03-7527777
לבירורים והזמנות
מרכז הודו - בארצות הטייגר

מרכז הודו - בארצות הטייגר

16 יום - אמנות, כפרים וטיגריסים בלב תת היבשת

מסע להודו טומן בחובו מפגש מרתק ובלתי אמצעי עם תרבות עתיקה ומסורות רוחניות גדולות, כמו גם טבע דרמטי. במסע זה אל העבר וההווה, נחווה לעומק את התרבות וההגות ההודית על גווניה השונים: נבקר במוקדי עלייה לרגל ובאתרים החשובים לבודהיזם ולהינדואיזם ונתוודע לסיפורים ולטקסטים המכוֹננים של התרבות. נקדיש גם חלק מהטיול לביקור בשמורת טבע, מהחשובות בהודו בה נשמעת עדין נהמת הטיגריס. נבקר במוּמְבַּאי, המרכז הכלכלי של הודו. נמשיך למערות אלוֹרַה ואַגַ'נְטַה המעוטרות ציורי קיר, תבליטים ופסלים משלוש מסורות דתיות. נגיע לאוֹמְקַרֵשְווַאר, מוקד עלייה לרגל לגדות נהר הנרמדה הקדוש. נקיף את הסטופה העתיקה בסַאנְצִ'י שנסתתרה במשך מאות בשנים. נכיר לעומק את וַרַאנַסי, העיר הקדושה, המהווה שער בין סמסארה ונירוונה, בין עולמנו שלנו לעולם האלים ונבקר באגרה ובטאג' מהל. נסיים בדלהי, עיר המשלבת מסורת עם קדמה.

טיול זה אינו פעיל!

ימים 2-1 תל אביב - מומבאי - אורנגבאד

נצא בטיסת לילה דרך איסטנבול למוּמְבָּאִי (Mumbai) – המוכרת בשמה הקולוניאלי בּוֹמְבֵּיי, לשם נגיע למחרת השכם בבוקר. לאחר התארגנות וארוחת בוקר נצא לסיור בעיר הענק המשמשת כבירתה הכלכלית של הודו. נבקר במכבסה הגדולה ובמוזיאון הנסיך מוֵוילְס בו אוסף מרשים של פסלי דמויות מהמיתולוגיה ההודית העשירה. אחר הצהריים ניפרד מהעיר הסואנת ונטוס לאָוְרַנְגַבָּאד (Aurangabad), אשר תשמש אותנו כבסיס לביקור במקדשי המערות הסמוכים, אג'נטה ואלורה. הלינה באורנגבאד.

יום 3 מערות אג'נטה ואלורה

אורנגבאד יושבת ברמת הדֶקָאן (Deccan) וסביבה זרועים אתרים ארכיאולוגיים, מהחשובים בתת היבשת. שניים מתוך האתרים זכו להיכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו – המערות של אָגַ'נְטָה (Ajanta) ואֶלוֹרָה (Ellora). המערות, אשר נחצבו על פני מאות רבות של שנים, החל מהמאה ה-2 לפנה"ס, משקפות שלבים באמנות מערות המקדש האינדו-בודהיסטית של תת היבשת. ב-2 האתרים פזורים למעלה מ-60 מערות חצובות, חלקן מעוטרות ציורי קיר וחלקן עטויות פיסול סבוך ומעודן. נבקר בכמה מהמערות החשובות, כולל מערה מספר 16 (Kailasanatha) באלורה המהווה שיא אמנותי בפיסול מונוליטי. נשוב ללינה באורנגבאד.

ימים 5-4 מאנדו ואינדור

נצא בנסיעה ארוכה לאורך רמת הדקאן, בין כפרים דלים ואזורים חקלאיים. נחצה את גבול מדינת מָהָארַשְטְרָה למדינת מָאדְיָה-פְּרָדֵש ואחה"צ נגיע למָאנְדוּ (Mandu), עיר מוסלמית ימי-ביניימית, אשר שימרה את ניחוחה ההיסטורי מהמאה ה-13. נסייר במאוזוליאומים, בשערים ובמבני הציבור ששרדו. הלינה במאנדו במלון פשוט. למחרת נבקר באוֹם-קָרֵשְוָואר (Omkareshwar) שלגדות נהר הנַרְמָדָה הקדוש. כאן, על אי באמצע הנהר המזכיר במבט אווירי את האות הסנסקריטית "אום" ( ), מצוי אחד מאתרי הצליינות החשובים בהודו כולה ובו מקדש לאל שיווה, אחד מ-12 מקדשי ה"גְ'יוֹטִי-לִינְגָה" (Jyotilinga) הפרושים ברחבי הודו. נבקר במקדש, נצטרף אל עולי הרגל והסגפנים ויחד עימם נפסע בשבילי ה"פָּארִיקְרָאמָה" – ההקפה הקדושה של האתר ונטבול את רגלינו במימי הנהר. נמשיך בנסיעה ובערב נגיע לאִינְדוֹר (Indore), עיר תעשייתית גדולה, שם נלון.

ימים 7-6 בהופל והסטופה של סאנצ'י

ניסע מזרחה לבקר במערות בְּהִים-בֶּטקה (Bhimbetka caves) – אתר פרה-היסטורי דרומית לבהופל. במערות, הקרויות על שם בְּהִימָה, גיבור המהאבהארטה - האפוס ההודי החשוב, נשתמרו ציורי קיר של עוברי אורח וחברות ציידים לקטים החל מתקופות פלאוליטיות, דרך ציורים פרוטו-היסטוריים וכלה בציורי קיר מימי הביניים. נסייר רגלית בין המערות היושבות בנוף סלעי בשולי רכס הרי וינדיה. בגמר הביקור נמשיך בנסיעה לבְּהוֹפָּל (Bhopal), בירת מאדיה-פראדש ועיר בת למעלה ממיליון תושבים, אשר נודעה לשמצה עקב אסון "יוניון-קרבייד" ב-1984. למחרת נקדיש את הבוקר לסיור בסטוּפָּה הבודהיסטית הגדולה של סָאנְצִ'י (Sanchi) ובסביבותיה. קורותיה של הסטופה חוזרים למאה ה-4 לפנה"ס, לימי קיסר המָאוּרִיָה החשוב אָשוֹקָה (Ashoka), שקיבל על עצמו את הדהרמה הבודהיסטית. הפיסול המעודן, הכתובות ועמודי-אשוקה שבסביבת הסטופה מהווים עדות מופלאה לאמנות האינדו-בודהיסטית מהמאות הראשונות לפנה"ס. אחר הצהרים נשוב לבהופל להשלמת סיורים. הלינה בבהופל.

ימים 9-8 טיגריסים בשמורת באנדווגאר

השכם בבוקר ניפרד מבהופל ונצא מזרחה בנסיעת רכבת שתביאנו לסביבות הפארק הלאומי באנדווגאר (Bandavgarh National Park). כאן בלב מישורי הדקאן מצויה אחת מאוכלוסיות הטיגריסים החשובות בהודו. כאן גם נתגלה וניצוד הטיגריס הלבן הראשון (כיום מפוחלץ בארמון המהארג'ות הסמוך). אחר הצהרים נגיע למלוננו הסמוך לשמורה ונתמקם בו לשקיעה יפה. למחרת נצא ל-2 סיורים בשמורה בכלי רכב רבי מינוע. בסיורים נוכל לחזות במיני עופות, איילי סמבר, איילים נקודים, ואם יתמזל מזלנו גם בטיגריסים בנגלים ונמרים. בגמר הסיורים נשוב למלוננו הסמוך לשמורה. הלינה בבנדווגאר.

יום 10 קָג'וּרָהוֹ

נשלים את סיורינו בבנדווגאר וניסע לקָג'וּרָהוֹ (Kajuraho) שהתפרסמה בזכות מקדשיה המעוטרים בפיסול ארוטי נועז. אלו נתגלו על ידי הבריטים במאה ה-19 לאחר שננטשו, נשכחו ונבלעו בידי הג'ונגל. נסייר בכמה מן המקדשים ונמשיך לביקור במקדשים נוספים, המקודשים לדת הג'איינית, הנמצאים בקרבת מקום. לינה בקג'ורהו.

ימים 12-11 וָרְנָאסִי

נשלים את סיורנו בקג'ורהו ונטוס לוָרָנָאסִי (Varanasi), העיר הקדושה למאות מיליוני מאמינים בני דת ההִינְדוּ. העיר שיושבת על גדת הגָאנְגֵס מהווה מוקד לפעילות דתית אינטנסיבית ולצליינות רבת היקף. לאחר התארגנות קצרה נצא לסיור במקומות שריפות המתים, במקדשים ובבָּזָארים ההומים של העיר. למחרת  נצא בזריחה אל הגאנגס. נשוט בסירה ונצפה בטקסי רחצת הבוקר של המאמינים משכימי הקום הבאים לסגוד לנהר, להיטהר במימיו ולזכות בברכתו. נשלים את סיורנו בורנאסי ונותיר גם זמן לשוטטות בשווקי העיר וסמטאותיה. לינה בורנאסי.

יום 13 אָגְרָה והטָאג' מָהאל

למחרת נצא לבקר בסָרְנָאט (Sarnath), עיירה הסמוכה לורנאסי, שהתפרסמה החל מהמאה ה-6 לפנה"ס כמקום בו נשא הנסיך סִידְהָרְטָא גָוְוטָמָה, הידוע בכינויו הבּוּדְהָה, את דרשתו הראשונה בפני מאמיניו לאחר שהגיע לנירוונה. נסייר בסְטוּפָּה ובמנזרים הסמוכים. בגמר הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס לאָגְרָה (Agra) שהייתה בירתם של הקיסרים המוגולים ששלטו כאן במאות 17-16. עם הנחיתה ניסע לפָטֵיפּוּר-סִיקְרִי (Fatehpur Sikri) - עיר נטושה בספר המדבר המהווה את פאר הארכיטקטורה המוסלמית בהודו. נסייר בין הבניינים הנטושים ונתרשם מהארכיטקטורה המוֹגוּלִית. נחזור העירה ללינה ולמחרת נבקר בטאג' מהאל שנחשב (במידה רבה של צדק) כאחד משבעת פלאי עולם ובמבצר אגרה הסמוך. לינה באגרה.

ימים 15-14 דלהי

נשלים את סיורינו באגרה ונמשיך בנסיעה לדלהי (Delhi), בירתה הפדראלית של הודו, המציעה מזיגה מיוחדת במינה בין עיר מוסלמית ישנה, צפופה ודחוסה לבין כרך מודרני, עשיר ומטופח. בימים הקרובים נסייר בחלק החדש של העיר, אשר תוכנן בתחילת המאה הקודמת על ידי השלטון הבריטי לשמש כמרכז השלטוני בהודו. למחרת נמשיך אל חלקה העתיק של דלהי, העיר המוסלמית ונבקר בשווקים ההומים. שאר היום יוקדש לשיטוט עצמאי במרכז הסואן ובשווקים הצפופים ולסיכומי הטיול. ארוחת סיום ולינה בדלהי.

יום 15 דלהי-תל אביב

השכם לפנות בוקר ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה לתל-אביב (דרך איסטנבול). הנחיתה צפויה בשעות אחה"צ.

* מיסי הנמל, היטלי ביטחון ותוספות דלק בפרט עשויים להשתנות עד מועד היציאה. ר' הערה להלן.
המחיר מותנה ביציאת קבוצה בת 20 מטיילים לפחות

 

המחיר כולל:

    טיסה בין לאומית:  בקו ת"א-מומבאי ודלהי-ת"א בטיסות סדירות של טורקיש דרך איסטנבול.
    מסי נמל, והיטלי ביטחון ודלק של חברות התעופה בארץ ובחו"ל
    טיסות פנימיות: בהודו בחברות מקומיות כמפורט בתוכנית.
    לינה: 14 לינות בבתי מלון מדרגה ראשונה ודלוקס בחדרים זוגיים (ממוזגים) עם שירותים צמודים. במאנדו– לינה במלון מדרגת תיירות טובה (הטוב בנמצא).
    כלכלה: חצי פנסיון - ארוחות בוקר בבתי המלון וערב/צהריים בהתאם לתכנית (לאחר כל לינה מוזמנת, רובן בבתי המלון).
    תחבורה: באוטובוס תיירים ממוזג. כלי תחבורה אחרים (סירות, ג'יפים, וריקשות) כמפורט בתכנית.
    דמי כניסה: לאתרים, מופעים ושייט כמפורט בתוכנית.
    הדרכה: שמעון לב מצוות החברה + מדריכים מקומיים דוברי אנגלית באתרים.
    אשרת כניסה להודו: אשר תונפק בארץ באמצעות משרדנו. ר' הערה להלן.
    דמי שתייה/טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
    פגישת תדרוך אשר תתקיים כשבועיים לפני היציאה.

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שאינן כלולות ברשימת "המחיר כולל".
חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.
הוצאות בעלות אופי אישי.
ביטוח רפואי ומטען

 

הערות:

אשרות כניסה: יש צורך באשרת כניסה להודו אשר תונפק באמצעותנו. יש למסור לנו את הדרכון + תמונת פספורט ותדפיס טופס אותו ממלאים אונליין בכתובת https://indianvisaonline.gov.in/visa/indianVisaReg.jsp .רישום ותשלומים: עם ההרשמה תשלום מקדמה של 400$ למטייל. היתרה בהתאם לדף התנאים הכלליים.
תנאי ביטול: משתתף שנרשם, במידה ויבטל עד 21 ימי עבודה לפני מועד היציאה – יחויב בעלות האשרה להודו בלבד (במידה וזו הונפקה). ביטול בטווח קצר מזה יחויב לפי האמור בדף התנאים הכלליים.

המחיר הוא לקבוצה בת 20 משתתפים לפחות, במספר משתתפים נמוך יותר תידרש תוספת מחיר.
מחירי הטיסות הבינ"ל והפנימיות, כמו גם מחירי האתרים עלולים להשתנות עד למועד היציאה, במידה ויהיו שינויים הם יחולו על הנוסעים.
תנאי תשלום ואפשרות ביטול בכפוף לתנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע אותם תקבלו בעת ההרשמה.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מרכז הודו - בארצות הטייגר

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���