03-7527777
לבירורים והזמנות
אוגנדה - המסע אל הגורילות

אוגנדה - המסע אל הגורילות

10 יום -

אוגנדה, המכונה בפי תושביה "הפנינה של אפריקה", אכן ראויה לתואר. הנוף ירוק בגוונים שונים: מרחבי מטעים אינסופיים של אננס, תה, קפה ובננות, ויערות גשם סבוכים. גולת הכותרת של הטיול הינה המפגש המפעים עם משפחת גורילות ההרים. בנוסף, מצפה מפגש אנושי מרתק לא פחות. התיירות פחות מפותחת מאשר האחיות השכנות קניה וטנזניה, אך היא מוסיפה לחוויה ראשונית ואוטנטית שלא תשכח במהרה.

מצגת מהטיול

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – אדיס אבבה – אנטבה – ג'ינג'ה

טיסת לילה בחברת אתיופיאן אירליינס לאדיס אבבה וממנה בטיסת המשך לאנטבה (Entebbe) השוכנת לחופי ימת ויקטוריה. אקלים לח מאוד וטרופי יקבל את פנינו. מיד עם קבלת אישור הכניסה וההתארגנות הראשונית נצא בנסיעה קצרה מזרחה אל עבר העיר ג'ינג'ה (Jinja). נתחקה אחר מקור הנילוס (Source of the Nile) ונגיע למפלי בוג'גלי (Bujagali Falls). 

לינה בג'ינג'ה.

 

יום 2: ג'ינג'ה - קיבלה

נצא בנסיעה מערבה בדרך כפרית יפה. הנסיעה מעט ארוכה לכיוון מערבו של הבקע, מטעי התה המרהיבים, בתי ספר פזורים לצד הדרך, דוכנים של פירות טרופיים, לאט לאט נעלה לרמה בה נמצאת העיר פורט פורטל (Fort Portal) ונסייר באגמי הלוע הסמוכים. נסיים ביער קיבלה (Kibale). לינה ביער קיבלה.

 

יום 3: יער השימפנזים בקיבלה

נצא לסיור רגלי בשמורת הטבע של יער קיבלה (Kibale), לחיפוש אחר אוכלוסיית השימפנזים הגדולה בו. בשמורה יער טרופי מרשים ומגוון רב של פרימאטים בנוסף לאוכלוסיית השימפנזים. צווחות השימפנזים מצמרות העצים ותנועתם הנמרצת מעץ לעץ בתוך יער העצים הענקיים הינם חוויה בלתי רגילה. כמו כן נהנה ממגוון עצום של צמחייה טרופית ומינים רבים של ציפורים. 

לינה ביער קיבלה

 

ימים 4-5: ספארי בשמורת המלכה אליזבת'

נמשיך דרומה לאורך קו השבר, נטייל בין אגמים קטנים ונמשיך אל עבר שמורת הטבע המלכה אליזבת' (Queen Elizabeth National Park). רכס הרי הרוונזורי, שפסגותיו השונות מעל גובה 4500מ', ילווה אותנו ממערב ומהווה גם את הגבול המערבי של אוגנדה. אחר הצהרים נצא לסיור ספארי ונצפה במגוון גדול של חיות בר. זברות, ג'ירפות, עדרי אנטילופות וכן אריות וטורפים אחרים נמצאים בשטח הרחב בין אגמים גדולים. למחרת יום ספארי מלא בשמורה בו נצא גם לשייט בתעלת קזינגה המחברת בין האגמים הגדולים בשמורה ונראה כמויות גדולות של היפופוטמים ועופות מים רבים. 

 

יום 6: אל יער בווינדי

ניסע דרום מערבה אל עבר משולש הגבולות בין רואנדה, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו ואוגנדה. ניסע אל עבר יער בווינדי (Bwindi) בו נמצאת האוכלוסייה העיקרית של גורילות ההרים באוגנדה. נתחקה אחר האוכלוסייה האנושית המקורית של היער, ציידים לקטים בני שבט הפיגמים, המפורסמים בשל גובהם הנמוך. נתארגן לקראת המסע למציאת הגורילות למחרת. 

לינה בלודג' על יד היער.

 

יום 7: המפגש עם הגורילות

לפנינו שיאו של הטיול ואולי גם המפגש המרגש ביותר שאפשר לדמיין, בין אדם לבעלי חיים בטבע. נלך עם פקחי השמורה מנוסים וחמושים במעבה היער בחיפוש אחר הגורילות. המסע ימשך כמה שעות בסבך היער תוך כדי פריצת הדרך לעיתים במאצ'טות (עבודה של הריינג'רים ההולכים בראש), ויביאנו (ברוב המקרים) למפגש המרתק הזה. לאחר שעה קלה ומרגשת ביותר במחיצת משפחת גורילות (גורים, מתבגרים, נקבות ובעיקר הזכר השליט כסוף הגב) נחזור על עקבותינו בחזרה ללודג' ללינה. 

 

יום 8: שמורת מבורו

לאחר שיאים מרגשים נחל את דרכינו חזרה לכיוון קמפלה וסגירת מעגל הטיול. נעצור במחצית הדרך בשמורת הטבע מבורו (Mburu) לספארי פרידה לטיול זה. נשלב נסיעה בשמורה ושייט בשטח הביצתי נרחב הידיים ונתקל בבעלי חיים ממינים רבים ושפע בעלי כנף. סיום הולם לטיול נהדר. 

לינה בלודג' בשמורה.

 

יום 9: שמורת מבורו

נצא לסיור בוקר בשמורה המתעוררת, נמשיך בנסיעה נינוחה אל עבר אנטבה, נחצה בדרכנו את קו המשווה מדרום לצפון, נסייר באנטבה ככל שיאפשר הזמן. טיסת ערב לאדיס אבבה וממנה בטיסת לילה לתל אביב. 

 

יום 10: הנחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בתל אביב.

הטיול בקבוצה קטנה שתמנה בין 12-16 מטיילים לכל היותר.

מחיר הטיול כולל:

טיסה בינ"ל בקו תל אביב – אנטבה – תל אביב באתיופיאן אירליינס

מיסי נמל והיטלי ביטחון

לינה בלודג'ים הטובים בנמצא (למעט בבווינדי) בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים לאורך כל הטיול.

כלכלה מלאה לאורך כל הטיול

רכבי ספארי המותאמים לתיירים בהתאם למספר המשתתפים

נהגים שהינם מדריכים מקומיים מוסמכים דוברי אנגלית לאורך כל הטיול

כניסה לכל האתרים והשמורות המופיעים בתוכנית 

פרמיטים לגורילות (600$) ולשימפנזים (150$)

שייט במספר אתרים בטיול

אשרת כניסה לאוגנדה

מים מינרלים למהלך השהיה

תשר לנותני השירותים בחו"ל (נהגים, סבלים, מלצרים בלודג'ים ומדריכים מקומיים) 

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי וביטוח מטען (נוכל לתת הצעה במשרדנו)

הוצאות בעלות אופי אישי

סיורים שאינם מפורטים בתוכנית 

 

הערות חשובות:

- חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות לקבלת הנחיות לפחות שבועיים לפני מועד היציאה. בכניסה לאוגנדה ידרשו המטיילים להציג תעודה המעידה על חיסון נגד קדחת צהובה.

- הטיול כולל ברובו נסיעה בדרכים שאחזקתם אינה כמוכר לנו מארצות המערב

- אשרה – ניתן לקבלה בכניסה למדינה ואין צורך להיערך מראש

 

לנרשמים עד 15 בספטמבר 2015 תנתן הנחה של 150$ לאדם. 

למפגש עם הגורילות מתלווים כמה כללים חשובים:

אשורי הכניסה (Permits) לשימפנזים ולגורילות מוגבלים ביותר בכמותם ולכן עם הרישום תגבה מקדמה בסך 750$.

ביקור זה מוגבל מגיל 15 ומעלה. 

על המטיילים להיות כשירים פיזית (לעיתים צריך ללכת כמה שעות ביער סבוך כדי למצוא את משפחת הגורילות) וכן להיות בריאים לגמרי ביום הביקור.  

שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, יביא לשינוי באורך הטיול, ולשינויים במסלול. תוספות למחיר הטיול הנובעות מכך יכוסו על ידי המטיילים.

 

דמי רישום ואפשרות ביטול:

עם ההרשמה ישולמו 900 דולר לאדם, מהם 47 דולר דמי ביטול ו-750$ עבור אישורי הכניסה לשמורות (הכלולים במחיר ואשר לא יוחזרו בכל מקרה), 

 

הכל בכפוף לתנאים הבאים:

בטול ממועד ההרשמה ועד ה-6 בדצמבר - דמי בטול של 797$.

ביטול בין 7 בדצמבר עד 27 דצמבר 2015, ישלם המטייל לחברה סך של $800 בנוסף ל-47 $ דמי ביטול ו- 750$ דמי אישורי הכניסה לשמורות.

ביטול בין ה-28 בדצמבר 2015 ועד ה-10 בינואר 2016  ישלם המטייל לחברה סך של 4125$. . 

למען הסר ספק מובהר כי בכל מקרה, החל מה-11 בינואר 2016 יחוייב המטייל במלוא מחיר הטיול ואין נפקות להודעה מטעמו על ביטול השתתפות בטיול בשלב זה.

בכל מקרה של ביטול הטיול מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו התשלומים אשר שולמו מראש בגין הטיול כגון: אישורי כניסה לשמורות, אשרות (ויזות), מסי נמל, היטלי ביטחון, מס דלק, כרטוס וכיוב'. 

כל סכום ששילם המטייל והוא זכאי להשבתו יוחזר בערכי דולר על פי יום התשלום, תוך 30 יום ממועד הביטול. 

סכומים ששולמו באמצעות כרטיסי אשראי, יוחזרו על יד חברות האשראי בערכם השקלי כפי ששולמו על ידי הלקוח ובהתאם לנוהלי חברות האשראי. 

הודעה על בטול תקפה רק אם נתקבלה בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה ודואר אלקטרוני) שתימסר במשרד החברה. מועד הביטול ייחשב מרגע (יום ושעה) מסירת ההודעה כאמור.

 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אוגנדה - המסע אל הגורילות

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���