03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לקרואטיה וסלובניה

טיול לקרואטיה וסלובניה

12 יום - אל היפות שבמדינות הבלקן

עם התפרקות יוגוסלביה של טיטו בראשית שנות התשעים של המאה הקודמת צצו לאוויר העולם מספר מדינות חדשות ובניהם סלובניה, קרואטיה ובוסניה-הרצגובינה. גם כשהיה נדמה כי תהליך התפרקותה של יוגוסלביה הושלם, חזה העולם בלידתה של מונטנגרו העצמאית ואף בקוסובו שעדיין נאבקת להכרה בינלאומית. טיול במדינות אלו הינו צירוף נדיר של טבע עוצר נשימה שמור ונקי, נופים ציוריים, אנשים לבביים ואינסוף פינות חמד תוך תצפית אל חיי היומיום הפשוטים, הפולקלור העליז והנאה מן המטבח הבלקני הטעים.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: ת"א, זגרב, לובליאנה, בלד

נחיתה בשעות הבוקר בזגרב (Zagreb), בירת קרואטיה. לאחר הנחיתה נאכל ארוחת בוקר במלון סמוך ונצא לביקור באתרי העיר העליונה והעיר התחתונה. נמשיך מערבה לעבר לובליאנה ("האהובה", Ljubljana) בירת סלובניה שלמרות היותה העיר הגדולה במדינה, נשמרה בעיר תחושה כפרית וקלילה. עם ההגעה לעיר, נסייר על גדות נהר הלובליאניצה החוצה אותה לשניים, נגיע אל הרובע העתיק ובתי-הקפה הקטנים והציוריים שבו, הכנסיות הברוקיות והגשרים הנחבאים בסמטאות הצרות. נמשיך לאזור בלד (Bled) או קריינסקה גורה ללינה.

 

יום 2: בלד

יום טיול מלא באזור בלד (Bled) הנחשבת ובצדק לאחת המקומות הציוריים והיפים ביותר באירופה. נבקר בקניון וינטגר ((Vintgar, נחל שופע מים, צוקים זקופים ופינות ירוקות. נבקר במצודה העתיקה המתנשאת מעל העיר. נמשיך לאגם בוהין (Bohinj) ונטפס ברכבל לתצפית מרהיבה על שרשרת האלפים היוליאניים מהר ווגל (Vogel).  לקראת ערב נחזור למלוננו.

 

יום 3: מעבר ורשיץ, קובאריד, פורטורוז

לפנינו יום טיול חוצה אלפים: נטפס בדרך נופית פתלתלה למעבר ורשיץ Vrsic (1,161 מ'). נמשיך לקובאירד Kobarid תוך שילוב הליכות קצרות בנופים המוריקים של האלפים היוליאניים. נבקר במוזיאון שמנציח את "חזית סוצה" Soca: החזית הנוראה בין האיטלקים והגרמנים בה נהרגו למעלה ממיליון חיילים במהלך מלחמת העולם הראשונה. לקראת ערב נגיע ללינה בפורטורוז (Portoroz), עיר נופש היושבת לחופי הים האדריאטי. 

 

יום 4: מערת פוסטוינה, טירת פרידיאמה, הרסטובליה, פורטורוז

יום המוקדש לאזור חבל הקארסט (Kars) שנתן לתופעת הטבע את שמה. אזור זה משופע במערות טבעיות. נבקר במערת פוסטוינה Postojna)) המפורסמת - אורכה של המערה למעלה מעשרים ק"מ וחלק מהתנועה בה נעשה באמצעות רכבת. נבקר גם במערת סקוציאן (Skocjanska), אחת המערות המרשימות באירופה ונטייל לאורכה. נמשיך לכפר הקטן הריסטובליה (Hristovlje) ובו כנסייה קטנה בסגנון רומאנסק במכוסה כולה ציורי קיר מרהיבים, דוגמא מאלפת לאומנות כפרית של ימי הביניים. הסצנה המפורסמת ביותר הינה "מחול המוות". לקראת ערב נחזור למלונינו ללינה.

 

יום 5: חצי האי איסטריה, פליטביצה

עם בוקר נחצה את הגבול לאזור חצי האי איסטריה (Istria) המכונה גם "טוסקנה של קרואטיה". נבקר ברוביני (Rovinj) שבנויה כולה בסגנון ונציאני, עדות לשנות שלטון ונציה באזור ובפורץ (Porec) בה נמצאת כנסיית ביזנטית ייחודית מהמאה ה- 6 שהוכרזה כאתר מורשת עולמית. נמשיך בנסיעה לעבר שמורת פליטביצה (Plitvica), לינה באזור פליטביצה.

 

יום 6: פליטביצה

יום טבע מרהיב בשמורת פליטביצה, אחת השמורות המפורסמות ביותר באירופה, המורכבת מסדרה של 16 אגמים המחוברים במפלים. צבע המים משתנה בהתאם לעומקם, הרכבם הכימי והאור. נטייל בשבילי השמורה ונהנה מיופייה. לינה באזור פליטביצה.

 

יום 7: שיבניק, קרקא, טרוגיר, ספליט

הבוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון החוף. נבקר בשיבניק Sibenik)) בה נמצאת אחת הכנסיות המרשימות ביותר בחוף האדריאטי הבנויה כולה באבן. נמשיך לפארק קרקא (Krka) המכונה גם "פליטביצה הקטנה" ונשוטט בשבילי השמורה בינות אגמים, מפלים ויער טבעי. אחר הצהריים נגיע טרוגיר (Trogir) שהוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. נטייל בסמטאותיה הצרות והציוריות של העיירה ונבקר בקתדרלה העתיקה. נמשיך ללינה באזור ספליט.

 

יום 8: ספליט, חוואר

את הבוקר נפתח בסיור בספליט (Split) עירו של הקיסר הרומי דיוקלטיאנוס אשר בנה את ארמון ה"פנסיה" שלו כאן במאה הרביעית לספירה. נבקר במרתפי הארמון המרשימים ונצפה על המוזוליאום המלכותי המשמש היום ככנסיה. בשעות הצהריים נעלה (עם האוטובוס) על מעבורת לאי חוואר (Hvar). נשוטט בעיירה הקטנה והקסומה, אחת היפות שלאורך החוף האדריאטי. לינה בחוואר.

 

יום 9: חוואר, סטון, דוברובניק

עם בוקר נצא בנסיעה לאורכו של האי המפורסם במטעי שיחי הלוונדר שבו. נעלה על מעבורת שתחזיר אותנו לחוף ונמשיך דרומה לביקור בסטון ((Ston. עיירה קטנה ומקסימה זו הייתה במשך מאות שנים מקור ייצור מלח מן הים של העיר דוברובניק ובחלק מן הבריכות הפעילות ממשיכה עד היום! נמשיך לאורך החוף לדוברובניק (Dubrovnik), העיר שהוכרזה, ובצדק, כפנינת הים האדריאטי. לינה באזור דוברובניק או צוותת (Cavtat).

 

יום 10 : דוברובניק והסביבה

את חצי היום הראשון נקדיש לדוברובניק הממשיכה לשמר את קסמה מאות שנים לאחר שיאה. נסייר בסמטאות העיר ונבקר בבית הכנסת. נראה את ארמון הרקטור, הקתדרלה והנמל הישן. אחר הצהריים נצא ונבקר בעיירה המקסימה צוותת (Cavtat) בה ישב במשך מאות בשנים המשנה לרקטור של דוברובניק. לינה באזור דוברובניק.

 

יום 11: מפרץ קוטור, בודווה

נצא דרומה ונחצה את הגבול, ניסע לאורכו של  מפרץ קוטור ((Kotor הנחשב לאחד המפרצים היפים בעולם. נבקר בעיירה הציורית קוטור, מהיפות שבערי החוף של מונטנגרו. נעפיל בסרפנטינות המפורסמות של קוטור (kotor) במעלה מה שנקרא בטעות הפיורד הדרומי ביותר באירופה, נעבור בכפר ניוגושי  ( (Njegusi המתמחה בייצור נקניק גבינות ויין בשיטות עתיקות. נעבור בצ'טיניה (Cetinje) בירתה הקדומה של מונטנגרו ונרד לחוף לבודווה. ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול. לינה בבודווה.

 

יום 12: אגם סקאדאר, תל אביב

עם בוקר (שייט זה יתקיים רק במידה וזמן הטיסה יאפשר זאת) ניסע לאגם סקאדאר            ( (Skadarsko Jezero אגם מים מתוקים היושב בין אלבניה ומונטנגרו. נשוט במי האגם בנוף של ביצות וצמחי מים ייחודי. העברה לשדה התעופה של פודגוריצה לטיסה ישירה לתל אביב. 

 

 

 

 

 

המחיר כולל:

טיסה בין לאומית סדירה באמצעות חברת טרקיש ארליינס בקו תל אביב- זגרב, פודגוריצה - תל אביב. 

מיסי נמל.

11 לילות במלון מדרגת תיירות טובה (4-5*).

כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).

תחבורה באוטובוס תיירים נוח וממוזג.

דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים).

מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.

מדריך מקומי דובר אנגלית באתרים הנדרשים.

מסי נמל והיטלי ביטחון בארץ ובחו"ל.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח רפואי ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי. 

 

הערות:

כפוף לדף התנאים הכלליים המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לקרואטיה וסלובניה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���