https://https://seffibenjoseph.co.il/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C_%D7%9C%D7%9E%D7%93%D7%92%D7%A1%D7%A7%D7%A8_%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D_%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%A8_%D7%95%D7%98%D7%91%D7%A2_%D7%90%D7%97%D7%A8_%D7%91%D7%99%D7%9F_%D7%90%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%94_%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%90%D7%A0%D7%95%D7%A1//" />
03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול למדגסקר

טיול למדגסקר

17 יום - בעקבות הלמורים וחיות אחרות

מדגסקר היא מדינת אי ענק (איים...) באוקיינוס ההודי, מול מוזמביק שבמזרח אפריקה התיכונה ולשעבר מושבה צרפתית. כיוון שמדגסקר ניתקה - בעברה הגיאולוגי הרחוק - מיבשת אפריקה, התפתחה בה צמחייה אנדמית מגוונת ובה גם יערות סבוכים, בעלי חיים, שאין כמותם בעולם, כמו למשל הלמורים שוני הצורה והגודל, שחיים אך ורק במדגסקר, זיקיות ענק "מוזרות למראה" וזיקיות זעירות, עופות מיוחדים ועוד. 

ו.... גם הפסיפס התרבותי מרתק כאן, בשל המזיגה האנושית של נציגים מתת-היבשת ההודית ומאפריקה.

 

טיול זה אינו פעיל!

ימים 1-2- דילוגים באוויר אל האי

טיסת ערב לאיסטנבול, והמשך בטיסת לילה לאנטננריבו  (Antananarivo)בירת מדגסקר. פירוש השם הוא "עיר אלף (הלוחמים)" ומכאן ואילך, היא תהיה עבורנו "טאנה", כשם שהיא נקראת שם. נסע אל המלון בעיר, שהיא עיר אפריקאית טיפוסית: רחובות סלולים רק בערך, המוני אדם מתמרנים דרכם בין כלי רכב פולטי עשן ועמוסים באשכולות של אנשים, שלולית-אגם באמצע העיר, ארמון בסגנון בלתי מחייב מעליה והמון אוירה של עולם שלישי ירוק.

לינה בטאנה 

יום 3 – ארוכה הדרך אל הטבע

מוקדם מאד (מאד מאד) נצא מטאנה הסואנת דרומה, אל העיר אנציראבה ,(Antsirabe) שמעיינותיה החמים מוכרים למתישבים מאז המאה ה - 19. גם בה וגם בעוד 2-3 מקומות בדרך, נעצור להתרעננות, ביקור של 'משהו' בכפרים, אכילה-שתייה, כי צריך וחילוץ עצמות. נסע ונסע ונסע אל שמורת רנומאפאנה (Ranomafana).  הדרך שבה ניסע היום, היא לא רק ארוכה, אלא גם גרועה. לא לשכוח – מדגסקר היא עולם שלישי ויש ממנו הרבה ....

לינה באזור השמורה לקראת הטיול בה מחר.

 

יום 4 - שמורת רנומאפאנה: למור ג'ינג'י, מפלי מים וצפרדעי כל העולם התאחדו

את היום נעשה ברנומאפאנה, שמורת ג'ונגל טרופי, שהוא (הג'ונגל הזה) אחד האחרונים והיחידים ששרדו במדגסקר את החורבן האקולוגי, אשר המיטו המתיישבים ה"חדשים" על האי. ייחודה של השמורה, גם בשימור המין ''למור הבמבו המוזהב''; הוא כמובן לא הלמור היחיד בשמורה, יש כאן עוד למורים שמותאמים לחיים עם, על ומהבמבו. 

נטייל בין מפלים ומעיינות חמים, נתפלל ונקווה לפגוש כמה שיותר למורים ולא רק את  האנדמיים לאיזור (לא רק זה הג'ינג'י מהכותרת....). בשמורת רנומאפאנה חיים גם כ- 120 מינים של צפרדעים (!) לעומת ארצנו, שבה קיימים רק כ - 1/30 מינים של המקהלה האוראלית המפוארת הזו.....

לינה - בשמורה.

 

יום 5 - - הצדעה לכנסיות "עתיקות", נייר כמו פפירוס ושמורה נוספת בתנאים חדשים .....

עם שחר (שוב, בעברית פשוטה זה מוקדם מאד....) ניסע אל העיר פיאנאראנצואה (Fianarantsoa), שפירוש שמה הינו "חינוך טוב"; ואכן, לפני כ - 40 שנה הוקמה בה אוניברסיטה..... בעיר ניצבות הכנסיות - לותרנית ועוד אחת  פרוטסטנטית - המוקדמות ביותר שנבנו במדגסקר. 

נעבור דרך העיר אמבלאבאו  (Ambalavao) ונבקר בבית מלאכה, שבו מייצרים נייר דמוי פפירוס. מכאן נמשיך ברכבי שטח אל שמורת הטבע אנדרינגיטרה(Andringitra) , שבה נטייל כבר עם הגעתנו.  אל השמורה לא נכנס ברכב, אלא נלך אליה ברגל (לא לדאוג לציוד שלנו, הוא יינשא  באמצעות סבלים, שאמנם נספק להם פרנסה טובה, אך עלינו לדאוג שהוא יהיה ממש מינימלי....)

הלינה בשמורה הזו תהיה בקמפינג. כלומר – אהלים, שקי שינה וכל המשחק הצופי המוכר לכולנו....

 

יום 6 - חייו הקשים של האי אי

שמורת אנדרינגיטרה שוכנת על חוג הגדי, מה שמבטיח שיהיה חם-חם בלי הנחות.... השמורה עשירה מאוד בבעלי חיים. יש כאן אחד עשר מיני למורים, חלקם פעילי יום וחלקם פעילי לילה, ביניהם הלמור "אי אי", שהוא בעל חיים בסכנת הכחדה (סך הכל נותרו ממנו בטבע כ- 1,000 פרטים). לאי אי פרצוף מחודד, שבו נטועות עיניים ענקיות. אזניו גדולות וזנבו ארוך ועבה. הטיול בשמורה ההררית יתנהל ברגל, נעקוב בעזרת המנחים המקומיים אחרי בעלי חיים, נעבור בנופי הסלע המיוחדים שלה וננסה גם להבין מה צומח בה.... 

לינה – שוב בקמפינג (באותו אחד).

 

יום 7 - חקלאות בדרך לשמורה הבא

נעזוב את השמורה בסדר הפוך לכניסתנו: קודם ברגל, אחר כך ברכבי השטח ולבסוף נעבור למיניבוס. 

ניסע בנוף חקלאי, שבו בולטים גידולים מהירי צמיחה ועתירי  חלבונים וקלוריות: אורז, בוטנים וקסאווה. נעבור גם דרך העיר היוסי (Ihosy) וראנוהירה   .(Ranohira) במהלך הנסיעה יתחלף הנוף הירוק ויהפוך ליותר ויותר יובשני, אמנם לא מדבר, אבל כבר ממש לא היער שבו היינו. 

בערב נגיע למדבר ועוד איך. שמורת איסאלו (Isalo) השוכנת בגוש הררי, המתנשא מתוך הסוואנה הסובבת אותו.  

לינה בלודג' בראנוהירה, המבוא אל שמורת איסאלו.

 

יום 8: שחורי מצח ואדומי חזית – קופצים ורוקדים

שמורת איסאלו ידועה בתצורות הגיאולוגיות שלה, שבהן סלעים של אבן חול עוצבו באמצעות הארוזיה בצורות שונות ומגוונות: קניונים עמוקים, מערות – חלקן קדושות לבני המקום, שבט בארה, בהיותן אתרי קבורה. בשמורה יש גם מפלי מים, על אף יובשנותה, היא אף עשירה במיני צומח רבים ואנדמיים ובולטים בה דקלי ביסמארק, בין שאר המוני העצים. 

בשמורה יש גם נקודות תצפית יפהפיות, כגון "מפל הנימפות", נקודת תצפית טובה לצפות בציפורים הצבעוניות הרבות, שחיות בשמורה. 

נטייל, בעיקר ברגל, ב"קניון הקופים", שבו נראה חלק ממיני הלמורים אשר חיים בשמורה, כמו ה"קופים המרקדים" (הגיע הזמן באמת, שנודה כי הלמורים הם בעצם קופים.....) או בשמם המקצועי יותר: "סיפאקה שחורת מצח" , אולי גם את ה"למור אדום החזית" המקפצים על העצים סביב. 

לינה באותו לודג' בשמורה, כאמש.

 

יום 9 - יום מחוספס...

שוב השכמה "קשה". אחריה נסע מערבה, אל העיר טוליארי (Toliari), השוכנת "לפי הפרוטוקול" על שפת האוקיאנוס ההודי. עלינו "להספיק" להגיע מבעוד מועד לטיסה לטאנה, כדי לעזוב אותה עוד בצהרים .....  

משננחת באנטננריבו נעזוב אותה מייד אל פרק הביניים הקצר של הטיול: נסיעה אל שמורה פרטית/חווה, שבה נפגוש זוחלים שונים, מאלה שמדגסקר מתנאה בהם וב"מוזרויותיהם" וגם פרפרים. 

זו "בסך הכל" תחנה בדרך אל השמורה שאל ספה נגיע הערב ונטייל בה מחר.

נסיעה קצרה נוספת תביא אותנו בערב אל מלון, שהדעות לגביו יכולות להיות חלוקות בין: "כיף" ל"למה יש כאן רעש של מסיבה?".....

כאן נישן  לקראת יום המחרת.

 

יום 10 – שוב יער גשם

בבקר - נסיעה קצרה לשמורת אנדאסיבה (Andasibe), שהיא שמורת יער גשם – שוב, במפנה המזרחי של האי - ונדירה כשאר שרידי יערות הגשם במדגסקר. יש בה יותר מעשרה מינים שונים של למורים וסיפאקות. החשוב שבהם הוא מין הלמור אינדרי (שעל אף שהוא פרימאט, נראה בכלל כמו דובון וצועק בקול רם כל בוקר...), מין בסכנה חמורה של הכחדה בכל מקום אחר באי. יש בה גם הרבה גשם !!!

יום 11 – קו הדיונות, הלאגונות והבאובבים

טיסת בוקר מאנטננריבו, אל מזרח האי, למורונדבה (Morondava), שהיא עיירה חולית ונידחת למדי על שפת תעלת מוזמביק. את פנינו יקבלו, בטרם שנמשיך לנסוע צפונה, שדרות מרהיבות של עצי באובב ענקיים, אלה שנראים כאילו צמרותיהם הן שרשיהם. 

כאן נעלה שוב על רכבי שטח וניסע לבֶּקופאקה Bekopaka)), שהיא נקודת המוצא לשמורת צינגי. לפי התגלגלות לוח הזמנים נחליט אם נעצור בשמורה (חדשה לחלוטין) בדרך, בין התחלת הנסיעה לסופה ובה ננוח על מנגרובים, דיונות, לגונות וכו'.

הלינה בבקופאקה היא של 3 לילות ובגלל זה לא צריך להיות בפאניקה אם נאחר להגיע וגם אין צורך לארוז. הללויה .... 

 

ימים 12-13- למור גמדי, אבל עם זנב עבה בצריחי צינגי, שייט בקאנו, מנגרובים, קניון ועוד

ביומיים הבאים עלינו לטובה נטייל בשמורה הקארסטית הגדולה של מדגסקר (Tsingy de (Bemaraha.  השמורה היתה בלתי נגישה עד אשר הוכרזה כ"אתר טבע של המורשת העולמית" על ידי אונסק"ו. השמורה מיוחדת בתצורות של עמודי סלע (גיר), אשר נתנו לשמורה את שמה:  "יער של הצריחים המחודדים". חלק מהם גבוהים מ- 100 מטרים. בשמורה נחבא עולם עשיר מאין כמוהו של בעלי חיים וציפורים, בינהם ה"למור הגמדי עב הזנב". במהלך הביקור בשמורה נשוט בקאנו בקניון הגדול מאנאמבולו ( Manambolo), נתבונן בעופות הנהר וגדותיו ונספוג ככל האפשר מתחושת סוף העולם, שמקנה המקום הציורי הזה.

הלינה כאמור – בבקופאקה. 

 

יום 14 - שדרת הבאובבים בשקיעה

השכמה מוקדמת נוספת וניסע בחזרה (שוב נסיעה ארוכה, אבל בנחת) לשדרת הבאובבים שמצפון למורונדבה, כדי להגיע אל השקיעה המרהיבה, זו שמקנה לשדרת הבאובבים מראה חלומי, שהיה שווה בהחלט להשכים קום עבורו .... 

לינה במורונדבה.

 

יום 15 - סוף הטבע ... חזרה לבירה

חצי יום נינוח, על סף הקייטנה, במורונדבה. נצא לשייט בקאנו בין חורשות מנגרובים על חופי האוקיאנוס ההודי, נשתדל לראות ככל האפשר חיות וצפרים, השוכנים בבית הגידול המיוחד הזה, ונראה גם כפרי דייגים, ואינשאללה – גם דייגים בעבודתם ואז ....

טיסה חזרה לטאנה. את הפעילות הלא מרובה שהעיר מאפשרת נממש לפי השעה שבה ננחת בה.  לינה באטננריבו

 

ימים 16-17 – קינוח בלמורים והביתה

השלמת הטיול באנטננריבו: נבקר במרכז טסימבאזאזה,(Tsimbazaza)  לשימור למורים מרחבי מדגסקר ונסקור-נתבונן במינים שאותם לא פגשנו בטיול. 

את אנטננריבו נעזוב אחרי הצהרים ובטיסת לילה לאיסטנבול. מעבר קצר וטיסת בוקר, קצרה גם היא, תביאנו לתל אביב בשעה 09:30.

 

המחיר כולל:

טיסות בינ"ל במסלול תל אביב – אנטננריבו – תל אביב (טיסות טורקיש דרך איסטנבול)

3 טיסות פנים

לינה בבתי מלון מדרגת 3 ו-4 כוכבים, 2 לילות בקמפינג

כלכלה על בסיס חצי פנסיון, ובנוסף חלק מארוחות הצהרים כלולות. 

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג בהתאם לכמות המשתתפים, רכב 4X4 בהתאם לתוכנית. 

דמי כניסה לאתרים ולשמורות.

מדריכים מקומיים דוברי אנגלית לאורך כל המסלול

מדריך ישראלי – ספי בן יוסף

אשרת כניסה

פגישת תדרוך לפני הטיול

תשר לנותני השירותים בחו"ל

 

המחיר אינו כולל:

תוספת לחדר יחיד

ארוחות שאינן כלולות

הוצאות אישיות

ביטוח רפואי ומטען

 

הערות:

חיסונים - כמו לכל מדינות אפריקה גם היוצאים למדגסקר נדרשים לחיסונים שונים. אנא, פנו ללשכת הבריאות במקום מגוריכם לקבלת מידע..

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול למדגסקר

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���