03-7527777
לבירורים והזמנות
אתיופיה - אל השבטים בדרום ואל הצפון ההיסטורי בעת חגיגות הטימקאט

אתיופיה - אל השבטים בדרום ואל הצפון ההיסטורי בעת חגיגות הטימקאט

15 יום - טיול מאורגן לאתיופיה

אתיופיה היא אחת המדינות העתיקות בעולם המשמרת תרבות נוצרית קדומה ששורשיה בדת היהודית. סיפורם של שלמה המלך ומלכת שבא, העברתו של ארון הברית מירושלים לאתיופיה וכן המרחב הגיאוגרפי הייחודי של רמות חבש הפכו את אתיופיה לתעלומה המרתקת חוקרים ומטיילים מזה שנים רבות. הטיול שלפנינו משלב ביקור באתרים ההיסטוריים החשובים של אתיופיה, ביניהם עיר המבצרים גונדר והכפר לליבלה על סדרת הכנסיות החצובות שבו. בטיול נכיר גם את מרחבי הטבע של אתיופיה, הכוללים את אגם טאנה (מקור הנילוס הכחול), את מפלי הנילוס, את הרי סימיין ("רמות חבש"), את אזור האגמים בבקע הסורי-אפריקני ואת השבטים המרוחקים במרחב נהר אומו וגבול קניה.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – אדיס אבבה – הוואסה

בשעת לילה מאוחרת, מיד אחר חצות, נמריא לאדיס אבבה (Addis Ababa), בה ננחת מוקדם בבוקר. לאחר מנוחה והתרעננות נתארגן בג'יפים שילוו אותנו בימים הקרובים. נתחיל בנסיעה מזרחה ודרומה אל אזור הבקע הסורי-אפריקני אשר בחלקו האתיופי כולל סדרה של  תשעה אגמים. נחלוף ליד חלק מהאגמים ונצפה אל אוכלוסיית הציפורים שבהם. נבקר בעיר ששמאנה (Shashamane), בה נמצאת קהילה מג'מייקה (הרסטפרים) המעריצה את היילה סילאסי כאל. בערב נגיע לעיר הוואסה (Hawassa) בירת דרום אתיופיה. לינה בהוואסה. 

 

יום 2: הוואסה – ארבה מינץ' ואגם צ'אמו

בבוקר ניסע לשוק הדייגים באגם הוואסה Hawassa, הזדמנות לצפות בדייגים המקומיים המוכרים את תוצרתם ובשפע ציפורי מים הבאות לחלוק את השלל. נמשיך דרומה בכביש הבינ"ל המוביל לקניה, דרך אגמים נוספים בבקע. לקראת הצהרים נגיע לארבה-מינץ' (Arba Minch) העיר המרכזית בדרום אתיופיה השוכנת בין שני אגמים בבקע הסורי-אפריקאי. נפגוש בבני שבט הדורזה (Dorze) המקיימים מערכת חיים יחודית המושתתת על גידול בננות, במבוק וצמח דמוי בננה (Enset). הם חיים בסוכות במבוק הבנויות בארכיטקטורה ייחודית, הגברים מצטיינים באריגת בדי כותנה צבעוניים והנשים עמלות בשדות ובעבודות הבית. אחה"צ נבלה בשייט רגוע באגם צ'אמו Chamo, נפליג בסירה אל חלקו הצפוני של האגם, שם ננסה לראות היפופוטמים במים ותנינים ענקיים על הגדות. לקראת ערב נגיע ללינה בלודג' בארבה-מינץ'.

 

יום 3: ארבה מינץ' – ג'ינקה

ניסע בבוקר לעבר העיירה קונסו (Konso) שבניה ידועים בחקלאות הטרסות שלהם. נבקר בכפר הגדול, נתרשם ממערכות הביצורים העגולות המקיפות את מרכז הכפר, מן החקלאות המפותחת יחסית ומעבודות העץ של המקומיים. לאחר סיור קצר , נעבור בעיירה Key Afar, בדרך נעצור לביקור בכפרים ונתרשם מחיי התושבים. לינה בג'ינקה (Jinka) בלודג' אקולוגי.

 

יום 4: שמורת מאגו ושבט המורסי

ביום זה נערוך  סיור בשמורת מאגו (Mago) אחת השמורות החשובות ביותר בדרומה של אתיופיה. ברחבי השמורה חיים שבטים רבים השומרים בקנאות על מנהגיהם הקדומים. אנו בדרכנו אל שבט מורסי (Mursi), החי בשולי השמורה ומקיים נדידה עונתית. נשות השבט מפורסמות בצלחות החרס המושחלות לשפתן התחתונה ולתנוכי אזניהן. בדרכנו דרומה נבקר בשוק השבועי של בני שבט הארי (Ari) ובנה (Benna) ולעת ערב נגיע ללינה בטורמי.

 

יום 5: שבטי האומו

היום נצא להכרות עם בני השבטים השונים השוכנים באזור נידח זה: שבטי הקארו Karo החיים לאורך נהר האומו ומפורסמים בקישוטי הגוף הצבעוניים, שבטי ההאמר (Hamer) רועי הבקר אשר בנותיו מושחות שיערן באוכרה אדומה. נלמד על אורחות חייהם ועל הקשרים המיוחדים ביניהם. 

לינה בטורמי (Turmi).

יום 6: ארבורה, יאבלו

נסע לאורך חלקו הצפוני המוצף למחצה של אגם צ'ו בהר סטפאני (Chew Bahir Stephanie). בתוך הסוואנה, בין השיחים, השיטים והצומח המקומי יש שפע של בעלי חיים, ציפורים וכפרים קטנים של שבטי ארבורה (Erbore).נבקר בכפרי הבורנה Borena ונראה את נשות השבט המצטיינות בלבושן הצבעוני. לקראת ערב נגיע ללינה ביאבלו (Yabello).

 

יום 7: ארבה מינץ – אדיס אבבה

נצא לכיוון ארבה מינץ' ממנה נצא בשעות הצהרים לטיבה לאדיס אבבה. בהתאם לשעת ההגעה נערוך בה סיור ראשוני. לינה באדיס אבבה. 

 

יום 8: אדיס אבבה - בהר דר

טיסת בוקר לבהר דר (Bahar Dar) - "הבית ליד הים". עם ההגעה נבקר במפלי הנילוס הכחול. נטייל ברגל אל המפלים היבשים, בד"כ. לאחר סיור רגלי קצר באיזור המפלים, נחזור לארוחת צהרים ולאחריה נצא לשייט באגם טאנה (Tana) המהווה למעלה מ- 80% ממקורות הנילוס שזורם דרך סודן ומצרים. נשוט אל חצי האי זגה (Zeghe) נבקר בכנסיית מנזר מעניינת, ונטייל בכפר בינות למטעי הקפה. לעת ערב נתחקה אחר מוצאו של הנילוס הכחול. לינה בבהר דר. 

 

יום 9: בהר דר – גונדר

ניסע צפונה בכביש טוב ולקראת הצהרים נגיע לגונדר (Gondar), נבקר במתחם המבצרים והמרחצאות של גונדר, שהיתה בירת הקיסרות האתיופית במשך כ- 250 שנים, עד אמצע המאה ה–19. נמשיך אל כנסיית "אור השילוש הקדוש" בה נמצאת תקרת עץ יפהפייה המעוטרת בפנים של מאה מלאכים. נשים פעמינו אל מחוץ לעיר לבקר בכפר היהודי וואלקה (Wallaka), שבו חיה בעבר קהילת "ביתא ישראל" לפני שעזבה את אתיופיה בדרכה דרך סודאן לישראל. נבקר בבית הקברות היהודי הסמוך בטרם נשוב לגונדר ללינה.

 

יום 10: סימיאן

נצא לטיול ברכס ההרים המרשים והגבוה באתיופיה – רכס הרי הסימיאן (Simien). לאחר עצירה קלה ב-Debark להסדרת רשיונות הכניסה נטפס מלווים במדריכים מקומיים אל מרומי השמורה. נתעכב על עולם הציפורים העשיר של צפון אתיופיה, נשרים, עזניות, עיטים ושלל דורסים. הנוף הוא הררי, גבוה וקריר, כפרים קטנים פזורים בין הגבעות וקופי הג'לדה האנדמיים מקפצים לצד הדרך. נשלב מסלולי הליכה קצרים להיכרות עם נוף החי והצומח היחודיים לשמורה. נלון בשמורה בלודג' המתגאה בתואר הלודג' הגבוה באפריקה.

 

יום 11: סימיאן – אקסום

נצא בנסיעה מהרכס הגבוה באתיופיה בדרך המאפשרת הצצה בלתי אמצעית אל הרמות הגבוהות של אתיופיה, אל הכפרים החקלאיים הקטנים, אל שדות הטף ואין סוף ראשי בקר ומקנה הרועים בשטחים הפתוחים. נחצה את נהר טקזה העצום המפריד בין האזורים אמהרה וטיגראי. נתעכב על עולם הציפורים העשיר של צפון אתיופיה, נשרים, עזניות, עיטים ושלל דורסים. לעת ערב נגיע ללינה באקסום.

 

יום 12: אקסום

נטייל באקסום (Axum), עיר הבירה הקדומה של הממלכה האקסומית במשך מאות שנים, בה עדיין ניתן לראות עדויות ושרידים מרשימים מן התקופה המפוארת שהסתיימה במאה ה-5 לספירה. נבקר באתריה של אקסום, במתחם האובליסקים הקדום, במוזיאון, בכנסיות הקדומות , בריכת מלכת שבא, נצפה אל הכנסיה בה על פי המסורת נמצא ארון הברית. לינה באקסום.

 

ימים 13-14: לליבלה

נצא בטיסת בוקר אל לליבלה (Lalibela). לאחר מכן נצא לסיור במתחם הכנסיות החצובות בתת הקרקע. כנסיות אלה נחצבו במאה ה- 12 ע"י המלך לליבלה אשר עשה כך כשהצטווה בחלומו ע"י ישו להקים העתק של העיר ירושלים. וכך נבנו 2 מתחמי כנסיות חצובות ונהר "הירדן" ביניהם. נבקר בכנסיית ביתא גיורגיאוס המפורסמת הנחשבת לאחד הסמלים הלאומיים-דתיים החשובים של אתיופיה. נסייר גם מחוץ לכפר במנזר החצוב במערה טבעית Yemrehane Kristos ובמנזרNakuta La'ab . לינה במלון בלליבלה.

 

יום 15: לליבלה - אדיס אבבה-תל אביב

נשלים את ביקורינו באיזור מרהיב זה של הטיול המהווה עבור רבים את שיאו של הביקור באתיופיה. לקראת הצהרים נצא בטיסה אל העיר הגדולה, אדיס אבבה, "הפרח החדש", בירתה של אתיופיה. בהתאם לזמן (ולתנועה בכבישים) נערוך תצפית פנוראמית על העיר מגבעות אנטוטו (Entoto), ונבקר במוזיאון הלאומי של אתיופיה. נקנח בסיבוב קצר בשוק המרקאטו. נסיים את הטיול בארוחת ערב חגיגית ובמופע פולקלור אתני איכותי. בלילה העברה לשדה התעופה לטיסת לילה לנתב"ג. נחיתה בארץ אור ליום ה- 16.

 

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי:  4,395$

 

תוספת ליחיד בחדר: 525$

 

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות, טיסות פנימיות בחברת "אתיופיאן אירליינס", מיסי נמל והיטלים. 

לינה במלונות ברמת תיירות והטוב בנמצא בצפון, בבתי הארחה ובלודג'ים בדרום, בהתאם למופיע בתוכנית.

ויזה לאתיופיה

כלכלה מלאה: ארוחות בוקר צהרים וערב, לאורך כל המסלול.

תחבורה: בחלק הצפוני: מיניבוסים מקומיים (Toyota Costar) 

בחלק הדרומי, נסיעה בג'יפים בלבד על פי 4 נוסעים ברכב + נהג מקומי.

כניסות לאתרים כמפורט במסלול.

מדריך ישראלי מצוות רואים עולם

מדריך מקומי צמוד דובר אנגלית. 

תשר לנותני השירותים בחו"ל 

 

המחיר  אינו כולל: 

ביטוח בריאות ומטען. (בשל טיול הג'יפים מומלץ ביטוח אתגרי מורחב, ניתן גם במשרדנו)

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות: 

חיסונים: יש להתייעץ עם הרופא האישי, או לשכות הבריאות המחוזיות.

התנאים הפיזיים במלונות באתיופיה ורמת השירותים אינה גבוהה, ועל המטייל לדעת זאת מראש. 

הערת גובה: בסיור זה לנים בגובה 3,200 מ'. עלולים לחול שינויים בתכנית בשל עיכובים בטיסות הבינ"ל וטיסות הפנים.

 

תנאי תשלום:

עם אישור התוכנית מקדמה בסך 400$ לאדם מקומות הלינה והטיסות הבינ"ל והפנימיות.

יתרת התשלום עד 3 שבועות טרם היציאה לטיול. 

התשלום יתבצע בשקלים לפי שער דולר מכירה העברות והמחאות ביום התשלום.

 

תנאי ביטול:

בהתאם לתנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

מצ"ב קישורית לתנאים הכלליים:

https://www.roimolam.co.il/Info.aspx?txtParam=CT_TERMS

 

הרשמה במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם

רחוב מנחם בגין 14 רמת גן 52700

טל': 03-7527777   פקס: 03-7527117

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אתיופיה - אל השבטים בדרום ואל הצפון ההיסטורי בעת חגיגות הטימקאט

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���