03-7527777
לבירורים והזמנות
מונטנגרו ובוסניה- הרציגובינה

מונטנגרו ובוסניה- הרציגובינה

9 ימים - ארץ ההרים השחורים ולב הבלקן

טיול מיוחד בדגש טבע ונוף אל שתיים מארצות הבלקן אשר היו סגורות במשך שנים מאחרי חומות של בידוד והסתגרות. הביקור מתמקד בנופים הדרמטיים של האלפים הדינריים, החופים המפורצים של הים האדריאטי, קניונים עמוקים ותלולים, אגמים תכולים, וערים ציוריות.
מונטנגרו – אחת המדינות החדשות בעולם הגיחה לעולם ב-2006 מתוך האיחוד של סרביה ומונטנגרו. המדינה הקטנה שהצליחה לשמור על עצמאותה ותרבותה משך מאות בשנים נפתחת אט אט למערב ומציעה כנראה את הנופים הדרמטיים ביותר בכל הבלקן, חוף יפיפה ושמורות טבע בראשיתיות. נבקר גם בבוסניה ובמחוזה הדרומי- הרצגובינה על שלל אוצרות הטבע והתרבות שבו ובבירה סרייבו שבזכות מיקומה המיוחד בצומת דרכים מרכזי, צברה משך מאות בשנים עושר רב והצליחה למשוך אליה סוחרים מכל רחבי האימפריה העות'מאנית ומרחבי אירופה. זו העיר שבה נורתה הירייה שהביאה לתחילת מלחמת העולם הראשונה, והעיר שבמלחמת האזרחים האחרונה הייתה נתונה במצור סרבי למעלה משלוש שנים ובמהלכה סבלה הרס עצום ואלפי נפגעים. גם כיום,שרידיה של מלחמה עקובה מדם זו עדיין נראים בשטח כשאזרחיה מלקקים אט אט את פצעיהם ומנסים ליצור מציאות חדשה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: ת"א פודגוריצה, רכס קומובי, קולאשין

טיסה מתא לפודגוריצה (Podgorica) דרך איסטנבול. עם ההגעה נטפס מזרחה לרכס קומובי (2,461) ובהתאם לזמן שברשותנו נשלב הליכות רגליות קצרות. נמשיך לקולאשין (Kolasin) ללינה.

יום 2: שמורת ביוגרדסקה-גורה, זאבליאק

נתחיל עם טיול מרתק בנופיה של שמורת ביוגרדסקה-גורה (Biogradska Gora), מצפון מזרח לעיירה קולאשין. השמורה הוכרזה בשנת 1991 בשטח הכולל את ההרים, האגמים והיערות העצומים שבאזור. טיולנו עולה אל אגם ביוגרדסקה ((Biogradska Jezero בשמורה עשרות מינים ציפורים, צמחים ועצי ענק המעטרים את המדרונות. נטייל בין אשוחים ואורנים, נשקיף אל האגם הגדול ואל הקניונים העמוקים שחרצו הנהרות בהרים. נמשיך לאורך קניון הטרה לעיירה זאבליאק (Zabliak) ונבקר בשמורת האגם השחור (Crno jezero). לינה בז'בליאק.

יום 3: יום מלא בשמורת הדורמיטור

יום המוקדש לשמורת הטבע ההררית דורמיטור (Durmitor) המתאפיינת בנופים דרמטיים מרהיבים. בשמורת דורמיטור עשרות נחלים, מפלי מים ומעיינות. נעלה במיניואנים (עם נהגים) לסיור של יום שלם בדרכים הרריות, בדרכנו נצפה אל הקניון העמוק של נהר טרה, נחצה אוכפים ומעברי הרים בגובה שמעל 2,000 מ', נצפה אל אגמים תכולים ונגלוש למורדותיו המערביים של רכס הדורמיטור לתצפית אל עמק נהר ה-Piva המשובץ בסכרים ואגמים. לקראת ערב נשוב ללינה בז'בליאק.

יום 4: זאבליאק, מנזר אוסטרוג, צ'טינייה, הר לובצן, נייגושי, בדווה

יום ארוך ומרהיב. עם בוקר נתחיל לרדת דרומה לכיוון החוף. נבקר במנזר אוסטרוג (Ostrog) ה"תלוי" בליבו של מצוק של מאות מטרים. נמשיך אל צ'טיניה (Cetinje) בירתה הקדומה של מונטנגרו ונעלה על הר לובצן (Lovcen) בו נמצא המוזוליאום של גדול מלכי מונטנגרו – פטר פטרוביץ נייגושי השני. נעבור בכפר ניוגושי ( (Njegusi המתמחה בייצור נקניק גבינות ויין בשיטות עתיקות ונרד בסרפנטינות המפורסמות של קוטור (kotor) אל מה שנקרא בטעות הפיורד הדרומי ביותר באירופה. לקראת ערב נגיע לבודווה (Budva) ללינה.

יום 5: קוטור, מפרץ קוטור, טרבינייה, מוסטר

עם בוקר נבקר בעיר קוטור – אחת מערי החוף היפות והמעניינות בים האדריאטי. נמשיך ונחצה את הגבול למחוזה הדרומי של בוסניה – הרצגובינה (Hercegovina) ליד העיירה טרבינייה ((Trebinje הנחשבת לאחת הערים היפות והשמורות בהרציגובינה לאחר שכמעט ולא נפגעה במלחמה האחרונה. לקראת אחר הצהריים נגיע למוסטר (Mostar) שנפגעה קשה ביותר במלחמת האזרחים האחרונה ועדיין מלקקת את פצעיה. נבקר במרכז העתיק של העיר, בגשר התורכי המשוחזר וברחובות האבו. לינה באזור מוסטר .

יום 6: הרציגובינה

יום המוקדש לאזור הרצגובינה. עם בוקר נצא למדוגובייה (Medugovje) אחד מאתרי הצליינות הנוצרית הגדולים באירופה. נמשיך למפלי קרביצ'ה (Kravica) המרהיבים ונבקר בוילה הרומאית של רוסטיצ'ה (Rustica) ובאתר הקברים הבוגומילים הסמוך. אחר הצהריים נגיע לפוצ'יטלי (Pociteli) – עיר מכס מהתקופה העות'מאנית המיוחדת בבתי האבן שלה. חזרה ללינה באזור מוסטר.

יום 7: יובליניצ'ה, טברניק, סראייבו

בדרך נבקר ביובליניצ'ה (Jublinica) בה התחולל אחד הקרבות החשובים ביותר במלחמת העולם השנייה, שעליו אמר צרציל: "זה היה קרב שבו נלחמו לא כדי לנצחו אלא כדי להפסידו". נמשיך לטברניק (Tvarnik) ונבקר במבצר העותומאני המרשים ובעיר העתיקה. ניסע דרך ווסקו (Vosko) הממוקמת בלב "עמק הפירמידות" של בוסניה – צורות טבע עצומות דמויות פירמידות שעל פי חלק מהחוקרים הן מעשי ידי אדם וקדומות לפירמידות של מצריים ולקראת ערב נגיע לסראייבו (Sarajevo). לינה באזור סראייבו.

יום 8: סראייבו

יום המוקדש לסראייבו וסביבתה. נבקר במנהרה שבאמצעותה הבריחו אנשי העיר מזון ותחמושת במצור הארוך של מלחמת האזרחים האחרונה ובאתר מעיינות נהר הבוסנה באליג'ה (Alija). נמשיך לעיר העתיקה המשלבת מערב ומזרח כאחד. נבקר ברובע בשטרשיה (Bascarsija, הרובע התורכי), בעיר החדשה (האוסטרית), במוזיאון היהודי, בבית הכנסת האשכנזי, בבית הקברות היהודי ובאתר בו נרצח יורש העצר האוסטרי הארכי דוכס פרנץ פרדיננד, רצח שהוביל לפריצת מלחמת העולם הראשונה. לסיום נבקר גם במוזיאון הלאומי בו נמצאת הגדת סראייבו –אולי ההגדה החשובה ביותר בנמצא כיום. בערב נצא למסעדה מקומית לחגוג את סיום הטיול. לינה באזור סראייבו.

יום 9: סראייבו - תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה נשלים סיורים אחרונים בעיר. העברה לשדה התעופה וטיסה לא ישירה לתל אביב.

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי.
מסי נמל והיטל ביטחון.
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
יום מיניוואנים בשמורת הדורמיטור.
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
הדרכה: מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריכים מקומיים צמודים לאורך כל הטיול.

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים.
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

ניתן לשלם במזומן, בהעברה בנקאית ובצ'קים לפקודת רואים עולם החברה להגנת הטבע.
בכפוף לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
תנאי האירוח פשוטים וסבירים, יש לקחת בחשבון כי הפנסיונים והמלונות הם בדרגת תיירות בלבד, הלינה היא בחדרים זוגיים עם מקלחת ושירותים בחדר.
המחיר הוא לקבוצה של 20-24 נוסעים.

ההרשמה במשרדי
החברה להגנת הטבע רואים עולם
ברח' מנחם בגין 14 רמת גן 52700
טל: 7527777 – 03 פקס: 7527117 – 03
www.roimolam.co.il

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מונטנגרו ובוסניה- הרציגובינה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���