03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לגיאורגיה וארמניה כולל חבל סוונטי

טיול לגיאורגיה וארמניה כולל חבל סוונטי

14 יום - לב הקווקז

טיול מעמיק אל חבל ארץ בתולי, קרוב אך בלתי נודע: גיאורגיה (גרוזיה) המכונה גם בשם גן העדן, האל העניק לגיאורגים את פיסת האדמה אשר שמר לעצמו. זוהי גם קולכיס ההיסטורית המתוארת במסעו של יאסון עם הארגונאטים אליה הגיע לאחר שחצה את ארץ האמזונות בחפשו אחר גיזת הזהב. הטיול עובר בהרי הקווקז בהם עברו ולחמו צבאות רבים ושם חיים אנשי ההרים. שילוב ייחודי של נופים אנושיים, תרבות עשירה, היסטוריה ואדריכלות של כנסיות ומנזרים. נטייל גם בארמניה, אשר אך לאחרונה זכתה בעצמאות ונפתחה לטיולים מאפשרת לנו היכרות עם הארמנים: עם של אמנים ואומנים היוצרים בארץ יפהפייה של רמות בזלתיות גבוהות, קניונים ואגמים. לארמנים וליהודים יש הרבה מן המשותף: מדינות צעירות, מוקפות אויבים, גלות גדולה ומפותחת וזיכרון היסטורי מעצב של השמדת עם.  במסענו בארמניה נכיר מדינה קטנה וענייה, שיש בה מגוון רב של נופים, אנשים מיוחדים ומסבירי פנים, אוכל טעים, כנסיות ומנזרים, מצבות ופסלים. נשוטט באזורי הארץ השונים ונשלב הליכות בחיק הטבע, ביקור בכפרים ובעיירות כאשר ברקע תמיד, מתנשא לו הר אררט הנישא והמושלג.

 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1-2: טביליסי

יציאה בשעות הערב המאוחרות בטיסה לטביליסי ((Tbilisi, עם ההגעה העברה למלון בטביליסי למנוחה של כמה שעות. עם ההשכמה נתחיל את סיורינו  בטביליסי בירת גיאורגיה העיר שבמשך מאות בשנים היוותה את החוליה המקשרת בין מזרח ומערב ובה עברו ושלטו עשרות שליטים, ממלכות ואימפריות. נבקר ברובע העתיק ובמרחצאות הגופרית, ברובע היהודי, במצודה ובבית הכנסת. נבקר גם העיר החדשה -  בשדרות רוסטאבלי (Rostaveli) שם ממוקמים בית האופרה ולאורכו מוזיאונים חנויות ובתי קפה ובקתדרלה החדשה והעצומה של העיר. בערב נצא לארוחת ערב חגיגית במסעדה הכוללת מוסיקת פולקלור גיאורגית.

 

 

 

יום 3: טביליסי, מצ'חטה, גורי, קוטאיסי

עם בוקר נצא מטביליסי צפונה לעבר הרי הקווקז. נבקר במצ'חטה (Metkheta) הבירה העתיקה השוכנת במפגש הנהרות קורה (Kura) וארגווי (Aragvi). נשקיף אל הבירה הקדומה מכנסיית הצלב ג'ווארי  ((Jvari , לשם הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום. בעיר כנסיות מורשת עולמית של אונסק"ו. נבקר בקתדראלת סבטי- צחובלי (Sveti Tshoveli - העמוד הנותן חיים).  נמשיך לגורי ((Gori, עיר הולדתו של יוסף ג'וגשווילי הלא הוא סטלין, נבקר בבית בו נולד, במוזיאון על שמו ונראה את פסלו  - היחיד שעדיין מוצג בפומבי. נמשיך לכיוון העיר קותאיסי (Kutaisi), העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, שבה הייתה קהילה יהודית חשובה. לינה בקוטאיסי.

 

יום 4: מקותאיסי לסוונטי

יום נסיעה ארוך ומרהיב לחבל סוונטי (Svaneti). נעבור דרך זוגדידי (Zugdidi), בירת חבל סמגרלו (Samagrelo) המצטיין בגוון הירוק שמקנים לו שדות החקלאות עתירי היבולים. ניכנס אל עמק נהר אנגורי (Anguri) שבו סכר גדל מימדים ותחנת כח הידרואלקטרית מרשימה. נמשיך בנופי יער גשם על גבול חבל אבחזיה, שניתק את עצמו מגיאורגיה. כאן, בנוף של הפסגות הגבוהות בקווקז, פרחה תרבות סוואן - מן העתיקות והמיוחדות בגיאורגיה. מעל הנוף מזדקרים מגדלי שמירה המיוחדים, המהווים את תו ההיכר הבולט של התרבות המקומית. נלון בבירת חבל סואנטי מסטיה (Mestia), בגסטהאוס צנוע.

 

 

יום 5: חבל סוונטי ב -4X4

יום המוקדש כולו לחבל סוונטי. ניסע ממסטיה (Mestia) בדליקטים (4X4), לכיוון הכפר אושגולי (Ushguli), הנחשב ליישוב הקבע הגבוה באירופה. הכפר הוכרז כאתר מורשת עולם בידי אונסק"ו. נבקר בכנסיית למריה (Lamaria) נערוך פיקניק במקום ונצפה אל פסגות הקווקז הגבוהות ובראשן הר שחארה (Shkhara). נטייל בסמטאות הכפר הנראה כאילו לא הגיעה אליו הציביליזציה מעולם. נערוך סיורים רגליים בסביבה ונהנה מהחוויה המיוחדת של אזור בתולי וטבעי. לקראת אחר הצהרים נחזור למסטיה ללינה.

 

 

יום 6: מסטיה, קוטאיסי

עם בוקר נחזור את הדרך הארוכה לקוטאיסי. לפני ההגעה לעיר נבקר באחת ממערות הנטיפים באזור. עם ההגעה לקוטאיסי, נבקר באתריה – בבית הכנסת וברובע היהודי, בשוק ונראה את בניין הפרלמנט החדש. לינה בקוטאיסי.

 

 

יום 7: מנזר גלטי, בורגומי, אחהלציחה

בבוקר נבקר במנזר גלטי (Gelati), שנבנה על ידי המלך דויד הבנאי במאה ה-12, ונחשב לאחד מפאר יצירותיו. בשעתו שימש המנזר לצד תפקידו הדתי גם כאוניברסיטה מהחשובות באזור זה של העולם. נצא  מקוטאיסי לכיוון דרום מזרח לעבר רכס הקווקז הנמוך. הפסגות המשוננות של מסטיה התחלפו בגבעות רכות ומיוערות. נבקר בבורג'ומי (Borjomi) - אתר מעיינות מרפא בלב הקווקז הנמוך (גובה פסגותיו מעל 3000 מ') שזכה לפרסום עולמי. נמשיך לאחהלציחה (Akhaltsikhe) ללינה.

 

 

 

יום 8: וארדזיה והמעבר לארמניה

בבוקר ניסע דרומה לאזור סאמצחה- ג'אווחטי הצחיח. נעבור ליד הכפר רוסטאווי (Rustavi) שם נולד משוררה הלאומי של גיאורגיה, בן המאה ה-13 - שותה רוסטאבלי. נצפה אל המבצר העתיק חרטוויסי Khertvissi) ), שגם לו מעברי סתרים היורדים אל הנהר. נמשיך בנסיעה לקרבת הגבול עם תורכיה, מרחוק נוכל להבחין במצוק מחורר ככברה, זוהי וארדזיה,  (Vardzya), אתר המערות הגדול במדינה ואחד האתרים החשובים בגיאורגיה. העיר, הנמצאת בשכנות לגבול התורכי, מאות מערות מעשה ידי אדם, חלקן בנויות ב –13 קומות, ועומקן של חלק מהן כשישים מטרים. המערות שנחצבו בצלע ההר ייועדו לשימושים צבאיים, שם גם מערכת מים ובורות מים ומערות מסתור. בתקופתה של המלכה תמרה היה המקום מרכז דתי חשוב ובו מנזרים וכנסיות שקירותיהם מכוסים בציורי פרסקו. נחצה את הגבול ונגיע בשעה מאוחרת למלון בגיומרי ((Gyumri.

 

 

יום 9: הר ארגטץ, מצודת אמברד, ירוואן

בבוקר נצא מגיומרי, עיר שעברה רעידת אדמה קשה ב-1988 ורק לאחרונה החלה להתאושש. ניסע דרך אזור הכפרים היזידים הפזורים באזור ונעמוד על אופייה של הקהילה הייחודית אשר זוכה בתקופה האחרונה לכותרות עקב רדיפתם במערב עיראק. ניסע דרומה למרגלותיו של הר ארגטץ (Aragatz)  (הגבוה בהרי ארמניה -  4,090 מ' ) ונטפס מעט על מורדותיו ונבקר בשרידי המבצר אמברד ((Amberd שראשיתו כנראה במאה ה–7, הוא שוכן בגובה של 2,300 מ' מעל פני הים, והיה בעבר נקודה אסטרטגית חשובה ברמות של ארמניה. עם ערב נגיע ליראון (Yerevan). סיור בעיר בהתאם לזמן ההגעה. לינה בירוואן.

 

יום 10: גרני, גרארד, ירוואן

בבוקר ניסע לביקור במקדש הפגאני בגרני ((Garni. המקדש, מהתקופה ההלניסטית, נבנה לכבודו של אל השמש ונשמר כמעט במלואו. נראה את שרידי המבצר ואת בית המרחץ הרומי. נרד ברגל אל קניון גרני ונראה מקרוב תצורות נפלאות של "משושים" מבזלת. נמשיך לביקור במנזר גרארד ((Geghard המרשים. אחר הצהריים נמשיך ונבקר באתרי יראוון -  נבקר במוזיאון השואה הארמנית, בשוק העירוני, בכיכר הרפובליקה ובמוזיאון ההיסטוריה. ארוחת ערב במסעדה עם מוסיקת פולקלור מסורתית. לינה בירוואן.

 

יום 11: חור ויראפ, נורואנק

יום זה יוקדש לחלקה הדרומי של ארמניה. ניסע דרומה לאזור ואיוטז דור ((Vayots Dzor  בעמק האררט, אל חור ויראפּ ((Khor Virap, המנזר הקדום בו נכלא גרגוריוס הקדוש "המאיר" מייסד ומפיץ הנצרות בארמניה. כאן הוא נזרק לבור עמוק עם נחשים ארסיים ושהה בו 13 שנים. נצפה לעבר הר אררט המתנשא מעבר לגבול עם תורכיה השכנה. נבקר במנזר נורואנק (Noravank) התלוי על מצוק נהר ארפה (Arpa). נכיר את הארכיטקטורה הארמנית המיוחדת למקום ונפגוש את החצ'קרים: צלבים מגולפים באבן האופייניים לארמניה. לקראת ערב נגיע למלון בעיירה גוריס ((Goris.

 

 

יום 12: קרהונג', טאטב

היום נבקר באזור סיסיאן (Sissian) היפהפה מקומם של ההרים גבוהים בדרום ארמניה. ניסע אל קרהונג', ((Karahunj ידועה גם כ- Angelakot  ו- Zorkar שם ניצב מעגל אבנים, ככל הנראה מצפה כוכבים פרהיסטורי, מעין "סטונהֵג" מסתורי, וכן ממצאים פרהיסטוריים נוספים כגון דולמנים ומנהירים שנתגלו באזור. ניסע דרומה לטאטב ((Tatev מנזר עתיק השוכן במקום מרהיב עין מעל לקניון עמוק. לקראת ערב נשוב ללינה בגוריס.

 

יום 13: ירגיס, מעבר סלים, אגם סוואן, דיליג'אן

בבוקר נצא לכיוון אגם סבאן (Sevan). בדרך נעצור לביקור בכפר ירגיס ((Yeregis, לידו נתגלה בית קברות יהודי עתיק מן המאה ה-14. נטייל ברגל בסביבות הכפר והמצודה שלידו ונמשיך במעלה המעבר לכיוון חאן השיירות התורכי Caravansary)  (Selim, אשר נשתמר בצורה מעולה. לקראת אחר הצהריים נגיע אל אגם סוואן שקיבל את שמו ("ואן השחור") מאגם ואן שבמזרח תורכיה. אגם זה, שהוא האגם הגדול היחיד בארמניה, נמצא בגובה 1,900 מטר מעל פני הים ונחשב לאחד האגמים הגבוהים בעולם. בצדו הצפון מערבי של האגם על חצי האי נמצא מנזר סוואנאנק (Sevanak), ובו אוסף מרשים של צלבים חצובים. לינה בדיליג'אן (Dilijan).

 

יום 14: טיביליסי, ת"א

נצא צפונה לכיוון הגבול עם גיאורגיה. בדרך נפגוש את כפרי המולוקנים - פליטי רדיפות הצארית יקתרינה מרוסיה של שלהי המאה 18, שנדחקו לפינה נידחת ומקיימים חיי קהילה חקלאית בבידוד. נחצה את הגבול לגאורגיה במעבר הגבול סדחאלו. בהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה ונמריא מטביליסי לתל אביב.

 

 

 

 

 

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל בקו תל אביב טביליסי תל אביב באמצעות Georgian Airlines
לינה במלונות בדרגת תיירות טובה  לכל אורך הטיול.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול + 7 ארוחות צהריים.
מופעי פולקלור בארמניה ובגיאורגיה.
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.
שימוש בכלי רכב קטנים,4x4  במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע.
תשר לנותני שירותים.
מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי נמל והיטל ביטחון.
אשרת כניסה לארמניה.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
ביטוח בריאות ומטען.
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).

 

תנאי תשלום:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות בארמניה ובגיאורגיה בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע באוטובוס גדול, נוח ומרווח.
במעברי הגבול בין ארמניה לגרוזיה נידרש לסבלנות וסובלנות.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.


הרשמה במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם
רחוב מנחם בגין 14 רמת גן 52700
בטל: 03-7527777 – פקס – 03-7527117

 

 

 
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לגיאורגיה וארמניה כולל חבל סוונטי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���