03-7527777
לבירורים והזמנות
מרוקו - כולל פסטיבל הגנאווה באסיוורה

מרוקו - כולל פסטיבל הגנאווה באסיוורה

11 יום - אל הרי האטלס והמדבר

מסע אל הנופים עוצרי הנשימה של מרוקו המשתרעים על שטח נרחב בין האוקיאנוס האטלנטי לבין מדבר הסהרה. זהו טיול מקסים שמעורבים בו מציאות, דמיון, חלומות, אגדות  וקברי קדושים. מסע אל ארץ של ניגודים בין הירוק המיוער של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה. בין החוף האטלנטי הארוך והסלעי, לבין נאות התמרים וערוגות הבוסתנים. המולת שווקים, בליל שבטים, תלבושות צבעוניות, ערים גדולות ועתיקות ואווירה חושנית ומסעירה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, קזבלנקה, רבאט

בשעות הבוקר נצא בטיסה דרך אירופה לקזבלנקה (Casablanca), לאחר הנחיתה ובהתאם לשעת ההגעה נבקר בקזבלנקה – הבירה המסחרית והחברתית של מרוקו והגדולה בעריה. נמשיך  לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי,אל רבאט (Rabat) בירתה הרשמית של מרוקו. לינה ברבאט.

 

יום 2: רבאט, מקנס, פס

נפתח את הבוקר בביקור באתרי רבאט (Rabat). נתרשם מסגנונות הבניה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר משקף את מיטב האומנות והארכיטקטורה של מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן שברחבת המבנה המשקיף על הגשר שחוצה את נהר בו רג-רג ונצפה לעבר סלה (Sela)  תאומתה של רבאט. נבקר בקסבת אודיה הציורית על סמטאותיה הצבועות בכחול והמשקיפה אל מוצא הנהר והאוקיאנוס. אחר הצהרים נגיע למקנס (Meknes) עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר המהלך שנות ה-30 של המאה ה-19. נבקר במוזוליאום של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק בן המאה ה-17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את "באב אל מנסור", השער המהודר, הנחשב ליפה במדינה ונסייר ברחבת השוק ההומה למרגלותיו. נמשיך לפס ללינה.

 

יום 3: פס

היום ייוחד לביקור בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו - פס (Fes) אשר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי: בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי, השמור היטב. בערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בפס.

 

יום 4: פס, איפרן, ארפוד

יום נסיעה ארוך ומרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס הרי האטלס התיכון ואת רכס הרי האטלס הגבוה בואכה מדבר סהרה. הנופים ישתנו לעינינו במהלך יום זה מדי כמה שעות. מנופי יערות אלונים וארזים אל נופי מדבר חשופים, רמות גבוהות ונאות מדבר ודקלים. נבקר בעיירת הקיט איפרן Irfan)) ובסביבתה היפה, נחצה את הרמות הגבוהות וניסע לאורכו של קניון עמק הזיז (Ziz) בנופים פראיים של שברים גיאולוגיים ושטחים חקלאיים. נחלוף על פני קסבות הבנויות מלבני בוץ ולעת ערב נגיע לארפוד ((Erfoud נאת המדבר הענקית של עמק הזיז. לינה בארפוד. 

 

יום 5: טיול ג'יפים של יום שלם בסהרה

יום שלם - טיול ג'יפים במדבר סהרה. נעבור בין חמדות עצומות אל השכבות הנטויות של מרגלות האטלס הגבוה העשירות במאובנים. נבקר במחצבת מאובנים, נפגוש נוודי מדבר המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד, נעלה על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה (Merzuga), נסייר בנאת המדבר ונתוודע לאופי החיים המיוחד של תושבי המדבר. נמשיך בנסיעה אל העיירה ריסאני (Risani) הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני לשעבר סיג'יל מסה (Sijil Mesa), עיר השיירות האדירה ומקום מוצאם של המשפחה העלאווית השולטת במרוקו ומשפחת אבוחצירה היהודית. לינה בארפוד.

 

יום 6: טודרה, דאדס

עם בוקר ניסע צפון מערבה דרך אתר החט'ארות (פוגארות) עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים לישובי הסהרה. נגיע אל קניון הטודרה (Todra) ונערוך טיול רגלי בנאת המדבר בין שדות מוריקים, כפרי בוץ נטושים ומיושבים תוך ניסיון לגעת באורח החיים המיוחד במקום. נמשיך עם פתחו של הקניון ונתרשם מגובה קירותיו הזקופים ומן המים הזורמים. נמשיך מערבה לביקור בקניון נוסף: קניון נהר הדאדס (Dades) ובו כפרים ובוסתנים. גם כאן נסייר ברגל בין הגנים המטופחים ולארוך הנהר הזורם. נתרשם מסלעי הקונגלומרט היוצרים צוקים גבוהים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ. לינה בדאדס.

 

יום 7: אית בן-האדו האטלס הגבוה, מרקש

בבוקר נתחיל בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד לווארזאזת (Ouarzazat), עירו של הפאשה גלאווי. נמשיך ונבקר באחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו, אית-בן-האדו (Ait Ben Haddu). זוהי קסבה שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שמשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. נחצה את רכס הרי האטלס הגבוה במעבר ההרים המרשים: טיז-נ-טיצ'קה (Tiz-n-Tichka) בצהרים נגיע למרקש (Marrakesh), העיר האדומה וליבה הפועם של מרוקו. עם ההגעה נבקר בכיכר המרכזית "גמע אל פנע". כאן מתקבצים במשך היום רוכלים שונים, מאלפי נחשים, קוסמים, קוראות בקפה ובקלפים, מספרי סיפורים ולהטוטנים. לינה במרקש.

 

יום 8: מרקש

את היום נקדיש לביקור באתרי מרקש: ארמון אל באהיה, גני מז'ורל, המלאח היהודי ובית הכנסת שבו, מסגד הכותובייה (מבחוץ) – היחיד ממסגדי המוואחידון מהמאה ה 12 שעדיין בשימוש ובמדינה העצומה בה נלך ברגל בסמטאות הצרות ונבקר באתרים נוספים הנמצים בה. נסיים שוב בכיכר הגדולה ג'מע אל פנע. לינה במרקש.

 

יום 9: אימליל, אסיוורה

את חציו הראשון של היום נקדיש לרכס האטלס הגבוה. נצא ממרקש דרומה לכיוון הכפר אימליל (Imlil) הדרך עוברת בין קסבות הרריות וכפרים ברברים. נסייר ברגל בסביבת הכפר ונלמד יותר על הברברים  - התושבים הילידים של האזור. לאחר הביקור נצא בנסיעה מערבה לא'סווירה (Essouira) הנחשבת ליפה שבערי החוף. א'סווירה, או בשמה העתיק מוגדור (Mogador) היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן כצבע חול הים ומשקופי החלונות צבועים כחול כמימיו. ב"מדינה" שלה פזורים בתי מלאכה ושווקים וב"מלאח" ניתן לראות עדיין כמה מבתי היהודים. נבקר בנמל העתיק בו עדיין ניתן לראות דייגים מקומיים במלאכתם, נסייר על חומות העיר הציוריות שימשו כאתר צילום של סרטים רבים ונשוטט בסמטאות הציוריות. בערב – פתיחת פסטיבל אסיווירה. לינה באסיוורה.

 

יום 10: פסטיבל אסיווירה

בחציו הראשון של היום נבקר בנמל העתיק בו עדיין ניתן לראות דייגים מקומיים במלאכתם, נסייר על חומות העיר הציוריות שימשו כאתר צילום של סרטים רבים ונשוטט בסמטאות הציוריות. בערב נצא שוב להנות ממופעי פסטיבל אסיווירה. לינה באסיוורה.

 

יום 11: מרוקו, תל אביב

לפי שעת הטיסה, העברה לשדה התעופה בקאזה לטיסה לא ישירה לתל אביב.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית דרך אירופה בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א –קזבלנקה, קזבלנקה – ת"א (דרך אירופה).

מיסי נמל והיטל ביטחון .

10 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה (4-5 כוכבים), כולל 2 לילות במלון מרכזי באסיוורה בזמן הפסטיבל.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

מיניבוס אוטובוס תיירים נוח וממוזג לפי גודל הקבוצה.

טיול ג'יפים של יום מלא על פי התכנית.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית .

ארוחת ערב במסעדה מקומית בפס.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

ויזה למרוקו.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

 

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
מרוקו מופיעה באזהרות המסע שפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה

תנאי תשלום ואפשרות ביטול: בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

הרשמה במשרדי רואים עולם החברה להגנת הטבע
טלפון – 03-7527777 פקס - 037527117

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מרוקו - כולל פסטיבל הגנאווה באסיוורה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���