03-7527777
לבירורים והזמנות
החוויה היוונית שלי -חבל פיליון ביוון (טיול כוכב)

החוויה היוונית שלי -חבל פיליון ביוון (טיול כוכב)

7 ימים - מסע תרבותי אותנטי אל חבל פיליון הקסום

מסע חוויתי רגוע בו נחוש את החוויה היוונית האותנטית בחבל הארץ של חצי האי פיליון (Pillion) הממוקם במרכז יוון, בחוף המזרחי. אזור הררי ירוק ועתיר מים, משובץ בכפרים ציוריים בעלי אופי ייחודי, עם נוף עוצר נשימה לכוון הים, נחווה דרך חיים מיוחדת, אחרת ומרתקת. נתנסה אישית בפעילויות היוצרות את מרקם החיים המיוחד של האזור: בישול, קראמיקה, אריגה מוסיקה ומחול עממי. נטייל בנופים עוצרי נשימה של הרים ירוקים, כפרים ציוריים, מפלים, ים, מלווים בהסברים וסיפורים על הטבע, ההיסטוריה והמיתולוגיה המקומית. נתפנק באוכל טוב, מוסיקה מקומית ומפגשים בלתי אמצעיים עם אנשים. לא עוד טיול שלוקח אותך ממקום למקום על מנת לכסות אזור נרחב! לא נראה את כל יוון מחלון האוטובוס, אך בהחלט נכיר לעומק את פיליון - המקום הקטן "שלנו", מרקם החיים בו, ההיסטוריה המעניינת שלו, התרבות והאנשים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה לאתונה, פיליון

נטוס לאתונה בטיסת בוקר. עם ההגעה נעלה על אוטובוס ונתחיל בנסיעה צפונה לעבר חצי אי פיליון. נעצור בדרך בעיירת הנופש קמינה וורלה (Kamina Vurla) היושבת לחופי הים האגאי לארוחת צהריים . אחר הצהריים נגיע לכפר מייליס Milies. כפר הררי מסורתי בגובה של 400 מ' הבנוי בסגנון ארכיטקטוני אופייני לפיליון עם שבילי אבן בין בתים ישנים , אחוזות ומזרקות מים. אחרי שנתמקם בחדרים נצא לטיול קצר ברגל בכפר ובאזור. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום 2: סדנת קרמיקה, כפר מייליס

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסדנת קראמיקה. ההדרכה מתבצעת על ידי אומנים מקומיים ידועים ובעלי ניסיון בהדרכת קבוצות. כל החומרים והכלים מצויים וניתנים במקום ללא עלות נוספת נאכל ארוחת צהריים בכפר ולאחריה נצא לסיור מודרך במוזיאון ובספריה ההיסטורית בכפר. לאחר הסיור יינתן זמן מנוחה ובערב נצא לארוחת ערב מסורתית מטעם הארגון המקומי של נשות הכפר, הכוללת מוסיקה מקומית והדרכה במחול עממי.

יום 3: סדנת בישול, סיור ברכבת הרים, בית אריגה

אחרי ארוחת הבוקר נשתתף בשיעור בישול מקומי מסורתי על ידי בעלת מסעדה ושפית מקומית. לארוחת צהרים נאכל את התבשילים שהוכנו על ידינו. לאחר ארוחת הצהריים נצא בנסיעה נסיעה ברכבת הרים קטנה וייחודית הנוסעת בתוך ההרים הקסומים של פיליון ומדי פעם מציצה לכיוון החופים התכולים שמטה. את מסלול הרכבת בנו כבר בשנת 1895 , במסלול מדהים וקשה ביותר מבחינת תוואי הדרך. מהרכבת יישקף נוף קסום גשרים מקושתים, המוקפים יערות ירוקים ונופים נפלאים. לאחר הנסיעה נבקר בבית אריגה לאריגים מסורתיים שם נלמד את רזי האריגה. בערב ניסע לכפר על חוף הים לארוחת ערב .

יום 4: המשך סדנת קרמיקה, וולוס, פורטריה

בבוקר נפנה את החדרים במלון, נצא לשיעור נוסף והתנסות בסדנת קרמיקה. ניפרד מהכפר מייליס וניסע לעיר הגדולה וולוס (Volus) שם נאכל ארוחת צהרים ב"ציפוראדיקו" (ארוחת מזאטים + אוזו/ציפורו). לאחר הארוחה נעלה שוב אל חצי האי פיליון אל הכפר פורטאריה (Portaria) המשקיף על וולוס . נתמקם בחדרים במלון וננוח מעט. אחר הצהריים נצא לפינת חמד שם נשמע ממספר סיפורים מקומי אגדות ומיתולוגיות מקומיות . ארוחת ערב בטברנה מקומית.

יום 5: מקריניצה, וולוס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי בין הכפר פורטריה לכפר מקריניצה (Makrinitsa). כפר זה ממוקם במעלה ההר מהעיר וולוס בחלקו מערבי של חצי האי פיליון, ידוע בבתים המסורתיים המעטרים אותו, ומכונה "המרפסת של הפליון" כיוון שבכפר מרפסת ענקית בראש מצוק שגבוהו כ-700 מ` מעל הים הצופה אל העיר וולס ואל מפרץ פגאסטיקוס המצוי למטה. ייחוד של הכפר גם בכל שכלי רכב אינם מורשים להיכנס אליו וטיול בכפר ייקח אותנו בין סמטאות צרות, עם בתים עתיקים וציוריים,שגגותיהם עשויים מאבן הצפחה, בין דוכני התבלינים ,מגוון ריבות ובין חנויות המזכרות. נאכל ארוחת צהריים קלה. לאחריה נבקר בבית משפחה מתחילת המאה הקודמת שנשמר כמוזיאון. בערב ניסע לעיר וולוס לארוחת ערב ומופע של מוזיקה יוונית.

יום 6: נסיעה לאתונה, מרחצאות חצים, סיור באתונה

בבוקר נפנה את החדרים וניפרד מחצי האי פיליון וניסע דרומה לעבר אתונה .בדרך לאתונה – נעצור באתר מרחצאות חמים. אחר הצהריים נגיע לאתונה נתמקם במלון ונצא לסיור בפלאקה ובשוק "מונסטיראקי". ארוחת ערב בטברנה.

יום 7: סיור באתונה, כף סוניון, טיסה לתל אביב

בבוקר נבקר באקרופוליס ובמוזיאון האקרופוליס החדש, סיור ב"פלאקה". בצהרים ניסע לכף סוניון ונצפה במקדש המרשים הצופה לים, העברה לשדה התעופה וטיסה לתל אביב.

המחיר כולל:

טיסות ת"א- אתונה –ת"א
מיסי נמל והיטל ביטחון בשדות התעופה
לינה במלונות מקומיים (3-4 כוכבים) לפי 2 מטיילים בחדר - מלונות כפריים מקסימים עם אווירה ביתית בחדרים זוגיים.
ארוחות: שלוש ביום (פרט לארוחת ערב ביום החזרה)
הסעות באוטובוס ממוזג
הדרכה של מדריך ישראלי מצוות "רואים עולם"
מדריך מקומי סדנת קרמיקה,
בישול כולל הדרכה
דמי כניסה לאתרים שבתוכנית.
טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
פגישת תדרוך לפני היציאה לטיול.

המחיר אינו כולל:

שתייה קלה או חריפה בארוחות.

ביטוח בריאות ומטען (חובה-יש לוודא שהביטוח כולל הטסה רפואית).
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
ארוחת ערב בערב האחרון.
הוצאות בעלות אופי אישי (כגון כביסה, טלפונים וכו').
כל מה שלא מופיע תחת הסעיף "המחיר כולל".

תנאים כלליים ותנאי ביטול:

על פי התנאים הכלליים המפורסמים באתר.

הערות:

המסלול עשוי להשתנות עקב אילוצים כגון: מזג אויר, דרכים סגורות , תקלות במהלך הטיול או משיקולי דעת המדריך. במידה ויהיה שינוי במחיר כתוצאה מן השינוי, התשלום לא יהיה על חברת רואים עולם.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא החוויה היוונית שלי -חבל פיליון ביוון (טיול כוכב)

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���