03-7527777
לבירורים והזמנות
סמינר בירדן ארכיאולוגיה, היסטוריה, נצרות ונופי מדבר פראיים

סמינר בירדן ארכיאולוגיה, היסטוריה, נצרות ונופי מדבר פראיים

5 ימים - אל ערי הפאר של העבר, מצודות צלבניות, כנסיות עתיקות ומודרניות, אתרים מקראיים ונופים טבעיים מקסימים

*   יסכה הרני היא מומחית לנצרות, יועצת, מרצה ומדריכה ברחבי הארץ ובחו"ל על נצרות ונוצרים. הכשירה מאות מורי דרך ודיפלומטים בשליחויות לארצות נוצריות. זכתה בפרס הר ציון 2013. רואה בסיור בירדן כחלק וכהשלמה אינטגרלית להיסטוריה של ארץ ישראל בכלל ולנצרות בפרט.

** ד"ר צביקה צוק הוא ארכיאולוג, גיאוגרף ומדריך טיולים בכל נשמתו מזה למעלה מ-40 שנה. הדריך בארץ אלפי טיולים ובחו"ל עשרות טיולים ליעדים שונים כולל טיולים רבים לירדן. הוא הארכיאולוג הראשי של רשות הטבע והגנים. מומחה עולמי בחקר מפעלי מים עתיקים. 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: מעבר שייח' חוסיין, ג'רש, עראק אל אמיר, לינה במידבא.

ב-07:45 ניפגש במעבר הגבול שייח' חוסיין שליד בית שאן. נחצה את הגבול, ניפגש עם האוטובוס והצוות הירדני ונעלה אל הרי הגלעד. האתר הראשון במסענו הינו עיר הדקפוליס השמורה ביותר:  ג'רש (Jerash). לא לחינם יש המכנים אותה "פומפיי של המזרח":  בג'רש התגלו שערי ענק, רחובות עמודים מפוארים, מקדשים, תיאטראות, היפודרום, כנסיות ואף מקום בית כנסת. בג'רש נבלה מספר שעות ומשם ניסע אל שרידי הארמון המפואר של בית טוביה בעראק אל אמיר (Iraq el-Amir

 

יום 2: מפת מידבא, הר נבו, מכוור, אום רסאס, לינה במידבא.

מידבא המוזכרת במקרא ובמצבת מישע זכתה לתהילת עולם עם גילויה של מפת ארץ הקודש בפסיפס מהתקופה הביזנטית. למרות שניזוקה עת הוקמה עליו כנסיית סנט ג'ורג' המודרנית, פלא הוא לחזות במפה ההיסטורית של ארץ הקודש ובמרכזה - ירושלים. מכאן נעפיל להר נבו (Nebo), וכמשה רבנו נשקיף על ערבות יריחו ואל הארץ המובטחת. בראש ההר הוקמו כנסייה ביזנטית ומנזר גדול וכיום מתגוררים בו נזירים פרנציסקנים המארחים את הצליינים ומפתחים את המקום. מכאן ניסע למבצר מכוור (Machaerus), אשר נבנה לראשונה ע"י אלכסנדר ינאי, שוקם ע"י הורדוס ונפל לידי הרומאים במרד הראשון. פרסומו בא לו מפרשת מאסרו והוצאתו להורג של יוחנן המטביל. בטיפוס רגלי לראש האתר נראה את הדמיון למערכת המצור הרומית של מצדה, ובראשו נרקוד את 'ריקוד שבעת הצעיפים'... ניסע לאתר הארכאולוגי אום רסאס (Umm ar-Rasas), שהיה מוצב צבאי רומי בשם "קסטרום מפאה" (Kastrom Mefaa) ובו נבנו מספר כנסיות באלף הראשון לספה"נ. השתמרותן של רצפות הפסיפס היא מפליאה, בהן עיטורים של סצנות יום-יומיות כמו ציד, דיג, עיסוק בחקלאות לצד תיאורי ערים בעבר הירדן, ארץ ישראל ומצרים. נשוב ללינה במידבא.

 

יום 3: מצודת כרך, קניון ואדי אבן חמיד ופטרה הקטנה.

בבוקר נבקר במצודה הצלבנית המרשימה של כרך ("קיר מואב" המקראית, בירתה של מואב) - בירת נסיכות עבר הירדן, שנבנתה בסמוך ל"דרך המלך" בידי פולק מלך ירושלים ועברה לידי רנו משטיון. נמשיך לטיול בקניון המרשים של ואדי אבן חמד, הכולל הליכה במים חמימים. זהו גן עדן עלי אדמות (בעת הנסיעה לקניון נעבור מהאוטובוס לכלי רכב קטנים). נמשיך בנסיעה ארוכה דרומה לעבר פטרה ולעת ערב נבקר בפטרה הקטנה כמבוא ליום המחרת. נגיע לפטרה ובה נלון (2 לילות).

 

יום 4: יום מלא בפטרה בטיול רגלי, לינה בפטרה

יום מלא בפטרה (Petra) בירת ממלכת הנבטים,  הקרויה בפינו "הסלע האדום" והיא אתר מורשת עולמית וגם נבחרה בשנת 2007 כאחד משבעת פלאי תבל החדשים. יום עמוס זה יפתח  בהליכה בקניון הסיק הצר והמפותל ולאורכו נלמד את תכנון המים של המקום ואת תבליטי האלים הנבטיים. הקבר המלכותי 'חזנת פרעון' ('אוצר פרעה') יהיה הראשון בסדרה של 'ארמונות הקבורה' המרהיבים החצובים שנראה ולחלקם גם נכנס. טיפוס קל יובילנו לתצפית נהדרת על התיאטרון הרומי החצוב באבן חול ומשם אל כנסיית הפפירוסים ואזור המקדשים. נעלה לג'בל א- דיר ממנו נפרשת תצפית נהדרת לערבה. עם ערב נשוב למלוננו בפטרה.    

 

יום 5: החוף המזרחי של ים המלח, קניון הארנון (או זרקא מעין), אתר הטבילה הירדני, שייח' חוסיין

נצא בבוקר מפטרה צפונה ונרד בכביש נופי מרהיב עין אל השבר הסורי אפריקני. משם לאורך ים המלח נגיע אל הנקיק המופלא של הארנון (Wadi Mujib). עם חליפות הצלה ומצילים של רשות הגנים הירדנית נלך ואף נשחה במים שיצרו את אחד הקניונים היפים בעולם באבן חול אדומה (אם מזג האוויר לא יאפשר טיול בארנון, נטייל בקניון הקסום של ואדי זרקא מעין Wadi Zarqa) Main), המתחתר בין צוקי אבן חול צבעונית). הנסיעה צפונה לאורך חוף ים המלח תביאנו לאתר הטבילה הירדני המכונה אל מע'טס ('ביתניה מעבר לירדן') שהוכרז ביולי 2015 כאתר מורשת עולמית. באזור זה נחשפו שרידי כנסיות, קפלות, מערות נזירים וממצאים יהודיים מימי בית שני וכיום נבנות בו כנסיות מודרניות לכל העדות הנוצריות השונות. נהלך בסבך הקנים והאשלים לאורך הירדן עד שנעמוד מול אתר הטבילה הישראלי "קצר אל יהוד" ונדמיין את סצנת ההטבלה של ישוע מידי יוחנן המטביל... לקראת ערב נגיע למעבר שייח' חוסיין, בדרכנו חזרה הביתה בלילה.

 

 

 

מחיר הסיור לאדם בחדר זוגי

בקבוצה של 35 מטיילים ומעלה:          895$

בקבוצה של 30-34 מטיילים המחיר:     950$

בקבוצה של 20-29 מטיילים המחיר:     995$

מינימום 20 מטיילים ליציאת הסיור,

מקסימום 40 מטיילים (ללא הצוות). 

המחיר כולל:

אוטובוס תיירים ממוזג לאורך כל הסיור בירדן

לינה במלונות בדרגת תיירות טובה 4* 

כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב במלונות).

כניסות לאתרים שבתוכנית.

הדרכה על ידי יסכה הרני וד"ר צביקה צוק.

מדריך מקומי דובר אנגלית.

מלווה/שוטר מטעם משטרת הביטחון.

אגרת מעבר בצד הישראלי (110₪).

אגרת מעבר ואגרת יציאה בצד הירדני (15$)

הסעה לצד הירדני במעבר הגבול נהר הירדן.

טיפים לנותני השירותים בירדן.

מים מינרליים לאורך כל הטיול.

ערכות שמע להדרכה. 

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים

ביטוח אישי, נסיעות ומטען – חובה

הוצאות אישיות

הגעה למעבר הגבול וחזרה

 

הערות:

*מחיר האגרות במעבר בישראל ובירדן הוא בהתאם לתקנות והתעריפים נכון להיום, במידה ויהיו שינויים ייגבו ההפרשים לאחר הטיול התאם לגובה האגרה בפועל.

**ירדן מופיעה באזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור, אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא סמינר בירדן ארכיאולוגיה, היסטוריה, נצרות ונופי מדבר פראיים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���