03-7527777
לבירורים והזמנות
אל ארץ האררט - טיול לארמניה

אל ארץ האררט - טיול לארמניה

8 ימים -

מסע מעמיק אל ארמניה, ארץ עם היסטוריה מרתקת, תרבות עשירה ונופים של רמות בזלתיות גבוהות, קניונים, אגם והרים. ארמניה הייתה הראשונה שקיבלה על עצמה את הנצרות כדת מדינה, החלטה אשר במידה רבה עיצבה - לטוב ולרע - את גורלה באלף ושבע מאות השנים שחלפו מאז. כנסיות, מנזרים וצלבי אבן מקשטים את הנוף בכל מקום. נשוטט באזורי הארץ השונים ונשלב הליכות בחיק הטבע, ביקור בכפרים ובעיירות בדגש היסטורי, תרבותי ודתי. 

במסענו נתרשם מן המשותף לארמנים וליהודים: מדינה צעירה אך עם עבר עשיר, מוקפת אויבים, גלות גדולה ומפותחת וזיכרון היסטורי מעצב של רצח עם. בארמניה נכיר מדינה קטנה וענייה בחומר אבל עשירה ברוח, שבה מגוון גדול של נופים, כנסיות ומנזרים, מצבות ופסלים ואנשים מיוחדים ומסבירי פנים, כאשר ברקע מתנשא לו הר אררט הנישא והמושלג. 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, ירוואן

טיסה לירוואן (Yerevan) בירת ארמניה מת"א. בהתאם לשעת ההגעה סיור ראשוני בעיר. העברה למלון ללינה. לינה בירוואן.

 

יום 2: ירוואן

יום מלא בירוואן בירת ארמניה. נבקר בכיכר הרפובליקה, באתר הזיכרון לרצח העם הארמני, במוזיאון ההיסטוריה וב"קסקדות". ארוחת ערב במסעדה ולינה בירוואן.

 

יום 3: חור ויראפ, נורואנק, קרהונג'

ביום זה נצא לחלקה הדרומי של ארמניה. ניסע דרומה לאזור Vayots Dzor דרך עמק האררט. בדרך נבקר בחור ויראפּ Khor Virap)), המנזר שנבנה במקום שבו  נכלא גריגור הקדוש "המאיר", האיש שהביא להתנצרות בארמניה. כאן הוא נזרק לבור עמוק עם נחשים ארסיים ושהה בו 13 שנים. נצפה לעבר הר אררט המתנשא מעבר לגבול עם תורכיה השכנה. נבקר במנזר נורוואנק (Noravank) שניצב בין מצוקים מרשימים. נכיר את הארכיטקטורה הארמנית המיוחדת ונפגוש את החצ'קרים: צלבים מגולפים באבן האופייניים לארמניה. נמשיך אל קרהונג', ((Karahunj אתר מסתורי, מעגל אבנים, אולי מצפה כוכבים פרהיסטורי, מעין "סטונהֵג'" ארמני, כמו גם ממצאים פרהיסטוריים נוספים ובהם דולמנים ומנהירים. לקראת ערב נגיע למלון בעיירה גוריס (Goris).

 

יום 4: חנדזורסק, טאטב

היום נבקר במחוז סיוניק (Syunik) היפהפה, מקומם של הרים גבוהים בדרום ארמניה. נצא למסלול הליכה בכפר המערות חנדזורסק (Khendzoresk) וניסע לטאטב ((Tatev, מנזר עתיק השוכן במקום מרהיב מעל לקניון עמוק. כאן פעלה בימי הביניים "אוניברסיטה" מיוחדת ונכתבו יצירות ספרותיות חשובות שהושפעו ממסורות מזרחיות ומערביות גם יחד. נגיע אל המנזר ברכבל שאורכו כמעט שישה (!) ק"מ (אם יפעל ובכפוף לתנאי מזג האוויר). לקראת ערב נשוב ללינה בגוריס.

 

יום 5: ירגיס, מעבר סלים, אגם סוואן, דיליג'אן

בבוקר נצא מגוריס וניסע לכיוון אגם סוואן ((Sevan. בדרך נעצור לביקור בכפר ירגיס (Yeghegis), שלידו נתגלה בית קברות יהודי עתיק משלהי המאה ה-13 וראשית המאה ה-14. נבקר בבית הקברות ובסביבת הכפר ונמשיך לכיוון חאן השיירות סליםCaravansary)  (Selim, אשר נשתמר היטב. נחצה מעבר הרים גבוה, ואחר הצהריים נגיע לאגם סוואן (Sevan). אגם זה, שהוא האגם הגדול היחיד בארמניה, נמצא בגובה 1,900 מטר מעל פני הים ומוקף בשפע של אתרי עתיקות. נבקר בבית הקברות העתיק של נוראטוס (Noratus) ובו מאות צלבי אבן עתיקים, חלקם נחשבים ליפים ולמרשימים ביותר שנמצאו בארמניה, ובמנזר סוואן (Sevanavank) מימי הביניים, ששוכן על חצי-אי בצפון האגם. נמשיך ללינה בעיירה דיליג'אן(Dilijan)  ששוכנת בלבו של אזור הררי מיוער.

יום 6: הררסטין, ספיטק, גיומרי, יראוון

בבוקר נטייל באזור דיליג'אן, (Dilijan). נטייל ברגל אל מנזר הררטסין ((Haghartsin, שנחשב לאחד היפים בארמניה ושוכן ביער מוקף הרים, ונבקר במנזר שבכפר גוש (Gosh). נבקר בכפר של מולוקנים (Molokans), מיעוט נוצרי ייחודי שנרדף ברוסיה הצארית ונאלץ לגלות ממנה במאה ה-19. אחר הצהריים נעבור בספיטק (Spitak), עיירה שנחרבה כליל ברעידת אדמה קשה ב-1988 ונבנתה מאז מחדש, ונעצור בכפר יזידי, מיעוט דתי מרתק שעלה לכותרות בשנים האחרונות עקב הטבח והרדיפות שסבל מידי דאעש בעיראק. לקראת הערב נגיע חזרה לירוואן ונלון בה.

יום 7: גרני, גרארד, ירוואן

בבוקר נבקר בפסל הענק של "אמא ארמניה", אשר צופה על ירוואן ועל הר אררט (אם הראות טובה). ניסע לביקור בגרני ((Garni, במקדש הפגאני מהתקופה הרומית (מאה ראשונה לספירה). נראה גם את שרידי הארמון ואת בית המרחץ הרומי. נרד ברגל אל קניון גרני ונראה מקרוב תצורות נפלאות של  משושים  מבזלת. נמשיך לביקור במנזר גרארד (Geghard) המרשים, שחלקו מערות חצובות בסלע הטבעי. בערב - ארוחת ערב במסעדה עם מוסיקה. לינה בירוואן.

 

יום 8: אצ'מיאדזין וסביבותיה, טיסה לתל אביב

אחרי פרידה מירוואן בבוקר, נצא לאצ'מיאדזין (Echmiadzin), מרכזה העולמי של הכנסייה הארמנית. נבקר בקתדרלה המרכזית ונראה את אוצרותיה, ונמשיך לשרידי הכנסייה המרשימה של זוורטנוץ (Zvartnots), העברה לשדה התעופה לטיסה לתל אביב. 

 

 

המחיר כולל:

טיסה ישירה/לא ישירה בקו תל אביב – ירוואן - תל אביב.

לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לכל אורך הטיול.

חצי פנסיון + 4 ארוחות צהריים (חלק מארוחות הערב במסעדות עם מוסיקת פולקלור ארמנית).

מים מינרליים במיניבוס (בקבוק לאדם ליום).

תחבורה: מיניבוס או אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.

שימוש בכלי רכב קטנים במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע. 

תשר לנותני שירותים.

מיסי נמל והיטל ביטחון.

אשרת כניסה לארמניה.

מפגש היכרות והרצאת מבוא על ארמניה, שיתקיים במשרדי "רואים עולם" ברמת גן

מדריך מקומי צמוד לאורך כל הטיול, דובר אנגלית.

מדריך: יואב לף - בעל תואר שני בלימודים ארמניים וצלם מקצועי. דובר ארמנית. התמחה בחקר מגילות קמע ארמניות מימי הביניים ונטל חלק פעיל בחשיפת בית הקברות היהודי בירגיס, שבו נבקר בטיול. מלמד היסטוריה ותרבות של העם הארמני באוניברסיטה העברית בירושלים (הקורסים היחידים בתחום זה באקדמיה בישראל).

 

 

 

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).

 

 

תנאי תשלום:

תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

הערות חשובות:

יש לוודא קיומם של לפחות 2 דפים ריקים וללא חותמות בדרכון, בתוקף של חצי שנה לפחות.

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

על המטיילים לקחת בחשבון שהתשתיות בארמניה בשלבי התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים, חלקן במצב מצוין וחלקן פחות. בכל מקרה, הטיול מתבצע במיניבוס/אוטובוס נוח ומרווח.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים). מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

מלונות עליהם התבססה ההצעה (אין לראות ברשימה זו רשימה סופית ומחייבת):

** המלונות הרשומים כאן הם המלונות בהם אנו עושים שימוש ברוב המוחלט של טיולינו. גם אם לא יימצא מקום במלון זה נדאג לשמר את רמת המלונות הגבוהה בכל הטיול.

 

Yerevan: Hotel Ani Plaza 

https://www.anihotel.com/ 

 

Goris: Hotel Mina

http://hotel-mina.am/index_eng.html

 

Dilijan: Hotel Dilijan Paradise

http://www.paradisehotel.am/

 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אל ארץ האררט - טיול לארמניה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���