03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאתיופיה - אל הצפון ההיסטורי בחגיגות המסקל ושבטי הדרום הנידחים

טיול לאתיופיה - אל הצפון ההיסטורי בחגיגות המסקל ושבטי הדרום הנידחים

14 יום - טיול מאורגן לאתיופיה

אתיופיה היא אחת המדינות העתיקות בעולם המשמרת תרבות נוצרית קדומה ששורשיה בדת היהודית. סיפורם של שלמה המלך ומלכת שבא, העברתו של ארון הברית מירושלים לאתיופיה וכן המרחב הגיאוגרפי הייחודי של רמות חבש הפכו את אתיופיה לתעלומה המרתקת חוקרים ומטיילים מזה שנים רבות. הטיול שלפנינו משלב ביקור באתרים ההיסטוריים החשובים של אתיופיה, ביניהם עיר המבצרים גונדר, בה נשהה בעת חגיגות המסקל, הכפר לליבלה על סדרת הכנסיות החצובות שבו, ואקסום, בירת האימפריה האקסומית, בה שמור עד היום ארון הברית לפי המסורת האתיופית הנוצרית. בטיול נכיר גם את מרחבי הטבע של אתיופיה, הכוללים את אגם טאנה (מקור הנילוס הכחול), את מפלי הנילוס, את הרי סימיין ("רמות חבש"), את אזור האגמים בבקע הסורי-אפריקני ואת השבטים המרוחקים במרחב נהר אומו וגבול קניה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - אדיס אבבה

נצא בטיסת יום נוחה (10:00-14:40) מתל אביב לאדיס אבבה (Addis Ababa), בירת אתיופיה. עם ההגעה ולאחר סידורי הכניסה וקבלת המזוודות נצא לסיור עם העיר הסואנת. נבקר במוזיאון הלאומי של אתיופיה ובו מיצגים מתקופות שונות ומאיזורים שונים באתיופיה. נמשיך לתצפית על העיר מגבעות אנטוטו – הריאות הירוקות שליד העיר. 

לינה באדיס אבבה.

 

יום 2 :לליבלה

נצא בטיסה ללליבלה (Lalibela). נטייל במתחם הכנסיות החצובות בתת הקרקע. כנסיות אלה נחצבו במאה ה- 12 ע"י המלך לליבלה אשר עשה כך כשהצטווה בחלומו ע"י ישו להקים העתק של העיר ירושלים. וכך נבנו 2 מתחמי כנסיות חצובות ונהר "הירדן" ביניהם. נסיים בתצפית וביקור בכנסיית ביתא גיורגיאוס המפורסמת הנחשבת לאחד הסמלים הלאומיים-דתיים החשובים של אתיופיה. 

לינה בלליבלה.

 

יום 3: סימיאן

נשלים את הסיור בכנסיות לליבלה בטרם נצא בטיסה לגונדר (Gondar). עם הנחיתה נצא למרחבי ההרים ברכס הרי הסימיאן (Simien). לאחר עצירה קלה ב-Debark להסדרת רשיונות הכניסה נטפס מלווים במדריכים מקומיים אל מרומי השמורה. נתעכב על עולם הציפורים העשיר של צפון אתיופיה, נשרים, עזניות, עיטים ושלל דורסים. 

לינה בשמורת הסימיין בלודג' מקומי במתיימר להיות הלודג' הגבוה באפריקה. 

 

יום 4: סימיאן - גונדר

הבוקר נבלה בטיול רגלי בטבע ברכס הרי סימיין (אשר כונו בעבר "רמות חבש"). הנוף הוא הררי, גבוה וקריר, כפרים קטנים פזורים בין הגבעות וקופי הג'לדה האנדמיים מקפצים לצד הדרך. נשלב מסלולי הליכה קצרים להיכרות עם נוף החי והצומח הייחודיים לשמורה. בצהרים נעזוב את השמורה, נצא חזרה לגונדר (Gondar) אליה נגיע לעת ערב, נבקר בכפר היהודי וואלקה, שבו חיה בעבר קהילת "ביתא ישראל" לפני שעזבה את אתיופיה בדרכה לישראל דרך סודאן. בערב בגונדר נצפה בהכנות לחגיגות המסקל.

לינה בגונדר

 

יום 5: גונדר בחגיגות המסקל

הבוקר נחגוג עם ההמונים את חג המסקל  - חג מציאת הצלב. אחר הצהרים נצא לטיול באתרי גונדר: נצפה במרחצאות הקיסר פאסילידס, נבקר במתחם המבצרים של גונדר, שהיתה בירת הקיסרות האתיופית במשך כ- 250 שנים, עד אמצע המאה ה–19. נמשיך אל כנסיית "אור השילוש הקדוש" בה נמצאת תקרת עץ יפהפייה המעוטרת בפנים של מאה מלאכים. 

לינה בגונדר

 

יום 6: בהר דר

נצא השכם בבוקר בדרך הנוחה דרומה אל בהר דר (Bahar Dar) - "הבית ליד הים". נבקר במפלי הנילוס הכחול. נטייל ברגל אל המפלים היבשים, בד"כ. אחר הצהרים נצא לשייט באגם טאנה (Tana) המהווה למעלה מ- 80% ממקורות הנילוס שזורם דרך סודן ומצרים. נצא לשיט באגם טאנה, אל חצי האי זגה (Zeghe) נבקר בכנסיית מנזר מעניינת, ונטייל בכפר בינות למטעי הקפה. לינה בבהר דר. 

 

יום 7: בהר דר - אדיס אבבה - אגם לנגאנו

לאחר טיסת בוקר לאדיס אבבה נחל בפרק השני של הטיול הרכוב על גבי ג'יפים. נתחיל בנסיעה מזרחה ודרומה אל אזור הבקע הסורי-אפריקני אשר בחלקו האתיופי כולל סדרה של  תשעה אגמים. נחלוף ליד חלק מהאגמים ונצפה אל אוכלוסיית הציפורים שבהם. 

לינה בלודג' על שפת אגם לנגאנו

 

יום 8: ארבה מינץ'

נמשיך בנסיעה דרומה, ליד העיר ארבה מינץ' חיים בני שבט דורזה (Dorze) המקיימים  מערכת חיים ייחודית המושתתת על גידול בננות, במבוק וצמח דמוי בננה (Enset). הם חיים בסוכות במבוק הבנויות בארכיטקטורה ייחודית, הגברים מצטיינים באריגת בדי כותנה צבעוניים והנשים עמלות בשדות בעבודות הבית. 

לינה בארבה מינץ'

 

יום 9: טורמי

הבוקר נצא לשייט באגם צ'אמו (Chamo), נפליג בסירה אל חלקו הצפוני של האגם, שם ננסה לראות היפופוטמים במים ותנינים ענקיים על הגדות. ניסע לאורך חלקו הצפוני המוצף למחצה של אגם צ'ו באהר (Chew Bahir), בתוך הסוואנה, בין השיחים, השיטים והצומח המקומי יש שפע של בעלי חיים, ציפורים וכפרים קטנים של שבטי ארבורה (Erbore). נעצור לביקור באחד הכפרים. בטורמי נבקר באחד מכפרי בני שבט ההאמר (Hamer) רועי הבקר אשר בנותיו מושחות שיערן באוכרה אדומה. נלמד על אורחות חייהם ועל הקשרים המיוחדים ביניהם.

לינה בטורמי 2 לילות

 

יום 10: שבטי נהר האומו

ניסע לאגן האומו אל עבר Dasanech לביקור בכפר בני שבט (Omorate). נחזור דרך דימקה (Dimeka) לביקור בשוק השבועי של בני שבט ההאמר, חזרה ללינה בטורמי. 

 

יום 11: קונסו - יאבלו

ניסע אל עבר הכביש הבינ"ל המחבר את אתיופיה לקניה. בדרך נבקר בכפר בני שבט קונסו (Konso). נבקר בכפר הגדול, נתרשם ממערכות הביצורים העגולות המקיפות את מרכז הכפר, מן החקלאות המפותחת יחסית ומעבודות העץ של המקומיים. נבקר בכפרי הבורנה Borena ונראה את נשות השבט המצטיינות בלבושן הצבעוני. לקראת ערב נגיע ללינה ביאבלו (Yabello).

 

יום 12: אוואסה

ניסע לאורך הסוואנות האפריקאיות המאפיינות את השבר, ניסע דרך שדות עמודים ("סטאלות"), פרהיסטוריים, וכיום אתרים ארכיאולוגיים מרשימים ותחת מחקר פעיל. הדרך יפה ומלווה מטעי קפה לאורכה. לעת ערב נגיע לעיר אוואסה (Awassa) ובה נלון.

 

יום 13: אדיס אבבה - תל אביב

בבוקר ניסע לשוק הדייגים באגם אוואסה Awassa, הזדמנות לצפות בדייגים המקומיים המוכרים את תוצרתם ובשפע ציפורי מים הבאות לחלוק את השלל. נבקר בעיר ששמאנה (Shashamane), בה נמצאת קהילה מג'מייקה (הרסטפרים) המעריצה את היילה סילאסי כאל. אחר הצהרים נגיע חזרה לאדיס אבבה. נחגוג בארוחת ערב ובמופע פולקלור אתני איכותי. לאחר ארוחת ערב ניסע לשדה התעופה לטיסת לילה לנתב"ג. 

 

יום 14 - הנחיתה בתל אביב

בבוקר מוקדם - נחיתה בארץ.

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות, טיסות פנימיות בחברת "אתיופיאן אירליינס", מיסי נמל והיטלים. 

לינה במלונות ברמת תיירות והטוב בנמצא בצפון, בבתי הארחה ובלודג'ים בדרום, בהתאם למופיע בתוכנית.

ויזה לאתיופיה

כלכלה מלאה: ארוחות בוקר צהרים וערב, לאורך כל המסלול.

תחבורה: בחלק הצפוני: מיניבוסים מקומיים (Toyota Costar) 

בחלק הדרומי, נסיעה בג'יפים בלבד על פי 4 נוסעים ברכב + נהג מקומי.

כניסות לאתרים כמפורט במסלול.

מדריך ישראלי מצוות רואים עולם

מדריך מקומי צמוד דובר אנגלית. 

תשר לנותני השירותים בחו"ל 

 

המחיר  אינו כולל: 

ביטוח בריאות ומטען. (בשל טיול הג'יפים מומלץ ביטוח אתגרי מורחב, ניתן גם במשרדנו)

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות: 

חיסונים: יש להתייעץ עם הרופא האישי, או לשכות הבריאות המחוזיות.

התנאים הפיזיים במלונות באתיופיה ורמת השירותים אינה גבוהה, ועל המטייל לדעת זאת מראש. 

הערת גובה: בסיור זה לנים בגובה 3,200 מ'. 

עלולים לחול שינויים בתכנית בשל עיכובים בטיסות הבינ"ל וטיסות הפנים.

 

תנאי תשלום וביטול:

בהתאם לתנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

מצ"ב קישורית לתנאים הכלליים:

https://www.roimolam.co.il/Info.aspx?txtParam=CT_TERMS

 

הרשמה במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם

רחוב מנחם בגין 14 רמת גן 52700

טל': 03-7527777   פקס: 03-7527117

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאתיופיה - אל הצפון ההיסטורי בחגיגות המסקל ושבטי הדרום הנידחים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���