03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול עומק באנדלוסיה

טיול עומק באנדלוסיה

9 ימים - טיול מאורגן לדרום ספרד

 

אנדלוסיה היא אזור של ניגודים: ערים עתיקות ומדבריות, חופים נהדרים והרי הסיירה נבאדה, שם נמצאים ההר הגבוה ביותר בספרד ואתרי הסקי הדרומיים ביותר באירופה. מדובר באזור האותנטי ביותר בספרד. בחבל זה הרקיעה התרבות האנושית לגבהים מסחררים, ונפלה למאבקים חייתיים אכזריים. סביליה, קורדובה, גרנדה קדיס וטולדו שמות המתגלגלים בפינו כשיר קסום. רגשי התפעלות מתעוררים בנו אל מול עצמת הארכיטקטורה הנהדרת ומשתלבים בזיכרון כואב למראה בתי הכנסת שהפכו לכנסיות. כאן פרחו תרבויות האסלאם במיטבו, הנצרות הספרדית ומיטב היוצרים היהודיים בימי הביניים. כאן נולדו הפלמנקו והקורידות, נכתבה שירה נשגבת והתפתחה אדריכלות ייחודית ומרהיבת עין.

בסיורנו נדגיש את המורשת העצומה של שלוש הדתות, נחזה בנופים עוצרי הנשימה, נבקר בערים, עיירות וכפרים ציוריים. נטעם ממאכלי האזור הידועים בטיבם ונלגום מיינותיו המעולים

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – מלגה (דרך אירופה) מיחאס

עם בוקר נטוס מתל אביב, דרך אירופה, למלגה (Malaga). (נחיתה צפויה בשעות אחר הצהרים). ניסע לעיירה המקסימה מיחאס (Mijas), האופיינית ליישובי הקוסטה דל סול. נערוך סיור בעיירה בכרכרות רתומות לחמורים או לסוסים. לינה: סמוך לגיברלטר.

 

יום 2: גיברלטר וקאדיס

בבוקר נעבור את הגבול בין ספרד לגיברלטר הזעירה וניסע אל הצוק הכביר השוכן על מיצר גיברלטר ומפריד בין הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. נעלה עם מיניבוסים לסיור בצוק, נערוך תצפית לעבר המייצרים ויבשת אפריקה , נראה את הקופים המפורסמים, נבקר במערת סנט מיכאל שעל הצוק ונרד לשוטטות קלה במדרחוב הידוע של המושבה הבריטית. נמשיך בנסיעה לאורך החוף האטלנטי של ספרד. נעבור ליד כף טרפלגר (Cabo Trafalgar), שסמוך אליו התחולל אחד הקרבות הימיים החשובים בהיסטוריה. נמשיך לקאדיס (Cadiz), נסייר בעיר הנמל שיסדוה הפיניקים, נבקר במוזיאון הארכיאולוגי המספר את תולדות העיר ובקתדראלה ,בה קבור המלחין המפורסם, מנואל דה פאייה (Manuel de Falla y Matheu;‏ 23 בנובמבר 1876 –  14 בנובמבר 1946) ונעצור בכיכר חוקת 1812, המציינת את קאדיס כעיר בה עוצבה דמות הדמוקרטיה הספרדית.  לינה: בקאדיס. 

 

יום 3: הערים הלבנות, רונדה

בבוקר ניסע בדרך "הכפרים הלבנים"  ונעצור לביקור בעיירה ארקוס דה לה פרונטרה (Arcos de la Frontera). נעלה ברכבת לונה פארק אל מרומי הצוק וניכנס לכנסיה המרהיבה, הכוללת עבודות מתקופות מגוונות: גותיקה, רנסנס ובארוק. נמשיך לעיירה מקסימה נוספת, גרסלמה (Grazalema) לפני נשים פעמינו לעבר יעדנו הבא, רונדה (Ronda). נסייר בעיר העתיקה של רונדה, בה הומצאה מלחמת הפרים בצורתה המוכרת לנו ונבקר בזירת הלחימה. נערוך תצפית יפה על ערוצו התלול והעמוק של נהר גואדאלוין (Guadalevín).   לינה: ברונדה.

 

ימים 4-5: סביליה

נצא בדרכנו לסביליה (Sevilla). נקדיש לעיר יפה זו יומיים. נבקר בגדולה שבקתדרלות ספרד ואם יתאפשר ניכנס גם למגדל החירלדה, בארמון אלקסר המרהיב (Reales Alcázares de Sevilla). נבקר בבית פילאטיס, בגני המלכה מריה לואיזה וברובע היהודי העתיק הידוע בבתיו היפים ובחצרות הבנויות בסגנון ה"פטיו". לא נחמיץ את המוזיאון לאומנויות יפות, בו נמצאות כמה משכיות החמדה של האמנות הספרדית.

לינה: בסביליה.    בערב יום 5: הופעת פלמנקו.

 

יום 6: קורדובה, גרנדה

ניסע לקורדובה (Cordoba) עירו של הרמב"ם ו"עיר אלף המסגדים" ונעצור בדרך לביקור במדינת א- זהרה, שרידי עיר מלכותית של שליטיה המוסלמים של ספרד. בקורדובה נבקר במסגד המורי העתיק  "לה מסקיטה" שגגו נישא על מאות עמודים מגולפים וכיפותיו מצופות פסיפסי זהב. פרק זמן מכובד נקדיש לביקור ברובע היהודי: נבקר בבית הכנסת- שעבר גלגולים רבים, נראה את פסלו של הרמב"ם הניצב בכיכר טבריה, נסייר בסמטאות ונציץ לחצרות הפנימיות המפארות כל בית, נעבור בכיכר יהודה הלוי ונראה את הארמון והגנים של אלקסר דה קורדובה (Alcázar de Cordoba). לעת ערב ניסע לגרנדה.  לינה: בגרנדה.

יום 7: גרנדה

גרנדה "פנינת הדרום", עירו של רבי שמואל הנגיד- בירתה האחרונה של ספרד המוסלמית. נערוך סיור מקיף ביצירת המופת של העיר, ארמון אלהמברה, גולת הכותרת של האדריכלות והעיצוב האסלאמי בספרד, על שלוש החצרות שלו, ואולם השגרירים שבו ניתן צו הגירוש ליהודים. נבקר גם בגני החנרליפה הצמודים. נמשיך אל העיר העתיקה לביקור ב"קפלה ריאל" שם קבורים "המלכים הקתולים", פרננדו ואיסבל כובשי העיר מידי המוסלמים בשנת 1492, יוצריה של ספרד המאוחדת והמודרנית והאחראים לגירוש ההמוני של היהודים מארצם. אם הזמן והכוחות יאפשרו, נבקר גם במנזר הקרטוזיאני (Monasterio de la Cartuja), שכנסייתו היא מהדוגמאות המרהיבות ביותר לאמנות הבארוק הספרדי.    לינה: בגרנדה.

יום 8: גרנדה, מלגה

בבקר ניסע דרך עיירות "חוף השמש" אל מלגה. נעלה אל מצודת גיברלפארו (Castillo de Gibralfaro) המשקיפה אל העיר. לאחר הפסקת צהרים, נמשיך לביקור במוזיאון פיקאסו, נסייר בתיאטרון הרומי וממנו נטפס אל ארמון אלקסאבה, מהארמונות המפוארים האחרונים שנבנו בספרד. 

לינה: במלגה.

 

יום 9 מלגה – תל אביב (דרך אירופה)

בבוקר ניפרד מעולם הקתוליות הספרדית בביקור בקתדראלה המפורסמת של מלגה. לקראת צהרים נצא לנמל התעופה, ממנו נחזור בטיסה ארצה.

 

המחיר כולל:

טיסה בקו: תל אביב –מלגה – תל אביב (דרך אירופה)

הטל דלק ומיסי נמל

בתי מלון מדרגת תיירות טובה 

כלכלה: חצי פנסיון (מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון)

דמי כניסה לאתרים שבתכנית

מדריכים מקומיים בהתאם לדרישת החוק בספרד

אוטובוס תיירים נוח לאורך כל הדרך

תשר לנותני השירותים המקומיים

הדרכה על ידי מדריך/כה  מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע

ערכות שמע לנוסע

 

המחיר אינו כולל:

הוצאה או הארכת דרכון

ארוחות צהרים כלשהן

הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, משקאות בארוחות, יציאות בערבים)

ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו)

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות. 

יתכנו שינויים בזמני הביקורים.

אין שרותי סבלות בטיול זה.

מחיר הטיול נקבע למינימום 20 מטיילים.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים (לקבוצות) המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול עומק באנדלוסיה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���