https://www.seffibenjoseph.co.il/Sbj/d2_content/menuid/1030/id/131/" />
03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לפרו ואי הפסחא

טיול לפרו ואי הפסחא

19 יום - קונדורים, קרנבלים ופסלים מסתוריים גם

מסע אל תרבויות אינדיאניות עתיקות וחדשות. מעבר בנופי האנדים, במעלה הג׳ונגל של האמאזונס, בקניוני השוליים של הרמה הגבוהה (האלטי-פלאנו), במפלי מים ואגמים ובמדבריות הצבעוניים בעולם.

זה המסע אל פרו, לא רק של האינקה - שחלשו על שטח עצום בדרום היבשת והותירו במרומי האנדים שרידים מפוארים - אלא גם של המוצ׳ה והצ׳צ׳אפויס, שנכחדו לחלוטין. לא זו בלבד, אלא שנבקר גם בקואלאפ, המתחרה הגדולה של מאצ׳ו פיצ׳ו (והמאוד-פחות מתויירת ממנה ....)

עמי פרו היום, ממשיכים לדבוק במסורות אבותיהם וממשיכים לעבוד את אליהם שקדמו לנצרות; איתם נחגוג את הקרנבל הצבעוני של קאחאמרקה ואת פסטיבל ״הבתולה מקנאדלריה". 

 

את המסע התרבותי בנופים ה"בלתי אפשריים" נסיים בביקור באי הפסחא, שהוא לא רק אחד הגשרים בין אנשי האוקיאנוס השקט לתרבויות אמריקה, אלא גם חידה רבת עניין של תרבות עלומה ושרידים ארכיאולוגיים – פסלי ענק המשקיפים אל האוקיאנוס - חריגים ויוצאי דופן.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: אל לימה

נחיתה בלימה. נסיעה למלון להתאוששות מהמעבר מצד אחד של העולם אל צדו השני..

 

יום 2: טרוחיו הקולוניאלית, מקדשי קרבנות אדם וסירות סוסוני העשב.

טיסה לטרוחיו (Trujillo), העיר המרכזית של צפון פרו והשלישית בגדלה במדינה אחרי לימה וארקיפה. 

נטייל במרכז העיר, שהארכיקטורה הקולוניאלית הספרדית שלה, היא אחד מנכסיה התרבותיים הכי חשובים (וגם נראים ....). בין אוצרותיה העתיקים מציגה טרוחיו מבנים היסטורים מעוטרים בסורגים, בשערים ובמעקות של ברזל מפורזל ומעוצב. 

בסביבתה של טרוחיו נמצאים אתרי המפתח של תרבויות מוצֶ'ה וצי'מו, שקדמו דורות רבים לאינקה. 

נבקר בוואקה דל סול ובוואקה דה לה לונה ( Huacas del Sol y de la Luna); וואקה הוא מתחם פולחני ומרכז דתי, שבו התקיימו טקסים והקרבת קורבנות, כולל גם קורבנות אדם ....

פעמים הוואקה היא אתר טבע ולעיתים מבנה. וואקה דל סול הוא מבנה החומר הגדול ביותר בפרו, שנבנה בתקופה הפרה-קולומביאנית (ממאה מיליון לבנים!!). 

הפסקת הצהריים נעשה בעיירת הדייגים - על חוף הים כמובן... -  וואנצ'אקו (Huanchaco) סירות הדייגים בעיירה נקראות "הסוסונים מהטוטורה" (גומא של מים רדודים, שעוד נפגוש באגם טיטיקקה), על שום צורתם המיוחדת. 

מכאן נמשיך לצ'אן-צ'אן (Chan Chan) שטרם גילוי אמריקה היתה העיר הגדולה ביותר בכל דרום אמריקה. בשיאה, לפני שנחרבה בידי האינקה, התגוררו בה כ-30,000 איש, מספר עצום באותה עת....

בסוף היום נגיע לצ'יקלאיו (Chiclayo) בה נישן.

 

יום 3: זהב האינדיאנים של סיפאן וצ'צ'פויאס מול המפלים

את היום נתחיל בביקור בסיפאן (Sipán), הוא אתר הקבורה החשוב ביותר של בני תרבות המוצ'ה. המוזיאון שבמקום, עוצב בתבנית הפירמידה הקדומה המקורית שניצבה כאן ומוצגים בו חפצים וכלים ״היסטריים״ שהתגלו במתחם הקברים שבמקום.

במוזיאון מוצג אוסף ענק של חפצי אמנות מזהב ומקרמיקה וכן המאוזוליאות של המנהיג-האציל המקומי של סיפאן, של אחד מאבותיו ושל הכהן הגדול.

אחרי המפגש עם הזוהר המסנוור של העבר, נסע דרך המדבר היבש ביותר בעולם, נטפס על המדרון המערבי של  האנדים ונרד אל אגפם המזרחי, אל הנהר מארניון (Marañón),  שהוא היובל השני בגדלו של האמזונאס

אחרי שנרד דרך הקניון הגדול של אוטקומבאמבה (Utcumbamba), נגיע לעיירה היפה על המורדות המזרחיים של האנדים - צ'צ'פויאס (Chachapoyas). 

לינה בלודג' מול מפלי המים של גוקטה (Gocta).

 

 

יום 4: מפלי גוקטה בג׳ונגל

יום טיול טבע, אל מפלי גוקטה (771 מ׳), שהוא המפל השלישי בגבהו בעולם, אחרי מפלי סן-אנחל בונצואלה וטוגלה, בדרום אפריקה. נלך כשלוש שעות, עד בסיס המפל, בהליכה (נינוחה אם כי לא נוחה) דרך ג׳ונגל האמזונס הצפוף והאפלולי. 

המתקשים בהליכה – יגיעו לתחילת המסלול וייפגשו עם הקבוצה בסופו. על מידת ההתקדמות שלהם, יחליטו הם עצמם כרצונם וכפי יכולתם ותחושתם.  

חזרה ללינה בלודג׳.

 

יום 5: חידת קוולאפ

בגובה כ - 3,000 מ׳ מעל פני הים, בלב הג'ונגל (שפה אין הוא יער גשם, אלא יער ערפל/עננים), נחבאת מצודת קוולאפ (Kuélap) , שבין חומותיה נמצאים שרידים של מאות מבנים עגולים, אקוודוקטים ומבנים לטקסים ולקיום פולחן, שאותם בלע הג׳ונגל.

על אף שהאתר התגלה כבר במחצית המאה ה-19, כששים שנה לפני שחירם בינגהם פרסם את מאצ'ו פיצ׳ו, עדיין היא לא נודעת ברבים ואין בה אותה מהומת תיירים כפי שיש במאצ׳ו פיצ׳ו.

לאחרונה החלו ירחונים מקצועייים, אנשי קולנוע ו.... ארכיאולוגים לגלות  בה עניין, בעיקר בשל כך שבסביבתה נחשפו ממצאים חשובים הקשורים למצודה.

אחרי שנתוודע לתרבותם של הצ'צ'פויאס בקוולאפ נחזור לגוקטה לודג', לעוד ערב נפלא

מול המפלים. 

 

יום 6: בדרך הנפלאה מצ'צ'פויאס לקאחמארקה

יום נסיעה בדרך יפהפיה לקאחמארקה (Cajamarca), דרך הנהר מרניון, המוכר לנו כבר. בדרך נעבור בסלנדין (Celendín) שלנו התיירים מוכרת מהחדשות כאשר ב-2012 נהרגו בה מפגינים, שהפגינו כנגד פרוייקט מכרות באיזור. 

בערב נגיע לקאחאמרקה.

 

יום 7: בקחאמרקה - בית העצב והמוות

קאחאמרקה היא עיר קולוניאלית ספרדית, ידועה גם כ"מיני קוסקו". היא שוכנת בעמק יפהפה, נובנתה על חורבותיה של קאחמרקה האינדיאנית, אחת מנקודות העצב הגדול על מר גורלם של האינקה.

בעיר החשובה הזו של האינקה נפגשו אטוואלפה, קיסר האינקה עם פרנסיסקו פיסארו - כובש פרו האינקאית ומחריבה. 

העיר היא מוזיאון פתוח של בתים מהתקופה הספרדית. נבקר ב״חדר הכופר״, שבו התקיים המפגש הגורלי בין פיסארו ואטוואלפה. שם לכד אותו הספרדי והבטיח לשחררו אם אטוואלפה ימלא את החדר בכסף ובזהב. אטוואלפה אכן מילא את החדר בכסף וזהב אך פיסארו הפר הבטחתו ורצח את קיסר האינקה (שהיה גם אלוהיהם) בכיכר העיר.

נבקר גם בנקרופוליס (קדום לתקופת האינקה) החצוב במצוקים סביב העיר, ונראה את מרחב המוות וההשקעה בו, של תושבי קחמארקה הקדומים.

 

יום 8: אבל גם .... קרנבל בקחמארקה

בבוקר ביום הזה נשתתף באחד מהקרנבלים הגדולים בפרו הוא הקרנבל של קחאמרקה. ברחובות המרכזיים שלה ובכיכר הארמס (Plaza de Armas) תעבורנה תהלוכות בתלבושות ססגוניות, תוך ריקודים ומוסיקה וגם משחקים במים ובדיו....  גם מקומה של השתיה לא נפקד וה"צ'יצ'י דה חורה" (Chichi de Jora) - המשקה האופיני של הקרנבל - ניגר שם מזויות הפה של כול.

 

אחרי שנשבע ממהומת הקרנבל נטוס ללימה וממנה ישירות אל חוליאקה (Juliaca). שדה התעופה ליד פונו. מאוחר בלילה נגיע לפונו, ללינה. 

 

 

יום 9: חגה של האלה האם, הבתולה רבת הזהויות מקאנדלריה

בבוקר נקום אל ה-קרנבל של פרו ומהגדולים ביבשת (כ-50,0000 רקדנים ועוד 15,000 נגנים ....). במשך מספר ימים חוגגים בפונו את הקרנבל ויום זה הוא יומה של האלה האם מרים, כאן בהתגלמותה של הבתולה מקאנדלריה (Candelaria), והקדושה הפטרונית של העיר. 

מקורן של החגיגות הוא בכלל מהאי טנריף, שבאיים הקנארים. זו החגיגה הדתית הגדולה ביותר בפרו וכנהוג בארצות האינדיאניות, גם בפסטיבל "הנוצרי" הזה מעורבים - בצבע, בצליל ובצורה - סממני התרבויות המקוריות של הקצ'ואה והאיימרה בזו שהביאו הספרדים מהנצרות המערבית. 

העיר פונו לובשת חג ועשרות אלפי חוגגים, בלווית רקדנים ונגנים בתלבושות צבעוניות, ממלאים את הרחובות עד הבוקר שלמחרת היום. 

ארוחת ערב ולינה שוב בפונו.  

 

יום 10: באיי הקש ועליהם וגם נסיעה...

בבוקר נשוט על אגם טיטיקקה (3800 מ' מעפה"י), האגם הגבוה בעולם הראוי לשיט ספינות. נבקר באורוס (Uros), אלו האיים הצפים המלאכותיים, שעשויים מגומא (Totora) הגדל באגם. תושבי האיים קוצרים אותו ובונים ממנו את האיים, את הבתים שבאיים, את סירותיהם ועוד מוצרים לשימוש יומיומי. נפגוש את הקהילה המונה כ-200 איש וחיה מזה דורות על האיים האלה. 

בצהרים נחזור לפונו ו״נפצח״ בנסיעה הארוכה אל קניון קולקה. בדרך נעצור בלאגוניאס (Lagunillas), אגמון בגובה 4,174 מ׳ מעל פני הים ובו שפע ציפורים. נמשיך דרך פאטוואסי (Patahuasi), שבה נעצור לשתיית חליטה מעלי קוקה. 

בערב נגיע לצ'יוואי (Chivay) ושם נלון. 

 

יום 11: קונדורים בקניון קולקה וגם אומנים

מוקדם בבוקר נסע ל"צלב הקונדור" ,(Condor Cross נקודת תצפית על מפלי קולקה. אם מזג האויר יאיר לנו פנים נוכל גם לראות את הקונדורים הנהדרים במעופם, ואם מזג האויר ינסה להשבית את השמחה, אנחנו בכל זאת ננסה לראות קונדורים ...... 

בדרך חזרה נבקר בקברים התלויים בצ'וגווטיקו (Choguetico), אלו הם קברים שנחצבו במצוק בשנת 1,200 לספירה. נבקר גם בכמה עיירות וכפרים, ששמרו את תבניתם ״הקולוניאלית״, בעמק של קולקה ונשוטט ברחובות של כפרי האמנים מאקה (Maca), אצ'ומה (Achoma) ויאנגו (Yangue).

לינה - שוב בצ׳יוואי

 

יום 12: הרי געש, עדרי לאמה מזדמנים וארקיפה

נסיים את הביקור שלנו בעמק היפה של הנהר קולקה בביקור בקופוראק ,(Coporaque) גם היא מהעיירות המקסימות בעמק של הנהר. 

אחרי ארוחת צהריים בצ'יוואי, ניסע לארקיפה (Arequipa). בדרך נערוך תצפיות על הרי געש; נעצור לצלם עדרי לאמה ואלפקה הרועים בשטח (אם, כמובן נראה אותם..... ),

אחר הצהרים נגיע אל ארקיפה - ה"עיר הלבנה". מעל העיר מתנשא הר געש (El Misti) לגובה 5,822 מ'. העיר - שצביון בנייתה הקולוניאלי השתמר לתפארת - נבנתה מהחומרים הגעשיים הנפוצים בסביבתה, כטוף ומוצרים קלאסטים בהירים אחרים, ומכאן כינויה – "הלבנה". 

לינה בארקיפה.

 

יום 13: בין אריקפה לאריקה

טיסה קצרה מארקיפה לטקנה (Tacna), ממנה ניסע אל מעבר הגבול הצפוני של צ'ילה, ומשם אל אריקה (Arica). בה נלון (לילה קצר) לפני הטיסה לאי הפסחא.

יום 14: עוד טיסה אבל .... אל איי הפסחא

טיסה מאוד מוקדמת מאריקה לסנטיאגו דה צ'ילה ומשם טיסה (4.5 שעות) לראפה נואי, הוא אי הפסחא השייך לצ'ילה. העברה משדה התעופה למלון בהנגא-רואה (Hanga Roa). 

 

יום 15: ראפה נואי, מואי ו-אהו, הם מושגים אמיתיים

את המסע באי נתחיל בתואי העובר סמוך ל"מואי" (Moai): אלה הם פסלי הענק שעוצבו בסלע וולקני מקומי. נבקר באהוס (בלשון רבים - Ahus ) - במות הפולחן שעליהן הציבו כנראה חלק מהפסלים (ובהעדר טקסטים מקומיים מאותה תקופה: נקפיד על "כנראה", ליתר בטחון....). 

הראשון הוא אהו וואיהו (Ahu Vaihu), מוקף בפסלים עצומים, שכבר הופלו ארצה. אחריו אהו אקאהנגה Ahu Akahanga)), מקום קבורתו של מלך האי הראשון. ניסע גם אל החוף הדרומי, אל ראנו ראראקו (Rano Raraku) למרגלות הר הגעש הכבוי Poike, אשר בראשו הלוע המרהיב ביותר שבאי. זה ככל הנראה, גם המקום שבו נחצבו ופוסלו ענקי האבן. 

נמשיך לאהו טונגאריקי (Ahu Tongariki), שם נמצא ריכוז הפסלים הגדול ביותר על האי. נקודה זו נשטפה בצונאמי שהכה באי הפסחא בשנת 1960, ושוחזרה בעיקר הודות למאמצי ארגונים מיפן. לבסוף, נבקר באהו טה פיטו קורה (Ahu Te Pito Kura), שבו נמצאים אבן ענקית מעוגלת והפסל הגדול ביותר שעל האי מואי ((moai). 

נמשיך אל החוף היפה להפליא של האוקיאנוס השקט אנאקנה  (Anakena) וחזרה למלון בהנגא רואה.

 

יום 16: ביצת השחפית ופולחן האל הציפור

נצא אל ראנו קאו (Rano Kao), הר געש שבלועו אגם מים מתוקים. גולת הכותרת של הביקור באזור היא Orongo. זה כפר אבן ומרכז טקסי-פולחני סמוך להר הגעש, וכאן היה נערך הטקס השנתי טאנגאטה מאנו (Tangata Manu), שהוא  תחרות שחייה והבאת ביצה של שחפית מסויימת. מי שניצח בתחרות, שלט במשאבי האי במשך שנה ונשא את התואר "איש הציפור". המקור לכל זה בתקופה שהמואי (פסלי הענק)  והאהו (במות) נהרסו, כנראה במאה ה – 18, והאסון האקולוגי שהאיץ את דעיכתו של האי והיישוב הפולינזי שבו, היה קרוב. השתרר אז כאוס, שממנו צמח הצורך לטפל נכון יותר במשאבים המתמעטים של האי. אז מומש סדר חדש תחת שלטונו של "איש הציפור".בימינו, מתקיים בכל קיץ טקס סמלי דומה למקורי.  

כאן גם נראות יותר מ - 100, כתובות סלע המוקדשות לאל החשוב ביותר למקומיים - מאקה מאקה (Make Make). נבקר במערות אנא קאי טאנגאטה (Ana Kai Tangata) שקירותיהן מכוסים בציורי סלע "פרימיטיביים". 

את המחצית השנייה של היום נקדיש ל"מבט אל הכוכבים"; נצא אל הצד הצפוני של האי, אל אהו אקיווי (Ahu Akivi), שבו ניצבים שבעה פסלים על במה. אלה הפסלים היחידים באי הפונים אל האוקיינוס. 

נבקר במערת אנא טה פאו (Ana Te Pahu), המכונה גם מערת הבננה (בשל המון עצי בננה שגדלו סביבן), והלאה אל פונה פאו (Puna Pau), המחצבה המקורית שממנה גילפו תושבי רפה נואי את הפוקאו (Pukao) - הכובעים או הפיאות -  לכמה מפסלי האי. 

חזרה למלון ולינה בהנגא רואה.

 

יום 17: מאי הפסחא לסנטיאגו

לפי שעת הטיסה, נצא לשדה התעופה בדרכנו לסנטיאגו. כשגיע - העברה למלון. לינה בסנטיאגו.

ימים 18-19: טיסה מסנטיאגו לאירופה והביתה

לפי שעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה לאירופה. נחיתה ביום המחרת והמשך טיסה ארצה. נחיתה בתל אביב.

 

המחיר כולל :

לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה, עם שירותים צמודים. במקומות בהם רמת התיירות נמוכה נלון בטוב שבנמצא.

כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב או צהריים, פרט לימי הטיסה הבינלאומית ופרט ליום הטיסה מאי הפסחא לסנטיאגו דה צ'ילה)

הדרכה: מדריכים מקומיים דובר אנגלית ומדריך בכיר מצוות רואים עולם - ספי בן יוסף.

דמי כניסה: לאתרים המצוינים בתוכנית.

טיסות: טיסות כלולות בי"ל ופנים כמפורט בתוכנית: (ת"א\אירופה\פרו\צ'ילה\אירופה\ת"א. טיסות פנים פרו (4) וצ'ילה (3). 

תחבורה: רכב ממוזג להסעת תיירים- כמפורט בתוכנית.

בלוני חמצן ברכב ובמלונות במקומות הגבוהים (האלטיפלנו, פונו)

תה קוקה חפשי ברכב ובמלונות במקומות הגבוהים 

טיפים: לנותני השירותים בחו"ל.

דמי רישום: בסך U$47 

מע"מ

 

המחיר אינו כולל:

• מיסי מעבר אם יהיו כאלה.

• ארוחות שאינן מצוינות בתוכנית. 

• הוצאת דרכון או הארכת תוקפו. יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול ובו 2 עמודים ריקים לפחות.

• ביטוח רפואי ומטען.

• חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.

• הוצאות בעלות אופי אישי

 

תנאים כלליים:

עם ההרשמה, יש להעביר מקדמה בסך 500 $ לנוסע, ניתן לשלם במספר תשלומים עד מועד יציאת הטיול. התשלומים לפי שער העברות והמחאות, ביום התשלום.

עד 55 ימי עבודה יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי ביטול (47$ לאדם)

מ- 54 ימי עבודה  ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה-דמי ביטול בסך % 15 ממחיר סידורי הקרקע. 

מ- 20 ימי עבודה ועד 15 ימי עבודה לפני היציאה -דמי ביטול בסך % 25 ממחיר סידורי הקרקע. 

מ- 14 ימי עבודה  ועד 4 ימי עבודה  לפני היציאה -דמי ביטול בסך % 55 ממחיר סידורי הקרקע. 

מ- 72 שעות לפני היציאה - דמי ביטול בסך % 100  ממחיר סידורי הקרקע.

 

• עבור טיסות דמי הביטול יהיו בהתאם לעלות הביטול.

 

 

הערות:

שינוי במחירים: המחיר מבוסס על מחיר טיסה ושירותים נוספים כפי שהם ידועים ביום הגשת ההצעה, ברצוננו להדגיש כי כל שינוי עד מועד היציאה לטיול- במחירי הטיסות, הויזות, או סידורי הקרקע, יחול על הלקוח.

דרכון ואשרות: יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול ובו 2 עמודים ריקים לפחות. הוצאת/הארכת דרכון היא באחריות המטייל בלבד. 

סדר הביקור באתרים ובשמורות עלול להשתנות כתוצאה מאילוצים שונים. 

מספר הלילות עשוי להשתנות בעת ההזמנה (בכפוף לטיסות), תוספת לילה בטיול תהיה כרוכה בתוספת למחיר הטיול ותחול על המטיילים. 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לפרו ואי הפסחא

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���