03-7527777
לבירורים והזמנות
חצי האי קרים (טיול כוכב)

חצי האי קרים (טיול כוכב)

8 ימים - טיול כוכב לחצי האי קרים, אוקראינה

חצי האי קרים נודע כמקום הנופש המרכזי בים השחור. תהילתו נודעה בעבר ליורדי ים יווניים שהתיישבו במושבות במאות הראשונות לפנה"ס והעניקו את השם ילטה לעיר הנופש המרכזית. מזג האוויר הנוח, יופיו והמפרצים הקורצים הפכוהו למקום מפגש לאנשי האצולה הגבוהה באירופה, לידידי הצאר הרוסי ומאוחר יותר גם למנהיגי העולם: רוזוולט, סטאלין וצ'רצ'יל בועידת יאלטה המפורסמת בשלהי מלחמת העולם השנייה. קבלת הנצרות בעולם האורתודוכסי הרוסי ע"י ולדימיר המלך במאה ה - 10 לסה"נ התחוללה בחירסונס סמוך לעיר הצי הרוסי סבסטופול. נסייר בה ונקדיש זמן לפנורמה המיוחדת המתארת את מלחמת קרים. לא נפסח גם על חשיבותו של העם הטאטרי ותנועת הקראים שקרים שימשה להם מרכז חשוב ואשר הטביעו את חותמם על חבל ארץ זה. נלון 4 לילות בילטה ו-3 לילות בסבסטופול

טיול זה אינו פעיל!

יום 1 : ת"א – סימפרופול – ילטה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונצא בטיסה לסימפרופול (Simferopol), עיר המחוז החשובה ביותר בחצי האי קרים שבאוקראינה, מדינה אשר הייתה במשך מאות שנים חלק מרוסיה ועם קריסת ברית המועצות הפכה למדינה עצמאית. נלון בילטה.

יום 2 : ילטה

ילטה (Yalta)היושבת לחופו הדרומי של חצי האי קרים, עברה ידיים רבות במשך מאות שנים, עד שרוסיה השתלטה עליה בסוף המאה ה-18. העיר הפכה לאתר הנופש המבוקש ביותר בים השחור, מרכז העיר משתרע מקצהו המזרחי של מפרץ ילטה, לשתי גדותיו של נהר ביסטרה. נטייל בטיילת שלאורכה מזחים, דקלים חופי-אבנים ושוקי אמנות. נראה את החופים היפים לאורכו של מפרץ ילטה, נבקר בבית אנטון צ'כוב הסופר והמחזאי הרוסי הגדול בו נראה את יצירותיו, מזכרות קטנות כמו עטיו ותיק התרופות שלו. נמשיך לארמון ליבדיה, בו התקיימה ועידת ילטה המפורסמת ובה הוחלט על חלוקתה של אירופה מחדש לפני סיום מלחמת העולם השניה. נלון בילטה.

יום 3 : סודק

עם בוקר, נצא מילטה ונעלה למעבר ההרים אנגווסקי Angavesky)) בגובה 762 מטר ונצפה על מפרץ ילטה. נחצה כפרי דייגים לחופי הים השחור, נמשיך לסודק (Sudak), עיר חוף ששמשה בעבר מושבה של יורדי ים מגנואה. נבקר במצודה הציורית החולשת על המפרץ ובשוק המקומי, נמשיך לנובי סוויט, חצי אי מוגן וציורי ואתר נופש מרכזי באזור זה. נלון בילטה.

יום 4 : גן בוטני ניקיטה, גורוזוב, יקב מסנדה והאנדרטה היהודית

בבוקר נבלה בגן הבוטני ניקיטה שהוקם במאה ה – 19 בחסות הצאר אלכסנדר ובו אוסף רב של אלפי עצים ושיחים מרחבי העולם. נמשיך לגורזוב, כפר יווני ציורי שבו התארחו מיטב בני אצולת רוסיה, נבקר במוזיאון פושקין ונטייל בפארק הפסלים. נמשיך לאנדרטת ההנצחה לקהילה היהודית בילאטה שנרצחה במהלך מלחמת העולם השנייה ואחר הצהרים נבקר ביקב מסנדרה המפורסם ביינותיו המתוקים. נלון בילטה.

יום 5 : הר פיטרי הקדוש, ארמון אלופקה וקן הסנונית.

בבוקר נבקר בכנסיית אלכסנדר נייבסקי הבנויה כמיטב הסגנון הרוסי. ניסע לאורך החופים המרשימים של מפרץ ילטה ונעלה ברכבל להר סנט פיטרי. נצפה על האזור ונפגוש את האוכלוסייה הטטארית בשוק המזכרות המקומי. נבקר באגם קראגול בעמק בין ההרים ונרד לאלופקה. נבקר בארמון וורנסוב המיוחד שנבנה בסגנון אנגלי ע"י משפחת וורונסוב ממשפחות האצולה החשובות בתקופה הצארים. לסיום היום, ניסע לקן הסנונית הממוקם על צוק נישא מעל הים השחור. נלון בסבסטופול.

יום 6 : עיר הטאטארים, באחצ'יסארי

בבוקר נצא לעיר באחצ'סיראי (Bakhchisaray) המשמשת כבירתם של הטטארים, תושביו הקדומים של חצי האי קרים. נבקר בארמון הגן בו ישב הפחה התורכי ששלט על האזור הצפוני/ מערבי של קרים. נעלה למנזר אוספינסקי החצוב בסלע ונצפה על האיקונה המיוחדת ששרדה מוטבעת על הסלע במשך מאות שנים ונראה את מעין המשאלות שאליו נוהגים לעלות לרגל תושבי האזור ולטעום את המים המקודשים. נמשיך למפרץ בלאקלווה נבקר במוזיאון הצוללות ונצא לשיט קסום במפרץ. נלון בסבסטופול.

יום 7 : סבסטופול

העיר סבסטופול (Sevastopol) נמצאת בדרום חצי האי קרים ושימשה כנמל צבאי חשוב של רוסיה הגדולה בים השחור. נצא לסיור בעיר ונראה את נמל הסחר של העיר, את הקתדראלות המסוגננות, רחוב לנין, כיכר נחימוב, אנדרטת מלחמת העולם השניה וכן נבקר ב"פנורמה" הממוקמת בבנין המרשים ביותר של העיר שם נחזה בציור של 360 מעלות המתאר את המצור שהוטל על העיר במלחמת קרים בשנת 1,854. בהמשך היום ניסע לחירסונס, עיר יוונית עתיקה על שפת הים השחור ובטבורה כנסיית ולדימיר הקדוש מייסד הנצרות ברוסיה. נלון בסבסטופול.

יום 8 : סימפרופול – ת"א

ניסע לעיר סימפרופול, עיר המחוז המרכזית בחצי האי קרים, נבקר בכיכר המרכזית ומשם ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בקו: תל אביב– סימפרופול - תל אביב
מיסי נמל ומס ביטחון
7 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון)
דמי כניסה לאתרים שבתכנית
מדריכים מקומיים בהתאם לדרישת החוק באוקראינה
אוטובוס תיירים נוח לאורך כל הדרך
תשר לנותני השירותים המקומיים
הדרכה על ידי מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם
ערכות שמע

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, משקאות בארוחות, יציאות בערבים)
ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו)

הערה חשובה:

סדר הביקור באתרים יותאם לשעות הטיסות ולמיקום בתי המלון.

דמי רישום ואפשרות ביטול:

בהתאם לתנאים הכללים לקבוצות של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא חצי האי קרים (טיול כוכב)

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���