03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאיסלנד אל ארץ "הקרח והאש", כולל אסקייה

טיול לאיסלנד אל ארץ "הקרח והאש", כולל אסקייה

11 יום - טיול מאורגן לאיסלנד

לפני כ-15 מיליון שנה החלה איסלנד לצוץ מבין גלי האוקיינוס האטלנטי ומעל לרכס המרכז-אוקייני. מאז ועד היום פועלים איתני הטבע ומעצבים את נופיה של הארץ: קרחונים (מכסים חמישית משטחה של איסלנד), נהרות ומפלי מים גועשים, הרי-געש פעילים; מעיינות בוץ, גייזרים לוהטים ומים גיאותרמיים. במסענו נחווה תופעות אלה; ברכב שטח מיוחד ונוח, נחצה את יחידות הנוף השונות של איסלנד בנופים דרמטיים ומרחבים אין-קץ, המוארים באור הצפוני המטיל על הנוף אווירה מיסטית. האי נושק לחוג הקוטב, את הקרחונים נפגוש, נעלה ונצפה אליהם, נפסע על שכבות קרח בעובי של 800 מ'; את תוצרי הבלייה והזרימה של הקרחונים -- קניונים המתחתרים כסכין בינות למצוקים אדירים, הרי שולחן שעוצבו תוך התפרצויות וולקניות מתחת למעטה הקרח; פיורדים עמוקים המתמשכים אל האופק; מישורי חולות שחורים ונרחבים, אף הם תוצרי הבליה הקרחונית. זוהי ארץ קדומים מרתקת, אולם התפרצויות וולקניות, ממש בימים אלה, מזכירות לנו שתהליכי עיצוב הנוף ובנייתה הטבעית של איסלנד, ממשיכים לפעול ולהתרחש תחת רגלינו ולנגד עינינו.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - רייקיאוויק

יציאה בטיסה מהארץ דרך אירופה לאיסלנד ונחיתה בנמל התעופה קפלאוויק, הממוקם בחצי האי רייקיאנס (Reykjanes) . ניסע אל עיר הבירה רייקיאוויק ("המפרץ המעשן"). במידת האפשר, על פי שעת הנחיתה, נצא לסיור היכרות עם בירתה של איסלנד.

יום 2: רייקיאוויק – טיסת פנים לאקוריירי-- אתרים סביב אגם מיוואטן – הר הגעש קראפלה

טיסת בוקר מוקדמת תביא אותנו אל אקוריירי, בירתה של צפון מזרח איסלנד, והעיר הגדולה לאחר ריקייאוויק. אגם מיוואטן מצוי מעט מערבה לרכס המרכז-אוקייני אשר קורע ובונה את איסלנד בתהליך של טקטוניקת הלוחות. לכן האזור הוא מהפעילים בעולם מבחינה וולקנית. במחצית שנות ה-70 (מאה 20) התרחשו כאן רעידות אדמה, והר הגעש KRAFLA הסמוך פלט לבה במשך כמה שנים. הפעילות נמשכה במהלך שנות ה-80, וגם כיום מרגישים מדי פעם תזוזות קרקע קלות. זה המקום העשיר ביותר באיסלנד בריכוז התופעות הגעשיות: מעיינות חמים, מכתשי ושפכי בזלת טריים, גייזרים, בריכות בוץ מבעבעות. את היום כולו נבלה על קטע פעיל של הרכס המרכז אוקייני: זו חוויה גיאולוגית שעובדת על החושים שלנו – ריחות גופרית, אדי קיטור מיתמרים בלחץ מחריש אוזניים; נקיקים ובקיעים שזה עתה נוצרו; מעיינות בוץ מבעבעים. את הנופך הרומנטי מספק אגם מיוואטן שהוא יחידה אקולוגית יפה ומרתקת. ניסע מאקוריירי לכיוון דרום מזרח, ונטייל ב"במפל האלים" – Godafoss. מפלים מרשימים שקיבלו את שמם לפני כ-1,000 שנים, לכבוד המרת הדת באיסלנד מעבודת אלילים לנצרות. נמשיך לעבר אגם מיוואטן. נטייל ברגל באתרים וביחידות נוף מגוונות סביב האגם: נופים געשיים מרתקים ומגוונים על הקליפה הסלעית הדקה והפעילה של כדור הארץ. לינה: אזור Myvatn

יום 3: הוסאוויק – חצי האי טיורנס – קניון הנהר הקרחוני – מפלי דטיפוס

הפרק הלאומי JÖKULSÁRGLJÚFUR הוא קניון באורך 30 ק"מ של נהר JOKULSA' A FJOLLUM ("הנהר הקרחוני"). זהו הנהר השני באורכו באיסלנד. ראשיתו בכיפת הקרח הצפונית של VATNAJOKULL, הוא זורם כ-200 ק"מ אל האוקיינוס הארקטי ב- OXARFJORDUR. עיצוב הנוף של הנהר הוא תוצאה של תופעה ייחודית ורבת עוצמה: מרוצת-קרחון – שיטפונות שנגרמים עקב התפרצות וולקנית מתחת לכיפת הקרח; גושי קרח ושיטפונות עזים עיצבו את נוף הקניון ופיסלו בקע אדיר בעומק של כ-100 מ', ורוחב של 500 מ'. שיטפונות משניים מתרחשים כאן בכל עשור בערך, ושיטפונות של מרוצת קרחון 1 – 2 פעמים בכל מאה שנה. נטייל לאורכו של הקניון, נחווה את התופעות הגיאומורפולוגיות המרשימות והנופים שנוצרו כאן: קניון הפרסה של Asbyrgi; השתוללות של תצורות בזלת בשמורת "סלעי ההד"; ומפל המים הגדול ביותר באירופה Dettifoss. לינה: אזור מיוואטן.

יום 4: הר הגעש אסקייה

לפני 140 שנה, אירעה התפרצות וולקנית אדירה אשר יצרה את הקלדרה (מכתש התפוצצות ענק) של הר הגעש אסקיה בשטח של 50 קמ"ר, ובתוכו שני אגמים: האחד גדול וצבע מימיו טורקיז; השני – קטן, אפרפר, עמוק בתוך לוע געשי, טמפרטורת המים שלו כ-25 מעלות. בעקבות ההתפוצצות האדירה נפלטו מתוך הלוע של אסקיה 2 ק"מ מעוקבים של תוצרים וולקניים מוצקים. הנוף סחוף הרוחות, והדרך אל אסקיה צחיחים ופראיים באורח כה קיצוני, עד כי נאס"א בחרה את האזור כאתר אימונים לאסטרונאוטים הראשונים שנחתו על הירח. נטייל ברגל כשעה וחצי (הלוך-חזור) כדי להגיע אל אגמי הלוע של הר הגעש אסקיה. נחזור בנסיעה דרך אחד ממדבריות הלבה הנרחבים בעולם – Odadahraun. בשעת ערב מוקדמת נגיע לאזור אגם מיוואטן – נבלה באתר מרחצאות גיאותרמיים – "הלגונה הכחולה" של הצפון, כולל ארוחת ערב.

יום 5: הרמות של מזרח איסלנד – צוקים בארץ הענקים – מעבר לחוף הדרומי של איסלנד

ביומיים הבאים נטייל בנופים דרמטיים פרי העיצוב הקרחוני המסיבי של דרום מזרח איסלנד. זו ממלכה שנועדה לטרולים ולענקי קרח. קרחון הואטנה אדיר הממדים – כיפת הקרח הגדולה בעולם מחוץ לקטבים, שולט על האזור כולו – במראה, בהשפעה הנופית ובאקלים. 'נהרות' של קרח שולחים את לשונותיהם במדרונות, ולמרגלותיהם נוצרים אגמים קרחוניים, ומישורי חוף חוליים בצבע שחור עז. פסים דקים, זוהרים ומתפתלים על רקע השחור הוולקני – אלה הן אלפי זרימות מים שמגיעות מלשונות הקרח הנמס. נסיעה בת מספר שעות לאורך הרמות המזרחיות, תביא אותנו אל הפינה הדרום מזרחית של איסלנד. נבקר במוזיאון גיאולוגי מעניין – אוסף מרשים של אבנים ומינרלים, בבית ובגן הפרטי של פטרה, האישה שהקדישה חייה לעניין. נמשיך בנסיעה מערבה, והנה אנחנו בנוף שונה לחלוטין – מישורי חוף נרחבים של סחף קרחוני, לגונות ושרטונות חול שיצר הסחף בחופי האוקיינוס מדרום, ומצוקים זקופים וכהים, עטורים בקרחונים מצפון. לינה: אזור הופן HOFN

יום 6: הרפתקאות על קרחון וואטנה – שיט בלגונת הקרחונים – שמורת סקפטאפל

ניסע אל קרחון וואטנה, נעבור לג'יפים מיוחדים ונעלה בדרך הררית ומצוקית אל אתר JOKLASEL על קרחון הוואטנה. נצא בנסיעה על הקרחון ונצפה אל עבר מרחבים אין סוף של רכסים וולקניים וקרח. נשוט בסירה ימ-בשתית (אמפיבית) בתוך לגונה בה צפים קרחונים הניתקים מקרחון הוואטנה ועושים דרכם לעבר האוקיינוס. בדרכנו מערבה נצפה אל עבר לשונות קרח נוספות הגולשות במדרונות הנוחתים בתלילות אל מישור החוף הנרחב. נטייל בשמורת הטבע Skaftafell ונצפה אל המפל השחור Svartifoss. השמורה עשירה בצומח ייחודי, תצורות געשיות ונופים פתוחים אל עבר הקרחונים והאוקיינוס. נסייר במרכז המבקרים של השמורה כדי ללמוד על תהליכי עיצוב הנוף המיוחד באיסלנד – התופעה של התפרצויות וולקניות ופעילות געשית מתמשכת תחת מעטה של קרח. ככל שיאפשר הזמן נטייל בפינות חמד נוספות לאורך החוף הדרומי של איסלנד, בדרכנו אל המלון. לינה באזור Kirkubjaerklaustur.

יום 7: אל קניוני טוף – תצורות וולקניות על חוף הים – צוקי דירהוליי ומושבות קינון של תוכוני ים

יום קסום בשמורות טבע מהיפות באיסלנד. ניכנס מעט אל פנים הארץ, והפעם אל אזור ההתרחשויות הוולקניות ההרסניות ביותר באיסלנד. נטייל ונצפה מעל קניון מרשים המתפתל במצוקי טוף וולקני. נמשיך אל החוף הדרומי של איסלנד. נרד אל חוף הים ונטייל בינות לתצורות געשיות מגוונות. נעלה אל המצוק והרמה של דירהוליי, המתנשאים בתלילות מעל מישור החוף החולי, כאן נצפה על מושבות קינון על עופות-הים. לינה: באזור Vik

יום 8: מפלי מים שופעים: סקוגר וסליה-לנד-פוס; שמורת תורסמורק

משיך בנסיעה מערבה לאורך החוף הדרומי. נעלה בשביל תלול לתצפית מעל מפל סקוגר. נחדור אל לב הארץ דרך מפל 'הוילון' Seljalandsfoss, ונטייל מאחורי 'הוילון' ורסס המים שלו; נמשיך אל מאחורי הר הגעש איייה-פיאטלה-יוקול (אשר לפני שלוש שנים פלט אפר וולקני שסגר את שמי אירופה לטיסות) ונצפה אל לשונות הקרח שלו. נחצה מאות זרימות מים (בנסיעה) ונטייל בנופים המגוונים של שמורת תורסמורק (= החורש של האל תור). לינה: אזור סלפוס.

יום 9: שמורת הטבע לנד-מנה-לאוגר

דרכי שטח הרריות, בנוף קדומים, יובילו אותנו אל מעבר למחסום ההרים המפריד את מישור החוף מפנים הארץ. נעבור על פני עמקים פנימיים עטורים בשלל גוונים וצבעי הסלעים והצומח. ההפתעה הגדולה היא ב-LANDMANNALAUGAR: בגובה 600 מ' מעל פני הים, יושב לו עמק נרחב, מנוקד במעיינות חמים בטבע( בהם נטבול), שלל צבעי טכניקולור של הרים נישאים העוטרים את העמק שבתוכו זורמים נהרות. את היום כולו נבלה בשטח, בנסיעה ובטיול רגלי בשמורת LANDMANNALAUGAR. בדרכנו מערבה, נצפה אל הר הגעש הקלה HEKLA, עוד אחד מההרסניים שבאיסלנד. לינה: באזור SELFOSS, מערבית להר הגעש הקלה.

יום 10: משולש הזהב: תינגווליר – גייזיר – גולפוס -- רייקיאוויק

יום שכולו עיסוק בנופים, באתרים ובערכים שהם סמלי גאווה ולאומיות באיסלנד. המעיין הגיאותרמי המתפרץ GEYSIR – נתן את שמו לתופעה בעולם כולו – גייזר. מפלי המים המרהיבים GULLFOSS מהווים סמל ואזכור למאבקי שמירת הטבע והסביבה באיסלנד במאה השנים האחרונות. הפארק הלאומי תינגווליר, שפירוש שמו הוא: "עמק הפרלמנט", הוא סמל לאומי, כי כאן התכנס הפרלמנט הראשון של החלוצים הוויקינגים שיישבו את איסלנד, בשנת 930. כהמשך לכך, כאן התקיימו כינוסי הפרלמנט האיסלנדי במשך מאות שנים; במקום הזה הכריזו האיסלנדים על עצמאותם בשנת 1944. למקום יש גם מסר כלל-עולמי, כי כאן נפגשים ונפרדים הלוחות הטקטוניים של אמריקה ואירואסיה. לכן אנחנו מטיילים בנקיק ששמו הוא: "נקיק האנושות כולה" ALMANNAGJA. נצפה על העמק הנרחב והאגם הענק שלו, ונטייל בנקיקים בינות ללוחות הטקטוניים. נמשיך בנסיעה אל עיר הבירה -- רייקיאוויק. לינה: רייקיאוויק

יום 11: רייקיאוויק – טיול בעיר – אירופה - תל אביב

לוח הזמנים של היום תלוי בשעת הטיסה לאירופה. נשלים את סיורינו בעיר המקסימה – רחובות קטנים, בתים מעוצבים ואזור הנמל. ניסע אל נמל התעופה הבינלאומי – קפלאוויק, ונטוס דרך אירופה לתל אביב. הנחיתה בישראל – ביום ה-12 השכם בבוקר.

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות סדירות, דרך אירופה.
מסי נמל והיטלי בטחון
לינה במלונות מדרגת תיירות טובה וראשונה: בתי מלון, בתי מלון כפריים, בתי הארחה
(10לילות) – עם שירותים ומקלחת צמודים בכל חדר.
מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון: ארוחות הערב – שלוש מנות או מזנון (בופה)
טיול בג'יפים מיוחדים על קרחון ואטנה; תצפיות ונופים באזור הקרחון (כ-שלוש שעות)
שיט בן חצי שעה בלגונת הקרחונים – יוקול-סארלון
ביקור ורחצה באתר ספא הממוקם בלב בריכות ואגם גיאותרמיים
שימוש באוטובוס המותאם לנסיעות שטח, בעל עבירות גבוהה ונהג צמוד, כך שנוכל להגיע ליעדים קשים לגישה (באיסלנד מקפידים על חוק שעות עבודה ומנוחה של הנהגים)
שיט במעבורת אל האי היימיי; שיט בן שעה וחצי סביב איי-האדם-המערבי
ביקור בחוות סוסים ובחממה גיאותרמית לגידול ירקות
כניסות לאתרים על פי תוכנית הטיול
טיפים לספקי השירותים באיסלנד

המחיר אינו כולל:

ארוחת ערב בלילה הראשון ברייקיאוויק (רק במקרה של הגעה בשעת לילה מאוחרת)

ארוחות שאינן מצוינות בתוכנית
הוצאות אישיות
ביטוח בריאות ומטען

הערות:

מזג האוויר באיסלנד הפכפך: ערפל, סופות חול וולקני, נהרות העולים על גדותיהם ועוד. במקרה של תנאים קיצוניים יתכנו שינויים בתכנית הטיול ובמסלול.

בטיול זה אין שירות מזוודות, מומלץ לבוא עם מזוודה על גלגלים / טרולי

  •  המחיר מבוסס על מינימום 20 משתתפים.

תנאים כללים:

עד 60 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי אשרה ודמי טיפול (50€ לאדם).

  • מ- 59 יום ועד 21 יום לפני היציאה - דמי ביטול בסך % 10 ממחיר סידורי הקרקע.
  • מ- 20 יום ועד 15 יום לפני היציאה - דמי ביטול בסך % 25 ממחיר סידורי הקרקע.
  • מ- 14 ימים ועד 4 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך % 55 ממחיר סידורי הקרקע.
  • מ- 72 שעות לפני היציאה - דמי ביטול בסך % 100 של מחיר סידורי הקרקע.

בנוסף, באם יחולו דמי ביטול על כרטיסי טיסה שהוזמנו ו/או הונפקו עבורכם- הללו ישלמו על ידיכם על פי גובה הסכום אותו מחייבת חברת התעופה.

תנאי הרשמה ותשלום:

עם ההרשמה יש להעביר מקדמה בסך 600€ לנוסע, יתרת התשלום תשולם לפני מועד יציאת הטיול. התשלומים לפי שער העברות והמחאות, ביום התשלום.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאיסלנד אל ארץ "הקרח והאש", כולל אסקייה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב התע"ש 3, רמת גן

מיקוד 52512

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���