03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול בדגש הליכה לאלבניה ומונטנגרו

טיול בדגש הליכה לאלבניה ומונטנגרו

10 יום -

טיול מיוחד בדגש הליכה טבע ונוף אל ארצות הבלקן אשר היו סגורות במשך שנים מאחרי חומות של בידוד והסתגרות. הביקור מתמקד בנופי הבלקן ההרריים, המיוערים, שופעי המים, בין כפרים קטנים ומבודדים ושמורות טבע מקסימות. נבקר באלבניה אשר השתחררה לאחרונה מן הכבלים הקומוניסטיים ונפתחת אל שחר חדש. הרים פראיים, יערות חופים בתוליים ואתרים ארכיאולוגיים מרשימים. נבקר גם במונטנגרו אשר קיבלה לא מזמן את עצמאותה ובה החוף האדריאטי המפורץ, ערים ימי בינימיות שמורות, קניון נהר הטרה ושמורות הטבע הגדולות: דורמיטור וביוגרדסקה גורה. כל זאת יחד עם קבלת פנים לבבית של התושבים, מתובלת עם מאכלים בלקניים טעימים.

 

 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: ת"א, טירנה דרך איסטנבול

בשעות הצהריים נצא מת"א דרך איסטנבול לטירנה (Tirana) בירת אלבניה. ננחת בשעת ערב. העברה למלון לארוחת ערב ולינה בטירנה. 

 

יום 2: טירנה, קרויה, שקודרה

בבוקר נבקר בטירנה בירתה הצבעונית של המדינה, נבקר ברחובותיה של העיר  ורובע הבלוק בו היה מרכז השלטון האלבני. נמשיך לעיירה קרויה ((Kruja הממוקמת בנקודה אסטרטגית חשובה ומפורסמת בעיקר בשל מאבקו של סקנדרבק, הגיבור הלאומי האלבני מן המאה ה-15, אשר נלחם בעות'מאניים בעשרות קרבות והגן על אירופה מלחצם. נבקר במצודה, במוזיאון סקנדרבק ובבזאר הציורי.  נעבור גם בלז'ה (Lezha)  בה נמצא קברו של סקנדרבק ונמשיך צפונה לעיר שקודרה (Skodra). לינה בשקודרה.

 

יום 3: שקודרה, טאהטי

נתחיל את היום בנסיעה צפונה לכיוון האלפים האלבנים. בשלב מסוים נעלה על רכבים קטנים וניסע בדרך ההררית נפלאה באלפים האלבנים אל העיירה טאהטי (Thethi) הממוקמת בליבו של עמק קרחוני גדול מוקפת יערות אשורים ואורן שחור. עם ההגעה סיורים רגליים קצרים בעמק טהאטי. לינה בפנסיון מקומי פשוט בטאהטי.

 

יום 4: טאהטי עד לוולבונה. טרק רגלי

יום המוקדש לחציית האלפים האלבניים, נעלה ברגל מטאהטי, נחצה את קו פרשת המים ונרד מזרחה לכיוון ולבונה (6-7 ש' הליכה).  לינה בפנסיון מקומי בוולבונה.

 

יום 5: וולבונה, קוסובו, חצייה למונטנגרו

בבוקר נשכים קום ונצא לעבר מעבר הגבול עם קוסובו. נעבור בעיירה ג'אקובה (Djakova) שבאחרונה שופץ כל המרכז העות'מאני העתיק שלה ונבקר במנזר הסרבי המפורסם Decani (במידה ויתאפשר). אחר הצהרים נגיע לגבול קוסובו – מונטנגרו. לאחר חציית הגבול הדרך הופכת באחת להררית מאד, יערות של רחבי עלים ואשוחיות וערוצי מים זורמים ביובלי נהר טארה. לינה בקרבת הגבול עם אלבניה במלון הררי בעיירה פלאב (Plav).

 

יום 6: פלאב להרי קומובי

עם בוקר נעלה בדרכים הרריות ובנופים מדהימים אל רכס קומובי (Komovi) מצפון מזרח לפודגוריצה, הדרך עולה בהדום ההר מגבהים של 1,000 מ' ועד למעברי הרים אשר שיאם מגיע ל2,500 מ' מעפה"י. אנו עוברים את חגורת הצומח הבלקנית דרך יערות רחבי עלים של אשורים אל חגורת עצי המחט אל קרחות אחו אלפיני. בדרך עוברים כפרים קטנים וחוות ציוריות, אגמים חבויים בדולינות ותצפיות עוצרות נשימה. נשלב הליכות רגליות ככל שיותיר הזמן. לינה בקולאשין (Kolasin).

 

יום 7: שמורת ביוגרדסקה-גורה, ז'אבליאק

יום של טיול מרתק בנופיה של שמורת ביוגרדסקה-גורה (Biogradska Gora) – מצפון מזרח לעיירה קולאשין. השמורה הוכרזה בשנת 1991 בשטח הכולל את ההרים, האגמים והיערות העצומים שבאזור. טיולנו עולה אל אגם ביוגרדסקה (Biogradska Jezero) הנמצא בין הנהרות טארה (Tara) ולים ((Lim. בשמורה עשרות מינים ציפורים, צמחים ועצי ענק המעטרים את המדרונות. נטייל בין אשוחים ואורנים, נשקיף אל האגם הגדול ואל הקניונים העמוקים שחרצו הנהרות בהרים. נמשיך בנסיעה לאורכו של קניון נהר טרה (Tara), הקניון העמוק ביותר במונטנגרו ואחד העמוקים בעולם. מצוקי ענק של מאות מטרים ניצבים זקופים משני עברי הנהר, נוף של יערות רחבי עלים ועצי מחט וביניהם זורם לו הנהר הכחול. ניסע לאורכו של הנהר תוך תצפיות מרהיבות, ונביט אל הגשר הגבוה החוצה את הנהר. לקראת ערב נגיע לעיירה ז'אבליאק (Zabljak) הממוקמת בגובה של 1,500 מ' מעפה"י. לינה ב'זאבליאק.

 

יום 8: יום הליכה בשמורת דורמיטור

יום הליכה המוקדש לשמורת הטבע ההררית דורמיטור (Durmitor) - בשנת 1980 צירפה אונסק"ו את השמורה לרשימת אתרי המורשת והנוף העולמיים. השמורה מכילה הרים, יערות, אגמים ועמקים קרסטיים (דולינה ופולייה) וקניון נהר טרה. בשמורה עשרות נחלים, מפלי מים ומעיינות. נחצה אוכפים ומעברי הרים בגובה שמעל ל2,000- מ'. לקראת ערב נשוב ללינה בז'בליאק. 

 

יום 9: זאבליאק, פודגוריצה, צטינה, קוטור ובודווה

בבוקר נצא לדרך ארוכה לכיוון פודגוריצה בדרך נופית מרהיבה לאורך נהר המורצ'ה (Moraca). ניסע דרך צטינייה (Cetinje) בירתה הקודמת של מונטנגרו. נבקר בכפר נייגושי (Njegusi) המתמחה בייצור נקניק גבינות ויין בשיטות עתיקות ונרד בדרך המתפתלת אל העיר קוטור (Kotor). לקראת ערב נגיע ללינה בבודבה (Budva) אחת מעיירות היפות ביותר בחוף האדריאטי. בערב נצא לחגוג את סיום הטיול במסעדה מקומית.

 

יום 10: פודגוריצה, טיסה לת"א.

בהתאם לשעת הטיסה נסייר בבודווה. העברה לשדה התעופה של פודגוריצה לטיסה לא ישירה לתל אביב.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי (טרקיש ארליינס). 

מיסי נמל והיטל ביטחון.

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה (למעט לילה בטאהטי – אכסניה פשוטה עם שירותים משותפים לחלק מהחדרים).

כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

מיניוואנים באזור טאהטי.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

מדריכים מקומיים צמודים לכל אורך הטיול.

ארוחת ערב חגיגית בערב האחרון.

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בכפוף לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות באזור זה של העולם בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים – למעט בטאהטי). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע באוטובוס גדול, נוח ומרווח (למעט קטע קצר באלפים האלבנים שיתבצע ברכבים קטנים).

 

 

ההרשמה במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם

ברח' מנחם בגין 14 רמת גן 52700

טל: 7527777 – 03 פקס: 7527117 – 03

www.roimolam.co.il

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול בדגש הליכה לאלבניה ומונטנגרו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���