03-7527777
לבירורים והזמנות
סדנת צילום לצ'יאפס וגואטמלה

סדנת צילום לצ'יאפס וגואטמלה

12 יום -

מסע צבעוני אל תרבויות צפון ומרכז אמריקה, אל שווקים מקומיים צבעוניים, אל אנשי התירס המתפללים לאלי הטבע  מזה אלפי שנים. אל נופי הרים, נהרות ואגמי תכלת מוקפים הרי געש עשנים. נבקר בכרך הגדול בעולם- מקסיקו סיטי, בכפרים נידחים השוכנים בנופים עוצרי נשימה, שמרבית תושביהם אינם יודעים קרוא וכתוב. נטייל ביער הגשם של גואטמלה ונצפה בטוקאנים צבעוניים, קופי עכביש וקאימנים. 

 

ההגדרה של צילום תיעודי, שעל פיה אני מצלם, היא להיות נאמן למציאות. מציאות של מדינה עם תרבות עתיקה שחייה ונושמת  את היום יום. בכדי לתעד את האוכלוסייה המקומית בצורה כנה אנו חייבים לגעת בכמה שיותר מרכיבים של החברה אותה אנו מתעדים בכדי להיות "נאמנים" למציאות. על כן ביקשתי מגילי חסקין לתאם לנו חוויות ואירועים עם כמה שיותר גוונים של האוכלוסייה והנוף המקומי.

ביקשתי שנתעד את האזור שבו המקומיים גרים, את המאפיינים הסביבתיים והחברתיים שתושבי המקום ניזונים מהם, מאפיינים גלובליים שמשפיעים על הקהילה המקומית והנופים הדרמטיים של גואטמלה.

נשלב את המרכיבים האנושיים עם הרקע  הצבעוני של הרחובות הססגוניים, נשוטט כמתעדים ולא כתיירים כדי להעביר את הסיפור המופלא שחי ונושם עוד במאה ה-21.

צבע, עשן, מים, תנועה, סיפורים, היסטוריה ופולחן אלו המרכיבים שצלם אוהב "בסלט" שלו וכך גם נסיים את הסדנה עם חגיגות סנטו תומאס- גן עדן לצלמים.

בכל יום נעבור סדנה שתתמקד בנושאים שונים ומגוונים שתכלול היבטים טכניים שיעזרו לנו לתעד בצורה נכונה וכנה. שלכם, אלי אטיאס

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - מקסיקו סיטי

 

נמריא מנתב"ג דרך אירופה למקסיקו סיטי בה ננחת בשעות הערב. נלון במקסיקו סיטי.

יום 2: מקסיקו סיטי- צ'יאפאס

נפרד ממקסיקו סיטי ונטוס לעיר טוסטלה גוטייארז (Tuxtla Gutierrez) בירת מחוז צ'יאפאס (Chiapas), מחוז עני, בו יערות עבותים, וקהילות ילידים מבודדות . נמשיך לשייט בנהר הגריחלבה (Grijalva), החוצה את מחוז צ'יאפס ונשפך לים הקריבי. במהלך השייט נצפה בבעלי החיים האופייניים לאזור נראה המצוקים התלולים, בהם התפתח צומח ייחודי.נלון בסאן קריסטובל.

 

יום 3 איזור סאן קריסטובל והכפרים סביב

סאן קריסטובל הייתה הבירה הראשונה של מחוז צ'יאפס, בה ניראה כנסיות ובתים בסגנון קולוניאלי. נכיר את מרכז העיר, נמשיך לביקור בכפר סאן חואן צ'מולה (San Juan Chamula). נבקר בבית הקברות המעניין ובכנסיה בה מתקיים פולחן אלילי ללא מפריע.  נמשיך לזינאקנטאן (Zinacantan), שם נכיר את הנשים הרוקמות ואת הכנסייה. לינה בסאן קריסטובל.

 

יום 4: סאן קריסטובל – מעבר הגבול לגואטמלה - קצאלטנאנגו

נצא מסאן קריסטובל  לעבר גבול גואטמלה, נעצור בכפר הקדרים אמטנאנגו דל וייה (Amatenango del Valle), נמשיך לשמורת המפלים אל צ'יפלון El  Chiflon)). נחצה את הגבול לגואטמלה, נמשיך ללינה בעיר השנייה בגדלה בגואטמלה- קצאלטנאנגו Quetzaltenango)).

 

יום 5: קצאלטנאנגו וסביבותיה

נצא עם שחר אל העמק  (נהר Samalá ) הפורה שבסמוך לעיר. נבקר בשוק הפירות והירקות המקומי באלמולונגה (Almolonga). נכיר את הגידולים החקלאיים הבולטים בגודלם המרשים מושקים בשיטת ההצפה וגם בשיטות מתקדמות. באזור פורה זה מצליחים לקטוף 4 פעמים בשנה! בסוניל (Zunil) נכיר את הקדוש המקומי, מרכז לפולחן פגאני אליו מגיעים תושבי הכפר ואולי נזכה לצפות בטקס מאיה אותנטי. אחר הצהרים נחזור לסיור בקצאלטנאנגו. נבקר בכנסייה הצבעונית ביותר בגואטמלה- סאן אנדרס שקול (San Andrés Xecul ). לינה בקצאלטנאנגו. 

 

יום 6: סאן פרנסיסקו –סולולה- אטיטלן

נשכים קום ונצא לביקור בשוק הגדול של סאן פרנסיסקו אל אלטו (San Francisco El Alto), בו מתקיים גם שוק בע"ח. העיירה היא אחד ממרכזי ייצור הבגדים בגואטמלה, ושוק יום שישי הומה אדם. נמשיך לכיוון אגם אטיטלן (Atitlan)  בדרך נעצור בסולולה (Solola), עיר המחוז, גם בה שוק סביב הכיכר המרכזית ובקרבתה נקודת תצפית לאגם אטיטלן. לאחר היכרות קצרה עם העיירה פאנחצ'ל נצא להכיר את סביבות האגם, נבקר בעיירות סאן אנטוניו וסנטה קטרינה, בה נוהגות הנשים לאסוף את שערן במקלעת מיוחדת. לינה בפאנחצ'ל.

 

יום 7: אטיטלן- צ'יצ'י

נתעורר עם שחר על מנת להעפיל אל נקודת תצפית מעל האגם רחב הידיים (1500 מ' מעפה"י). נרד אל מפלס האגם ונצא לשיט אל עברו השני מסביב נראה נוף הרי געש שמדרונותיהם מכוסים במטעי קפה. נבקר בכפרים סנטיאגו וסאן פדרו. לכל כפר תלבושת, עבודות יד וניב לשוני אופייני. נראה את "ניצול שולי האגם" ע"י דייגים, גוזמי נצרים וכובסות. לעת ערב נחזור לפאנחצ'ל וברכב נסע לעיירה צ'יצ'יקסטננגו (Chichicastenango). לינה בצ'יצ'י.    

 

יום 8: צ'יצ'יקסטננגו- החגיגה הגדולה!!!

צ'יצ'י היא עיירה שתושביה משתייכים למטה הקיצ'ה, אחד מפלגי המאיה החשובים. בכנסיית סנטו תומאס (Santo Tomas) שבעיירה, תורגם לספרדית ספר מיתוסי המאיה החשוב "פופול ווה" (Popol Vuh). נעלה לאתר פולחן מאיה- פאסקואל אבאח Pascual Abaj)). נכיר את תעשיית המסכות המשמשות בריקודים ומחזות אלגוריים-פולקלוריסטים. היום יום חגו של פטרון העיירה, ביום זה מתקבצים אלפים אל אזור הכנסיה שהופך מעניין וססגוני מתמיד, אנחנו כמובן נהיה שם לתעד ולהתרשם. העיירה מפורסמת בשוק הפתוח רחב הידיים, נשוטט בשוק ונראה סוחרים המוכרים בעצם הכול! נמשיך בנסיעה לאנטיגואה(Antigua) בירת גואטמלה במאות ה- 16-18, שחרבה בסדרת רעידות אדמה. עיר הבנויה בסגנון קולוניאלי שהוכרזה כאתר מורשת עולמי. נעלה לתצפית שקיעה מעל העיר ונבלה בכיכר העיר יחד עם המקומיים. לינה באנטיגואה. 

 

יום 9: אנטיגואה - טיקאל

נסייר ברחובות המשוקמים. בכנסיית לה- מרסד המשוחזרת, נעמוד על חשיבותה של אנטיגואה בהרחבת השפעת הכנסייה הקתולית באזור, נכיר את המבנים החשובים שסביב הכיכר המרכזית. נמשיך לעיר הבירה – גואטמלה סיטי על מנת לטוס לאחד מאתרי המאיה המרתקים, טיקאל. ננחת בשדה התעופה בעיירה פלורס, בירת המחוז הגדול בגואטמלה- אל פטןEl Peten) ), שפלה מיוערת בצומח סובטרופי מרשים, נהרות רחבים, טבע עשיר ושרידים לתרבות המאיה המפוארת. לינה בלודג' בשמורת טיקאל.

 

יום 10: טיקאל- גואטמלה סיטי

את שעות הבוקר המוקדמות ננצל לסיור ביער העוטף את האתר הארכיאולוגי. אלה השעות הטובות ביותר לצפייה בבעלי חיים ובעיקר עופות. נכיר מקדשים מרשימים- מקדש היגואר הגדול, בסמוך אליו נקבר שליט טיקאל. נראה את מקדש הירח, המזבחות הפעילים והחפירות האחרונות, בהן  ממצאים ייחודיים לטיקאל. נלך בשבילי יער הגשם המפותח, בין ענפיו עופות, קופים ובעלי חיים נוספים. לעת ערב נצא בטיסת מפלורס לגואטמלה סיטי לינה בגואטמלה סיטי.

 

יום 11: טיסה למקסיקו סיטי ומשם לאירופה

בוקר אחרון בגואטמלה, ננצל את השעות עד הטיסה להיכרות עם עיר הבירה של גואטמלה. בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה ונמריא למקסיקו סיטי, ומשם בטיסת לילה לאירופה.

 

יום 12: פאריס- תל אביב

ננחת בצהרי היום באירופה. אחר הצהרים נמשיך בדרכנו לתל אביב, נחיתה בלילה.

 

המחיר כולל:

לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה ותיירות טובה על בסיס ארוחת בוקר.

ארוחות: הטיול על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וארוחה נוספת- צהרים או ערב).

ביקורים\ דמי כניסה לאתרים: בהתאם למצוין בתוכנית.

טיסות:  טיסות סדירות בחברת אירופאית, 4 טיסת בחברות מקומיות- טיסה ממקסיקו סיטי לטוסטלה, טיסה מגואטמלה סיטי לפלורס וחזרה ומגואטמלה סיטי למקסיקו סיטי.

מיסי נמל: כלולים, למעט מיסי נמל המשולמים ישירות בחו"ל  (בגואטמלה כניסה ויציאה.

הדרכה:  ע"י  אלי אטיאס- מדריך צילום ומדריך בכיר מצוות "רואים עולם"- גילי חסקין, מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.

הסעה: באוטובוס תיירים\סירות בהתאם לתוכנית.

טיפים: לנותני השירותים מחו"ל.

מפגש תדרוך: שיערך בארץ מספר ימים לפני היציאה במשרדי רואים עולם- החברה להגנת הטבע.

מע"מ

 

המחיר אינו כולל:

הוצאה או חידוש דרכון.

כניסות לאתרים ו\או סיורים שאינם מופיעים בתוכנית.

ביטוח רפואי ומטען.

הוצאות אישיות במהלך הטיול.

חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.

מיסי מעבר גבול בין מקסיקו וגואטמלה, מיסי יציאה מגואטמלה (15 דולר המשולמים במקום).

 

תנאי תשלום: 

התשלום בשקלים לפי שער הדולר העברות והמחאות גבוה. 

התשלום בהמחאות, באשראי או במזומן לפקודת רואים עולם החברה להגנת הטבע בע"מ. 

עם ההרשמה יש לשלם מקדמה בסך 400 U$ ואת השאר עד שלשה תשלומים, האחרון בחודש שאחרי יציאת הטיול.

המקדמה חשובה לצורך הבטחת מקומות ומחיר בטיסה ובמלונות.

 הערות: 

השירותים והמחירים הנ"ל טעונים אישור לאחר הזמנה ותקפים לחודש ספטמבר 2014.

דרכון ואשרות: יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול ובו 2 עמודים ריקים לפחות. הוצאת/הארכת דרכון היא באחריות המטייל בלבד.

הכול הכפוף לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

גואטמלה מזמנת אינספור אובייקטים לצילום, במהלך הטיול יתכנו שינויים בלו"ז על מנת לאפשר עצירות לצילום לפי שיקולי המדריכים.

 

תנאי הביטול שנקבעו לטיול זה:

עד 45 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי טיפול (47 $ לאדם). 

מ- 44 יום ועד 21 יום לפני היציאה - דמי ביטול בסך % 25 ממחיר סידורי הקרקע. 

מ- 20 יום ועד  15 יום לפני היציאה - דמי ביטול בסך % 35 ממחיר סידורי הקרקע. 

מ- 14 ימים ועד  3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך % 55 ממחיר סידורי הקרקע. 

מ- 72 שעות לפני היציאה - דמי ביטול בסך % 100  של מחיר סידורי הקרקע.

בנוסף, באם יחולו דמי ביטול על כרטיסי טיסה שהוזמנו ו/או הונפקו עבורכם- הללו ישלמו על ידיכם על פי גובה הסכום אותו מחייבת חברת התעופה.

שינוי במחירים: המחיר מבוסס על מחיר טיסה ושירותים נוספים כפי שהם ידועים ביום הגשת ההצעה,  ברצוננו להדגיש כי כל שינוי עד מועד היציאה לטיול- במחירי הטיסות, הויזות, או     סידורי הקרקע, יחול על הלקוח. 

הביטול - על ידי הודעה בכתב בלבד (לרבות הודעת בפקס או בדואר אלקטרוני) למשרדי רואים עולם. כמועד הביטול (יום ושעה) ייחשב מועד מסירת ההודעה. (ימי עבודה = ימים א'-ה', שאינם חג או ערב חג).

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא סדנת צילום לצ'יאפס וגואטמלה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���