר בתיאטרון, בפורום, במקדשים ובסמטאות. יחד עם הערים הרומיות האחרות של טוניסיה מהווה דוגה דוגמא נפלאה לעושר בו חיו התושבים העשירים של פרובינקיה אפריקיה הרומית. בתום הביקור ניסע לקירואן (Kairuan), העיר הקדושה ביותר בטוניסיה והחשובה מאד למוסלמים הסונים. לינה בקירואן.

יום 5: קירואן, מונסטיר, אל ג'ם

בבוקר נסייר בקירואן, העיר היא הבירה הדתית של טוניסיה ובה מסגדים, מדרסות וקברים קדושים. גולת הכותרת של הסיור היא המסגד הגדול של קירואן. נבקר במתקני המים שבנו שליטיה האגלביים במאה ה-9. נתוודע לעבר היהודי החשוב של יהודי קירואן ונסייר ברחובות העיר, שוקיה וסמטאותיה. נמשיך מזרחה אל החוף של טוניסיה, למונסטיר Monastir עיר הולדתו של בורגיבה אשר פותחה בימי חייו בצורה שאינה תואמת את חשיבותה הגיאוגרפית. נמשיך לביקור באל ג'ם, El Jem אל הקולוסאום השלישי בגודלו בעולם הרומי, עדות נוספת לעושרה של "אפריקיה". נשוב ללינה בקירואן.

יום 6: גפסה, טוזר ונאות המדבר

בבוקר נשכים קום, ונתחיל בנסיעה ארוכה מערבה אל המדבר. נחצה את הס'אהל, מישור החוף הנטוע במאות אלפי זיתים. נעצור למנוחה קצרה בגפסה (Gafsa) נגיע לטוזר Tozeur, נווה מדבר גדול , בו משגשגים גנים ובהם מאות אלפי תמרים, עצי פרי וירקות המושקים באמות מים. נחקור את נאות המדבר במרחב טוזר וגבול אלג'יריה. נבקר במדינה הייחודית הבנויה מלבנים שרופות, במוזיאון הפולקלור והתרבות המקומי נצפה אל המרחב העצום של נווה המדבר הנושק לימת המלח וניזון מ-200 מעיינות מפכים. לינה בטוזר.

יום 7: טוזר ונאות המדבר

יום בו נחקור את נאות המדבר במרחב טוזר וגבול אלג'יריה. נבקר במדינה הייחודית הבנויה מלבנים שרופות, במוזיאון הפולקלור והתרבות המקומי נצפה אל המרחב העצום של נווה המדבר הנושק לימת המלח וניזון מ-200 מעיינות מפכים. באמצעות ג'יפים חדישים נחצה את המליחה הקטנה קוט אל חארסה (Cott El Gharesa) לכיוון רכס נגואב (Negueb), בשולי הרכס כמה מנאות המדבר היפות ביותר בטוניסיה. נבקר בנווה שביקה (Shebika) ונלך ברגל לאורך פלגי המים והבריכות בנוף המדברי. נבקר במידס (Mides) השוכנת ממש על הגבול. אחר הצהרים נצא מטוזר נחצה את מליחת צ'וט אל ג'ריד (Chott el Jerid), מליחת ענק ששטחה מעל 5,000 קמ"ר, וניסע אל העיירה דוז (Douz), בה מתקיים שוק אותנטי מיוחד בלב אזור של חולות ונאות דקלים. בדוז.

יום 8: מטמטה, מצודות המדבר, ג'רבה

בבוקר נצא מדוז לנסיעה ארוכה חוצת מדבר אל לב הסהרה הטוניסאית. מטמטה היא דוגמא נפלאה של חיים בבתים חצובים בקרקע, דגם של התיישבות מיוחד הנועד להגנה מפני פשיטות אותו אימצו לעצמם התושבים הברברים. נבקר במטמטה (Matamata), יישוב המערות המפורסם ביותר של תוניסיה, תושבי העיר חפרו לעצמם את הבתים בבטן האדמה כמענה לאקלים הקיצוני. נבקר בבתי העיר ובהם אתר הצילומים של סצנת הפתיחה לסרט Star Gate. נמשיך דרומה אל אזור המצודות (קסר), נעבור במרחב של טאטאוין (Tataouine) ומדינין (Medenine). בדרך נבקר את יישובי המצודה "הקסור" היפים ביותר של תוניסיה, בלב כל אחד עומד מתחם מבוצר. זוהי דרך נאה להיכרות בלתי אמצעית עם חיי הברברים תושבי המדבר העוסקים במלאכת יד הכוללת תכשיטים, קרמיקה ושטיחים. נבקר במצודת קסר אולד סולטאן (Ksar Ouled Sultan), היפה במצודות. בערב נגיע דרך כרמי הזיתים האופייניים אל הכביש החוצה את הים והמוביל אל האי ג'רבה (Jerba). לינה בג'רבה.

יום 9: ג'רבה

יום המוקדש לאי המעניין והמרתק ג'רבה, נצא לסיור במרחבי האי המיוחד הזה אשר בו חיה אחת הקהילות היהודיות העתיקות בעולם. בין מפרציו התחבאו שודדי ים אשר הפילו חיתתם על ציי הים התיכון. נבקר בכפר הקדרים הציורי גללה ובחומט-סוק, שהינה העיר הראשית בג'רבה. נראה את השוק העתיק המהווה את מרכז הפעילות של האי. במוקד הסיור עברה היהודי העתיק של ג'רבה, אשר על פי המסורת נמצאים בה מימי שלמה המלך. נבקר בבית הכנסת העתיק אל-ג'ריבה ובחארת אל כבירה, שכונת היהודים. לינה בג'רבה.

"יום 10: טיסה לטוניס, מוזיאון ברדו, ה"מדינה

בבוקר נצא בטיסה מוקדמת מג'רבה לטוניס, עם הנחיתה נשים פעמינו אל מוזיאון ברדו (Bardo) הנמצא בעיר. זהו המוזיאון החשוב ביותר בטוניסיה ובתוכו מוצגות יצירות פסיפס מהיפות בעולם, בצד ממצאים רומיים ופיניקים מקרתגו. את יתרת היום נקדיש לטוניס, נסייר בשדרות חביב בורגיבה הנשיא הראשון של טוניסיה העצמאית, נגיע אל "באב אל בחר", הלא הוא שער הים אחד משעריה של ה"מדינה" של תוניס. נלך בסמטאות המדינה בין חנויות צבעוניות ומוכרים נמרצים. ברחבי המדינה פזורים האתרים החשובים של העיר ובהם מסגד א'זיתונה המפורסם, הספרייה הלאומית ובתי הממשל. נעלה אל אחד הגגות לתצפית ונסיים בכיכר הקסבה. לינה בתוניס

יום 11: טוניס, טיסה לתל אביב

בבוקר נסייר בעיר בהתאם לזמן העומד לרשותנו עד הטיסה. העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה דרך אירופה לת"א.

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – תוניס – ת"א (דרך אירופה).
מסי נמל והיטל ביטחון
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה. 4-5* (פרט ללה קף 3*).
כלכלה על בסיס חצי פנסיון.
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
טיול ג'יפים על פי התכנית.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
תשר לנותני ה שירותים המקומיים.
ויזה לתוניסיה.
מדריך מ צוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריך מקומי דובר אנגלית.

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים כלשהן.
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
הוצאות בעלות אופי אי שי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הערות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
הטיול תומחר על בסיס טיסות באמצעות Turkish Airlines דרך איסטנבול, במידה וישתנה ספק הטיסות, עלולים לחול שינויים במחיר הטיול.
תוניסיה מופיעה באזהרות המסע שמפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il.
בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לתנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם

דף מידע למטייל בתוניסיה

 

שלום רב,
להלן מידע שימושי לקראת טיולנו הקרוב לתוניסיה.
מסמכים:

לקראת היציאה מהארץ יש להצטייד בדרכון בר תוקף לפרק זמן של חצי שנה לפחות, מיום היציאה.

בריאות

למשתמשים בתרופות באופן קבוע, אנא הצטיידו מהארץ בתרופות להן אתם זקוקים לכל תקופת הטיול. שמות התרופות בחו"ל אינם זהים בהכרח לשמות בארץ. אנו ממליצים להצטייד בפלסטרים, תחבושות, כדורים נגד כאבים, כדורים להורדת חום, טבליות מציצה נגד כאבי גרון וכדורים נגד קלקול קיבה.

ביטוח מטען ובריאות:

על כל מטייל להצטייד בביטוח מטען ובריאות. ניתן לרכוש פוליסת ביטוח במשרדנו.
חיסונים ותרופות:

איננו מוסמכים למסור כל אינפורמציה לגביי חיסונים ואו תרופות נדרשים. ניתן כמובן לקבל את האינפורמציה הנ"ל בלשכות הבריאות המחוזיות לפחות שבועיים לפני היציאה לטיול.
לשכות הבריאות:
ירושלים: רחוב יפו 86 טל':02-5314811
ת"א: רחוב הארבעה 12 טל':03-5634848
חיפה : רחוב פל-ים 15 טל':04-8633111
אבדות וגניבות:

יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות וחטיפת תיקים בעיקר במרכזי הערים הגדולות. לכן מומלץ לנקוט באמצעי הזהירות הבאים:
להשתמש בחגורת בטן בהם יישמרו הכסף, הדרכון וכרטיס הטיסה.
לצלם את עמודי הדרכון הראשונים בשני עותקים אחד מהם להשאיר בבית ואת השני לשמור בנפרד מהדרכון (למקרה גניבה או אבדה).
טיסות:

הפרטים המדויקים והסופיים של מועדי הטיסות ימסרו סמוך למועד יציאת הטיול. תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות בעקבות שינוי ביום או בשעת הטיסה. שינויים אלה אינם בשליטתנו והם כפופים ללוח הטיסות הכללי של חברות התעופה איתן אנו טסים.
כספים ומטבעות

המטבע בתוניסיה הוא הדינר התוניסי 1$ = כ 1.35 דינר. 1 אירו = כ-1.85 דינר.
לתשומת לבכם: שערי המטבעות משתנים כמעט מדי יום. ניתן להמיר כל מטבע זר עיקרי לכסף מקומי. ההמרה היא בדרך כלל בשער אחיד, בשדה התעופה, במלונות ובבנקים. שימוש בכרטיס אשראי אפשרי, אך מוגבל בחלק מן המקומות. מומלץ להצטייד בכסף מזומן לתוניסיה, היות ובמקומות רבים יש קשיים בהחלפת המחאות נוסעים.
בתי מלון

רשימת בתי המלון בהם תשהו מצ"ב + מספרי הטלפון, בתי המלון הם מדרגת תיירות ראשונה בהתאם למצוי בשטח. אין לשכוח כי טוניס היא חלק מאגן הים התיכון וצפון אפריקה וייתכנו "הפתעות". בחלק מן המקומות אין בתי מלון בדרגה שאנו היינו רוצים, ולקחנו את המלונות הטובים ביותר האפשריים.
תקשורת

בין שתי המדינות קיים חיוג ישיר, להלן הקידומות:
מישראל לטוניס– 00-216 מטוניס לישראל - 00-972. מומלץ להשאיר העתק של התוכנית וכן העתק של טלפונים של בתי המלון כדי לאפשר לבני המשפחה להתקשר אליכם מן הארץ.
הוצאות אישיות

על פי הניסיון, סכום של 10-15 $ למטייל ליום יכולים לכסות הוצאות הכרחיות כגון ארוחת צהרים מים ושתיה קלה, בטוניס. הסכום לא כולל הוצאות לקניות אותן תכננו כראות עיניכם.
חשמל

המתח בטוניס הוא 220 v יש להצטייד במתאמים לשקע כפול.
מזג אוויר

האקלים בצפון טוניס הוא ים תיכוני טיפוסי. טמפרטורה מרבית היא 32 מעלות והיא אינה יורדת מתחת ל- 6 מעלות . בהרים בצפון מערב יורד בחורף לעיתים שלג בעוד שככל שמדרימים הופך מזג האוויר חם ויבש יותר. באזורים המדבריים במרכז ובדרום טוניס מזג האוויר הוא יבש, נעים ביום במהלך החורף (ינואר-מרץ) 15 מעלות, מתחמם בהדרגה עד הקיץ.
ביגוד

באופן כללי, ברוב המקומות, ניתן לטייל בבגדים קלים, בערבים, בגד עליון חם, מכנסים ארוכים, נעליים, גרביים. במקומות בעלי אופי דתי יש ללבוש חולצות צנועות עם שרוולים ארוכים. (ללא כתפיים חשופות). רצוי להימנע ממכנסים קצרים במקומות רגישים לדת. אין צורך בלבוש ערב רשמי.
תשר – טיפים

הטיפים ששילמתם בארץ, יכנסו לקופת הטיפים, זו תשמש לתשלום נוסף, לנהגים, מדריכים, עובדי בתי המלון, סבלים, מדריכים מקומיים וכיו"ב'. הטיפ עבור הסבלים בבתי המלון שולם מראש.
שתייה

אסור לשתות מי ברז.
ניתן להשיג מים מינרלים או משקאות קלים בכל מקום.
אשרה – וויזה

הוויזה לטוניס הינה אישית, ותינתן עם הנחיתה בשדה התעופה בטוניס. ברשותנו מכתב הזמנה קבוצתי מטעם הסוכן בטוניס ובו רשימת המטיילים לצורך קבלת כרטיסי עלייה למטוס בשדה התעופה בן-גוריון. המדריך יטפל בהוצאת הוויזה עם ההגעה לטוניס, דרושה סבלנות לסיום התהליך.
רשימת ציוד מומלץ:

בגדים קלים – חולצות מכנסים
בגד ים, משחת שיזוף, קרם לחות.
כובע משקפי שמש.
מימיה, טרמוס.
מכנסים ארוכים.
חולצות שרוול קצר וארוך.
מעיל רוח וסוודר.
נעליים נוחות להליכה ועמידה (באתרים) סנדלים.
מצלמה, כרטיסי זיכרון, בטריות
עזרה שנייה, חוטים מחט, סיכת ביטחון עזרה ראשונה ותרופות אישיות.
כלי רחצה.
תיק יד לאריזת חפצים שתרצו לשאת במשך היום.
לא לשכוח: כרטיסי טיסה, דרכון, ביטוח רפואי.

בברכת טיול נעים
צוות החברה להגנת הטבע רואים עולם

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טוניסיה - בעקבות חניבעל איש קרתגו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���