03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול למערב תורכיה - מפגש מרתק בין מזרח ומערב

טיול למערב תורכיה - מפגש מרתק בין מזרח ומערב

15 יום -

אסיה הקטנה הצטיינה תמיד כאזור מעבר המגשר בין מזרח ומערב, שיירות הסחר העבירו באמתחתן סחורות כמו גם השפעות תרבותיות ורעיונות דתיים מצד לצד. האמפריה החיתית התעצמה בלב רמת אנטוליה והגיעה למאבק עם מצרים. בהמשך היו אלה המתיישבים היווניים אשר הקימו ערי מדינה במערב אסיה הקטנה תוך שילוב בין הדתות הקיימות לבין התרבות היוונית. אחריהם באו רומא וביזנטיון ואיתם המעבר אל הנצרות המזרחית על השפעותיה השונות. דת האסלאם כבשה את ליבם של הנוודים אשר חיו במישורי רמת אנטוליה ואלה הצמיחו תרבויות אדירות אשר השתלטו על שטחים ניכרים באסיה ובאירופה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה ת"א איסטנבול, איזניק, בורסה

נטוס מתל אביב לאיסטנבול (Istanbul) , עם ההגעה, נצא מערבה, נחצה את מיצר הבוספורוס על גבי הגשר התלוי המחבר בין אירופה לאסיה, נמשיך לאורכו של מפרץ איזמיט Izmit עד לנקודה בה ניתן לחצות את ים השיש על גבי מעבורת נמשיך לביקור באיזניק – Iznik היא ניקיאה הרומית והביזנטית, בירה לפרקים של ביזנטיון, ומקום ועידות אקומניות חשובות של הנצרות, כמו גם המוקד החשוב ביותר לאומנות אריחי הקרמיקה המוסלמית. נבקר במרכז האוניברסיטאי לשימור טכניקת ייצור הקרמיקה שבעיר, בכנסיית האגיה סופיה וברחובות הנעימים. ונמשיך לבורסה Bursa)), בדרך הררית ויפה. לינה בבורסה.

יום 2: בורסה והר האולו-דאג

היום נבקר ב"בורסה הירוקה" בירת האימפריה העותמנית לפני כיבושה של קוסטנטינופוליס. נטייל במסגדי בורסה ובאתריה האחרים המנציחים את מייסדי השושלת העותמנית. נעפיל אל ה"אולימפוס המיסי" אל הר האולו-דאג Uludag)) (2,500 מ' מעפה"י) לטיולים קלילים בפסגה. עם העליה נעבור את חגורות הצומח המרשימות של ההר, יערות של אורנים, ערמונים, אשוחים ואשורים, נגיע לאזור הסקי ובתי המלון ונצפה אל בורסה מגבעת האנטנות (הרדאר). לינה בבורסה.

יום 3: מבורסה אל מצרי הדרדנלים ולגליפולי

בבוקר נצא מבורסה לכיוון מערב, ניסע לאורך העמקים הפנימיים והרגמים המקבילים לים השיש אל מיצרי הדרדנלים ואל העיירה צנ'אקלה Canakkale)) השוכנת ליד החלק הצר של המעברים. נעלה על מעבורת המובילה לצד האירופי לגליפולי (Galipoli) נסייר באתר מלחמת החפירות בגליפולי במלחמת העולם הראשונה. בקרבות אלה התבלט לראשונה כמאל אתא טורק כאשר פקד עלהדיפת כוחות מדינות ההסכמה ומנע פלישת בנות הברית לאיסטנבול. כאן פעלו יוסף טרומפלדור וגדוד נהגי הפרדות במסגרת הצבא הבריטי. לינה באזור צ'נקלה.

יום 4: טרויה , פרגמון ואיזמיר

בבוקר ניסע לביקור בטרויה Troy האגדית, הרבה לא נותר בשטח, אך הסיפורים והמקום המיוחד בשילוב מודל העץ של הסוס הטרויאני מצדיקים את הביקור. נמשיך דרומה דרך חוף הים האיגיאי, תחנתנו הראשונה תהיה תצפית מרהיבה ב"מפרץ השטן" באייבליק, (Ayvelik) לכיוון איי הים האגיאי היווניים הסמוכים. נמשיך לפרגמון, Pergamon)) אשר הייתה אחד המרכזים ההלניסטיים החשובים באסיה הקטנה, נבקר באקרופוליס, בתיאטרון התלול ובמקדשים, באסקלפיון: (Asclepion) בית חולים ומרכז רפואי חשוב בעולם העתיק, בערב נגיע ללינה באיזמיר Izmir)).

יום 5: סרדיס, אפסוס

עם בוקר ניסע לסרדיס (Sardis) בירת לידיה העתיקה, נבקר בבית הכנסת המשוחזר שהיה מהגדולים בעולם העתיק ובגימנסיון המפואר. נמשיך לביקור באפסוס, (Ephesos) בירתה הקדומה של אסיה הקטנה ואחת הערים הרומיות השמורות והמשוחזרות ביותר. נהלך ברחובותיה מרוצפי השיש, נבקר במקדשים ובמבני הציבור המהודרים בתיאטרון ועוד. לינה בעיר הקיט התוססת קושאדאסי ((Kusadasi.

יום 6: קושאדסי - פמוקלה

בבוקר נבקר במוזיאון של אפסוס בעיירה סלג'וק (Seluck) וניסע מערבה דרך עמק נהר המנדרז לעבר פמוקלה, (Pamukkale) שם נחזה בתופעת טבע מיוחדת במינה: בריכות ומעיינות חמימים וצלולים נוטפים במורד גבעה לבנה כשלג הבנויה מטרוורטין. נבקר בהירפוליס (Hierapolis) אתר מרפא רומי הבנוי על המעיינות המים. לינה בפמוקלה.

יום 7: הרי הטאורוס

ביום זה נצא מפמוקלה ונחצה את הרי הטאורוס (Toros) המרשימים בדרכנו דרומה לאנטליה. הדרך עוברת בעמקים הפנימיים של הטאורוס בין כפרים תורכיים מקסימים, יערות ואגמים. בדרכנו נעבור בטרמסוס (Termessos) עיר הלניסטית רומית החבויה בחורש עבות. הטיול כולל הליכה מרעננת ברגל בין האתרים המרשימים הפזורים בעיר. לקראת ערב נגיע ללינה באנטליה (Antalya). בערב סיור בעיר: נבקר בנמל העתיק נצפה אל המינרט מחורץ שנבנה ע"י הסלג'וקים והוא דוגמא מיוחדת במינה לארכיטקטורה סלג'וקית. נסייר בסמטאות הציוריות ובשער הדריאנוס.

יום 8: מירה, קיקובה

ביום זה נבלה בסיור לאורך החופים המפורצים של הים התיכון, נשוט לקיקובה (Kekova) ונצפה בשרידי עיר ששקעה מתחת למים, נבקר במירה (Myra) ובקברי הסלע הליקיים המרשימים לעת ערב נגיע ללינה לאנטליה.

יום 9: מאנטליה לקוניה

בבוקר נצא מזרחה לאורך מפרץ אנטליה, נבקר באספנדוס ((Aspendos בה נשמרו כמעט בשלמות, שרידיהם של תיאטרון רומי ואמת מים, נמשיך ונטפס בדרך הררית מרשימה בהרי הטאורוס, דרך אקסקי, ((Aksaki. בדרך, נוף של יערות אורנים וארזים, כפרים הרריים ונופים ציורים. אחר הצהרים נגיע לקוניה, (Konya) נסייר באתריה , במסגדים במדרסות הסלג'וקיות ונכיר את התרבות המיוחדת של מסדר הדרווישים ומייסדו ג'לאלדין רומי, מבלנה. לינה בקוניה.

יום 10: קוניה, עמק הגרמה בקפדוקיה

בבוקר נחצה את הרמה האנטולית, אסם התבואה של תורכיה, נבקר בחאן הסלג'וקי המפואר סולטן-האני, נטייל ברגל בקניון האיכלרה Ihlara החתור בנוף געשי ולעת ערב נגיע לעמק הגרמה בקפדוקיה. לינה בעמק הגרמה.

יום 11: עמק הגרמה

במשך כל היום נטייל ברכב וברגל בעמק הגרמה, (Goreme). סלעי הטוף והמים יצרו כאן יחדיו נוף מיוחד במינו של גבעות מבותרות, קונוסים פטריות ו"עלמות" , נבקר בערים תת קרקעיות, בכנסיות חצובות בסלע ועוד'…לינה בעמק הגרמה.

יום 12: חתושש, בירת הממלכה החתית

יום סיור מיוחד במינו המוקדש לתרבותה של האימפריה החיתית ולבירתה חתושש Hattusas. נסייר לאורך חומותיה הענקיות, שער האריות והמקדשים. נוסיף ונבקר במקדש הסלע המפורסם יזילקיה,(Yazilkaya) בו מגולפת סצינת תהלוכת האלים. בתום הביקור ניסע לאנקרה, סיור בעיר בהתאם לזמן העומד לרשותנו. לינה באנקרה (Ankara).

יום 13: אנקרה, ידי גולר

בבוקר נבקר במוזיאון הארכיאולוגי לתרבויות אנטוליה אשר בו מוצג אוסף מדהים מן התקופות העתיקות ובמיוחד מתקופת החיתים. נבקר במוזוליאום של "אתא תורכ" מייסד תורכיה המודרנית. בתום הביקור באנקרה נחצה את הרי הפונטוס המיוערים, ונצא לסיור על גבי דולמושים לשמורת שבעת האגמים , ידיגולר ((Yediguler. בתום הביקור נמשיך ללינה באגם אבאנט ((Abant הנמצא בגובה של 1500 מ' מעפה"י, באזור בולו.

ימים-15 -14 איסטנבול

את היומיים הקרובים נקדיש לסיורים באתריה של איסטנבול, מרכז התרבות העולמית במשך למעלה מאלף שנים, נבקר בכנסיית האיה סופיה, במסגד הכחול, במסגד הסולמנייה, בטופ קאפי בבזאר המצרי ובבזאר המקורה ועוד'. לינה באיסטנבול. ביום 15, נסיים את ביקורנו במערב תורכיה ונגיע לשדה התעופה בהתאם ללוח הטיסות לקראת הטיסה לתל אביב.

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל בקו – ת"א - איסטנבול – ת"א.
לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וארוחת ערב) פרט לאיסטנבול (ארוחות בוקר בלבד).
תחבורה באוטובוס תיירים, נוח וממוזג.
אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.
מיסי נמל, בארץ ובחו"ל .
היטלי ביטחון בשדות התעופה.
דמי שתייה (טיפים) לנותני שירותים מקומיים.
דמי רישום ואפשרות ביטול.
מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.
מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך כל המסלול.

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
ארוחות צהרים וארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
ביטוח בריאות ומטען.
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
הוצאות בעלות אופי אישי.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול למערב תורכיה - מפגש מרתק בין מזרח ומערב

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���