03-7527777
לבירורים והזמנות
גיאורגיה - טיול ג'יפים כולל חבל סוונטי

גיאורגיה - טיול ג'יפים כולל חבל סוונטי

9 ימים -

מסע ג'יפים מסעיר אל חבל ארץ בתולי, קרוב אך בלתי נודע, אל גיאורגיה (גרוזיה) המכונה בפי תושביה גם בשם "גן העדן". – על פי אמונתם, האל העניק לגיאורגים את פיסת האדמה אשר שמר לעצמו. בטיול זה נגיע גם לחבל הנחשב ליפה ביותר בגיאורגיה- חבל סוונטי שהיה בעבר חלק מקולכיס ההיסטורית המתוארת במסעו של יאסון עם הארגונאטים אליה הגיע לאחר שחצה את ארץ האמזונות בחפשו אחר גיזת הזהב. הטיול יחצה את רכס הקווקז הנמוך ואף יגיע לאזור הגבולל הרוסי לאורך ה"דרך הצבאית" הידועה, בה עברו ולחמו צבאות רבים ושם חיים אנשי ההרים.
זהו שילוב ייחודי ומנצח של נופים בתוליים ופראיים, פסיפס אנושי, תרבות עשירה ומרתקת , היסטוריה ואוכל טוב!

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לטביליסי

יציאה בשעות הערב המאוחרות בטיסה לטביליסי ((Tbilisi, עם ההגעה העברה למלון בטביליסי ללינה.

יום 2: טביליסי

יום מלא בטביליסי בירת גיאורגיה העיר שבמשך מאות בשנים היוותה את החוליה המקשרת בין מזרח ומערב ובה עברו ושלטו עשרות שליטים, ממלכות ואימפריות. נבקר ברובע העתיק ובמרחצאות הגופרית, ברובע היהודי, במצודה ובבית הכנסת. נבקר גם בעיר החדשה - בשדרות רוסטאבלי שם ממוקמים בית האופרה ולאורכו מוזיאונים חנויות ובתי קפה ובקתדרלה החדשה והעצומה של העיר. בערב נצא לארוחת ערב חגיגית במסעדה הכוללת מוסיקת פולקלור גיאורגית.

יום 3: טביליסי, הדרך הצבאית, קזבגי

עם בוקר נתארגן על הגיפים ונעלה על ה"דרך הצבאית" חלק מכביש המתחיל בטביליסי ומגיע עד ולאדי-קווקז אחרי 200 קילומטרים - שער בין גיאורגיה לרוסיה. באופק מתנשא הר קזבק ((Kazbek 5,033 מ' מעפה"י. לאורך הדרך שרדו עדיין מגדלי תצפית מאבן. נבקר במצודת אנאנורי ((Anuari הסמוכה לאגם זינוואלי, נרד לשטח, נעבור את קו פרשת המים של הקווקז הגדול וניסע דרך כפרים קטנים וציוריים לעמק ג'וטה (Juta) שבקצהו הכפר ג'וטה שרק בשנים האחרונות נפתח למערב. נמשיך ונטפס אל כנסיית השילוש הקדוש המתנשאת מעל הכפר קזבגי. לינה בקזבגי.

יום 4: קניון טרוסו, גורי, אופליסציחה, בקוריאני

יום נסיעה ארוך המשלב נסיעת שטח וכביש. עם בוקר נמשיך את טיולינו בשטח באזור הקווקז הגבוה. ניסע לקניון טרוסו (Truso), אחד היפים באזור זה של הקווקז בין מצוקים נשגבים וכפרים מנומנמים. לקראת צהריים נצא דרומה ואז מערבה, נעבור בגורי – עיר הולדתו של יוסף ג'וגשווילי, הלא הוא סטלין מיודעינו ונבקר בעיר המערות אופליסציחה (Uplistikhe) הממוקמת במצוק מעל נהר המטקוארי (Mitqvari). בעבר הייתה זו עיר חשובה שישבה על אחד מנתיבי דרך המשי. העיר השוכנת לשפתו של נהר וחצובה במדרונות של אבן חול קשה וצבעונית. למעלה קיימת כנסייה עתיקה ויש כאן גם מעבר סתרים... נמשיך לבקוריאני (Bakuriani) ללינה. .

יום 5: בקוריאני, אחלציחה, קוטאיסי.

יום נסיעה מרהיב ואתגרי החוצה את רכס הקווקז הנמוך. נרד מבקוריאני ונעבור באחלציחה (Akhaltsikhe) עיר מסחר בה שגשגה בעבר קהילה יהודית גדולה. נכנס לשמורת בורג'ומי חרגאולי (Borjomi Kharagauli) הנחשבת לגדולה ביותר בקווקז. השמורה מיוחדת ביער סבוך ושמור המכסה את רוב שטחה. נעלה לאזורי האחו העליונים ונחצה את מעברי הרים בגובה של 2000 מ' תוך כדי נסיעה בנופים ירוקים ורחוקים מכל ציביליזציה. לקראת ערב נגיע לקוטאיסי (Kutaisi) העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה ובעלת היסטוריה ארוכה ומרשימה. לינה בקוטאיסי או בסביבתה.

יום 6: מקותאיסי לסוונטי

נפתח את היום בביקור ברובע היהודי של קוטאיסי ובבית הכנסת ונשמע מפי אנשי המקום מעט יותר על קהילה מפוארת זו ההולכת ונעלמת. לאחר הביקור בשוק התוסס של קוטאיסי נצא בנסיעה ארוכה ומלהיבה לחבל סוונטי (Svaneti). נעבור דרך זוגדידי (Zugdidi), בירת חבל סמגרלו (Samagrelo) המצטיין בגוון הירוק שמקנים לו שדות החקלאות עתירי היבולים. ניכנס אל עמק נהר אנגורי (Anguri) שבו סכר גדל מימדים ותחנת כח הידרואלקטרית מרשימה. נמשיך בנופי יער גשם על גבול חבל אבחזיה, שניתק את עצמו מגיאורגיה. כאן, בנוף של הפסגות הגבוהות בקווקז, פרחה תרבות סוואן - מן העתיקות והמיוחדות בגיאורגיה. מעל הנוף מזדקרים מגדלי שמירה המיוחדים, המהווים את תו ההיכר הבולט של התרבות המקומית. נעצור לתצפית אל מרגלות הר אושבה (Ushba), כדי לצפות בקרחון היורד ממנו. נלון בבירת חבל סואנטי מסטיה (Mestia), בבית מלון צנוע.

יום 7: חבל סוונטי

יום המוקדש כולו לחבל סוונטי – היפה והפראי ביותר בגיאורגיה. ניסע ממסטיה (Mestia) לכיוון הכפר אושגולי (Ushguli), הנחשב ליישוב הקבע הגבוה באירופה. הכפר הוכרז כאתר מורשת עולם בידי אונסק"ו. נבקר בכנסיית למריה (Lamaria) נערוך פיקניק במקום ונצפה אל פסגות הקווקז הגבוהות ובראשן הר שחארה 5060 מ' (Shkhara). נטייל בסמטאות הכפר הנראה כאילו לא הגיעה אליו הציביליזציה מעולם. נערוך סיורים רגליים בסביבה ונהנה מהחוויה המיוחדת של אזור בתולי וטבעי. לינה באכסניה פשוטה ומשפחתית באושגולי בתנאים בסיסיים (חדרים זוגיים, שירותים משותפים).

יום 8: אושגולי, חבל סוונטי התחתון, קוטאיסי

מאושגולי נצא מזרחה בדרך 4X4 העבירה רק בחודשי הקיץ. נעבור במעבר ההרים זאגארו (Zagaro) שיהיה גם הנקודה הגבוהה בטיולינו (2600 מ') וניסע בנופיו הפראיים של הקווקז הגבוה בדרך בתולית ונקייה מאדם אל עמק סוונטי התחתון. לעת ערב, לאחר נסיעת שטח מאומצת אך מתגמלת, נגיע חזרה לסביבת קוטאיסי ללינה.

יום 9: קוטאיסי, טביליסי, תל אביב

עם בוקר נצא חזרה לטביליסי. באם הזמן יאפשר נבקר במצ'חטה - הבירה הקדומה ומקום מושבה של כנסיית סבטי- צחובלי (Sveti Tshoveli - העמוד הנותן חיים), אחת הכנסיות החשובות במדינה. עם ההגעה לטביליסי נחזיר את הג'יפים. העברה לשדה התעופה לטיסה לתל אביב.

המחיר כולל:

טיסה סדירה ת"א - טביליסי – ת"א.
בתי מלון מדרגת תיירות טובה למעט זה שבאושגולי: אכסניה פשוטה – חדרים זוגיים, שירותים משותפים.
כלכלה על בסיס פנסיון מלא למעט היום הראשון בטביליסי והיום האחרון.
מכשירי קשר.
העברות וסיורים באוטובוס תיירים בהתאם למופיע בתוכנית.
ג'יפים מרווחים מסוג טיוטה לנד קוזרים\ניסן פיית'פיינדר (או דומיו) לפי 4 נוסעים ברכב.
מדריך מצוות החברה להגנת הטבע - רואים עולם.
מדריך מקומי דובר אנגלית לכל אורך הטיול.
מכונאי מקומי צמוד לכל אורך טיול הג'יפים.
אתרים המופיעים בתכנית.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
מיסי נמל והיטלי ביטחון.

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו. (ביטוח אתגרי).
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'.
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
מחיר הטיול נקבע על פי מחירי שרותי הקרקע, הטיסות, מסי נמל והיטלי ביטחון, הידועים נכון ליום הגשת ההצעה . במידה ותהיה התייקרות או הוזלה של שירותים אלה, יהיה שינוי במחיר לנוסעים. מחיר הטיול מבוסס על טיסות ארקיע במידה ותשתנה חברת התעופה ישתנה המחיר בהתאם.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

עם ההרשמה מקדמה בסך 300 $ והיתרה ב-3 תשלומים שקליים שווים.
התשלום בשקלים לפי שער הדולר העברות והמחאות גבוה.

תנאי ביטול: בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

תנאים כלליים לטיולי ג'יפים:

הג'יפים מושכרים מחברת השכרה מקומית, הג'יפים מבוטחים על ידי הביטוח המקומי כנהוג בחברות השכרה. ההשכרה היא באחריות המטיילים, כל פגיעה או נזק לרכב תגרור השתתפות עצמית.
הג'יפים מושכרים מחברת השכרה מקומית, הג'יפים מבוטחים על ידי הביטוח המקומי כנהוג בחברות השכרה.
בעת ההשכרה יידרשו הנהגים להפקיד 300$ לג'יפ. במקרה של תאונה שלא באשמת הנהג, 100$ יילקחו מתוך סכום הפיקדון והשאר יכסה ביטוח הרכב. במקרה והתאונה באשמת הנהג, כל סכום הפיקדון (300$) יילקח לטובת כיסוי ההוצאות והשאר יכסה ביטח הרכב.
במקרה של חבלה או פגיעה בג'יפ ישמש הפיקדון לכיסוי הוצאות התיקון עד לגובה של 300$. במידה והתיקון יעלה פחות מכך, תוחזר יתרת הכסף.
ביטוח הרכב לא מחסה נזק לג'יפ שנוצר עקב רשלנות או הזנחה של המשכיר כגון – התחממות המנוע, נזק לגיר, שריפת בלמים וכדומה.
הנהג חייב להיות מעל גיל 25. מסלול הטיול עלול להשתנות עקב אילוצים כגון: מזג אויר, דרכים סגורות או תקלות במהלך הטיול.
הרכבים מבוטחים בדמי הגבלת אחריות CDW עד לתקרה של כ 800 יורו לג'יפ. (הסכום המדויק משתנה בין חברות ההשכרה).
מטיילים המעוניינים לנהוג בטיול חייבים להצטייד ברישיון נהיגה ישראלי, וברישיון נהיגה בינ"ל בארצות שאינן מכבדות את הרישיון הישראלי. לפרטים יש לפנות למשרדנו. אין אנו אחראים לכל נזק מכל סוג שהוא לגוף, לנוסעים ולנוהגים או/ו לצד ג' כלשהו, אשר עלול להיגרם כתוצאה מהשימוש, מהנסיעה ומהנהיגה בכלי הרכב. כמו כן איננו אחראים לכל נזק שייגרם לג'יפ.

רשימת בתי מלון אפשרית (אין ברשימה זו התחייבות למלון ספציפי):

Tbilisi:Courtyard Marriott 4*
https://www.marriott.com/hotels/travel/tbscy-courtyard-tbilisi/

(or hotel Holiday Inn 4* or hotel Sheraton 5*).

Kazbegi: Rooms Hotel 4*
https://roomshotel.ge/kazbegi

Bakuriani: hotel Eurika \ Hotel didveli

Kutaisi: hotel Rcheuli Palace or Hotel Tskaltubo

Mestia: Hotel Tetnuldi
https://www.tetnuldi.ge/home.html

ההרשמה במשרדי רואים עולם – החברה להגנת הטבע
ברח' מנחם בגין 14 רמת גן.
טל: 7527777 – 03 פקס: 7527117 – 03

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא גיאורגיה - טיול ג'יפים כולל חבל סוונטי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���