03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לפורטוגל ומדירה

טיול לפורטוגל ומדירה

14 יום -

פורטוגל שוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי בקצה המערבי של אירופה. הקרבה לים הביאה את מלכיה במאות ה-15 וה-16 לשלוח ימאים לגלות את הנמצא מעבר לאופק, כך נתפרסמו בני פורטוגל כמגלי ארצות (וסקו דה גמא, ברתולומיאס דיאס, מגלן, קברל). פורטוגל נתברכה באנשים טובים ופשוטים, סיפורים ואגדות לרוב, דגה שופעת, קפה משובח, ובמוזיקת נשמה נוגה: הפאדו. כאן התפתח עיטור אריחים מצוירים: אזולז'וש, וכן סגנון ארכיטקטוני ייחודי: מנואלי. נוף מגוון הכולל הרים במזרח (רכס אשטרילה-כוכב), חופים יפים במערב ובדרום ויער עתיק במרכז. אותנו כיהודים מעניין מאוד גם סיפורם הנוגע ללב של האנוסים וסיפור חזרתם ליהדות של חלק מהם בכפרים במזרח המדינה. 

חלקו השני של הטיול הוא למדירה (Madeira), "אי האביב הנצחי", חלק מארכיפלג האיים האזוריים אשר באוקינוס האטלנטי, אי שהוא חגיגת טבע:  שפע של עצים, פרחים, אמות מים זורמות, מצוקי הרים ועוד.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב ,ליסבון (דרך אירופה) , אבורה

נטוס מתל אביב לליסבון, דרך אירופה. נפנה מזרחה אל אבורה (Evora), בירת מחוז אלנטז'ו. נבקר בעיר העתיקה של אבורה ובאוניברסיטה הישועית שלה. נשוטט בסמטאות העיר, נכיר את תעשיית השעם, נראה את הקתדראלה ואת המקדש הרומאי השמור ביותר בפורטוגל. 

לינה:  אבורה. ארוחת ערב במלון

 

יום 2: אבורה, מרבאו, קסטלו דה וידה

בבוקר נבקר במצודת הכפר אבורה-מונטה ממנה תצפית יפה. נמשיך לאסטרמוז ומשם לעיירה המבוצרת והציורית מרבאו (Marvao) המתנשאת מעל הסביבה בגובה רב ונראית כמרחפת באוויר. עיר לבנה, סמטאות תלולות, רעפים כתומים ובאביב שלל פרחים צבעוניים. נסייר באזור העתיק, סביב החומות והמצודה.  נמשיך לקשטלו דה וידה: כפר שבתיו צבועים בלבן בוהק, ופרחים צבעוניים ברחובותיו ובחצרות הבתים. נסייר בסמטאות האבן התלולות והמרוצפות, נגיע אל הג'ודיאריה (Judiaria), הרובע היהודי המרשים ביותר בפורטוגל ובו בית כנסת. נסיים בקסטלו ברנקו.

לינה: קסטלו ברנקו. ארוחת ערב במלון

 

יום 3: רכס הכוכב, בלמונטה, גוארדה

ניסע ונסייר באזור שמורת הטבע סיירה דה אשטרלה, רכס הכוכב- שפסגתו "הטורה" היא הגבוהה בפורטוגל. נופי הרי גרניט גבוהים, עצי מחט, עמקים, ונסיעה לאורך נהר הזזרה המרשים. משם נמשיך לבלמונטה (Belmonte), מרכז חשוב ביותר של האנוסים בפורטוגל. כאן התקיימה קהילה היסטורית ששבה ליהדות בגלוי. אם יתאפשר נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי החדש. נמשיך לעיירה גוארדה (Guarda), הגבוהה ביותר בפורטוגל והיא מוקפת החומה.

לינה: גוארדה. ארוחת ערב במלון

 

יום 4: גוארדה, טרנקוסו, פורטו ושייט על נהר הדואורו

בבוקר נבקר בגוארדה, עיר יפהפייה עם רובע יהודי אשר על מפתני הבתים של האנוסים חקוקים צלבים. נבקר בקתדראלה המפוארת של העיר. נמשיך לטרנקוסו (Trancoso) עיר נוספת עם רובע יהודי מטופח ובו נראה את "בית הרב". ניסע בדרך ההררית בין מטעי תפוחים ואגסים לפאסו דה רגואה. נעלה על סירה שתיקחנו במעלה הזרם בדרך נופית נפלאה של כרמי היין המשובח, יין הפורט. עם ערב נגיע לפורטו השוכנת על גדות נהר הדואורו, זוהי העיר השנייה בגודלה בפורטוגל ובירת הצפון.  

לינה: פורטו. ארוחת ערב במלון

 

יום 5: פורטו, גימארייש, בראגה

 נערוך סיור מקיף בעיר פורטו ומבט מיוחד על הנהר. נבקר ברובע העתיק, בארמון הבורסה, ובאחד מיקבי הפורט המפורסמים של העיר. ניסע לברגה (Braga), בירת הרוח והאדריכלות הנוצרית של פורטוגל. נבקר בעיר העתיקה ובקתדראלה המרשימה. נמשיך לגימארייש (Guimaraes), ערש הלאומיות הפורטוגלית  ולעת ערב נשוב לפורטו.

לינה: פורטו

 

יום 6: יער בוסקו, קוימברה

נפרד מפורטו ונסע דרומה. נבקר ביער בוסקו (Bucaco), שילוב מושלם של טבע וסגנון המנואלי. נמשיך לכיוון העיר האוניברסיטאית קויימברה (Coimbra). נבקר באוניברסיטה המפורסמת שלה ובספרייה הבארוקית הנוצצת, ונמשיך אל העיר העתיקה עד "שער אלמדינה". אחר הצהרים ניסע לפאטימה (Fatima ) ולמתחם המקודש שבה, ונתרשם מן הפולחן והמיסות של ההולכים על הברכיים בתקוותם לניסים ומרפא.

לינה: תומאר או בטליה. ארוחת ערב במלון

 

יום 7: תומאר, בטליה, אלקובסה, נזרה

בבוקר נבקר בעיירה תומאר: במצודה הטמפלרית רבת הסגנונות, ובבית הכנסת ההיסטורי. נמשיך לבטלייה  הגותית (Batalha) – זיכרון לניצחון ההיסטורי של הפורטוגלים על הספרדים בשנת 1385. אחד השיאים של סגנון האומנות המנואלי. מכאן ניסע לעיירה אלקובאסה, ונתוודע לסיפורם של האוהבים והנעימים שבחייהם ובמותם לא נפרדו. נסיים את הביקור בנזרה (Nazare), עיירת דייג מקסימה לחוף האוקיאנוס האטלנטי.

 

לינה: תומר או בטליה. 

יום 8: אובידוש , סינטרה

בבוקר ניסע לעיירה אובידוש (Obidos) "מתנת החתונה" המסורתית למלכות פורטוגל. נסייר על חומותיה ובעיר העתיקה שלה אחר הצהרים ניסע לסינטרה (Sintra) ונבקר באזור הארמונות של מלכי פורטוגל. נמשיך לקאבו דה רוקה הנחשבת לנקודת הקצה של אירופה, ומשם לקשקאיש עיר הנופש שליד ליסבון.

לינה: ליסבון. 

יום 9: ליסבון, פונצ'אל

נטוס לפונצ'אל (Funchal), בירת מדירה. עם ההגעה נסייר בעיר: בגנים הבוטניים, בשוק המקומי ובקתדראלה מהמאה ה 15 המהווה דוגמא יפה לסגנון המנואליני האופייני לארכיטקטורה הפורטוגזית.

לינה בפונצ'אל. ארוחת ערב במלון.

יום 10: החוף המזרחי של מדירה

יום המשלב נסיעה והליכות רגליות קלות. ביקור בקמאצ'ה (Camaca), מרכז אמנות הקליעה בענפי ערבה. ניסע לתצפית מפיקו דה אריירו (Pico do Arieiro), הפסגה הגבוהה באי, ביקור בכפר היפה סנטה (Santa), ובו בתים בסגנון מיוחד. ארוחת צהרים במהלך הטיול. לינה בפונצ'אל

 

יום 11: החוף המערבי של מדירה

ביקור באי הדייגים הציורי קמרה דה לובוס (Camara de Lobos), נמשיך לרמת פול דה סרה (Paul de Serra) הבזלתית המהווה את אזור המרעה העיקרי באי. נרד בסרפנטינות חדות אל פורטו מוניש (Porto Moniz) ונראה את בריכות השחייה הטבעיות שייצרו זרמי הבזלת בים. מכאן נשוב חזרה לפונצ'אל דרך המנהרות הארוכות (מעל 3 ק"מ) החוצות את מרכז מדירה. 

לינה בפונצ'אל

 

יום 12: מונטה

בבוקר נטייל במונטה (Monte), ה"הר" של פונצ'אל. נעלה ברכבל לתצפית מרהיבה, נבקר בגנים הטרופיים , נתרשם מהצמחייה האקזוטית שהגיעה לאי במאות שנות קולוניאליזם פורטוגזי. נטעם מיין מדירה בגנים ונצא ברכיבה על "מזחלת סלים" – אמצעי התחבורה הקדום של האי. אחר הצהרים נשוטט בעיר. 

לינה בפונצ'אל. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

 

 

 

יום 13: פונצ'אל – ליסבון

בבוקר, נטוס לליסבון (Lisbon), העיר היפה, בעלת היסטוריה עשירה של חורבן ובניה. המשתרעת על שבע גבעות, המתנשאות מצפון לנמל בפתחו של נהר טג'ו (Tejo). נבקר ברובע אלפמה העתיק, בג'ודריה (הרובע היהודי), ברובע  בלם ובו מגדל בלם, נראה את  מנזר ז'רונימוש , את אנדרטת המגלים וכמובן שלא נפסח גם על מרכז העיר המודרני. לינה בליסבון. ארוחת ערב ומופע פאדו.

 

יום 14: ליסבון – תל אביב

העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.

 

 

המחיר כולל:

טיסה בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – ליסבון – ת"א. (דרך אירופה)

טיסה בקו: ליסבון – פונצ'אל - ליסבון

דלק, מסי נמל ומס ביטחון

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה .

כלכלה : ארוחת בוקר בכל יום + 7 ארוחות ערב + 1 א. צהרים

מופע פאדו כולל ארוחת ערב

אוטובוס תיירים נוח לפי התכנית.

מדריכים מקומיים על פי דרישת החוק הפורטוגלי

דמי כניסה לאתרים שבתכנית.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

הדרכה על ידי מדריך/כה מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע

ערכת שמע לנוסע

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שאינן מצוינות מעלה

הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, משקאות בארוחות, יציאות בערבים)

ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).

 

הערות:

המחיר נקבע על פי מינימום 20 מטיילים.

תכנית היום הראשון ותכנית היום האחרון עשויות להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

אין שרותי סבלות בטיול זה.

יתר התנאים בכפוף לתנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע בע"מ.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים  של רואים עולם החברה להגנת הטבע

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לפורטוגל ומדירה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���