03-7527777
לבירורים והזמנות
אל הנפלא והמרגש: לגלות את לאוס - טיול נשים

אל הנפלא והמרגש: לגלות את לאוס - טיול נשים

12 יום -

לאוס היא אחת המדינות הפחות מפותחות בדרום מזרח אסיה ולכן שמרה יותר מכולן על אופיה המסורתי. 

נתמקד בשלושה איזורים בלאוס: בחלק הראשון של הטיול נגיע לאזור הנופי המכונה 4000 האיים - אתר יחודי שנוצר בעקבות התרחבות של נהר המקונג לכדי 14 ק"מ. באזור זה נכלאו אלפי איים ואיוניים. בחלקו השני של הטיול נבקר במרכז לאוס ונציין את פסטיבל הטאט לואנג עם עוד אלפי נזירים מכל דרום מזרח אסיה. בחלקו האחרון נגיע ללואנג פראבנג הבירה הקדומה ואתר מורשת אונסק"ו – אחת הערים הקסומות במזרח. שם נצפה בחגיגת ראש השנה של שבט המונג המצויין על ידי טקסי חיזור עתיקים של בני השבט הצעירים. 

טיול זה אינו פעיל!

ימים 1-2: בנגקוק – אובון

נצא מתל אביב בטיסה לבנגקוק בירת תאילנד, אליה נגיע בשעות הצהרים של יום המחרת. 

נמשיך בטיסה פנימית לאובון רצ'טאני השוכנת ליד גבולה הדרומי של לאוס. עם ההגעה נעבור אל בית המלון ללינה. כלכלה: במהלך הטיסות וארוחת ערב. לינה: sunee grand hotel או דומה (4*)

יום 3: אובון – לאוס – ארבעת אלפים האיים

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מעבר הגבול תאילנד-לאוס. לאחר קבלת הויזות נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון 4000 האיים המחבר בין לאוס לקמבודיה. באיזור זה הנהר מתרחב לכ 14 ק"מ ובאמצעו נוצרו אלפי איים. חלקם בגודל מטרים ספורים וחלקם גדולים יותר. תוואי הנוף יחודי ומקסים. נעבור בין איים שעליהם כפרים שהיוו חלק חשוב בקשר בין ממלכת צ'מפסק לממלכה הקמארית. נטייל רגלית באיזור מסילת הברזל באי דון קון. מסילה זו הוקמה ע"י הצרפתים בשלהי המאה ה 19 והיוותה עורק חשוב לניהול האיזור על ידם. נערוך סיור בשיט בין האיים, נגיע למפלים הגדולים ביותר בדרום מזרח אסיה ולקראת ערב נגיע לאי קונג שבו נלון.

כלכלה: בוקר צהרים וערב.

יום 4: ארבעת אלפים האיים - פקסה

לאחר ארוחת בוקר ניפרד מאיזור 4000 האיים ונעלה לרמת בולוואן ונתחיל את סיורינו באיזור היחודי. ברמה זו קרקע וולקנית בגובה של 1300 מטר, גשום רוב השנה. גן עדן לגידולי קפה ותה. מטעים של קפה ושל זני תה נבחרים המיוצאים משם לכל העולם. כל התוצרת הזאת מיוצרת ע"י בני שבטים מקומיים בתמיכה של גופים שונים. נזכה לראות איך הקפה מציל שבטים בלאוס ובהמשך נעבור להשתכשכות במפלים.

לקראת הלילה נגיע לפקסה בירת הדרום ושם נלון לקראת הטיסה המוקדמת למחרת בבוקר.

כלכלה: בוקר, צהרים וערב.

יום 5: פקסה – ואנטיין ופסטיבל טאט לואנג

לאחר ארוחת בוקר נעלה בטיסה לכיוון ואנטיין בירת לאוס הרגועה ומלאת המקדשים. נצא לסיור בעיר בעלת הארכיטקטורה הקולוניאלית וההשפעה הצרפתית החזקה. נבקר בשער הניצחון שניתן כמתנה ללאוסים, ונגיע לפסטיבל טאט לואנג – פסטיבל בודהיסטי גדול ומרכזי לציון הקמתה של הסטופה הגדולה ביותר בלאוס. 

כלכלה: בוקר צהרים וערב.

יום 6: ואנטיין- אגם נאם נגום – ואנג ויאנג

בשעות הבוקר נתחיל את דרכנו צפונה. נעצור בשוק מקומי המוכר חיות מאכל ונערוך סיור בין מאכלים לא מוכרים. משם נמשיך בנסיעה לאגם נאם נגום. מדובר במאגר מים מלאכותי מתחילת שנות השבעים שנוצר על מנת להפיק חשמל בצורה הידראולית. האגם שנוצר כתוצאה מסגירת הסכר הוא הגדול ביותר בלאוס. האגם שמכסה שטח שהיה מיוער מאוד, מלא באיים מיוערים קטנים כגדולים. נצא לשיט בסירה גדולה שהינה מסעדה על המים. שם נהנה מארוחת צהריים שתוגש תוך כדי השיט בין האיים. בתום השייט נמשיך בנסיעתנו צפונה לכיוון עיירת המטיילים ואנג ויינג, שם נלון. כלכלה: בוקר צהריים וערב

יום 7: איזור ואנג ויינג

לפנות בוקר נקום ונצפה בזריחה מכדור פורח. חוויה שתיזכר לכל החיים. לאחר מכן נחזור למלון לארוחת בוקר. את שעות היום נקדיש לסיור באיזור העיירה. הקארסטים הענקיים הסובבים את העירה מהווים את אחד מסמלי התיירות באיזור. נגיע ללגונה כחולה ושם נעצור למנוחה קלה. נעלה לאומגה ענקית (הערה: מתאים לבני ה 60+, פחות מתאים לבני ה 80). לאחר ארוחת צהריים נבקר במערת נטיפים ובמפלים מיוערים ולקראת השקיעה נשוט בסירות דיג קטנות על הנהר . כלכלה: בוקר צהריים וערב.

יום 8: ואנג ויאנג – לואנג פרבנג

בשעות הבוקר נתחיל לנוע צפונה. הדרך הופכת ממישורית להררית ומלאת סלעי ענק שיוצאים מתוך הקרקע. נעצור לתצפיות וביקור בכפרים מקומיים הממוקמים על גדות הנהר בדרך. לקראת אחר הצהריים נגיע ללואנג פרבנג, בירתה העתיקה של לאוס שהוכרזה כמרכז מוגן למורשת תיירות ותרבות בין לאומי על ידי אונסק"ו. המרכז העתיק של העיר הינו לשון יבשה בחיבור בין שני נהרות. לקראת השקיעה נעלה למקדש פוסי ממנו נשקפת תצפית מרשימה על האיזור. לאחר ארוחת הערב נצא לשוק הלילה של לואנג פרבנג, שאין שני לו, גם למטיילים המנוסים שבשווקים. כל בנות השבטים באות למכור ממרכולתן, הכל צבעוני, אוטנטי ויחודי.

כלכלה: בוקר, צהריים וערב.

יום 9: לואנג פרבנג: טקס נתינת המנחות לנזירים, רכיבה על פילים וסדנת במבוק

בשעות הבוקר המוקדמות נקום לצפות בטקס נתינת המנחות לנזירים. בכל בוקר עוברים הנזירים בשורות ארוכות, יחפים וכתומים, וכל בנות העיירה יוצאות בזריחה לתת להם מנחה – אוכל להתקיים ממנו – כמקובל במדינות הבודהיזם הטראוודי. לאחר הטקס נגיע לארוחת הבוקר במלון ומשם נמשיך לסיור במוזאון הלאומי שנמצא בתוך ארמון המלך. ונגיע לכפר לשיקום פילים השוכן על גדות נהר הקאן, נצא לסיור רכוב על גב פיל, נאכיל את הפילים ונתוודע לאורחות הכפר. 

בשעות הצהריים נגיע למרכז ללימוד עבודות יד נעלמות ונתנסה בסדנת קליעה מבמבוק

כלכלה: בוקר, צהריים וערב.

יום 10: לואנג פרבנג ההיסטורית ומערות פאק או

בשעות הבוקר נצא לסיור בעיר שהוגדרה כמרכז לשימור מורשת ע"י אונסק"ו. נבקר במקדש סיאנג טונג החשוב ביותר בממלכה. בשעות הצהריים ניסע לכפר המתמחה ביצור וויסקי מאורז בשיטות עתיקות. נריח, נתנסה ונטעם את המשקה הלאו-לאו המקומי. לאחר מכן נשוט למערות פאק או הבודהיסטיות על גדות הנהר. עם סיום הסיור, לקראת השקיעה, נחזור לעיר בשיט בסירה ארוכת זנב. 

כלכלה: בוקר, צהריים וערב.

יום 11: לואנג פרבנג: ראש השנה המונגי, מפלי קואנג סי, שימור דובים וכפר פרפרים

בשעות הבוקר נצא מהעיר וניסע לכפר השייך לשבט המונג שיתחיל לחגוג את החגיגות הצבעוניות של ראש השנה השבטי. משם ניסע למפלי קואנג סי – המרשימים ביותר בלאוס. בכניסה לשמורה נבקר במרכז להצלת דובים ונמשיך לתוך שמורת הטבע. מדובר ברשת מפלים ובריכות טורקיז ציוריות. נהנה מפיקניק על שפת המים, נשתכשך ולאחר סיור בשמורה נעבור לפארק פרפרים בקרבת מקום. נסייר בגני סחלבים עם המון פרפרים שונים וגדולים מאוד. נראה גלמים, זחלים ונלמד אודות תהליך חייו של הפרפר.

לקראת אחר הצהריים נחזור לעיירה ונצפה בשקיעה על גדות המים עם סירות דייגים קטנות ברקע. 

כלכלה: בוקר, צהריים וערב.

יום 12: מלואנג פרבנג לישראל

בשעות הבוקר נגיע לשוק המרכזי של המחוז, נערוך סיור מודרך בשוק התוסס ומשם נעבור לקורס בישול לאוסי שיועבר על שפת המים. נתוודע לשיטות בישול שונות, טעמים, ריחות ומרקמים. בשעות הצהרים, אחרי שנאכל את שבישלנו נעבור לשדה התעופה ונטוס לבנגקוק ומשם טיסת המשך לישראל.

כלכלה: בוקר וצהריים

 

 

המחיר כולל 

טיסות בי"ל (עם אל על ) וטיסות פנים לפי התכנית 

מיסי נמל ודלק באל על (לפי התמחור ביום פרסום ההצעה: 202 דולר, שינויים באלה ישפיעו על מחיר הטיול)

לינה מדרגה תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים

כלכלה: חצי פנסיון, כמפורט בתכנית. ארוחות בוקר מערביות במלונות, ארוחות צהרים וארוחות 

ערב במסעדות מקומיות.

תשלומי כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית.

מדריכה: ליאור מורג

מדריך לאוסי דובר אנגלית מלווה לכל התכנית.

מי שתיה ומגבות קרות לחות במהלך הטיול

שייט כמפורט בתוכנית.

ויזה ללאוס ( 30 דולר) 

כניסות לאתרים

טיסה בכדור פורח ( 120 דולר, מי שלא ירצה יוכל לוותר )

אומגה בואנג ויאנג ( 40 דולר, מי שלא ירצה יוכל לוותר )

רכיבה על פילים

אוטובוס ממוזג כמפורט בתוכנית.

תשלומי מיסים ממשלתיים.

טיפים לנותני השרותים המקומיים 

טקס באסי מסורתי

 

המחיר אינו כולל:

• ביטוח נסיעות ומטען (יש לדאוג לצאת את הארץ עם ביטוח)

• שתייה וארוחות נוספות אשר אינן כלולות בתכנית

• הוצאות אישיות: קניות, טלפונים, כביסה וכו'.

• היטלים ומסים מסוג כלשהו שיוטלו בארץ ובחו"ל ואינם ידועים במועד כתיבת הצעה זו.

 

אשרות כניסה ללאוס: 

דרושה אשרת כניסה (הכלולה במחיר הטיול). נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה ללאוס ושיש בו 6 עמודים ריקים לאשרות הכניסה. 

תהליך בקשת הויזות נעשה במקום.

• כאמור, אשרת כניסה ללאוס עולה 30 דולר לדרכון ישראלי. במידה ויחולו שינויים המחיר יעודכן בהתאם.. יש להביא תמונת פספורט. מי שאין לו ישלם 2$ קנס.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אל הנפלא והמרגש: לגלות את לאוס - טיול נשים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���