03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול אל האיים האזוריים ומדירה - שני גני עדן באוקיאנוס האטלנטי

טיול אל האיים האזוריים ומדירה - שני גני עדן באוקיאנוס האטלנטי

15 יום -

חלקו הראשון של הטיול הוא בארכיפלג האיים האזורים השייך לפורטוגל. תשעה איים געשיים קסומים בקעו מעומק האוקיאנוס האטלנטי במפגש הטקטוני המרתק של לוח אפריקה-אירואסיה עם זה הצפון אמריקאי. אפיים הוולאקני של האיים אחראי לתופעות "סוערות" בנופיהם: לועות געש מעשנים, אגמי לוע, אדי קיטור ובוץ מבעבע. ה"התפרעויות" הגעשיות האלה מתרחשות ללא הרף בין  אפרי מרעה ירוקים תמיד ומעוטרים בפרחי הורטנסיה צבעוניים. 

תיאורו של אפלטון, שמיקם את ממלכת אטלנטיס האגדית ממערב למצרי גיברלטר, הוביל חוקרים לזהות את היבשת האבודה באיים האזורים. ספנים פורטוגזים גילו אותם במאה  ה-15, בימי המסעות לגילוי העולם, ומאז הם נקודת מעבר חשובה בין אירופה, אפריקה ואמריקה. תושבי האיים חיים בבידוד יחסי מזה מאות שנים; כך התפתח סגנון חיים מקומי, שכולל מלאכות מסורתיות, חגים וטקסים דתיים ייחודיים והתמחות חקלאית אפיינית.

חלקו השני של הטיול הוא במדירה – אי האביב הנצחי; אי שכולו חגיגת טבע: יערות של אברש וער – היער הקדום והמקורי של האיים האנטלנטים -  פרחים בשלל צבעים, מפלים בלב היערות, קניונים עצומים ומצוקי הרים משוננים ו.... כפרים קטנים הפזורים בלב האי ועל חופיו המקסימים.

למי שהיה, או שאינו מעוניין להצטרף לחלק של מדירה קיימת אפשרות לסיים את הטיול באזורים. ראו הערה בטבלת המחירים.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה דרך ליסבון עד פונטה דלגדה

טיסה מתל אביב דרך יעד ביניים ללישבואה (ליסבון) והמשך בטיסה לפונטה דלגדה (Punta Delgada), בירתו של האי סאו מיגל (Sao Miguel, המכונה "האי הירוק") הגדול שבאיים האזורים. עם הנחיתה, העברה למלון במרכז העיר. לינה בפונטה דלגדה.

 

יום 2 : בלב סאו מיגל - לגואה דו פוגו

בבוקר נסע צפונה אל הר הגעש לגואה דו פוגו (Lagoa do Fogo - אגם האש, 950 מ'),  שבמרכז האי.  נקיף ברגל את הלוע, על שפתו, מעל האגמון-שלולית שבתוכו. בשנת 1563 התפרץ ההר וזכה לשמו: "הר האש". נסע לריביירה גרנדה (Ribeira Grande – הנהר הגדול), העיר השנייה בגודלה באי, היא בנויה בשפכו של נהר בחוף הצפוני. נטייל ברחובות העיר היורדים אל הים, אשר חזיתות בתיהם מעוטרות באריחי קרמיקה עם דיוקנאות קדושים- פטרוני הבית. נשוב לפונטה דלגדה ללינה.

 

יום 3 : אל נורדשטה במזרח האי

את היום נקדיש לנורדשטה ( -  Nordesteצפון מזרח), שהוא האזור עם התופעות הגיאולוגיות העתיקות באי. כאן נמצא ריכוז גבוה יחסית של הרי געש, וערוציו עמוקים בשל בלייה בת מיליוני שנים. נתחיל בביקור במטעי התה האופיניים למדרונות החוף הצפוני; נבקר במפעל תה (וגם נטעם תה ריחני מקומי). נסע בדרכי ההרים ונטייל לאורך נחלים, מפלים וטחנות קמח עתיקות. נבקר בעיירה החקלאית הקטנה נורדשטה. נבקר גם בשמורה מיוחודת, שבה מתקיים פרויקט השבה לטבע של צמחיים אנדמיים ושל שימור ה"פריולו" (Azores Bullfinch), מין של אדמון הנמצא בסכנת הכחדה. את השמורה עוטף יער יפה של אברש, ער, ו...עצי ארז יפני. ניסע לאורך החוף הדרומי, בנוף יפהפה, חזרה אל פונטה דלגדה. 

 

יום 4: פלאנטה אחרת בפאיאל

בבוקר נטוס אל האי היפה פאיאל (Faial – המכונה "האי הכחול"). שיחי הורטנסיה (Hydrangea), המכסים שטחים נרחבים באי צובעים את האי בכחול בחודשי האביב ובקיץ, הקנו לו את שמו. מהורטה (Horta)  בירת האי נסע אל הפסגה הגבוהה  - 1043מ' - בה נמצאת קלדרה גדולה. נטייל ברגל על שולי הקלדרה המעוטרת בפרחי הורטנסיה כחולים ואם מזג האויר יהיה נחמד אלינו, אפשר יהיה לערוך כמה תצפיות מרהיבות אל האי, אל איים שכנים וכמובן אל האוקיאנוס האטלנטי. ניסע דרך עמק פלמנגוש (Flamengos) הציורי ובו טחנות קמח צבעוניות, שהוקמו ע"י מתיישבים פלמים במאה ה-15. לקראת סוף היום נבקר בקפליניוש (Capelinhos), נערוך בה טיול קצר ברגל ונראה את תוצאות ההתפרצות האחרונה באיים האזורים (1957). המקום נראה כאילו נופו עוצב על פלאנטה אחרת;  הרי געש חשופים מכוסים בשכבות טוף צבעוני, אפר געשי "קודר" ומגדלור עזוב, שכוסה באפר הזה. במקום יש מרכז מבקרים המתעד באופן מרתק את ההתפרצות על כל שלביה. לינה בהורטה.

 

יום 5 : פיקו – גדרות וליוויתנים

בבוקר נשוט במעבורת אל האי השכן פיקו (Pico – הפסגה והמכונה "השחור") השוכן בקבוצה המרכזית של האיים האזורים. במרכז האי נמצא הר הגעש הגבוה בפורטוגל (2,351 מ'). האי פיקו ידוע  בכרמי היין ובסטרוקטורה המעניינת של גדרות הבזלת השחורה, אשר מגנות על הגפנים מרוחות עזות ומרסס הים. שיטות הגידול היחודיות הוכרו ע"י אונסקו כאתר מורשת תרבותי. נבקר במוזיאון המתאר את חייהם של ציידי הליוויתנים, מקור פרנסה עיקרי בעבר להפקת שמן למאור בכל בירות אירופה. נחצה את האי וניסע לסאו רוקה דו פיקו (הסלע הקדוש של הפסגה -Sao Roque do Pico), נמל חשוב בצפון האי של ציידי הליוויתנים. לינה בפיקו.

 

ימים 6-7 : טרסיירה (האי הסגול), טיסה לסאו מיגל

בבוקר נטוס לטרייסרה (Terceira שכינויו הוא "הסגול"), האי השלישי שהתגלה ע"י הפורטוגזים ומכאן שמו. הוא גם האי השלישי בגודלו (403 קמ"ר) והשלישי בגילו הגיאולוגי בארכיפלג. במרכזו של האי קלדרה ענקית, משובצת בשדות מרעה ירוקים בהם מפוזרות אלפי פרות, שהן הבסיס הכלכלי למשק החלב של האי, הידוע באיכות גבינותיו.  נתיבי השייט הקדומים עברו בנמלי האי בשל מיקומו האסטרטגי ונמלו הטבעי והמוגן. האי היה במלחמת העולם השנייה מרכז לוגיסטי של בנות הברית, אשר הקימו בו שדה תעופה. היום נאט"ו וארה"ב עושים בו שימוש. ביומיים הקרובים נבלה בטיולים בטרסיירה: ניסע לחלקו הצפוני של האי ונרד לליבו של  הר געש דרך צינור הזנה קדום. לוע הר הגעש נמצא במרכז יער שרידי של עצי אברש (Laurel Silva) וער. נבקר באנגרה דו הירואישמו (Angra do Heroismo), בירת האי ואתר מורשת עולמי (אונסק"ו). נעלה להר ברזיל (Monte Brasil), אל המצודה החולשת על הנמל והעיר. נצפה אל הסביבה ונסייר ברחובותיה עטורי המרפסות ובתי המידות של אנגרה, בגן  הבוטני ובנמל. ביום ה- 7 אחר הצהרים נטוס לפונטה דלגדה. הלינה ביום ה- 6 בטרסיירה וביום ה- 7 בפונטה דלגדה.

 

יום 8 : שוב בסאו מיגל, בג'יפים אל "שבע הערים"

בבוקר נסע אל הר הגעש סטה סידאדש (Lagoa das Sete Cidades – אגמי שבע הערים). זה לוע ענק שבתוכו אגמים בצבעים שונים. המתיישבים הראשונים שהגיעו לקלדרה קראו לה "שבע ערים" על שמן של שבע ערי יבשת אטלנטיס האבודה. נטייל ברכב וברגל בין האגמים ונבקר בכפר סטה סידאדש, אשר תושביו החקלאים מתפרנסים מגידול בקר. אחר הצהרים נשוב לפונטה דלגדה ללינה.

 

יום 9: פורנאש - האזור הגיאותרמי בסאו מיגל

בבוקר נסע דרומה אל וילה פרנקה דו קמפו (Vila Franca do Campo), שהייתה בירתו הראשונה של האי. משם - לאזור פורנאש (Furnas), המשופע בתופעות געשיות מגוונות: נביעות חמות, פומרולים (כמו 'ונטילים', רק וולקאנים.....)  וקיטור העולה מן האדמה. נטייל ברגל לאורך האגם במרכז הקלדרה ובאזור הפעיל. נבקר בגנים הבוטניים הסמוכים ונטבול במים הגאותרמיים החמים בבריכה גדולה שהוכשרה לרחצה. נשוב לפונטה דלגדה ללינה

יום 10 : במדירה – ממעוף הציפור וסלים גולשים במורד

בבקר נטוס אל האי היפהפה מדירה (Madeira), אי געשי שהתרומם מקרקעיתו של האוקיאנוס האטלנטי בסדרה של אירועים וולקנים דרמטיים. עם הנחיתה בפונצ'אל (Funchal), בירת האי על חופו הדרומי, נצא להכרות ראשונה עם העיר עטורת השדרות. נעלה ברכבל – תוך תצפיות נפלאות על העיר וסביבתה ממעוף ציפור, נבקר בגנים הטרופיים היפים שבקצה הרכבל הם עוצבו כבר במאה ה – 18) ונגלוש ב'טובוגאן', זה הסל המחליק על מסלול ירידה מסעיר, אמצעי תחבורה מקורי של מדיירה, שקדם לכלי הרכב הגלגליים. לינה - בפונצ'אל

 

יום 11: המערב הפרוע של מדיירה

יום במערב האי, שיכלול טיולי רגל על צוק - מהגבוהים בעולם - מעל הים, טיול על הלבאדות (אמות המים העתיקות) אשר מרשתות את האי. הלבאדות מושכות את מי השתיה של יישובי האי ממעיינות וממפלי מים בקניונים המכוסים בצמחיה טרופית. הליכה עליהן היא חוויית טיול נפלאה והכרות עם "קרביה" הסמויים של מדיירה. עוד טיול ביום זה הוא רמת בזלת יפה בלב האי – פאול דה סרה (Paul da Serra). ביום הזה נגיע גם אל בריכות בזלת טבעיות – לגונות חוף שחורות וציוריות - בחוף הצפון מערבי של מדירה – בפורטו מוניז (Porto Moniz). המעוניינים לרחוץ בים יוכלו בקלות רבה לממש את רצונם בבריכות הים הכלואות במסגרות הסלע. לינה - בפונצ'אל

 

יום 12: במרכז ההררי

יום של הליכה נפלאה בטבע טהור ובנוף המשונן של הרי הגעש הכבויים, בין הפסגות המזרחיות של האי – פיקו דו ארירו ופיקו רוביו (Pico do Areiro, Pico Ruvio), הכל בהתאם ללוח הזמנים, שיוכתב מקצב טיולי הרגל שלנו. לינה - בפונצ'אל

 

יום 13: הלבאדה הגדולה

נסיים את מפגש המיוחד שלנו עם 'אי גן העדן' בהליכה נפלאה על הלבאדה הגדולה באי, שנטויה על מדרון הקניון ריבירו פריו (Ribeiro Frio), הנהר הקר. יום של ירוק אין סופי בעיניים, מפלים ובריכות, ונוף טרופי הררי. בערב האחרון נשוטט בפונצ'אל היפה כדי לסיים את כל "תאוות המטייל המצטיין" כולל ..... קניות. לינה - בפונצ'אל

 

יום 14: טיסה מפונצ'אל לליסבון

בבוקר נטוס לליסבון, עם שנגיע נטייל לאורך החוף נראה את מגדל בלם ואנדרטת התגליות המוקדשת ליורדי הים הפורטוגלים. נבקר באלפאמה, רובע העתיק ונשוטט בכיכרות העיר. לינה בליסבון. 

 

יום 15 : ליסבון, טיסה לתל אביב

את השעות עד הטיסה עוד נבלה בליסבון,  אם אכן נוכל לממש את הזמן הזה ונטוס דרך יעד ביניים לתל אביב.

 

המחיר כולל לקבוצה בת מינימום 15 מטיילים, מקסימום 20: 

טיסה  בינ"ל מתל אביב, דרך יעד ביניים, לליסבון ולפונטה דלגדה (באיים האזורים) ולמדירה וחזרה. 

טיסות פנימיות ומעבורות בין האיים האזורים כמפורט בתוכנית.

מיסי נמל, והטלי ביטחון.  

לינה בבתי מלון בדרגת 3*-4* בחדרים זוגיים, עם שירותים צמודים.

כלכלה: חצי פנסיון, ארוחות ערב או צהרים לכל אורך הטיול (חלקן ארוחות "פיקניק").  בחלק מן הימים ארוחת הצהרים מחליפה את ארוחת ערב.

תחבורה באוטובוס תיירים, נוח וממוזג.

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים) לנותני השרותים השונים (ברוב המלונות בפורטוגל אין שרותי סבלות !!)

דמי רישום ואפשרות ביטול.   

מדריך מצוות "רואים עולם" -  החברה להגנת הטבע, ספי בן יוסף.

 

המחיר אינו כולל: 

ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע – "רואים עולם".

 

הערות:

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים באיים בהתאם לטיסות.

בטיסות הפנימיות (מליסבון לאיים ובין האיים) לא מגישים מזון ומשקאות. ניתן לרכשם בתשלום במהלך הטיסה. 

תוכנית הטיול תלויה בטיסות ובמעבורות, התוכנית עשויה לעבור שינויים, בהתאם ללוחות הזמנים שיאושרו. בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידינו לבקשת המטיילים). מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול אל האיים האזוריים ומדירה - שני גני עדן באוקיאנוס האטלנטי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���