03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול למרכז הבלקן - קרואטיה, סלובניה ובוסניה

טיול למרכז הבלקן - קרואטיה, סלובניה ובוסניה

12 יום - קרואטיה סלובניה ובוסניה

עם התפרקות יוגוסלביה של טיטו בראשית שנות התשעים של המאה הקודמת צצו לאוויר העולם מספר מדינות חדשות ובניהם סלובניה, קרואטיה ובוסניה-הרצגובינה. טיול במדינות אלו הינו צירוף נדיר של טבע עוצר נשימה שמור ונקי, נופים ציוריים, אנשים לבביים ואינסוף פינות חמד תוך תצפית אל חיי היומיום הפשוטים, הפולקלור העליז והנאה מן המטבח הבלקני הטעים. במסגרת הטיול נבקר גם בבוסניה ובמחוזה הדרומי- הרצגובינה על שלל אוצרות הטבע והתרבות שבו ובבירה סרייבו שבזכות מיקומה המיוחד בצומת דרכים מרכזי, צברה משך מאות בשנים עושר רב והצליחה למשוך אליה סוחרים מכל רחבי האימפריה העות'מאנית ומרחבי אירופה. זו  העיר שבה נורתה הירייה שהביאה לתחילת מלחמת העולם הראשונה, והעיר שבמלחמת האזרחים האחרונה הייתה נתונה במצור סרבי למעלה משלוש שנים ובמהלכה סבלה הרס עצום ואלפי נפגעים. גם כיום,שרידיה של מלחמה עקובה מדם זו עדיין נראים בשטח כשאזרחיה מלקקים אט אט את פצעיהם ומנסים ליצור מציאות חדשה.

 

 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: ת"א, זגרב, בלד

נחיתה בשעות הצהריים בזגרב (Zagreb), בירת קרואטיה. לאחר הנחיתה נצא לביקור באתרי העיר העליונה והעיר התחתונה. נחצה את הגבול לסלובניה השכנה ונמשיך לאזור בלד (Bled) או קריינסקה גורה ללינה.

 

יום 2: בלד, לובליאנה

יום טיול מלא באזור בלד (Bled) הנחשבת ובצדק לאחת המקומות הציוריים והיפים ביותר באירופה. נבקר בקניון וינטגר ((Vintgar, נחל שופע מים, צוקים זקופים ופינות ירוקות. נבקר במצודה העתיקה המתנשאת מעל העיר. אחר הצהריים נצא ללובליאנה ("האהובה", Ljubljana) בירת סלובניה שלמרות היותה העיר הגדולה במדינה, נשמרה בעיר תחושה כפרית וקלילה. עם ההגעה לעיר, נסייר על גדות נהר הלובליאניצה החוצה אותה לשניים, נגיע אל הרובע העתיק ובתי-הקפה הקטנים והציוריים שבו, הכנסיות הברוקיות והגשרים הנחבאים בסמטאות הצרות.  לקראת ערב נחזור למלוננו.

 

יום 3: מעבר ורשיץ, קובאריד, פורטורוז

לפנינו יום טיול חוצה אלפים: נטפס בדרך נופית פתלתלה למעבר ורשיץ Vrsic (1,161 מ'). נמשיך לקובאירד Kobarid תוך שילוב הליכות קצרות בנופים המוריקים של האלפים היוליאניים. נבקר במוזיאון שמנציח את "חזית סוצה" Soca: החזית הנוראה בין האיטלקים והגרמנים בה נהרגו למעלה ממיליון חיילים במהלך מלחמת העולם הראשונה. לקראת ערב נגיע ללינה בפורטורוז (Portoroz), עיר נופש היושבת לחופי הים האדריאטי. 

 

יום 4: מערת פוסטוינה, טירת פרידיאמה, הרסטובליה, פורטורוז

יום המוקדש לאזור חבל הקארסט (Kars) שנתן לתופעת הטבע את שמה. אזור זה משופע במערות טבעיות. נבקר במערת פוסטוינה Postojna)) המפורסמת - אורכה של המערה למעלה מעשרים ק"מ וחלק מהתנועה בה נעשה באמצעות רכבת. נבקר גם במערת סקוציאן (Skocjanska), אחת המערות המרשימות באירופה ונטייל לאורכה. נמשיך לכפר הקטן הריסטובליה (Hristovlje) ובו כנסייה קטנה בסגנון רומאנסק במכוסה כולה ציורי קיר מרהיבים, דוגמא מאלפת לאומנות כפרית של ימי הביניים. הסצנה המפורסמת ביותר הינה "מחול המוות". לקראת ערב נחזור למלונינו ללינה.

 

יום 5: חצי האי איסטריה, פליטביצה

עם בוקר נחצה את הגבול לאזור חצי האי איסטריה (Istria) המכונה גם "טוסקנה של קרואטיה". נבקר ברוביני (Rovinj) שבנויה כולה בסגנון ונציאני, עדות לשנות שלטון ונציה באזור ובפורץ (Porec) בה נמצאת כנסיית ביזנטית ייחודית מהמאה ה- 6 שהוכרזה כאתר מורשת עולמית. נמשיך בנסיעה לעבר שמורת פליטביצה (Plitvica), לינה באזור פליטביצה.

 

יום 6: פליטביצה

יום טבע מרהיב בשמורת פליטביצה, אחת השמורות המפורסמות ביותר באירופה, המורכבת מסדרה של 16 אגמים המחוברים במפלים. צבע המים משתנה בהתאם לעומקם, הרכבם הכימי והאור. נטייל בשבילי השמורה ונהנה מיופייה. לינה באזור פליטביצה.

 

יום 7: שיבניק, קרקא, טרוגיר, ספליט

הבוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון החוף. נבקר בשיבניק Sibenik)) בה נמצאת אחת הכנסיות המרשימות ביותר בחוף האדריאטי הבנויה כולה באבן. נמשיך לפארק קרקא (Krka) המכונה גם "פליטביצה הקטנה" ונשוטט בשבילי השמורה בינות אגמים, מפלים ויער טבעי. אחר הצהריים נגיע טרוגיר (Trogir) שהוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. נטייל בסמטאותיה הצרות והציוריות של העיירה ונבקר בקתדרלה העתיקה. נמשיך ללינה באזור ספליט.

 

יום 8: ספליט, דוברובניק

את הבוקר נפתח בסיור בספליט (Split) עירו של הקיסר הרומי דיוקלטיאנוס אשר בנה את ארמון ה"פנסיה" שלו כאן במאה הרביעית לספירה. נבקר במרתפי הארמון המרשימים ונצפה על המוזוליאום המלכותי המשמש היום ככנסיה. נמשיך בנסיעה דרומה לאורכו של החוף האדריאטי ונעצור לביקור בסטון ((Ston. עיירה קטנה ומקסימה זו הייתה במשך מאות שנים מקור ייצור מלח מן הים של העיר דוברובניק ובחלק מן הבריכות הפעילות ממשיכה עד היום! לקראת ערב נגיע לדוברובניק (Dubrovnik), העיר שהוכרזה, ובצדק, כפנינת הים האדריאטי. לינה באזור דוברובניק או צוותת (Cavtat).

 

יום 9 : דוברובניק , מוסטר

את חצי היום הראשון נקדיש לדוברובניק הממשיכה לשמר את קסמה מאות שנים לאחר שיאה. נסייר בסמטאות העיר ונבקר בבית הכנסת. נראה את ארמון הרקטור, הקתדרלה והנמל הישן. בשעות הצהריים נחצה את הגבול למחוזה הדרומי של בוסניה – הרצגובינה (Hercegovina) ליד העיירה נאום (Neum). וניסע למוסטר (Mostar) שנפגעה קשה ביותר במלחמת האזרחים האחרונה ועדיין מלקקת את פצעיה. בדרך נבקר בפוצ'יטלי (Pociteli) – עיר מכס מהתקופה העות'מאנית המיוחדת בבתי האבן שלה. לינה באזור מוסטר .

 

יום 10: הרציגובינה

את הבוקר נקדיש למוסטר - נבקר במרכז העתיק של העיר, בגשר התורכי המשוחזר וברחובות האבן. נבקר במדוגובייה (Medugovje) אחד מאתרי הצליינות הנוצרית הגדולים באירופה. נמשיך לוורלה בונה (Vrele Buna) הנחשב למעיין השופע ביותר באירופה ובטקה (Teke) הדרוושי שלידו. חזרה ללינה באזור מוסטר. 

 

יום 11: יובליניצ'ה, סראייבו

עם בוקר נצא צפונה לכיוון סראייבו. בדרך נבקר ביובליניצ'ה (Jublinica) בה התחולל אחד הקרבות החשובים ביותר במלחמת העולם השנייה, שעליו אמר צ'רצ'יל: "זה היה קרב שבו נלחמו לא כדי לנצחו אלא כדי להפסידו". עם ההגעה לסראייבו נתחיל לבקר באתרי העיר - ברובע בשטרשיה (Bascarsija, הרובע התורכי), בעיר החדשה (האוסטרית), במוזיאון היהודי, בבית הכנסת האשכנזי, בבית הקברות היהודי ובאתר בו נרצח יורש העצר האוסטרי הארכי דוכס פרנץ פרדיננד, רצח שהוביל לפריצת מלחמת העולם הראשונה. לסיום נבקר גם במוזיאון הלאומי בו נמצאת הגדת סראייבו –אולי ההגדה החשובה ביותר בנמצא כיום. בערב נצא למסעדה מקומית לחגוג את סיום הטיול. לינה באזור סראייבו. 

 

יום 12: סראייבו – ת"א

עם בוקר נבקר במנהרה שבאמצעותה הבריחו אנשי העיר מזון ותחמושת במצור הארוך של מלחמת האזרחים. בהתאם לשעת הטיסה נשלים סיורים אחרונים בעיר. העברה לשדה התעופה וטיסה לא ישירה לתל אביב.

 

המחיר כולל:

טיסה בין לאומית סדירה באמצעות חברת אוסטריאן ארליינס בקו תל אביב- וינה - זגרב, סראייבו - וינה - תל אביב. 

11 לילות במלון מדרגת תיירות טובה (4-5*).

כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).

תחבורה באוטובוס תיירים נוח וממוזג.

ארוחת ערב במסעדה בלילה האחרון בסראייבו עם מוסיקת פולקלור.

דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית.

ערכות שמע.

דמי שתייה (טיפים).

מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.

מדריך מקומי דובר אנגלית באתרים הנדרשים.

מסי נמל והיטלי ביטחון בארץ ובחו"ל.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח רפואי ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי. 

 

הערות:

כפוף לדף התנאים הכלליים המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול למרכז הבלקן - קרואטיה, סלובניה ובוסניה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���