03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לטנזניה - שמורות הטבע של הצפון כולל טיסה מסרנגטי לארושה

טיול לטנזניה - שמורות הטבע של הצפון כולל טיסה מסרנגטי לארושה

9 ימים - ספארי לטנזניה

טנזניה היא מקום אחר. ארץ מגוונת בנופיה, בבעלי החיים שבה ובאנשיה. אינספור סרטי טבע צולמו בטנזניה, והספארי בשמורותיה מקניה חוויה של "השתתפות" בסרט טבע. שמורותיה של צפון טנזניה הן העשירות ביותר בבעלי חיים על פני כדור הארץ ואין ספק שאדם הרוצה לחוות את הטבע במלוא עוצמתו, חייב לבקר בארץ זו.
בין שמורות הטבע של צפון טנזניה: שמורת ארושה- המשתרעת בין פסגות הרי געש ואגמים חבויים, שמורת אגם מניארה- חלק מהבקע הסורי אפריקאי שמורת הסרנגטי- מאגר בעלי החיים הגדול בעולם ושמורת הנגורונגורו המוכרזת כאתר בעל חשיבות עולמית.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב-אדיס אבבה – שמורת ארושה

בשעות הבוקר המוקדמות נצא מתל-אביב דרך אדיס אבבה לשדה התעופה שליד הקילימנג'רו לכאן נגיע בשעות הצהרים. לאחר השלמת הליכי ההגירה והמכס נצא לסיור בשמורת ארושה (Arusha). מעל השמורה הקטנה מתנשא מדרון הר עצום מכוסה ביער ובכל האזור יש שפע של בעלי חיים, וביניהם קופי קולובוס, הנראים כמרחפים בינות לעצים. לאחר הסיור בשמורה ניסע אל בית המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2: שמורת אגם מניארה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מערבה לעבר אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקאי, אגם מניארה (Manyara). שמורת אגם מניארה היא שמורה הקטנה הנמצאת למרגלות מצוק, מגוונת ביותר (בעיקר בעולם הציפורים שבה) והיא אחד המקומות הבודדים בעולם בהם אנו עשויים לראות אריות מטפסים על עצים (התופעה ידועה בקנה מידה גדול גם בשמורת המלכה אליזבט באוגנדה, ובקנה מידה קטן בשמורות אחרות במזרח אפריקה).

יום 3: אגם אייסי ואל הנגורונגורו

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע אל אזור נידח ששמר על צביונו המקורי- אל אגם אייסי. באזור זה חיים בני שבטים מקומיים ששמרו על אורח חיים מסורתי. נבקר בכפר של בני שבט הדטוגה (Datoga). המצלקים את עור הפנים בצורות סימטריות כסימני יופי, שומרים על לבוש עור מסורתי והינם נוודים למחצה. נצטרף אל סדר היום של בני שבט ההדזבה (Hadzabe) שהינם לקטים-ציידים ובשעות הבוקר נוהגים הגברים לצאת אל מסע הצייד היומי. לאחר ארוחת הצהרים ניסע חזרה ונמשיך מערבה אל ה"פלא השמיני" של העולם -לוע הנגורונגורו. הלודג' ממוקם בגובה של כ- 2400 מטרים מעל פני הים וממנו נשקיף הלוע - מכתש ענקי (בשטח של כ- 100 קמ"ר) מוקף מצוקים תלולים מכל עבריו ובתוכו אגם.

יום 4: לוע הנגורונגורו

הבוקר נרד אל תוך לועו של הנגורונגורו, שם נמצא מגוון נופים ובתי גידול. יערות, ביצות חורשים וסוואנות ביניהם משוטטים בעלי חיים רבים - אריות ועדרי צבאים, נשרים וצבועים, והכול בתפאורה מרשימה בעוצמתה. בשעות אחר הצהרים יוותר בידינו זמן לבקר באחד הכפרים של בני שבט המסאי הפזורים באזור.

ימים 5-7: שמורת הסרנגטי

הבוקר נצא מערבה דרך עמק אולדובאי (Olduvai Gorge) בו נמצאו ממצאים המעידים על מוצאו של האדם (הזוג ליקי מצאו כאן שרידים מהומו הביליס שחי באזור לפני כמיליון וחצי שנים) נסייר באתר ובמוזיאון הצמוד אליו ונמשיך מערבה אל מרכז הסרנגטי בדרך החוצה מישורים רחבי ידיים הידועים בכינויים "מישורי הסרנגטי". באזור זה מתרחשת הנדידה הגדולה- מיליוני גנו מכסים את פני המישורים בנדידתם, ואיתם הזברות ובעקבותיהם אריות וצ'יטות ומעליהם נשרים, עזניות ורחמים (עונת הנדידה מתרחשת בחודשים נובמבר- אפריל בחודש יוני יש סיכוי רב למצוא את העדרים הגדולים במסדרון המערבי). את מרבית שעות הימים האלה נקדיש לסיורים בשמורה. בעלי חיים בנופי סוואנה אינסופיים: עדרי גנו, צבאים, זברות וג'ירפות, אריות, נמרים וברדלסים, צבועים ותנים, נשרים ומיני ציפורים אחרות. שפע מינים הנעים לאיטם, אוכלים ונאכלים ללא שינוי מזה אלפי שנים.

ימים 8-9: סרנגטי- קילימנג'רו – תל-אביב

את שעות הבוקר נקדיש לספארי אחרון בסרנגטי ולאחר מכן נצא בטיסה מהסרנגטי אל ארושה. לאחר ארוחת הצהרים ניסע לשדה התעופה שליד הקילימנג'רו לטיסה דרך אדיס לתל-אביב כאן נוחתים בשעות הבוקר של היום ה- 9 לטיול. ארוחות: בוקר, צהרים ובמהלך הטיסה.

הנחות לילדים:

הנחה לילד עד גיל 12, שלישי בחדר: 500$

הנחה לילד עד גיל 12, שני בחדר: 250$

הנחה עד גיל 16: 150$

 

המחיר כולל:

• טיסה באתיופיאן אירליינס תל-אביב- קילימנג'רו – תל-אביב

• מיסי נמל וביטחון
• טיסת פנים: סרנגטי- ארושה.
• לינה בבתי מלון ולודג'ים בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
• כלכלה על בסיס פנסיון מלא מארוחת הערב של היום הראשון ועד ארוחת הצהרים של היום האחרון (כולל). תחבורה צמודה, ברכבי שטח 4X4 בעלי גג נפתח לצפייה וצילום של בעלי חיים, עם נהגים מקומיים דוברי אנגלית המכירים את השטח היטב.
• העברות משדה התעופה ואליו.
• דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
• טיפים לנותני השרותים בחו"ל.
• מים בכלי הרכב.
• מכשירי קשר בין כלי הרכב.
• מדריך מצוות רואים עולם.

  • אשרת כניסה לטנזניה (50$)

 

המחיר אינו כולל:

• ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית).

• הוצאות אישיות (בידור, כביסה, משקאות וכו').

 

הערות

 

תנאים כללים:

סדר הביקור באתרים ובשמורות עלול להשתנות כתוצאה מאילוצים שונים.

שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, יביא לשינוי באורך הטיול, ולשינויים במסלול. תוספות למחיר הטיול הנובעות מכך יכוסו על ידי המטיילים.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

חיסונים

יש לפנות ללשכת הבריאות לקבלת הנחיות לפחות שבועיים לפני מועד היציאה. בכניסה לטנזניה ידרשו המטיילים תעודה המעידה על חיסון נגד קדחת צהובה.

 

דרכון ואשרות

יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות. ובו 2 עמודים ריקים. יש להצטייד באשרת כניסה לטנזניה (מקבלים במקום). האשרה כלולה במחיר הטיול

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לטנזניה - שמורות הטבע של הצפון כולל טיסה מסרנגטי לארושה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���