03-7527777
לבירורים והזמנות
דרום יוון אל הפלופונסוס והאיים היוניים

דרום יוון אל הפלופונסוס והאיים היוניים

10 יום - טיול לדרום יוון

יוון היא ארץ ממנה צמחו שורשים רבים וחשובים של התרבות האנושית. הסיור יתרכז בעולם שממנו צומחים שורשים אלה - העולם הקלאסי. אבל לא רק עולם זה מרכיב את יוון. העולם הביזנטי עדיין חי בה ומעצב חלק ניכר ממהותה של יוון בת זמננו. בסיור נכיר את הצד הזה באופיים של העם והארץ, וגם את התרבות האתנית העשירה שלה. הגיאוגרפיה המיוחדת של יוון, ביבשה ובאיים, תורמת ליופי הרב של ארץ זו, אבל חשיבותה היא בהשפעה ובעיצוב של תפיסות העולם והתרבות של תושביה, המהווים מאז ועד היום את אחד היסודות העיקריים של הציוויליזציה המערבית. מסיבה זו הביקור ביוון הוא "עלייה לרגל" אל מקורות ההוויה של כולנו. נקנח בסיור מקיף אל שלושה מהאיים היפים ביותר בארכיפלג האיים היוניים במערב יוון, בעקבות אודיסיאוס ובעקבות הצלתה המופלאה של יהדות זקינתוס במלה"ע ה-2.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה לאתונה, קורינתוס, נפפליון

בשעת בוקר מוקדמת נטוס מת"א לאתונה (Athina), עם ההגעה, נצא מערבה לעבר תעלת קורינתוס ((Korinthos החוצה את המיצר היבשתי המפריד בין הפלופונס לבין יוון היבשתית. 

נגיע לנפפליון (Nafplion) ונערוך בה סיור היכרות קצר כולל ביקור ותצפית ממצודת פלמידי (Palamidi) המתנשאת מעל העיר. לינה וארוחת ערב בנפפליון.

 

יום 2: מיקנה, אפידאורוס

בבוקר נסייר במיקנה, (Mycenae), החשובה בערים האכאיות, שמלכה אגממנון עמד בראש מסע המלחמה כנגד טרויה. שרידי העיר שמורים וחומותיה ושערה מרשימים מאד. נמשיך לאפידאורוס (Epidaurus), עיר עתיקה בה נשתמר התיאטרון הרומי התלול בעולם ומרכז פולחן ורפואה. בערב נשוב לנפפליון ונבלה את הערב בסמטאותיה שוקקות האנשים. לינה בנפפליון.

יום 3: ספרטה, מונמבסיה

השכם בבוקר נתחיל בנסיעה ארוכה דרומה, נעצור לביקור קצר בספרטה (Sparti), המפורסמת בחינוך הספרטני של לוחמיה, נבקר בממצאים המועטים (מדי) ששרדו מספרטה העתיקה. נמשיך למונמבסיה (Monemvassia) עיירה מימי הביניים ומעוזה האחרון של וונציה במזרח הים התיכון. העיירה שוכנת על גבעה מבודדת, מוקפת בים. נבקר בעיר העתיקה למרגלות מצוק המצודה. לינה  במונמבסיה 

 

יום 4: חבל מאני

יום סיור באזור הדרומי ביותר של יוון היבשתית ושל הפלופונס, חבל מאני (Mani) המבודד, שלאורך הדורות שימש מקלט למתנגדי שלטון ופורעי חוק וסדר. הריחוק ממרכזי השלטון גרם לחוסר יציבות ולביטחון רעוע, לכן הסתגרו אנשי האזור בבתי מגדלים, מבצרים, המאפיינים את כפרי האזור עד היום. נבקר במערת הנטיפים פירגוס דירו (Pyrgos Dirou) ונשוט בסירות ב"אגם" תת קרקעי שבמערה. נקיף את האצבע הדרומית של הפלופונס ונראה את יישובי ה"מגדלים" המוזרים המאפיינים את האזור. לינה בקלמטה (Kalamata).

יום 5: אצבע מסיניה

יום סיור במסיניה (Messenia), האצבע המערבית של הפלופונס. נבקר בעיירה (Methoni)  ובה מצודה וונציאנית מרשימה, בפילוס ((Pylos, עיירת דייגים ציורית אשר במפרצה (מפרץ נאווארינו) התחולל בשנת 1827 קרב ימי בין צי מצרי-עות'מאני לבין צי בריטי-צרפתי. קרב שהחיש את עצמאות יוון. נבקר בארמון נסטור ((Nestor בו השתמר הארמון המיקני השלם ביותר. נמשיך צפונה לאורך החוף עד אולימפיה. לינה באולימפיה

 

יום 6: אולימפיה, שייט לזקינתוס

את הבוקר נבלה בסיור באולימפיה (Olympia) האתר החשוב ביותר בפלופונסוס, בו היה מרכז הפולחן לזאוס והמקום בו נערכו אולימפיאדות במחזוריות מקודשת כל ארבע שנים במשך מאות שנים. מסיבה זו נהגו היסטוריונים להשתמש במניין האולימפיאדות על מנת לציין אירועים חשובים. במוזיאון של  אולימפיה מוצגים תבליטים ופסלים מהיפים והחשובים ביותר. נמשיך צפונה אל המעבורת אל האי זקינתוס ((Zakynthos מקבוצת האיים היוניים. לינה בזקינתוס

 

יום 7: זקינתוס

 

יום סיור באי זקינתוס אשר נקרא בפי הוונציאנים "פרח המזרח", נבקר באתריה של העיר זקינתוס ובהם כיכר דיוניסוס סולומוס, כותב ההמנון היווני שנולד באי. נחלוק כבוד לראש העיר גיאורגי לוקאס קארה אשר יחד עם הבישוף כריסוסטומוס דמטריו היו אחראים על הצלתם של כל יהודי זקינתוס במלחמת העולם השנייה. נבקר במקום בו עמד בעבר בית הכנסת, ובבית הקברות היהודי המפתיע בגודלו ובמצב השתמרותו. נצא מו העיר לסיור באי, חופים נפלאים, מים כחולים וכפרים קטנים וציוריים. לינה בזקינתוס.

 

ימים 8-9: האיים קפלוניה ואיתקה

את הימים הקרובים נבלה בליבם של האיים היוניים, נשוט במעבורת אל אי קפלוניה (Kafellonia), (המפורסם מן הסרט: המנדולינה של קפטן קורלי), זהו אחד האיים היפים ביותר ביוון, נערוך סיור מקיף באי בערים העתיקות, בכפרים ובמפרצים המופלאים. ביום השני נצא לסיור אל האי איתקה (Ithaki), האי של אודיסאוס. לינה וארוחת ערב בקפלוניה.

 

יום 10: קלבריטה, טיסה לתל אביב

בבוקר נצא במעבורת מקפלוניה ליבשת, נמשיך מזרחה אל דיאקופטו ((Diakofto ממנה נעלה ברכבת הרים מיושנת הנוסעת בקניון הצר בנהר וראייקוס  ((Vouraikos עד קלבריטה, (Kalavrita), לידה נמצא מנזר האגיה-לאברה בו הונף נס המרד כנגד העות'מאנים. נבקר במנזר מגה ספילון Mega Spileo)) השוכן למרגלות מצוק תלול המשקיף אל הקניון. בתום הסיור ניסע לכיוון אתונה לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה ארצה.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – אתונה – ת"א

מסי נמל והיטל ביטחון.

שייט לזקינתוס, קפלוניה, איתקה

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.

כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (9 ארוחת ערב) כמפורט בתוכנית.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג. 

דמי כניסה לאתרים שבתכנית

תשר לנותני השירותים המקומיים.

מדריך: אריה אלאלוף מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.

מדריך מקומי בהתאם לצורך.

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא דרום יוון אל הפלופונסוס והאיים היוניים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���