03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול מקיף לאלבניה המתעוררת

טיול מקיף לאלבניה המתעוררת

9 ימים - כולל לילה בקוסובו

טיול אל אלבניה אשר הייתה סגורה במשך שנים מאחרי חומות של בידוד והסתגרות. במדינה השתמרו מסורות מקומיות המבוססות על חוקים עתיקים (קאנון) ונוקשים אשר התושבים עדיין נוהגים על פיהם. הביקור מתמקד בנופי הבלקן ההרריים, המיוערים, שופעי המים, בין כפרים קטנים ומבודדים ושמורות טבע מקסימות, הרים פראיים, יערות חופים בתוליים ואתרים ארכיאולוגיים מרשימים. כל זאת יחד עם קבלת פנים לבבית של התושבים, מתובלת עם מאכלים בלקניים מעוררי תיאבון. 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, טירנה

טיסה לטירנה (Tirana) דרך אירופה. עם ההגעה סיור רכוב בטירנה בירתה הססגונית של אלבניה. לינה בטירנה.

 

 

יום 2: קרויה, שקודרה

בבוקר נמשיך ונטייל בטירנה. נבקר במרכז העיר ונראה את אחד המסגדים המצוירים מהבודדים ששרדו מהתקופה העות'מאנית.  לאחר מכן נצא צפונה ונבקר בקרויה ((Kruja המתחרה על התואר "העיר היפה באלבניה". קרויה ממוקמת בנקודה אסטרטגית חשובה ומפורסמת בעיקר בשל מאבקו של הגיבור הלאומי האלבני מן המאה ה-15, סקנדרבק (Skanderbeg), אשר נלחם בעות'מאנים בעשרות קרבות והגן על אירופה מלחצם. נבקר במצודה ובבזאר הציורי. נמשיך ללינה בעיירה שקודרה (Shkodra), בקרבת אגם סקאדאר.

 

ימים 3-4: האלפים האלבניים

בבוקר נצא מוקדם מזרחה, ונתחיל להעפיל בהרים של צפון אלבניה, בדרך נעבור ליד כפרים ציוריים, וליד פרויקט האגירה והמפעלים ההידרואלקטריים הגדולים של אלבניה הממוקמים על נהר דריני ((Drini. נגיע אל רציף המעבורת בקומאני (Komani) נעלה על מעבורת שירות המעבירה אנשים וסחורות במעלה הנהר עד לעיירה (Fierza) . משם נעלה עד ביירם צורי (Bajram Curri). ניסע בטרנזיטים לכיוון הגבול עם מונטנגרו לאורך נהר (Valbone). ננצל את נזמן העומד לרשותנו לסיורים ברגל בנופים האלפיניים הנפלאים. לינה בוולבונה (בפנסיון כפרי פשוט אך מקסים!) או בביירם צורי.

 

יום 5: קוסובו

עם בוקר ניסע דרך טרופויה (Tropoja) לגבול שבין אלבניה לקוסובו, אזור אשר נרגע בשנים האחרונות ומאפשר הצצה ייחודית ומפתיעה. נבקר בעיירה ג'קובה (Gjakova) שהופצצה קשות במלחמת האזרחים ושוקמה מחדש בעזרת אונסקו. נמשיך ונבקר במנזר דצ'אני (Decani - במידה ויתאפשר) המרשים, בו קבור אחד ממלכיה החשובים של סרביה. המנזר הוכרז כאתר מורשת עולמית בעיקר בשל הפרסקאות המרהיבות שבו. לקראת אחר הצהריים נגיע לעיר פריזרן (Prizren) ונבקר במרכז העותמאני העתיק שלה. לינה בפריזרן.

 

יום 6: קוסובו, בראט

בבוקר נחצה חזרה את הגבול לאלבניה. נעבור בדורס (Durres) שהיוותה בעבר את תחילתה של ויה אגנטיה המפורסמת שחיברה בין רומא לקוסטנטינופול. ניסע לעיר בראט (Berat), הידועה בשם "עיר 1,000 החלונות" אחת הערים העתיקות של אלבניה ומהיפות שבהן. נבקר במצודה אשר בתחומה עדיין מתגוררות משפחות רבות ונערוך תצפית מראש המצודה אל רבעיה השונים של העיר. נסייר בין הבתים העות'מאניים והסמטאות הצרות ככל שהזמן יתיר. לינה בבראט או בפייר.

 

יום 7: מבראט דרך וולורה עד סרנדה

נשלים את סיורינו בבראט וניסע דרך כביש החוף הידוע גם כ"רביירה האלבנית". נחצה את וולורה (Vlore) ונעלה לפארק הלאומי לוגורה (Llogora), העטור בצמחייה ההררית. ניסע לאורך הים האדריאטי ונבקר במצודת פורטו פלרמו (Porto Palermo). נסיים את היום בביקור בסרנדה (Sarande), העיר הדרומית ביותר באלבניה. לינה בסרנדה.

 

 

יום 8: סרנדה - גירוקסטר

בשעות הבוקר נבקר בעיירה הרומאית הדרומית בוטרינט (Butrint), שאתריה מתחרים רק בנופיה הקסומים. נמשיך ל"עין הכחולה", מעיין מיוחד שהפך לאתר תיירות. אחר הצהריים נגיע לגירוקסטר (Gjirokaster). נבקר במבצר המרשים ובמוזיאון האתנוגרפי. לינה בגירוקסטר.

 

יום 9: גירוקסטר , טירנה וחזרה הביתה

בבוקר נצא צפונה דרך טפלנה ופסלו של עלי פאשה, ששלט בכל דרום אלבניה בסוף המאה ה-18. העברה לשדה התעופה לטיסה לא ישירה לתל אביב.

 

המחיר לקבוצה של 20 נרשמים ומעלה

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי דרך אירופה (טיסה לא ישירה).

מיסי נמל והיטל ביטחון.

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה בערים הגדולות. בערי השדה מלונות בדרגת תיירות, עם מקלחות ושירותים צמודים.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

מדריך מקומי לכל אורך המסלול.

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות באזור זה של העולם בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע באוטובוס נוח ומרווח.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

 

 

ההרשמה במשרדי

החברה להגנת הטבע רואים עולם

ברח' מנחם בגין 14 רמת גן 52700

טל: 7527777 – 03 פקס: 7527117 – 03

www.roimolam.co.il

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול מקיף לאלבניה המתעוררת

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���