03-7527777
לבירורים והזמנות
יוון - טרק בצפון יוון

יוון - טרק בצפון יוון

8 ימים - טיול מאורגן טרק ליוון

הטיול הוא לא טיול אתגרי, אך זהו בהחלט טיול בדגש הליכה ומתאים לבעלי יכולת הליכה סבירה.
הלינה בבתי הארחה כפריים קטנים (בהתאם לגודל הקבוצה) בחדרים עם שירותים ומקלחות צמודים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: ת"א - אתונה - יואנינה

טיסת בוקר לאתונה (06:10-09:25) וטיסת המשך ליואנינה (Ioanina) שבצפון יוון (12:00-13:05). משדה התעופה נמשיך בנסיעה קצרה צפונה אל כפרי הצפחות שבסמוך לגבול עם אלבניה. לינה באזור ציורי וקסום אשר כאילו תלוש מסיפורי האגדות במונודנדרי (Monodendri). ארוחת ערב בעיירה.

יום 2: עמק זגוריה

לאחר ארוחת הבוקר נרד אל קניון הוויקוס בדרך שביל הנזירים ונהלך בנחל עד לכפר וויקוס התלוי בין שמיים וארץ. בדרך נכיר את החורש המקומי, אולי נפגוש בדובים, ונראה את קירותיו עוצרי הנשימה של אחד הקניונים העמוקים בעולם. בסופו של המסלול נבקר בכפר וויקוס, נהלך בין בתיו ונתרווח בטברנה הציורית שלו. מסלול זה הינו מסלול ארוך ובו ירידה תלולה אך נוחה ובסופו עליה מתונה. המסלול נמשך על כל היום ואורכו כ 15 קילומטרים. לינה במונודנדרי.

יום 3: הליכות בעמק זאגוריה

יום טיולים מלא בעמק זגוריה (Zagoria), ללא ספק מהמקומות היפים ביותר ביוון. עמק המצוי בשולי האלפים הדינרים ובו קניונים מרהיבים, כפרים בנויי צפחות וחורש שבו נעים להלך. עם בוקר נצא לטיול רגלי היוצא מהכפר בו אנו לנים על מצוקיו המרשימים של קניון Vikou. המסלול אל תצפית הקניון עובר בעמק בו מצויות הצפחות אשר משמשות את המקומיים לבניית בתיהם. בקצה המסלול תצפית עוצרת נשימה אל עבר הקניון, יש אומרים, הגבוהה ביותר בעולם. נחזור אל הכפר לארוחת צהריים ונצא לאחריה לעבר מנזר Agia Paraskevi ולמערות הפרטיזנים. במסלול עובר על שפת המצוק אל המנזר העתיק, מסלול בנוי ויפה והוא טובל בירק וחורש מקומי. נבקר במנזר ונעלה אל מערת הפרטיזנים, חלקם הסתירו כאן את יהודי יואנינה בימי מלחמת העולם השניה. יום הליכות של כ 10 קילומטרים, מסלול לא קשה. לינה במונודנדרי

יום 4: מיואנינה למטאורה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר יואנינה, בירת חבל אפירוס. נבקר במערת הנטיפים בפראמה (Perama), נסייר לאורך חומותיה של העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת בו עדיין משתמשים כמה יהודים. נפליג בסירה אל האי שבלב האגם של יואנינה ונבקר במנזר בו הסתתר עלי פשה, שליט אכזר בן המאה ה-19, בערוב ימיו. ארוחת צהרים בשולי האגם בהחלט מומלצת. מכאן נמשיך דרך מעבר קאטארה ונבקר בכפר חרשי העץ מצובו (Metsovo), הממוקם על מדרון עוצר נשימה בלב חורש אורן ואשוח. מצובו הינו כפר יערנים עתיק שעד היום מפליאים תושביו ליצור בעץ. נבקר בפלטיאה של הכפר ונסייר בין חנויותיו. מכאן נמשיך אל יער הסלעים שבעמק נהר הפיניוס המכונה מטאורה (Meteora). סיור קצר להכרת האזור אחר הצהרים ולינה באחד מכפרי מטאורה. יום זה הינו יום בו אנו עוזבים את נופי הצפון ויורדים דרומה למטאורה. היות ואנו לא מעוניינים בנסיעה מונוטונית אל יער הסלעים של מטאורה, חילקנו את היום למספר עצירות וסיורים באתרים בעלי עניין רב ביותר בדרך אשר ממחישים היטב את ההיסטוריה האקטואליה, נופי האדם ונופי הטבע המצויים לאורכה של הדרך דרומה. חבל להחמיץ. יום זה הוא יום של סיורים והליכות קצרות באתרים. לינה באזור מטאורה.

יום 5: ממטאורה לאפיסוס

יום זה יוקדש למטאורה ואתריה. מנזרים בני 500 שנה ויותר ניבנו על מצוקי תלכיד, תלויים על פי תהום וסביבם מתבודדים. מטאורה הינה חידה גיאולוגית שמשולבים בה מראות שלא מהעולם הזה. שישה מהמנזרים עדיין פעילים. לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי העובר בלפחות שלושה מהם בהם נבקר. על היתר נצפה מבחוץ. נלך על שביל הנזירים הקדום וניכנס לאווירה המיוחדת של המקום. לאחר ארוחת הצהרים בקלמבקה נמשיך בנסיעה לחצי האי פיליון לביקור קצר בעיירת החוף וולוס (Volos). מכאן על פי המיתולוגיה יוצאים יאסון והארגונאוטים לחיפוש אחר גיזת הזהב והיום יוצאות מכאן ספינות לאיי הים האגאי. יום זה מחולק לשניים. חציו הראשון נהלך על שבילי הנזירים בין מנזרי מטאורה המפורסמים. לא נגיע אל המנזרים מדרכי האוטובוסים אלא בדרכי הנזירים העתיקות. בשעות הצהריים המאוחרות נגיע אל העיירה קלאמבקה ולאחר ארוחת הצהריים נצא בנסיעה של שעתיים וחצי לחצי האי פיליון. משך ההליכה ביום זה כ 6 קילומטרים ותוכה ביקור במספר מנזרים פעילים. לינה בויטצה (Visitsa).

יום 6: חצי האי פיליו

יום טיולים מלא בחצי האי פיליו (Pilio). למרות שחצי האי פיליו מחובר גיאוגרפית ליבשת, האווירה בו דומה יותר לאווירה השוררת באי יווני (יש הטוענים שאף יותר מבאיי יוון). יורדי הים על המזח, מאכלי הים בכל מקום ושתיית הצ'יפורו בטברנות הינם רק חלק מהעניין. מלבד זאת ניתן לבקר כאן בחלק מהכפרים הציוריים ביותר ביוון (לא נופלים באופיים ויופיים מכפרי זאגוריה שבהם ביקרנו). בחצי האי, היורד בתלילות אל הים מגדלים תפוחים, זיתים ועוד. לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי מהכפר השמור Vizitsa לעבר כפר החוף Kala Nera. מהמסלול תצפיות מרהיבות לעבר הים וחצי האי וכמו כן עובר בתחנות קמח עתיקות, כרמי זיתים וחורש. נבקר בכפרים התלויים של חבל Tsangarada ונעמוד בצילו של עץ הדולב הזקן ביותר ביוון. נרד אל החוף המקסים (אתר שימור עולמי) במילופוטמוס (-Milo Potamos). יום זה הינו יום הליכה מלא בן 16 קילומטרים, יום ארוך אך לא קשה, מסלול נפלא העובר בין כרמי זיתים, תחנות קמח עתיקות, מסילת ברזל עתיקה ונופים עוצרי נשימה של הים האגאי. לינה כמו בלילה הקודם.

יום 7: מרתון–אתונה

בבוקר נצא דרומה על כביש 1 לעבר אתונה. נעבור את מפרץ לאמיה ונראה את האנדרטה של לאונידס הספרטני, במקום התרחש אחד הקרבות שהיה לקלאסיקה של העת העתיקה – קרב תרמופלאי. נגיע לאתונה, ונצא לסיור באתרי העיר. נצפה לעבר האקרופוליס מגבעת ליבקטוס (Likavitos), מכאן נמשיך רגלית דרך בנין הפרלמנט וסמטאות השווקים בפלאקה (Plaka) לביקור באקרופוליס. הגבעה זרועה מקדשי פאר מתקופת שלטונו של פריקלאס, תור הזהב של אתונה כעיר מדינה רבת עוצמה. נבקר בפרתנון, בארכתאון, בפרופילאה ובתיאטראות. יום זה הינו יום של הליכות רגליות בין אתרי העניין באתונה, משך ההליכה כשבעה קילומטרים.

יום 8: חזרה הביתה

הבוקר, נצא אל עבר שדה התעופה באתונה ונמריא הביתה (10:25-11:20).

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית תל אביב – אתונה – תל אביב עם אל על.
טיסת פנים ביוון אתונה – יואנינה.
לינה בבתי מלון כפריים מקסימים.
כלכלה: H/B, ארוחות בוקר וארוחות ערב (פרט ללילה האחרון באתונה).
תחבורה: אוטובוס תיירים מפואר צמוד.
סיורים עפ"י התכנית.
דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית.
הדרכה: מדריך/ה ישראלי דובר עברית
ומדריכים מקומיים עפ"י הצורך.
דמי רישום, מסי נמל והיטל בטחון
טיפים לנותני השירותים.

המחיר אינו כולל:

הוצאות בעלות אופי אישי.
ארוחות צהרים. ארוחת ערב ביום האחרון.
אלכוהול.
אתרים שאינם כלולים בתוכנית.
כביסה, טלפון, בידור, מופעים שאינם מפורטים בתכנית וכד'.
ביטוח מטען ובריאות.
תוספת לאדם יחיד בחדר.

הערות:

המחיר נקבע על פי מינימום 20 מטיילים + מדריך
תוקף הדרכון: חייב להיות לפחות ל-6 חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד.

פגישת קבוצה – תיערך כשבועיים לפני הטיול. בפגישה יהיה תדרוך לגבי התארגנות לטיול.

תנאי תשלום:

תשלום ראשון מיידי במזומן של דמי הרשמה בסך 30% מעלות הטיול.
תשלום שני ע"ס 50% מעלות הטיול – ישולם עד חודש לפני היציאה לטיול.
תשלום שלישי ע"ס 20% מעלות הטיול – ישולם עד שבוע לפני הנסיעה.
את היתרה ניתן לשלם במזומן / המחאה / העברה בנקאית או לחלק ל 2 תשלומים שווים עוקבים בכרטיס אשראי.

  • לתשלום באמצעות כרטיס אשראי ויזה/ישראכרט תתווסף עמלת סליקה ע"ס 2.5%, בכרטיס AX - 3.5%.
  • התשלום באמצעות העברה בנקאית בהתאם לשער העברות והמחאות מכירה ביום ביצוע ההעברה.

תנאי ביטול:

  •  הודעת ביטול, בכל שלב לאחר ההרשמה תתבצע בהודעה בכתב למשרדנו.
  •  מטייל שיבטל את השתתפותו עד 45 יום לפני היציאה יחויב בדמי ביטול בגובה דמי ההרשמה ובנוסף בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות, אם הוזמנו.
  •  במקרה של ביטול במהלך 44 הימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 30 ימים לפני היציאה יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 25% מעלות הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו.
  •  במקרה של ביטול החל מ- 30 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד 14 יום לפני יציאת הטיול יחויב המטייל בדמי ביטול בשיעור 50% ממלוא מחיר הטיול ובנוסף גם בעלות הכרוכה בביטול הזמנות בטיסות בינלאומיות ופנימיות, אם הוזמנו.
  •  במקרה של ביטול בתוך השבועיים שלפני יציאת הטיול עלות הביטול הינה 100% מהתמורה. עם זאת חברתנו תעשה כל שלאל ידה על מנת להפחית את דמי הביטול ככל שניתן.
  •  במקרה של ביטול יוחזרו כל הכספים שהמטייל זכאי להשבתם תוך 60 יום מתאריך מסירת הודעת הביטול.
  •  במקרה של ביטול השתתפות לאחר ההרשמה, מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו דמי ההרשמה.

יתר התנאים על פי התנאים הכלליים של החבהר להגנת הטבע רואים עולם המופיעים באתר.
הטיול בשיתוף עם חברת - חולות נודדים

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא יוון - טרק בצפון יוון

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���