03-7527777
לבירורים והזמנות
ירדן - אל הרי מואב, פטרה וואדי ראם

ירדן - אל הרי מואב, פטרה וואדי ראם

4 ימים - טיול כוכב לירדן

טיול חוויתי אל אתרי הטבע ושכיות החמדה הייחודיות של ירדן, משולב במקצת אתרים היסטוריים: נטייל באתרים ביזנטיים חשובים, נראה רצפות פסיפס מדהימות, מבצרים צלבניים, נשתכשך בנחלי הרי מואב הזורמים בקניוני אבן חול, בהרי אדום, טיול לפטרה ובואדי ראם.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: מעבר נהר הירדן, הר נבו, מידבא

בבוקר ניפגש במעבר נהר הירדן ליד גשר שייח חוסיין. נעבור את סידורי הגבול ונגיע לצד הירדני שם ימתין לנו צוות המנהלה הירדני (מדריך מקומי, שוטר ממשטרת התיירות ונהג האוטובוס). נתחיל בנסיעה דרומה בבקעת הירדן, לאורך תעלת העו'ר הניזונה ממי נהרות הירמוך והירדן. מי התעלה משקים את האזור החקלאי שבו חממות לירקות ושדות מעובדים. נעבור אתרים חשובים כמו: תל סוכות, מעבר היבוק, הכפר כראמה. נעלה אל גב ההר המזרחי ונגיע להר נבו, נצפה לעבר הארץ המובטחת, נסייר בכנסיית משה אשר על ההר ונמשיך למידבא לביקור בכנסיית סנט ג'ורג'. על רצפת כנסיה זו מופיעה מפת מידבא ובה תיאור של מפת ארץ ישראל ועבר הירדן בפסיפס צבעוני ובה תוך ציון בשמותיהם של ערים הרים ונחלים. לינה במידבא או בכרך.

יום 2: ואדי אבו חמאד, מצודת כרך, פטרה

בבוקר ניסע לאחד מקניוני מואב, הלא הוא ואדי אבו חמאד קניון אבן חול וטרוורטין מדהים. בין הקירות של אבן החול הצבעונית גנים תלויים, מים זורמים, מעיינות נובעים מקירותיו ומעיינות חמים! לאחר הליכה ובילוי של מספר שעות בנחל במסלול קליל השווה לכל נפש, נעלה לכרך, היא קיר מואב המקראית. מצודה אדירה מן המאה ה-12 החולשת על עבר הירדן ומישורי מואב ועל המעבר מבקעת הירדן לגב ההר. נסייר במצודה וניסע לפטרה אליה נגיע בשעות הערב. לינה בפטרה.

יום 3: פטרה

את שעות הבוקר נבלה בפטרה, הזכאית בצדק להימנות בין שבעת פלאי העולם החדשים. ניכנס אל ה"סיק" הוא המעבר המפורסם של פטרה המוביל אל ה"חזנה" החזית המפוארת של פטרה וסימלה של ירדן. נסייר בין שלל חזיתות הקברים המרשימות, בתיאטרון ובמקדשים העתיקים. נתפעל ממראם הייחודי של הבדואים והבדואיות משבט ה"בדול" המתפעלים את האתר. אחר הצהרים ניסע לסיק באריד (הקניון הקר), הנקרא גם פטרה הקטנה. זהו אתר קבורה נבטי אשר הוסב לחניון שיירות. אחד האתרים הקסומים בהרי אדום. תצורות אבן חול צבעוניות בלב יער ערערים. את שעות השקיעה הזהובות נבלה בתצפית ובצילום במקום זה. לינה בפטרה.

יום 4: ואדי רם, עקבה

בבוקר נצא מפטרה וניסע דרומה על גב הרי אדום תוך תצפיות אל הערבה ואל ישראל שמנגד. בואדי ראם נבקר במרכז המבקרים שבמקום, ונצא לסיור על גבי ג'יפים/טנדרים מקומיים אל צפונותיו של ואדי ראם, אחד המדבריות היפים באזור ואשר היה אזור פעולתו של לורנס איש ערב. זהו מסע בנופי ירח ודיונות חול ענקיות. הואדי רחב ידיים ועצום מימדים ובו מצוקי סלע המתנשאים בתלילות לגובה של מאות מטרים ויוצרים מראות מרהיבים אשר העין אינה שבעה מלראותם. אחר הצהרים נצא לעקבה, נבלה מעט בעיר לאורך חוף הים ונחצה את הגבול במעבר הערבה חזרה לישראל.

המחיר כולל:

אוטובוס תיירים ממעבר הגבול הצפוני ועד עקבה
לינה במלונות בדרגת תיירות טובה
כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב במלונות)
כניסות לאתרים המופיעים בתוכנית
טיול ג'יפים בואדי רם
מדריך מקומי דובר אנגלית
מלווה/שוטר מטעם משטרת הביטחון

  • אגרת מעבר בצד הישראלי (100 ₪)
  • אגרת מעבר ואגרת יציאה בצד הירדני (15 דינר)

הסעה במעבר הגבול נהר הירדן.
טיפים לנותני השירותים בירדן.

המחיר אינו כולל:

ביטוח אישי, נסיעות ומטען – חובה
הוצאות אישיות
הגעה אל מעברי הגבול וחזרה

הערות:

  • מחיר האגרות במעבר בישראל ובירדן הוא בהתאם לתקנות והתעריפים נכון להיום, במידה ויהיו שינויים ייגבו ההפרשים לאחר הטיול התאם לגובה האגרה בפועל.ירדן מופיעה באזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור, אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ

בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא ירדן - אל הרי מואב, פטרה וואדי ראם

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���